Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jedným z najfascinujúcejších miest na svete, kde sa môžete ponoriť do bohatej histórie a kultúry. Ak plánujete dovolenku v Egypte, návšteva Gízy je nevyhnutnosťou. Gíza je domovom jednej z najznámejších pamiatok Egypta - pyramidy Cheopsa a slávnej Sfingy.

Pyramída Cheopsa, známa tiež ako Veľká pyramída, je jednou z posledných zázrakov starovekého sveta a je najväčšou zo všetkých pyramid v Gíze. Jej veľkosť a presnosť stavby sú až neuveriteľné, predstaviť si, ako si starovekí Egypťania dokázali postaviť takéto monumentálne dielo, je skutočne úžasné. Pyramidu možno vidieť zo vzdialenosti, ale až keď sa ocitnete pod ňou, si uvedomíte jej impozantnosť a pôsobivú históriu.

Ďalšou ikonickou pamiatkou v Gíze je Sfinga - obrovská socha s telom leva a tvárou faraóna. Jej starobylé záhady lákajú turistov z celého sveta. Predstav si prechádzať sa okolo tejto veľkej sochy, obdivovať jej obrovské meruňkové tváre a cítiť sa malý medzi jej stolípmi.

Dovolenka v Gíze nie je len o pyramidách a Sfinge. Môžete tiež navštíviť múzeum v Gíze, kde si môžete prezrieť všetky artefakty a zlato objavené pri vykopávkach. Okrem toho sa môžete vybrať na jazdu na velblude po piesočnatých dunách alebo navštíviť staroveké egyptské mestečko Gíza a obdivovať starobylý egyptský životný štýl.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Gíze, odporúča sa si plánovať vopred a zvoliť si ubytovanie blízko pamiatok. Týmto spôsobom si budete môcť užiť západy slnka a ranné východy slnka s pohľadom na pyramidu Cheopsa a Sfingu, ktoré sú úžasné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete.

V Egypte je vhodné dodržiavať miestne zvyky a pozornosť venujte predovšetkým oblečeniu, tak aby bolo vkusné a primerané kultúre miestnych obyvateľov. Tiež nezabudnite na pitný režim, je nevyhnutné piť veľa vody, najmä kvôli horúcemu a suchému podnebiu.

Gíza je miestom, ktoré nikdy nesklame a vždy vás ohromí svojou krásou a starobylou históriou. Ak ste milovníkom kultúry, histórie a dobrodružstva, navštívte Gízu a objavte kúzlo Egypta v jeho najčistejšej forme.


Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojimi slnečnými a horúcimi letami. Táto krajina sa nachádza v severovýchodnej Afrike a je obklopená Stredozemným morom na severu a Červeným morom na východe. Jeden z najznámejších a najobľúbenejších turistických miest v Egypte je bezpochyby Gíza, známa najmä pyramidou Cheopsa a Sfingu.

Počasie v Gíze je známe svojou vysokou teplotou a minimálnym výskytom zrážok počas väčšej časti roka. Krajina má priemerne pomerne suchý podnebný typ, približne desertický klimat. Letné mesiace, od júna do septembra, sú tie najteplejšie, s maximálnymi teplotami často dosahujúcimi 40 °C a viac.

V zime, od decembra do februára, sa teploty v Gíze výrazne znižujú, čo umožňuje príjemnejšiu návštevu pre turistov. Počas týchto mesiacov je teplota vo dne okolo 20-25 °C, čo je oveľa príjemnejšie ako počas leta. Večery a noci môžu byť však chladnejšie, kedy teploty môžu klesnúť na približne 10-15 °C.

Okrem leta a zimy majú jarné a jesenné mesiace, teda marec a apríl a október a november, miernu teplotu. Teploty sa pohybujú vo výške okolo 25-30 °C, s minimálnym množstvom zrážok. Tieto mesiace sú tiež ideálne pre návštevu Gízy, keďže záujemcov je menej a môžete sa vyhnúť väčším dávkam turistov.

Toto počasie v Gíze je dôležité pri plánovaní návštevy pyramidy Cheopsa a Sfingu. Návštevníci by si mali uvedomiť, že počas horúceho letného obdobia môže byť v pyramidách a podobných miestach veľmi teplo a dusno. Preto je dôležité mať so sebou dostatočné množstvo vody, slnečnú ochranu a oblečenie, ktoré zabezpečuje dostatočnú ventiláciu. Väčšina turistov uprednostňuje návštevu týchto pamiatok v ranných hodinách, aby sa vyhli najteplejšej časti dňa.

Zhrnutím, Gíza v Egypte má typické horúce a suché počasie, s vysokými teplotami počas väčšej časti roka. Zimné mesiace sú oveľa príjemnejšie pre návštevníkov a jarné a jesenné mesiace ponúkajú stredné teploty. Treba si však byť vedomý teplotných extrémov a pri návšteve pyramidy Cheopsa a Sfingu si zabezpečiť dostatočnú ochranu pred slnkom a hydratáciu.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, a jedno z jej najvýznamnejších a najznámejších miest je nemenná symbolika pyramidy Cheopsa a Sfingy v Gíze. Ak plánujete navštíviť Egypt a chcete si vychutnať všetky tieto úžasné pamiatky, využite možnosť zakúpiť si letenku do Gízy a zažiť ich osobne.

V Gíze môžete navštíviť jednu z najväčších a najznámejších pyramíd na svete - pyramidu Cheopsa. Táto pyramída, postavená pred viac ako 4500 rokmi, je považovaná za jedno z divov sveta. Svojou veľkosťou a architektúrou je naozaj ohromujúca. Je považovaná za posvätný hrob faraóna Cheopse a vnútro pyramídy je plné záhad a tajomstiev.

Okrem pyramidy Cheopsa môžete navštíviť aj ďalšie dve dôležité pyramídy v Gíze - pyramidu Chephrena a Menkaurea. Tieto pyramídy boli postavené ako hrobové miesta pre faraónov a sú tiež obklopené rôznymi menšími pyramídami a histórickými pamiatkami. Pocit, keď sa stanete svedkom takého impozantného dedičstva minulosti, je ťažké popísať slovami.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Gíze je Sfinga, socha so telom levá, lebovitého a ľudskou hlavou. Sfinga bola postavená pred viac ako 4500 rokmi a je považovaná za ochrancu Gízy. Je to obrovská socha, ktorá má približne 73 metrov dlhú a 20 metrov vysokú. Mnoho ľudí verí, že má nadprirodzené schopnosti a je spojená so starovládnou Egyptskou civilizáciou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu a zároveň cestovať do Egypta, je tu niekoľko spôsobov, ako si zabezpečiť letenku. Môžete sa obrátiť na cestovnú kanceláriu, ktorá vám poskytne kompletný balík vrátane letenky, ubytovania a prehliadok. Ďalšou možnosťou je rezervovať letenku online prostredníctvom webových stránok pre rezerváciu letov.

Cena letenky do Egypta sa líši v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je vaše miesto odletu, čas, kedy plánujete cestovať, a samozrejme aj dĺžka pobytu. Je však dôležité mať na pamäti, že návšteva pyramíd a Sfingy v Gíze stojí za každý jediný cent vynaložený na letenku.

Nielenže sa môžete tešiť z nádherného výhľadu na históriu a kultúru Egypta, ale tiež sa dostanete do jedného z najznámejších turistických miest na svete. To znamená, že okrem pamiatok v Gíze si môžete užívať aj dobrodružstvo v púšti, prechádzku po nádherných plážach pri mori či spoznať miestnu kuchyňu.

Nakoniec, ak máte záujem o históriu a kultúru starovekého Egypta a chcete vyraziť na nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a zakúpte si letenku do Gízy. Tá vás zavedie do srdca egyptského dedičstva a ponúkne vám skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Aké sú otváracie hodiny pre pyramidu Cheopsa a Sfingu v Gíze?
- Pyramidu Cheopsa môžete navštíviť denne od 8:00 do 17:00 hod. Sfingu je možné navštíviť počas dňa.

2. Je vstup na pyramidu Cheopsa zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Áno, vstup na pyramídu Cheopsa je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

3. Koľko stojí vstup na pyramidu Cheopsa?
- Vstup na pyramidu Cheopsa pre dospelých stojí približne 20 USD.

4. Je možné vo vnútri pyramídy Cheopsa fotografovať?
- Nie, fotografovanie je vo vnútri pyramídy Cheopsa zakázané.

5. Môže sa Sfinga navštíviť v noci?
- Áno, Sfinga je spravidla otvorená pre návštevníkov aj v noci.

6. Je vstup na Sfingu samostatne alebo je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu Gízy?
- Vstup na Sfingu je zahrnutý vstupom na archeologickú zónu.

7. Koľko stojí vstup na Sfingu?
- Vstup na Sfingu pre dospelých stojí približne 10 USD.

8. Je možné vo vnútri Sfingy fotografovať?
- Áno, fotografovanie vo vnútri Sfingy je povolené.

9. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Gízy a k pyramidám Cheopsa a Sfingy?
- V Gíze je k dispozícii verejná doprava, k dispozícii sú aj taxíky alebo môžete si prenajať súkromného šoféra.

10. Musím si vopred zakúpiť lístky na vstup do pyramidy Cheopsa alebo Sfingy?
- Nie je nutné si zakúpiť lístky vopred, avšak v niektorých obdobiach roka je vhodné si lístky vopred zarezervovať.


Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Ubytovanie v Egypte Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Egypt je krajina s bohatou históriou, ktorá je domovom mnohých zaujímavých a fascinujúcich miest. Jedným z najznámejších miest v Egypte je Gíza, malé mesto nachádzajúce sa v tesnej blízkosti Káhiry. Gíza je známa najmä vďaka svojej jedinečnej atrakcii - Keopsovej pyramíde a sfinge.

Pre turistov, ktorí plánujú navštíviť Egypt a preskúmať tieto známe pamiatky, je dôležité mať informácie o ubytovaní v blízkosti Gízy. V okolí tejto oblasti je niekoľko možností, ktoré zabezpečia, že turisti budú mať prístup k pohodlnému a komfortnému ubytovaniu.

Jednou z najlepších možností je Ritz-Carlton, Cairo, hotel zaručujúci luxusné ubytovanie pre turistov. Nachádza sa v blízkosti mesta Káhira a ponúka kvalitne zariadené izby s nádherným výhľadom na mesto. Hotel má tiež vonkajší bazén, spa centrum, fitnes centrum a širokú škálu reštaurácií, v ktorých si môžete vychutnať skvelé jedlá.

Ďalšou možnosťou je Marriott Mena House, Cairo, ktorý sa nachádza v tieni Keopsovej pyramídy. Hotel ponúka nádherné zariadenia, vrátane bazéna, tenisových kurtov a golfového ihriska. Izby sú veľké, moderne zariadené a ponúkajú panoramatický výhľad na pyramídu a sfingu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo menšie a cenovo dostupnejšie, je tu Hotel Novotel Cairo El Borg. Nachádza sa v centre Káhiry a ponúka pohodlné izby s moderným vybavením. Hotel má tiež reštauráciu, kde si môžete vychutnať typickú egyptskú kuchyňu.

Keďže Gíza je populárna turistická destinácia, v okolí je aj mnoho ďalších malých postelí a raňajkových zariadení, ktoré môžu poskytnúť dostatočné ubytovanie za rozumné ceny. Tieto možnosti sú vhodné pre tých, ktorí preferujú viac neformálny a cenovo dostupný štýl ubytovania.

V blízkosti Gízy sa nachádza mnoho iných pamiatok, ktoré si môžete tiež vychutnať po tom, čo navštívite pyramidy Cheopsa a Sfingu. Medzi tieto miesta patrí Egyptské múzeum v Káhire, Národních folklorní dum (ľudový folklórny dom) a Mešita Muhamed a-Muayyad.

Celkovo je ubytovanie v Gíze pestré a ponúka rôzne možnosti pre turistov všetkých rozpočtových kategórií. Nesmierne dôležité je byť si vedomý blízkosti pamiatok a ich dostupnosti z miesta, kde sa chystáte ubytovať. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo menšie zariadenie, môžete si byť istí, že váš pobyt bude nezabudnuteľným zážitkom, kde budete mať prístup k jednej z najmocnejších pamiatok starovekého sveta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky