Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krajina bohatá na historické a kultúrne pamiatky, a jednou z najzaujímavejších destinácií v tejto oblasti je Dahshur. Nachádza sa približne 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry a je domovom niektorých z najznámejších pyramíd v Egypte, vrátane Krivky a Červenej pyramídy. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a zároveň zažiť autentickú egyptskú kultúru, je ubytovanie v Dahshur veľmi vhodnou voľbou.

Dahshur leží na okraji púšte a ponúka pokojné a relaxačné prostredie, čo je ideálne pre turistov, ktorí si užívajú oddych od rušného mestského života. Existuje niekoľko možností ubytovania v tejto oblasti, od malých rodinných penziónov po luxusné hotely. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti pyramíd, čo poskytuje nádherný výhľad na tieto majestátne stavby.

Jednou z najznámejších pyramíd v Dahshur je Krivková pyramída, známa svojou nezvyčajnou a jedinečnou štruktúrou. Jej tvar nie je taký hladký ako u iných pyramíd v Egypte, čo jej dáva špecifický vzhľad. Táto pyramída bola postavená faraónom Seneferu, zakladateľom 4. dynastie. Návštevníci môžu vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej vnútorné priestory. Je to skutočne fascinujúce zážitok, ktorý obohatí návštevu tejto historickej pamiatky.

Ďalšou významnou pyramídou v Dahshur je Červená pyramída. Tento unikátny komplex bol postavený faraónom Snefru, otcom Cheopsovi, ktorý postavil slávnu Veľkú pyramídu v Gíze. Červená pyramída je považovaná za jednu z prvých pravých pyramíd, ktoré boli postavené v Egypte. Jej menovateľom je červený piesok, ktorý pokrýva vonkajšiu stenu pyramídy, čo jej dáva charakteristický vzhľad. Turisti majú možnosť vstúpiť dovnútra pyramídy a preskúmať jej komory a koridory.

Okrem návštevy pyramíd majú turisti v Dahshur ďalšie možnosti zábavy. Môžu navštíviť múzeum v blízkosti pyramíd, ktoré obsahuje množstvo artefaktov a informácií o histórii tejto oblasti. Mnohí turisti si užívajú aj prechádzky po okolitých púštnych oblastiach a ponárať sa do miestnej kultúry a tradícií.

Ak hľadáte autentický a malebný zážitok v Egypte, navštíviť Dahshur je bezpochyby jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť. Ubytovanie v tejto oblasti ponúka nádherný výhľad na pyramídy a zároveň poskytuje pokojnú atmosféru, takže sa môžete úplne ponořiť do histórie a kultúry tohto fascinujúceho miesta. Nech už sa rozhodnete zostať v malom penzióne alebo v luxusnom hoteli, váš pobyt v Dahshur bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Jeho hlavným lákadlom sú samozrejme staroveké pamiatky, ktoré nás prenášajú do iných časov. Jednou z takýchto destinácií je Dahshur, oblasť nachádzajúca sa približne 40 km juhozápadne od Káhiry. Táto lokalita je známa svojimi slávnymi pyramídami, najmä Krivkou a Červenou pyramídou.

Dahshur, pôvodne známy ako Snofruho pyramídy, je domovom dvoch z najstarších a najznámejších pyramíd v Egypte. Krivka pyramída bola postavená faraónom Snofruom, zakladateľom 4. dynastie. Je považovaná za prvú pyramídu s hladkou vnútornou konštrukciou a je unikátna svojím vzhľadom. Počudovité je aj jej schodisko, ktoré sa vytvára v stúpajúcom tvare a vytvára efekt „krivky“. Táto pyramída, hoci je menej známa ako jej slávnejšia sestra - Veľká pyramída v Gíze, je nepochybne jedným z najfascinujúcejších starovekých zázrakov.

Ďalšou významnou pamiatkou a dominantou oblasti je Červená pyramída. Postavil ju faraón Snefru, otec Cheopsovej kráľovskej pyramídy. Je pravdepodobné, že Snefru sa pokúsil dosiahnuť dokonalosť v stavbe pyramídy a Červená pyramída je výsledkom jeho snah. Má takmer rovnaké rozmery a tvar ako Veľká pyramída, ale je omnoho lepšie zachovalá a menej preplnená turistami. Získala svoje meno vďaka farbe jej kamenných blokov, ktoré sú červenohnedého odtieňa. Je to jedna z mála pyramíd, ktorú môžete vo vnútri aj navštíviť.

Prechádzka po okolí týchto pyramíd je skutočným zážitkom. Mnoho z nich je možné preskúmať a vychutnať si tak ich atmosféru a veľkoleposť. Okrem samotných pyramíd môžete vyraziť aj na prechádzku do púšte v okolí a obdivovať krásu tohto územia. Je to jedinečné miesto, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho ďaleko od ruchu veľkomesta.

Dahshur sa nachádza blízko hlavného mesta Káhiry, čo vám poskytuje dokonalú príležitosť na podniknutie výletu do tejto malebnej a historicky bohatej oblasti. Môžete si pozrieť najznámejšie pamiatky Egypta a zároveň sa oddýchnuť od veľkomestského ruchu. Najlepšie obdobie na návštevu je zima, kedy je teplota príjemnejšia a nezanedbateľné je aj menej turistov.

Ak túžite po dovolenke plnej histórie, krásy a tajomstva, potom je Egypt a jeho pyramídy v Dahsure ideálna voľba pre vás. Vychutnajte si dokonale zachované staroveké pamiatky a nechajte sa okúzliť ich krásou a veľkoleposťou. Jedno je isté, táto dovolenka vás nechá s nezmazateľnými zážitkami a spomienkami na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Q: Kde sa nachádza Dahshur z Egypta?
A: Dahshur sa nachádza zhruba 40 km juhozápadne od Káhiry v Egypte.

Q: Aké pyramídy môžete v Dahsure navštíviť?
A: V Dahsure môžete navštíviť Krivú a Červenú pyramídu.

Q: Prečo sa Krivá pyramída nazýva takto?
A: Krivá pyramída sa nazýva tak preto, že pôvodne bola navrhnutá ako 54-stupňová pyramída, ale v priebehu výstavby sa uhol zmiešal a stala sa 51-stupňovou pyramídou, čím je šesť stupňov z krivky.

Q: Aká je výška Červenej pyramídy?
A: Červená pyramída dosahuje výšku 105 m.

Q: Kedy bola Krivá pyramída postavená?
A: Krivá pyramída bola postavená v období Starej ríše za vlády faraóna Sneferua okolo roku 2600 pred n.l.

Q: Čo sa nachádza vo vnútri Krivej pyramídy?
A: Vo vnútri Krivej pyramídy sa nachádza horské chodby, komory a kráľovské hrobky.

Q: Môžete vo vnútri pyramíd fotografovať?
A: Nie, je zakázané fotografovať vo vnútri pyramíd.

Q: Aké je vstupné do areálu Dahshur?
A: Vstupné do areálu Dahshur stojí 120 egyptských libier (asi 6,60 EUR) na osobu.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a láka návštevníkov z celého sveta svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernými pamiatkami. Jednou z najfascinujúcejších lokalít v Egypte je Dahshur, oblasť známa svojimi starodávnymi pyramidami, vrátane Krivky a Červenej pyramídy. Letenka do tejto časti Egypta je skvelou príležitosťou zažiť niečo úplne jedinečné a obohatiť svoje cestovateľské zážitky.

Dahshur sa nachádza približne 40 km južne od Káhiry, hlavného mesta Egypta, a patrí medzi najstaršie a najdôležitejšie archeologické lokalizácie v krajine. Je domovom niektorých z najstarších a najväčších pyramidových komplextov, ktoré sa zachovali z dávnejších dynastií.

Krivká pyramída je jednou z najznámejších pamiatok v Egypte a jedným z najväčších archeologických objavov v histórii. Je to prvá tzv. skutočná pyramída, ktorú postavili starovekí Egypťania. Má hladké, zakrivené strany a je postavená zo subtropického vápenca. Krivka pyramída bola pôvodne pokrytá bielym vápencom, čo jej dávalo ešte impozantnejšiu siluetu.

V blízkosti Krivkovej pyramídy sa nachádza aj Červená pyramída, ktorá je druhou najväčšou pyramídou v Dahshur. Táto pyramída sa považuje za prechodný stupeň medzi staršími "bieľkami" a novšími "skutočnými" pyramídami. Jej názov získala z dôvodu červenej farby jej obloženia z hlinených tehál. Jednou z výnimočných čŕt tejto pyramídy je aj prístup na jej vrchol, čo je zriedkavosťou pri egyptských pyramidách.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú zakúpiť letenku do Egypta s cieľom navštíviť Dahshur, nechýba žiadny zážitok. Môžu sa prechádzať okolo týchto starodávnych pamiatok a obdivovať ich fascinujúcu architektúru a históriu. Existujú aj organizované výlety do tejto oblasti, počas ktorých sprievodcovia poskytnú zaujímavé informácie o histórii týchto pamiatok a posunú turistov do minulosti.

Okrem návštevy samotných pyramidových komplexov si návštevníci môžu vychutnať aj krásu prírody v blízkom okolí. Nachádza sa tu napríklad aj Faijúmské jazero, ktoré je jedným z najväčších sladkovodných jazer v severnej Afrike, a poskytuje úžasnú možnosť pre relaxáciu a oddych. Návštevníci môžu tiež ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná chutí a vôní charakteristických pre Egypt.

Letenka do Egypta Dahshur je príležitosťou zažiť jedinečné kultúrne a historické zážitky. Návšteva týchto pyramidových komplexov je ako cesta do minulosti, kde sa môžete cítiť súčasťou veľkolepého starovekého sveta. Nech už je zámerom turistov spoznať históriu, užiť si prírodu alebo ochutnať miestne jedlá, Dahshur neostane návštevníkom ľahostajný.


Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egyptská oblast Dahshur, nachádzajúca sa v blízkosti Káhiry, je domovom niekoľkých významných pyramidových komplexov. Medzi najznámejšie patrí Krivka a Červená pyramída. Každoročne priláka tisíce turistov, ktorí chcú objaviť tieto majestátne pamiatky egyptského dedičstva a zároveň si vychutnať príjemné podnebie tejto regiónu.

Dahshur je známe svojou slnečnou klímou. Tento región sa nachádza v púšti, preto zažíva veľmi horúce a suché leto s vysokými teplotami. Leto sa tu rozdeľuje do dvoch období - obdobie tepla a obdobie extrémneho tepla. Obdobie tepla, ktoré trvá od júna do septembra, prináša teploty okolo 30 až 40 °C. Obdobie extrémneho tepla, ktoré prichádza od júla do augusta, môže dosiahnuť až neznesiteľné 45 °C. V týchto mesiacoch si návštevníci musia dávať veľký pozor na úpal a musia sa chrániť pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom vody.

Na druhej strane, zima v Dahshur je oveľa prijateľnejšia. Teploty klesajú na úroveň 15 až 25 °C, čo je pre mnohých návštevníkov oveľa príjemnejšie. Toto obdobie začína v decembri a trvá až do marca. Je to ideálna doba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu letu a zároveň si užiť priezračnú atmosféru, ktorú ponúka tento región.

Okrem teplého počasia je Dahshur tiež známe svojimi minimálnymi zrážkami počas celého roka. Prakticky v púšti neprší a turisti si tak nemusia robiť starosti s dažďom alebo zlým počasím. Naopak, modré oblohy a slnečné dni sú každodennou realitou, čo robí z Dahshuru perfektné miesto na návštevu.

Keďže sa Dahshur nachádza v blízkosti Káhiry, môže sa počas najvyšších turistických mesiacov dosť preplniť. Je preto dobré plánovať svoju návštevu vopred a vyhýbať sa najrušnejším časom. To vám umožní vychutnať si jedinečné pamiatky, ktoré Dahshur ponúka, a preskúmať pyramidy a ich okolie v pohodlí a bez veľkej návale turistov.

Vzhľadom na teplé počasie a minimum zrážok, je nevyhnutné, aby sa návštevníci správne pripravili na svoju cestu do Dahshuru. Odporúča sa používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, nosiť ľahké a vzdušné oblečenie a mať vždy pri sebe dostatok vody, aby sa predišlo dehydratácii. Tiež je vhodné mať so sebou klobúk alebo slnečné okuliare na ochranu pred slnkom.

Dahshur súvisí s obrovskou históriou a kultúrou Egypta, a to nielen kvôli pyramidám, ale aj kvôli svojmu klimatu. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať jedinečnú skúsenosť v tomto nádhernom regióne, ktorý je domovom jedného z najdôležitejších egyptských dedičstva.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky