Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Fayúm Oasis

Letenka Egypt Fayúm Oasis


Jedným z najkrajších a najnevšednejších miest v Egypte je Fayúm Oasis. Toto čarovné miesto je umiestnené zhruba 100 kilometrov juhozápadne od Káhiry a poskytuje návštevníkom úžasné zážitky zo starovekých pamiatok a zároveň tiež nádhernú prírodnú scenériu.

Ako sa tam dostať

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Fayúm Oasis, je prostredníctvom letu z Káhiry do mesta Fayúm. Letenky sú zvyčajne dostupné za dobré ceny a trvajú len asi hodinu. Po prílete do Fayúm môžete pokračovať do Fayúm Oasis taxíkom alebo verejnou dopravou.

Čo vidieť

Fayúm Oasis ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je Qarun Lake, ktorý je najväčším sladkovodným jazerom v Egypte. Okrem toho sa v jazernej oblasti nachádzajú rímske a grécke ruiny, ktoré sú staré viac ako 2000 rokov.

Ďalšou atrakciou je skupina starovekých pyramíd z obdobia rímskej vlády v Egypte. Fayúm Oasis má tiež svoje vlastné múzeum - Fayúm Museum, ktoré ponúka pohľad na bohatú históriu a kultúru oblasti. Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí rímska pevnosť a chrámy z rímskeho obdobia.

Prírodná scenéria

Fayúm Oasis tiež ponúka úžasné prírodné scenérie. Táto časť Egypta je známa svojimi púštnymi krajmi, vrátane krajiny s dunami a so zelenými oázami. Západ slnka v oáze je nádherný, a tak tento okamih rozhodne nevynechajte.

Ak máte radi prírodu, navštívte takzvaný Wadi El-Rayan, ktorý sa nachádza nie ďaleko od Fayúm. Toto prírodné prostredie je zvlášť krásne a poskytuje návštevníkom úžasné zážitky z púštnych jazier, vodopádov a množstva druhov rastlín a zvierat.

Kde sa ubytovať

Ak sa rozhodnete zostať v Fayúm Oasis, máte na výber mnoho možností na ubytovanie. Môžete sa rozhodnúť pre wellness hotel s bazénom, oázový hotel alebo naopak pre ubytovanie v príiemnej tradičnej domečku, ktorý je obklopený palmami a kvetmi.

Fayúm Oasis je určite jedným z najkrajších miest v Egypte a výlet sem vám rozhodne nevyjde nazmar. Či už si prídu návštevníci za starovekými pamiatkami alebo pre nádherné prírodné scenérie, Fayúm Oasis je určite miesto, kde si nájdu niečo pre seba. Ak sa rozhodnete pre tento výlet, budete mať rozhodne o čom rozprávať svojim priateľom a rodine, keď sa vrátite domov.


Počasie Egypt Fayúm Oasis


Egyptská oáza Fayúm je známa svojou exotickou krásou a fascinujúcou históriou. Nachádza sa približne 100 kilometrov západne od Káhiry a je jednou z najväčších oás v severnej Afrike. Táto oáza je známa svojimi úrodnými pôdami, bohatými zdrojmi vody a výnimočným počasím.

Počasie v Egypte je obecne slnečné a teplé. V Fayúm Oasise však môže byť ešte horúcejšie. Teploty sa tu v lete pohybujú okolo 40 až 50 stupňov Celzia, čo znamená, že je to jedno z najteplejších miest na svete. Zimné teploty sú o niečo príjemnejšie, od 15 do 25 stupňov Celzia.

Oáza Fayúm je známa aj svojimi silnými vetrami, ktoré môžu ovplyvniť počasie. Veterné búrky sú tu pomerne časté a môžu prinášať piesok a prach z púštneho prostredia. Táto prírodná udalosť vytvára zaujímavé a jedinečné obrazy, ktoré privádzajú do oázy mnoho turistov.

Pokiaľ ide o zrážky, oáza Fayúm zvyčajne nemá veľké množstvo počas celého roka. Dážď je ojedinelý a zvyčajne sa vyskytuje iba počas jarnej obdobia. Tieto zrážky prichádzajú v rámci krátkych, ale intenzívnych búrok, ktoré rýchlo zmiznú a zaplavia ovocné sady a polia v oáze. Týmto spôsobom sa zabezpečuje úrodnosť pôdy potrebná pre pestovanie plodov.

Fayúm Oasis má charakteristické mikroklíma, ktoré je spôsobené jej polohou. Oáza je obklopená púšťou a nachádza sa v depresii, čo znamená, že je nižšia než okolitý terén. Toto umožňuje, aby sa teplo udržiavalo a koncentrovalo v oblasti, čo vedie k vyšším teplotám.

Toto jedinečné počasie a klíma Fayúm Oasis z nej robia ideálne miesto pre agrikultúru. Rôzne druhy plodín, ako sú citrusové plody, dátle a obilie, sa pestujú v oáze vďaka úrodnej pôde a dostatku vody z rieky Nil. Túto úrodu následne spotrebujú miestni obyvatelia, ale aj vyvážajú do okolitých miest.

Fayúm Oáza ponúka jedinečné zážitky a možnosť preskúmať krásu a históriu Egypta. Napriek horúčavám a veterným búrkam má fascinujúce a zvláštne počasie, ktoré pritahuje stovky turistov každý rok. Ak plánujete navštíviť Egypt, určite sa zastavte v tejto malebné oáze a ohromte sa jej exotickou atmosférou.


Ubytovanie Egypt Fayúm Oasis


Egyptská oáza Fayúm patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta v Egypte. Je známa svojimi historickými a archeologickými pamiatkami a taktiež ako jeden z najkrajších regiónov v krajine. Pre turistov je dôležité, aby si zabezpečili ubytovanie, ktoré vám umožní pohodlné a komfortné ubytovanie počas vášho pobytu v tejto oblasti.

Ak hľadáte ubytovanie v Fayúm Oasi, nájdete ho v mnohých rozličných ponukách. Pre turistov je k dispozícii množstvo hotelov, kempov či apartmánových projektov. Tieto ubytovacie jednotky sú zväčša situované v oblasti okolo pyramidy Meidum, ktorá je jednou z najstarších pyramid v histórii Egypta. V neďalekej blízkosti oázy sú k dispozícii aj ubytovacie zariadenia v beduínskych stany.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, mali by ste uprednostniť 5* hotely, ktoré sa nachádzajú v exotickom prostredí oázy. Tieto hotely vám poskytnú pohodlné a komfortné atmosféru, ktorá vám umožní relaxovať a uspokojiť potrebu pohodlia a luxusu.

Ak plánujete túru po okolitých oblastiach, bude vhodné, aby ste sa ubytovali v kempoch alebo stanoch. V kempoch a stanoch sa môžete ubytovať aj v miestnych beduínskych stanoch, ktoré sú v skutočnosti typické pre túto oblasť. Ubytovanie v beduínskom stane vám umožní skutočné zážitky z púšte a beduínskej kultúry, ktorá je tyčná pre orientálny svet.

Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, mali by ste sa zamerať na menšie hotely a apartmánové projekty. V týchto ubytovacích zariadeniach môžete očakávať základné vybavenie, kuchynky a kúpeľne, ktoré vám zastanú ako spôsob ubytovania na dobu vášho pobytu v oblasti Fayúm Oasis.

Výber ubytovania v Egypte závisí od vašej prvotnej činnosti. Ak hľadáte niečo luxusné, určite by ste mali zvážiť 5* hotely ako obvyklú možnosť. Ak sa chcete podielať na trekingu alebo jazde na dobytku, stanovanie alebo ubytovanie v beduínskom stane by malo byť vašou prvotnou voľbou. Ak ste príležitostný cestovateľ a hľadáte cenovú dostupnosť a kvalitu základného ubytovania, menšie hotely a apartmánové projekty sú vašou najlepšou možnosťou.

V každom prípade by ste mali zabezpečiť ubytovanie v oáze Fayúm vopred a skontrolovať si možnosti a prístup k jednotlivým službám a atrakciám v oblasti. Súčasný výber ubytovania v tejto oblasti sľubuje kvalitné ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si skutočne jedinečný zážitok v Egypte.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Fayúm Oasis


Otázka: Kde sa nachádza Fayúm Oasis?
Odpoveď: Fayúm Oasis sa nachádza v dolnom Egypte, asi 100 km juhozápadne od Káhiry.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie v Fayúm Oasis?
Odpoveď: Turistické atrakcie v Fayúm Oasis zahŕňajú Pyramidu v Haware, vodopády Wadi el-Rayan, múzeum Karanis a chrámy v Bakchuse a Medúme.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Fayúm Oasis?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Fayúm Oasis je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Fayúm Oasis?
Odpoveď: Vyrábajú sa tu hotely, penzióny a kempy pre turistov.

Otázka: Musím mať víza na návštevu Fayúm Oasis?
Odpoveď: Áno, turisti musia mať platné víza na vstup do Egypta.

Otázka: Ako sa dostanem do Fayúm Oasis?
Odpoveď: Fayúm Oasis je dostupná autom z Káhiry. Cesta trvá približne 2 hodiny.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Fayúm Oasis?
Odpoveď: Áno, cestovanie do Fayúm Oasis je bežne považované za bezpečné pre turistov. Avšak, turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní.

Otázka: Aké je miestne jedlo v Fayúm Oasis?
Odpoveď: Miestne jedlo v Fayúm Oasis zahŕňa tradičné egyptské pokrmy, ako sú napríklad koshary a falafel.

Otázka: Aké sú miestne trhy a obchody v Fayúm Oasis?
Odpoveď: V Fayúm Oasis sú miestne trhy a obchody, kde si môžete kúpiť rôzne suveníry, ako sú napríklad kobercové výrobky, šperky a rôzne druhy keramických výrobkov.

Otázka: Aké sú ďalšie miestne atrakcie v okolí Fayúm Oasis?
Odpoveď: V okolí Fayúm Oasis sa nachádzajú ďalšie atrakcie, ako je napríklad Sakkára a Memfis, staroveké egyptské metropoly.


Dovolenka Egypt Fayúm Oasis


Egyptský Fajjúmský oáza je jedným z najkrajších miest v Egypte, ktoré by ste mali určite navštíviť, ak plánujete dovolenku v tejto krajine. Nachádza sa asi sto kilometrov juhozápadne od Káhiry a je domovom unikátnej kombinácie histórie, kultúry a prírody.

Oázové mesto Fajjúm je známe svojim nádherným jazerom, ktoré leží uprostred púšte. To poskytuje návštevníkom úžasný pohľad na kontrast medzi zelenými oázami a kameňmi púšte. Jazero je tiež domovom mnohých druhov vtákov a iných zvierat, čo z neho robí raj pre milovníkov prírody.

Fajjúm je tiež známy pre svoje archeologické poklady. V okolí mesta sa nachádzajú staroveké pamiatky, ktoré svedčia o bohatej histórii tohto regiónu. Najznámejšou pamiatkou je Fajjúmský pyramidový komplex, ktorý je jedným z najstarších v Egypte. Tento komplex je domovom mnohých pyramidových hrobiek a chrámov, ktoré stoja už tisíce rokov. Návštevníci môžu prechádzať medzi týmito úžasnými stavbami a objavovať tajomstvá minulosti.

Okrem toho, v Fajjúme môžete tiež navštíviť rôzne muzeá, kde sú vystavené artefakty a umelecké diela z rôznych období egyptských dejín. Môžete sa dozvedieť viac o starovekom živote v tejto oblasti a obdivovať umenie a remeslá, ktoré sa vyvinuli v priebehu stáročí.

Počas svojej dovolenky v Fajjúme by ste nemali vynechať možnosť skúsiť si jedlo, ktoré je špecifické pre túto oblasť. Egyptská kuchyňa je bohatá na exotické chute a Fajjúm je miestom, kde sa môžete ochutnať autentické jedlá, ktoré sú typické pre túto oblasť. Mäsové jedlá sú veľmi populárne, ale nájdete tu aj vegetariánske a vegánske možnosti.

Celkový zážitok v Fajjúme je doplnený aj luxusnými rezortmi a hotelmi, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pohodlný a relaxačný pobyt. Niektoré z týchto rezortov ponúkajú aj wellnes služby a aktivity, ako sú jazdenie na konských sprievodoch či plávanie v bazéne.

Fajjúm je skutočne miesto, ktoré ponúka všetko – krásu prírody, históriu a pohodlie. Ak si chcete vychutnať dovolenku plnú dobrodružstva a odpočinku, nemali by ste premýšľať nad návštevou tejto úžasnej oázy. Zažijete jedinečný zážitok, na ktorý budete spomínať ešte dlho po tom, ako sa vrátite domov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky