Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Luxorský chrám

Počasie Egypt Luxorský chrám


Egypt je známy svojimi historickými pamiatkami a luxorský chrám je jednou z najvýznamnejších. Tento chrám je symbolom starovekého Egypta a jeho pôvod sa datuje do obdobia Nového kráľovstva. Okrem svojej historickej hodnoty je aj miestom obdivovania vďaka svojmu nádhernému umiestneniu a blahodárnemu počasiu.

Nachádza sa na východnom brehu rieky Níl a je obklopený krásnou prírodou, vrátane žiarivého slnka a púštnych pieskov. Toto miesto je obľúbené turistami z celého sveta, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli jeho histórii, ale aj kvôli svojmu jedinečnému prostrediu a počasiu.

Počasie v Luxorskom chráme je veľmi priaznivé väčšinu roka. Egypt je známy svojou horúčavou suchou klímou a Luxor nie je výnimkou. Teploty sa tu pohybujú vysoko a môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia počas letných mesiacov. Tí, ktorí majú radi teplo, ocenia slnečné dni a jasné oblohy, ktoré ich čakajú.

Návštevníci, ktorí prichádzajú do luxorského chrámu, by si mali byť vedomí extrémnych horúčav v letných mesiacoch a pripraviť sa na ne odpowiednouvú odievaním a hydratáciou. Jeho poloha pri rieke Níl však prináša aj určité benefits, ako sú jemnejšie teploty v zime a v noci.

Zimné mesiace v Luxore sú teplejšie ako zimy v mnohých iných krajinách. Teploty zvyčajne klesajú na úroveň okolo 20 stupňov Celzia a v noci na ľadovec. Toto miesto je teda ideálne pre tých, ktorí chcú uniknúť chladnému pocitu domov a zažiť miernu zimu.

Počasie v Luxorskom chráme je takmer vždy suché s minimálnym výskytom zrážok. To znamená, že sa môžete tešiť na mnoho slnečných dní a ideálne podmienky na preskúmanie chrámu a jeho okolia. Turisti, ktorí si chcú užívať slnko a odpočinok na pláži, budú nadšení aj v blízkom letovisku Hurghada, ktoré je oddialené len niekoľko hodín jazdy autom.

Luxorský chrám je teda nielen úžasnou historickou pamiatkou, ale aj miestom, kde môžete zažiť priaznivé a príjemné počasie. Bez ohľadu na ročné obdobie, tu nájdete teplo, slnko a jasné nebo. Takže ak ste nadšenci histórie, krásy prírody a príjemného počasia, nemali by ste si túto destináciu nechať ujsť.


Dovolenka Egypt Luxorský chrám


Egypt je krajina bohatá na kultúru a históriu. Jeho fascinujúcu minulosť môžete objaviť v mnohých historických pamiatkach, ktoré sa nachádzajú po celom území. Jedným z najznámejších miest je Luxorský chrám, ktorý predstavuje veľkolepý pohľad na staroveký Egypt.

Luxorský chrám sa nachádza na východnom brehu rieky Nil v meste Luxor. Tento impozantný chrám bol postavený v čase vlády veľkých faraónov ako Rameses II. a Amenhotep III. Jeho konštrukcia začala už v 14. storočí pred naším letopočtom a pokračovala ich nástupcovia.

Pri príchode do chrámu môžete obdivovať veľkolepý vstupný pilier, ktorý je jedným z najväčších stĺpov v Egypte. Svojou veľkosťou a zdobenosťou vás prenesie do starovekého Egypta. Vchod do chrámu je zdobený súsošiami faraónov, bohov a hieroglyfami, ktoré rozprávajú príbehy minulosti.

Jeden z najznámejších a najfotografovanejších aspektov tohto chrámu je Al-Karnak. Al-Karnak je oblasť chrámu, ktorá obsahuje stĺpy a obrazy zobrazujúce bohatstvo a moc starovekého Egypta. Najdôležitejšou časťou Al-Karnaku je slávna Dielna obeliskov, ktorá bola postavená na počesť egyptského fáraona Tuthmosisa III.

Prechádzka Lesom stĺpov, ktorý ponúka jedinečný pohľad na obrovské stĺpy, je ďalšou nezabudnuteľnou skúsenosťou. Tiež si nemôžete nechať ujsť chrám Múzího, ktorý sa nachádza v blízkosti Luxorského chrámu. Tento chrám je prvok v mestských Luxor temple complex, ktorý je ohraničený zdobenými múrmi a je domovom pre mnoho dôležitých božstiev, ako je Isis a Amon-Ra.

Luxorský chrám je tiež známy tým, že sa využíva vo filmech, ako napríklad "Egypt" s Benediktom Cumberbatchom a Rachel Weisz v hlavných úlohách. Mnoho cestovných spoločností ponúka možnosť navštíviť tento majestátny chrám a objaviť jeho históriu.

Na dovolenke v Egypte je návšteva Luxorského chrámu skvelou príležitosťou spoznať históriu a kultúru tejto krajiny. Chrám vás prenesie do minulosti a ukáže vám krásu starovekého Egypta. Ak máte záujem o archeológiu alebo jednoducho chcete zažiť niečo úžasné, tak Luxorský chrám je miesto, ktoré by ste mali zaradiť na svoj zoznam.


Ubytovanie Egypt Luxorský chrám


Egypt je jednou z najstarších civilizácií na svete s množstvom zaujímavých a fascinujúcich pamiatok. Jednou z nich je aj chrám v Luxore, ktorý bola postavený na česť boha Amona.

Luxorský chrám sa nachádza v historickom centre Luxoru a je jedným z najväčších chrámov na svete. Tento fenomenálny chrám sa rozprestiera na celkovom území 260 000 štvorcových metrov a bol postavený počas vlády Faraóna Amenhotepu III v 14. storočí pred naším letopočtom.

Chrám bol postavený v období Nového kráľovstva a bol poriadne rozšírený počas vlády Faraóna Ramesesa II. Tento kráľovský chrám je plný fascinujúcich fresiek, soch a reliéfov, ktoré sa zameriavajú na zázraky a triumfy Faraóna Ramesesa II.

Tento chrám sa skladá z množstva menších chrámov, ktoré boli postavené na česť rôznych bohov. Najväčším z nich je chrám Amona, ktorého stena sa rozprestiera na 61 metrov a jeho plieval stroskotal na nádvorí chrámu.

Luxorský chrám je jednou z najdôležitejších turistických atrakcií v Egypte, ktorého návštevníci sa podujímajú na dlhé prechádzky po chráme, aby si všímili každý jeden detail. Na obdiv znajúcich turistov je tu veľa možnosti, ako sa ubytovať a spríjemniť si svoj čas v Luxore.

V okolí chrámu v Luxore sa nachádza množstvo hotelov a ubytovní, ktorých ponuka sa líši od jednoduchých kempovacích zariadení až po luxusné päťhviezdičkové hotely. V týchto zariadeniach si ubytovaní môžete užiť komfortné vybavenie a služby na vysokej úrovni.

Luxorský chrám sa nachádza mimo centra Luxoru a tak si návštevníci môžu vybrať medzi ubytovaním v moderne vybavených hoteloch v centre mesta alebo v malebných dedinkách miešajúce sa s miestnou kultúrou.

Vzhľadom na svoju obrovskú veľkosť, Luxorský chrám si vyslúžil svoje miesto medzi najväčšími chrámami na svete a je nevyhnutným miestom na návštevu pre každého návštevníka Egypta. Jeho fascinujúca históriu a ohromujúce umenie, ktoré sa tu nachádza, robia z Luxorského chrámu nezabudnuteľný zážitok pre každého turistu.


Letenka Egypt Luxorský chrám


Egypt je jednou z mála zemí na světě, která pod svou vlajkou skrývá tolik historických skvostů a památek, co se dochovaly až do dnešní doby. Jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších památek, kterou Egypt nabízí, je bezpochyby Luxorský chrám. Pokud se chystáte na cestu do této mystické země a máte v plánu navštívit tuto památku, přečtěte si následující řádky a dozvíte se, jak si získat levnou letenku do Egypta.

Již samotný návštěva Egypta je zážitkem jako žádný jiný. Po příletu do letiště v egyptské metropoli Káhiře se vydáte na cestu na jih, kde se nachází město Luxor s nádherným chrámem. A právě zde si můžete užít všechny kouzla Egypta, a to nejen ve formě navštívení Luxorského chrámu.

Jak najít levnou letenku do Egypta?

Nejlepší a nejefektivnější způsob, jak najít levnou letenku do Egypta, je vyhledávání na internetu. Existují desítky webů, které srovnávají nabídky od různých leteckých společností a vybírají nejlepší možnost pro cestovatele. Tyto stránky jsou k dispozici zdarma a pomohou Vám ušetřit spoustu peněz při rezervaci letenky do Egypta.

Jedním z nejlepších webů pro vyhledávání levných letenek je například Skyscanner.cz. Tuto stránku můžete použít pro vyhledávání letů do Egypta z různých měst, zemí a letišť. Stačí zadat datum a čas, kdy chcete letět, a Skyscanner.cz Vám ukáže nejlevnější a nejlepší nabídky.

Další možností, jak najít levnou letenku do Egypta, je využít služby nízkonákladových leteckých společností. Tyto společnosti nabízejí levné letenky za velmi nízké ceny, a to i na dlouhé vzdálenosti. Nízkonákladové společnosti, které nabízí lety do Egypta, jsou například Ryanair, Wizz Air nebo EasyJet.

V neposlední řadě je možné najít levné letenky do Egypta také při využití slevových akcí a slevových kódů. Tyto slevy nabízí například společnosti jako Kiwi.com nebo Expedia. Stačí hledat slevy, které nabízejí nejen na lety, ale také na hotely a další služby.

Luxorský chrám – největší světový muzeum pod širým nebem

Luxorský chrám byl postaven už před 3500 lety a je jedním z největších a nejvýznamnějších chrámů v Egyptě. Je známý svou obrovskou bránou s dvěma hroznovými sloupy, které jsou od sebe vzdáleny 13 metrů. Chrám sloužil jako místo slavení náboženských ceremoniálů a byl také pohřebištěm mnoha významných faraonů.

Luxorský chrám je otevřený každý den od svítání do soumraku a je dostupný jak pro turisty, tak pro archeology a historiky. V průběhu návštěvy Luxoru můžete navštívit také jeho další významné památky, jako jsou například chrám Karnak, Údolí králů, chrám královny Hatšepsut nebo chrám Medinet Habu.

Celkově je Luxorský chrám jednou z nejobdivovanějších památek celého Egypta a stojí za to vidět ho naživo. A jak vidíte, i když se může zdát, že letenka do Egypta je drahá záležitost, existuje mnoho způsobů, jak si můžete ušetřit spoustu peněz. Tak neváhejte a vyrazte objevovat krásy této mystické země!


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxorský chrám


1. Kde sa nachádza Luxorský chrám?
Luxorský chrám sa nachádza v Luxore, Egypte.

2. Kedy bol Luxorský chrám postavený?
Luxorský chrám bol postavený v období Nové ríše egyptského kráľa Amenhotepa III. okolo 14. storočia pred naším letopočtom.

3. Aký je význam Luxorského chrámu v egyptskej histórii?
Luxorský chrám bol považovaný za centrálne svätyne a komplex palácov kráľov a královných Egypta. Bol dôležitým miestom pre náboženské obyčaje, korunovácie a slávnosti.

4. Prečo bol Luxorský chrám postavený?
Luxorský chrám bol postavený ako posvätná svätyňa k uctievanému bohu Amonovi a slúžil ako miesto bohoslužieb a oficerstva.

5. Ako veľký je Luxorský chrám?
Luxorský chrám je obrovský komplex s celkovou rozlohou približne 200 000 metrov štvorcových.

6. Je možné navštíviť Luxorský chrám?
Áno, Luxorský chrám je otvorený pre návštevníkov a je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Egypte.

7. Aké pamiatky a stavby nájdeme v Luxorskom chráme?
V Luxorskom chráme môžete vidieť mnoho impozantných pamiatok a stavieb, vrátane Kolosov Memnona, Kapského pavilónu, svätyne Ramesse II., Koridoru sfing a mnoho iných.

8. Ako sa dostanem do Luxorského chrámu?
Luxorský chrám sa nachádza v centre Luxoru a je dostupný taxíkom alebo peši. Existujú aj organizované výlety a okruhy, ktoré zahŕňajú návštevu chrámu.

9. Aké je vstupné do Luxorského chrámu?
Vstupné do Luxorského chrámu sa líši v závislosti od štatútu, napríklad pre dospelých zahraničných turistov je vstupné asi 200 egyptských libier.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Luxorského chrámu?
Najlepšie obdobie na návštevu Luxorského chrámu je počas zimných mesiacov, keď je teplota príjemnejšia a je menšia šanca na horúce počasie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky