Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)

Ubytovanie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je fascinujúca krajina s bohatou históriou a mnohými pamiatkami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Ak ste nadšeným cestovateľom a radi objavujete históriu, určite by ste nemali vynechať návštevu Luxoru. Toto mesto, nachádzajúce sa na východnom brehu rieky Níl v oblasti Horného Egypta, je domovom niektorých z najzaujímavejších historických miest z obdobia starovekého Egypta.

Luxor je známy pre svoje impozantné chrámy, faraónske hrobky a nádherné múzeá. Jednou z najpopulárnejších pamiatok tohto regiónu je chrám Medinet Habu. Tento obrovský chrám bol postavený za vlády faraóna Ramsesa III. a slúžil ako jeho pohrebisko. Jeho architektúra je ohromujúca a zdobená bohatými reliéfmi, ktoré zachytávajú rôzne scény z faraónovho života a vlády. Chrámový areál je rozsiahly, súčasťou je aj veľký hrobkový komplex a množstvo iných štruktúr. Návrat do minulosti je v tomto chráme veľmi intenzívny a obdivuhodný.

Na cestu do histórie by ste si tiež nemali nechať ujsť návštevu Dóru Hatshepsut. Tento krásny chrám bol postavený pre faraónku Hatshepsut, jednu z najvýznamnejších ženských vládkyň starovekého Egypta. Jeho unikátna architektúra, so svojimi symetrickými terasami vytvára pôsobivý pohľad. Interiér chrámu je zdobený nespočetnými malbami a reliéfmi, ktoré vyprávajú príbehy z Hatshepsutinho života a jej vlády. Tento chrám je hrdým svedkom bohatého kultúrneho dedičstva Egypta.

Ak sa cítite duchom dobrodruha a vášho záujmu je pohľad do hlbín minulosti, potom nevyhnutne musíte navštíviť Údolie kráľov. Toto pohrebisko faraónov, nachádzajúce sa na západnom brehu rieky Níl, je domovom mnohých kráľovských hrobiek. Vytesané do kameňa sú tieto hrobky bohaté na umenie a zobrazenia z náboženských textov. Údolie kráľov je jedným z najdôležitejších a najprehliadanejších miest v Egypte, a to nielen pre svoju historickú hodnotu, ale aj pre spektakulárne scenérie.

Po dni skúmania a objavovania histórie v Luxore si budete môcť oddýchnuť a relaxovať vo vybranom ubytovaní. Luxor ponúka širokú škálu možností pre turistov, od luxusných hotelov až po jednoduché hostely. Vo väčšine hotelov nájdete pohodlné izby, bazény, reštaurácie a rôzne ďalšie vybavenia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Luxor a jeho okolitú oblasť, pripravte sa na úžasnú cestu časom a objavovaniu starovekých tajomstiev. S historickými pamiatkami ako chrám Medinet Habu, Dór Hatshepsut a Údolie kráľov, budete mať príležitosť precítiť atmosféru minulosti a zažiť jedinečné dobrodružstvo. Luxor je naozaj miestom, ktoré si necháte v pamäti na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


1. Koľko stojí vstup do chrámu Medinet Habu?
Vstupné do chrámu Medinet Habu stojí približne 100 egyptských libier (približne 5 USD).

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Medinet Habu?
Chrám Medinet Habu je otvorený denne od 6:00 do 17:00.

3. Ako sa dostanem do chrámu Dóru Hatshepsut?
Chrám Dóru Hatshepsut sa nachádza asi 8 kilometrov juhozápadne od mesta Luxor a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je najať si miestneho vodiča alebo využiť miestnu dopravu.

4. Koľko stojí vstup do Údolia kráľov?
Vstupné do Údolia kráľov stojí približne 200 egyptských libier (približne 11 USD).

5. Ako sa dostanem do Údolia kráľov?
Údolie kráľov sa nachádza asi 6 kilometrov na západ od mesta Luxor a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je najať si miestneho vodiča alebo použiť miestnu dopravu.

6. Aké sú otváracie hodiny chrámu Dóru Hatshepsut?
Chrám Dóru Hatshepsut je otvorený denne od 6:00 do 16:00.

7. Koľko času potrebujem na návštevu chrámu Medinet Habu?
Návšteva chrámu Medinet Habu môže trvať asi 1 až 2 hodiny.

8. Aké sú doporučené odevné pravidlá pri návšteve chrámov a pamiatok v Egypte?
Pri návšteve chrámov a pamiatok v Egypte sa odporúča nosiť oblečenie pokrývajúce ramená a kolena. Prípadne si môžete zobrať šatku alebo šál na zakrytie výstrihu.

9. Aké pamiatky ešte stojí za návštevu v Luxore?
Okrem chrámu Medinet Habu, chrámu Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov, stojí za to navštíviť aj chrám Karnaku, chrám Luxor, Memnonové kolosy a chrám Ramesseum.

10. Je v Egypte bezpečné cestovať?
Egypt je relatívne bezpečnou krajinou pre turistov, ale ako všade inde, je potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nechodiť sami v noci a dodržiavať pokyny miestnych orgánov.


Počasie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt, konkrétne Luxor, je destináciou, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Okrem slávnej histórie a kultúry tohto regiónu je dôležitým faktorom aj počasie. Ak plánujete navštíviť Luxor a obdivovať krásy ako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolie kráľov, je veľmi dôležité byť informovaný o aktuálnych poveternostných podmienkach.

Luxor sa nachádza v severovýchodnej časti Egypta a má veľmi suché podnebie. Je to skutočne jedno z najhorúcejších miest na svete, v období leta je tu doslova dusno. Najvyššie teploty dosahujú až 40 °C a vyššie. Toto je dôležitý faktor pri plánovaní cestovného programu, pretože väčšina pamiatok je otvorená len v predpoludňajších hodinách kvôli extrémnym teplotám.

Ak sa teda chystáte navštíviť Chrám Medinet Habu, známy svojou architektúrou a históriou, je najlepšie vybrať si čas skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli najhorúcejším hodinám. Vrchol sezóny v Luxore je od mája do septembra, kedy sa teploty pohybujú na extrémnych úrovniach. Odporúča sa nosiť ľahké, vzdušné oblečenie a ochraňovať sa pred slnkom použitím dostatočného množstva opaľovacích krémov.

Dóra Hatshepsut, ďalšia znamenitá pamiatka, je maštalec vytesaný do skaly, ktorý sa nachádza na západe Luxoru. Prehliadka tejto pamiatky je vynikajúcou príležitosťou začať čo najskôr ráno, aby sa vyhli najväčším horúčavám a ľahšie zvládli výstup po strmých schodoch.

Údolie kráľov, známe ako hrobky mnohých slávnych faraónov, je nepochybne jednou z najvyhľadávanejších atrakcií v Luxore. Tam je tiež najlepšie navštíviť v skorých ranných hodinách, aby ste boli schopní uniknúť pálivému slnku a prežiť túto jedinečnú skúsenosť v príjemnejšom počasí.

Okrem extrémnych teplôt je v Luxore aj veľmi nízka vlhkosť vzduchu, čo často spôsobuje problémy so zdravím, ako je dehydratácia a únava. Je preto veľmi dôležité udržiavať si dostatočný prísun tekutín a vyhýbať sa nadmernému vystaveniu slnku.

Vzhľadom na tieto faktory by ste mali zvážiť svoje cestovné plány a prispôsobiť ich poveternostným podmienkam v Luxore. Aj keď je táto oblasť známa svojou históriou a pamiatkami, je nevyhnutné byť vopred pripravený a mať na pamäti, že extrémne teploty môžu ovplyvniť vašu schopnosť vychutnať si všetko, čo Luxor ponúka. Napriek tomu, s primeranými opatreniami a informáciami je možné zažiť jedinečnú skúsenosť pri objavovaní krásnej krajiny v Egypte.


Dovolenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je krajinou bohatou na históriu a kultúru, a to sa prejavuje aj v jeho mnohých turisticky atraktívnych lokalitách. Jednou z najznámejších destinácií je mesto Luxor, ktoré sa nachádza na východnom brehu rieky Níl. Toto miesto je považované za jedno z najstarších a najdôležitejších archeologických lokalít v Egypte, kde si môžete vychutnať bohatú existenciu starovekej egyptské civilizácie.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Luxore je nepochybne Chrám Medinet Habu. Tento starobylý chrám, ktorý bol postavený v 16. storočí pred našim letopočtom ako hrobka faraóna Ramesesa III., je považovaný za jeden z najlepšie zachovaných egyptských chrámov. Jeho veľkolepá architektúra, jemne vyrezávané zdi a obrazy ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na egyptskú históriu a náboženstvo.

Ďalšou dôležitou zastávkou je Dóra Hatshepsut, nádherný chrám, ktorý bol postavený pre najslávnejšiu egyptskú kráľovnú a panovníčku Hatshepsut. Tento chrám je jedinečný svojou architektúrou, pretože kombinuje tradičné egyptské prvky s inovatívnymi dizajn mi, ako sú väčšie okná a terasy. Prieskumy potvrdili, že tento chrám bol v minulosti vystavený zničujúcim útokom, ale jeho krása a veľkoleposť sa stále týčia nad okolitou krajinou.

Napokon, Údolie kráľov je jednou z najpopulárnejších atrakcií v Luxore. Toto údolie je známe ako miesto, kde boli pochovaní niektorí z najslávnejších egyptských faraónov vrátane Tutanchamona a Ramesesa II. Jeho hlboké kamenné tunely a hrobky poskytujú fascinujúci pohľad do minulosti. Údolie kráľov je však známe aj svojimi farebnými nástennými maľbami, kde sú zobrazené príbehy života po smrti a prípravy na "posmrtný život".

Luxor je preto skutočným rajom pre milovníkov histórie a archeológie. Môžete tu stráviť dni prechádzaním sa chrámami a púšťou a objavovať kúzlo starovekého Egypta. Mesto tiež ponúka moderné hotely, reštaurácie a obchody, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si moderný comfort.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu miest aj Luxor v Egypte. Táto neskutočná destinácia vám ponúka jedinečné pohľady do histórie civilizácie, ktorá mala obrovský vplyv na vývoj celého ľudstva. Či už ste archeológom, históriou nadšencom alebo sa jednoducho chcete ponoriť do starovekého Egypta, Luxor vám ponúka nezabudnuteľnú skúsenosť, ktorú budete chcieť opakovať znova a znova.


Letenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. Jedným z najzaujímavejších miest na navštívenie je Luxor, ktorý je známy svojimi historickými pamiatkami. Ak plánujete let do Egypta a chcete sa presunúť do Luxoru, určite by ste mali navštíviť niekoľko dôležitých miest vrátane Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov.

Chrám Medinet Habu je jednou z najväčších a najdôležitejších pamiatok v Luxore. Postavený v 18. dynastii, tento impozantný chrám slúžil ako pohrebisko faraónov a ako miesto kultu a uctievania bohov. Jeho mohutné múry označujú bohatstvo a moc tohto miesta. Keď sa vám podarí prejsť okolo jeho vonkajších múrov, objavíte úžasnú krásu vnútorných priestorov s ich pôsobivými reliéfmi a freskami.

Dóra Hatshepsut, známa aj ako Dóra Deir el-Bahari, je ďalšou nádhernou pamiatkou nachádzajúcou sa v blízkosti Luxoru. Tento pohrebiskový chrám mal jedinečný dizajn, s jeho terasovo-podlažnou štruktúrou, ktorá pôsobí na návštevníkov obdivuhodne. Postavený na úpätí veľkolepých skalných útesov, jej architektúra je skutočne pôsobivá a ponúka nádherné výhľady na celé okolité údolie.

Údolie kráľov je ďalším miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Toto miesto slúžilo ako posvätné pohrebisko pre mnoho faraónov a významných osôb z egyptského Starovekého kráľovstva. Nachádza sa v hornatom údolí na západnom brehu Nílu a je známe pre svoje nádherné chrámy a hrobky, ktoré sú plné vzácnych umeleckých diel a hieroglyfov. Medzi najznámejšie hrobky patrí hrobka Tutanchamona, ktorá bola objavená v roku 1922 Howardom Carterom.

Navštívenie týchto miest v Luxore je ako cesta v čase do minulosti Egypta. Získate jedinečný pohľad na starovekú egyptskú kultúru a umenie. Pred návštevou Luxoru si však nezabudnite zabezpečiť letenku. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Egypta. Môžete si vybrať z rôznych možností a nájsť tú najvhodnejšiu letenku pre vás.

Po prílete do Káhiry alebo Hurghady si budete musieť zabezpečiť vnútroštátny let do Luxoru. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú spojenia týchto miest. Cesta z Káhiry do Luxoru trvá približne jednu hodinu. Je dôležité si urobiť rezerváciu dostatočne skoro, aby ste mali istotu miesta.

Keďže cestovanie môže byť aktuálne ťažké kvôli COVID-19, nezabudnite si skontrolovať aktuálne cestovné obmedzenia a požiadavky súvisiace s testovaním a očkovaním. Vzhľadom na situáciu s pandémiou by ste mali tiež zvážiť možnosť nákupu flexibilných leteniek, ktoré vám umožnia zmeniť alebo zrušiť váš let bez ďalších poplatkov.

Návšteva Luxoru je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní odkryť tajomstvá minulosti. Keďže toto miesto je veľmi populárne medzi turistami, odporúča sa, aby ste navštívili tieto pamiatky mimo špičkového turistického obdobia a využili možnosť objaviť ich v pokoji a bez preplnených zájazdov. Buďte si istí, že pri návšteve Luxoru budete ohromení krásou a bohatstvom tohto starovekého miesta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky