Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Giftun Islands

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Giftun Islands


Najčastejšie otázky a odpovede o Egypte a Giftunských ostrovoch sú:

1. Kde sa nachádzajú Giftunské ostrovy v Egypte?
Giftunské ostrovy sa nachádzajú v Rudom mori na pobreží Egypta, asi 10 km od Hurghady.

2. Ako sa dostanem na Giftunské ostrovy?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Giftunské ostrovy, je absolvovať loďový výlet alebo potápanie s miestnou spoločnosťou, ktorá ponúka tieto služby.

3. Aké aktivity môžem robiť na Giftunských ostrovoch?
Na ostrovoch Giftun môžete relaxovať na bielych piesočnatých plážach, potápať sa a šnorchlovať v koralových útesoch, objavovať miestnu faunu a flóru alebo absolvovať piknik so skupinou.

4. Je potrebné si s sebou priniesť vlastné potápačské vybavenie na Giftunské ostrovy?
Nie, väčšina spoločností ponúka prenájom potápačského a šnorchlovacieho vybavenia. Avšak ak máte vlastné vybavenie, môžete si ho priniesť so sebou.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Giftunských ostrovov?
Najlepšie obdobie na návštevu Giftunských ostrovov je od marca do novembra, keď je teplota vody príjemná a dobrá viditeľnosť pod vodou.

6. Čo si mám vziať so sebou na výlet na Giftunské ostrovy?
Odporúča sa mať so sebou opaľovací krém, plavky, uterák, okuliare na potápanie/šnorchlovanie, klobúk alebo čiapku, a zásobu vody a jedla.

7. Dajú sa na Giftunských ostrovoch vidieť žraloky?
Vyskytujú sa tam občas žraloky, najmä na miestach určených na potápanie s výcvikovým sprievodcom. Všetky potápačské aktivity sú však starostlivo sledované, aby sa minimalizovalo riziko nebezpečia.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť pri plánovaní výletu na Giftunské ostrovy v Egypte.


Letenka Egypt Giftun Islands


Egyptské ostrovy Giftun jsou pravděpodobně jednou z nejkrásnějších destinací pro potápěčské nadšence a milovníky korálových útesů. Nacházejí se v Rudém moři a nabízejí nádherně modré vody, úchvatné podmořské scenérie a fascinující život pod hladinou.

Letenka na Egyptské ostrovy Giftun je zaručeným zážitkem pro každého, kdo touží objevovat bohatství podmořského světa. Tento ráj pro potápěče nabízí čisté průzračné vody, které umožňují ideální viditelnost, a to až do 30 metrů. Kromě toho se zde nacházejí jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě, které lákají mnoho druhů ryb a dalších vodních tvorů.

Podmořský život v okolí ostrovů Giftun je pestrý a rozmanitý. Můžete spatřit pestrobarevné rybky, jako jsou pestré ryby okounovité, chirurgové nebo papouščí ryby. Pokud máte štěstí, uvidíte i větší dravce, jako jsou rejnoci, žraloci nebo velryby. Oblast je také bohatá na různé druhy korálů, medúz, chobotnice a kraby.

Potápění je v této oblasti velmi populární, a tak zde najdete mnoho potápěčských center a škol. Pro ty, kteří si přejí vyzkoušet potápění poprvé, jsou k dispozici instruktoři, kteří vám pomohou získat potřebnou certifikaci. Pokud jste již zapáleným potápěčem, můžete se připojit k různým potápěčským výpravám, které vás zavedou k nejzajímavějším místům v této oblasti.

Kromě potápění si můžete užít i jiné vodní aktivity, jako jsou plavby na lodi nebo šnorchlování. Během šnorchlování můžete pozorovat podmořský život přímo z hladiny vody, což je skvělá aktivita pro ty, kteří si nepřejí potápět se příliš hluboko.

Pokud preferujete odpočinek na pláži, pak Egyptské ostrovy Giftun nabízejí krásné bílé písečné pláže, které jsou ideální pro opalování a relaxaci. Můžete si pronajmout lehátka a slunečníky a nechat se hřát paprsky slunce.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit ostrovy Giftun na svůj seznam. Tato unikátní destinace nabízí nádhernou přírodu a podmořský svět, který vás okouzlí. Před odletem si zajistěte letenku na ostrovy Giftun a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Dovolenka Egypt Giftun Islands


Egypt je známy predovšetkým svojou bohatou históriou a kultúrou, ale ponúka aj úchvatné prírodné scenérie a krásne pláže. Jedným z najpopulárnejších a najkrajších miest na dovolenku v Egypte sú Giftun Islands.

Giftun Islands sú súostrovím ostrovov ležiacich v Rudom mori, neďaleko letoviska Hurghada. Toto malebné miesto je odľahlým a divokým kútom Egypta, kde sa môžete úplne oddýchnuť a užívať si krásy prírody.

Jednou z najveľkých atrakcií Giftun Islands je ich okolitý podmorský svet. Toto miesto je obľúbené medzi šnorchlujúcimi a potápačmi, pretože ponúka nádherný pohľad na farebné koraly a rôznorodé morské živočíchy. Pri šnorchlovaní alebo potápaní sa môžete kochať jasnou vodou a obdivovať rozmanitosť farebných rýb a iných morských bytostí. Tí, ktorí nechcú šnorchlovať alebo potápať sa, majú tiež možnosť obdivovať podmorský svet priamo zo sklolodičiek. Táto skúsenosť je jedinečná a poskytuje skutočne fascinujúci pohľad na život pod hladinou.

Okrem podmorského sveta môžete na Giftun Islands zažiť aj pokoj a oddych na niektorom z nádherných piesočnatých pláží. Prírodná krása ostrovov je pôsobivá a ponúka takmer nedotknuté pláže s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Je to ideálne miesto na opaľovanie, relaxáciu a prechádzky po pláži. Ostrovy ponúkajú aj veľa možností na šnorchlovanie pri pobreží, takže si môžete užívať koraly a ryby aj bez výletu do hlbšej vody.

Ďalšou zaujímavosťou na Giftun Islands je prírodný rezervát, ktorý sa nachádza na jednom z ostrovov. Rezervát je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a zvierat, vrátane morských korytnačiek a vtákov. Milovníci prírody by si určite nemali nechať ujsť túto príležitosť preskúmať rezervát a objaviť jeho jedinečnú biodiverzitu.

Ak plánujete navštíviť Giftun Islands, je najlepšie navštíviť ich v lete, keď je počasie teplé a slnečné. Existuje mnoho organizovaných výletov do tohto rajského miesta, ktoré sa zvyčajne zahŕňajú prepravou loďou alebo katamaránom z letoviska Hurghada. Môžete si tiež prenajať súkromný čln, aby ste si vychutnali vlastné dobrodružstvo a mohli si užívať čas strávený na ostrovoch podľa vlastnej chuti.

Giftun Islands sú skutočným darom Egyptu pre návštevníkov, ktorí chcú zažiť odľahlú prírodu, spektakulárne pláže a fascinujúci podmorský svet. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete relaxovať na pláži, šnorchlovať alebo objavovať prírodnú krásu rezervátu, Giftun Islands vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok z vašej dovolenky v Egypte.


Ubytovanie Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands je tropický raj v Egypte, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a užiť si krásne pláže, jasne modrú vodu a nádherné podmorské scenérie. Ak hľadáte ubytovanie na tomto mieste, máte na výber niekoľko možností.

Prvou možnosťou je ubytovanie v hoteloch v oblasti Hurghady. V týchto hoteloch nájdete luxusné izby a apartmány s výhľadom na more a pohodlné vybavenie. Mnohé hotely majú aj vlastné pláže a bazény, kde sa môžete osviežiť a relaxovať.

Druhá možnosť je ubytovanie v kempingoch. To je pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupnejšie a nevadí im trochu dobrodružstvo. Mnohé kempingy sa nachádzajú priamo na pláži a ponúkajú jednoduché ubytovanie vo veľkých stanoch alebo chatkách.

Tretia možnosť sú plachetnice. Ak hľadáte niečo úplne iné, môžete si prenajať plachetnicu a stráviť niekoľko dní na mori. Plachetnice sa prenajímajú s posádkou a ponúkajú komfortné ubytovanie na palube.

Ak hľadáte ubytovanie na Egypt Giftun Islands, je dôležité zvážiť vaše potreby a preference. Bez ohľadu na tom, akú možnosť si vyberiete, určite si užijete krásne pláže, jedinečné podmorské scenérie a nezabudnuteľné zážitky z cestovania do Egypta.


Počasie Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands je súostrovie nachádzajúce sa v Rudom mori, ktoré je veľmi obľúbené medzi turistami kvôli svojmu nádhernému prírodnému prostrediu a úžasnému počasiu. Táto oblasť je známa svojimi bielymi piesčitými plážami, jasnou tyrkysovou vodou a úchvatným koralovým útesom, čo robí z Giftun Islands rajskú destináciu pre potápačov a milovníkov vodných športov.

Počasie na Egypt Giftun Islands je typické pre túto oblasť Stredomoria. Letá sú teplé a suché, s vysokými teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 30-40 stupňov Celzia. Slnečné svetlo je hojne prítomné a umožňuje turistom užívať si množstvo vonkajších aktivít, ako je plávanie, potápanie, šnorchlovanie alebo jednoducho relaxovanie na pláži.

V zime teploty klesajú, ale stále sú príjemné a dosahujú priemerne 20-25 stupňov Celzia. Aj keď je oblasť v zime vlhšia, dažde sú vzácne a slnečné svetlo je stále prítomné, čo znamená, že turisti môžu stále využívať vonkajšie aktivity.

Vzhľadom na svoju polohu na východnom pobreží Egypta je Giftun Islands ovplyvnené miernym počasím. Vďaka slanému a teplému Rudému moru je tu takmer nulové riziko hurikánov alebo veľkých búrok. Neočakávajte silné vetry ani extrémne množstvo zrážok.

Časť Giftun Islands, konkrétne oblasť chráneného útesu Marine National Park, je ideálna pre potápanie, vďaka priehľadnosti vody a bohatému podmorskému životu. Tí, ktorí navštívia toto miesto v priebehu roka, môžu očakávať dobrú viditeľnosť v rozsahu 20-30 metrov pod hladinou. Rôznorodosť morského života a farebné koraly robia z potápania v Giftun Islands jedinečný zážitok.

Na plážach na ostrovoch je možné sa opaľovať a relaxovať s krásnym výhľadom na more a piesok pod nohami. Väčšina hotelov poskytuje lehátka a slnečníky pre hostí, ktorým sa chce iba oddýchnuť a užívať si pohodlie.

Vzhľadom na priaznivé počasie je oblasť Giftun Islands ideálnym miestom na dovolenku počas celého roka. Či už sa jedná o leto alebo zimu, ostrovy ponúkajú nekonečné možnosti na relaxáciu, potápanie a šnorchlovanie. Táto časť Egypta je skutočne perla Rudého mora a je to miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri vade alebo dovolenke.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky