Objavte lety za najlepšie ceny

Egypt Sharm El Sheikh

Letenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh – Oáza krásy a dobrodružstva

Egypt, krajina s dlhou a bohatou históriou, ktorá privíta každého návštevníka svojou pohostinnosťou a úžasnými zážitkami. Ak hľadáte kombináciu krásnych pláží, očarujúceho podmorského sveta a fascinujúcej kultúry, letenka do Egypta Sharm El Sheikh je pre vás tou správnou voľbou.

Sharm El Sheikh sa nachádza na juhu Sinajského polostrova a je jedným z najoblúbenejších turistických miest v Egypte. Jeho prírodná krása láka návštevníkov z celého sveta. V tejto oblasti nájdete pláže s jemným pieskom a tyrkysovým morom, ktoré si vaše myšlienky odnesú na spokojné a pokojné miesto. Okrem nekonečných pláží je Sharm El Sheikh známy aj svojím podmorským svetom. Pre milovníkov potápania je toto miesto rajom, pretože sa tu nachádza množstvo úchvatných korálových útesov a rôznorodých morských živočíchov.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a adrenalínové aktivity, Sharm El Sheikh je dokonalou destináciou. Môžete si vyskúšať rôzne vodné športy, ako je napríklad windsurfing, jachtárčenie, vodné lyžovanie alebo výlety na vodných skútroch. Ďalšou atrakciou v tejto oblasti je jazda na kamošských ťavách po púšti či výlety na rôzne excúzie, kde si môžete prezrieť staroveké pamiatky a dozvedieť sa viac o histórii Egypta.

Po náročnom dni plnom aktivity môžeme ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi exotickými dochucovadlami a bohatou kombináciou chutí. Egypťania vedia, ako uspokojiť chuť každého jedinca, a preto tu nájdeme širokú škálu miestnych aj medzinárodných reštaurácií.

Sharm El Sheikh ponúka aj širokú škálu ubytovacích možností, či už hľadáte luxusné rezorty alebo skromnejší hotel. Môžete si vybrať z množstva hotelov s výhľadom na more alebo na púšť, s bazénmi a wellness centrami, aby ste si oddýchli a relaxovali.

Ak sa rozhodnete navštíviť Egypt Sharm El Sheikh, nezabudnite si urobiť výlet do blízkeho Národného parku Ras Mohammed, ktorý je jedným z najkrajších námorných rezervácií na svete. Tu môžete obdivovať úžasné korálové útesy a vidieť rôzne druhy morských živočíchov.

Celkovo povedané, letenka do Egypta Sharm El Sheikh je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú zážitok z pláží, podmorského sveta, dobrodružstva a exotickú kultúru. Tento kúsok raja v Egypte vás určite nezklame a poskytne vám nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Egypt Sharm El Sheikh


Sharm El Sheikh je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte. Toto svetoznáme letovisko, ležiace na pobreží Červeného mora, ponúka slnečné počasie až 365 dní v roku.

Počasie v Sharm El Sheikh je typicky teplé a suché. Veľkým lákadlom pre turistov je mierna zima a horúce leto, ktoré umožňujú návštevníkom užívať si letné aktivity po celý rok.

Teploty v zime sa pohybujú medzi 20°C a 25°C počas dňa, zatiaľ čo nocné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 14°C až 18°C. Tieto mierné teploty zaručujú, že návštevníci si môžu bez starostí užívať pláže a vodné športy aj v priebehu zimných mesiacov.

Počas leta, od júna do septembra, sú teploty v Sharm El Sheikh vysoké a môžu dosiahnuť až 40°C. Je to preto, že miesto sa nachádza v púšti Sinai a je negatívne ovplyvnené teplom z tejto oblasti. Turisti by mali byť v lete opatrní a dbať na správne hydratáciu a chrániť sa pred slnkom. Nočné teploty ostávajú v pohodlných 28°C až 30°C.

Počasie v meste Sharm El Sheikh je tiež charakterizované malým množstvom zrážok, priemerne okolo 1 mm zrážok za mesiac. To znamená, že návštevníci sa môžu tešiť na slnečné a jasné dni väčšinu času.

Červené more hrá tiež dôležitú úlohu pri vytváraní príjemného počasia v Sharm El Sheikh. Jeho teplá voda, ktorá sa zahrieva na teploty okolo 26°C až 29°C počas leta a 20°C až 23°C počas zimy, pritahuje turistov z celého sveta.

Vďaka týmto ideálnym podmienkam je Sharm El Sheikh populárnym cieľom pre rôzne vodné aktivity, ako sú potápanie a šnorchlovanie. Podmorský život je bohatý a farebný, a kvôli vysokojazerným miestam ponúka skvelé možnosti na objavovanie morského sveta.

V zhrnutí, počasie v Egypte, Sharm El Sheikh je veľmi priaznivé pre turistov, ktorí hľadajú slnečné a teplé počasie počas celého roka. S miernou zimou a horúcim letom a minimom zrážok je to ideálne letovisko pre všetky generácie. Nech už plánujete relaxovať na piesočných plážach, objavovať podmorský svet alebo iba obdivovať krásu tejto oblasti, počasie v Sharm El Sheikh vám spríjemní dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Sharm El Sheikh


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Egyptskeho letoviska Sharm El Sheikh môžu zahŕňať:

1. Aké aktivity je možné v Sharm El Sheikh podnikať?
Sharm El Sheikh je známe svojimi vodnými športmi, ako je šnorchlovanie a potápanie, jazdy na kameľoch, vodné lyžovanie, vodné skútre, ale aj púštnými výletmi a nákupmi v miestnych bazároch.

2. Je Sharm El Sheikh bezpečné miesto na dovolenku?
Sharm El Sheikh je dlhodobo považované za bezpečné letovisko a využívať sa mužete bez väčších obáv. Dôležité je však dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a monitorovať cestovné varovania pred cestou.

3. Ako sa dostanem do Sharm El Sheikh?
Môžete sa tam dostať letecky, priamo do miestnej medzinárodnej letiská Sharm El Sheikh-International Airport alebo cez letiská v Káhire, ktoré sú pomerne blízko. Do letoviska je tiež možné sa dostať cez trajekty zo Saudi-Arábie alebo Jordánska.

4. Ako je tam počasie v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh má typické podnebie Sahary s horúcimi letami a miernymi zimami. Leto trvá od mája do októbra s priemernými teplotami okolo 30°C a zima trvá od decembra do februára so strednými teplotami okolo 20°C.

5. Ktoré pláže sú najlepšie v Sharm El Sheikh?
Medzi najlepšie pláže v Sharm El Sheikh patria Naama Bay, Ras Um Sid, Shark's Bay a Nabq Bay. Tieto pláže majú jemný biely piesok, teplú azúrovú vodu a ponúkajú rôzne vodné aktivity.

6. Aké sú miestne atrakcie v Sharm El Sheikh?
Medzi miestne atrakcie patrí Národný park Ras Mohamed, Koptský kláštor svätého Kataríny v Sinaji, Staré mesto Sharm El Sheikh s tradičnou atmosférou, múzeum Sharm El Sheikh a podmorský svet Ras Um Sid.

7. Aký je časový posun v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh sa nachádza v časovej zóne (Eastern European Time) EET, takže je o 1 hodinu vpred v porovnaní s časom v strednej Európe.

8. Aké sú miestne jedlá a pitie v Sharm El Sheikh?
V oblasti Sharm El Sheikh si môžete vychutnať typické egyptské jedlá, ako je falafel, kus-kus, hummus a rozličné mäsové pokrmy. Tiež tu nájdete množstvo reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou a obchody s rôznymi miestnymi a exotickými nápojmi.

9. Aké sú miestne možnosti ubytovania v Sharm El Sheikh?
Sharm El Sheikh má širokú škálu ubytovacích možností, vrátane luxusných hotelov, rezortov, all inclusive rezortov, apartmánov a súkromných viliek.

10. Musím mať víza na návštevu Sharm El Sheikh?
Väčšina návštevníkov, ktorí majú plán pobytu v turistických oblastiach Sharm El Sheikh, dostáva návštevnícke vízo pri prílete na miestne letisko. Víza majú bežne platnosť 30 dní.


Dovolenka Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh: Oáza na pobreží Rudého mora

Egypt je populárna dovolenková destinácia, ktorá láka turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí aj Sharm El Sheikh - kúzelné letovisko na pobreží Rudého mora. Toto malé mesto ponúka nielen krásne pláže a azúrové more, ale aj bohatú históriu a nabitý nočný život.

Sharm El Sheikh sa nachádza na juhu Sinajského polostrova, čo ho robí ideálnym miestom pre milovníkov potápania. Pod hladinou Rudého mora sa totiž skrýva rozsiahly korálový útes, ktorý je domovom pre množstvo farebných rýb a iných morských tvorov. Mnohé hotely a potápačské kluby ponúkajú možnosť šnorchlovania alebo potápania, či už si ste začiatočník alebo skúsený potápač.

Pre tých, ktorí preferujú oddych a relaxáciu, Sharm El Sheikh má niekoľko nádherných pláží, kde si môžete vychutnať jemný piesok a teplú slnečnú nádielku. Populárne pláže ako Naama Bay alebo Shark's Bay lákajú aj na rôzne vodné športy, ako sú napríklad vodné lyže, kajaky či windsurfing. Okrem toho si môžete zaobstarať aj plavbu na korálový ostrov Tiran alebo výlet na východný breh Jordánu, kde sa môžete okúpať v Mŕtvom mori.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o histórii Egypta, Sharm El Sheikh ponúka možnosť navštíviť mnohé kultúrne pamiatky. Najväčšou atrakciou je bezpochyby Katarínsky kláštor nachádzajúci sa v blízkosti hory Sinaj, ktorá podľa biblických príbehov bola miestom, kde Mojžiš dostal desať Božích prikázaní. Kláštor je ohradený obrovskými múrmi a v jeho interiéri sa nachádza množstvo starobylých ikon a relikvií.

Čo sa týka nočného života, Sharm El Sheikh nezaostáva. V meste nájdete množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, kde si môžete zatancovať až do rána. Najpopulárnejšou oblasťou je Naama Bay, kde sa nachádzajú mnohé nočné podniky a obchody so suvenírmi.

Egypt Sharm El Sheikh je skutočnou oázou na pobreží Rudého mora. Ponúka nádherné pláže, úžasné potápanie, fascinujúcu históriu a nekonečné možnosti zábavy. Pre všetkých, ktorí túžia po dovolenke plnej dobrodružstva a relaxu, je Sharm El Sheikh skvelou voľbou.


Ubytovanie Egypt Sharm El Sheikh


Egypt Sharm El Sheikh je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte. Toto krásne letovisko sa nachádza na južnom konci Sinaiho polostrova a je známe svojimi nádhernými plážami a nezabudnuteľnou atmosférou.

Ubytovanie v Sharm El Sheikh je pestré a ponúka veľký výber hotelov pre každý rozpočet. Nájdete tu luksusné 5-hviezdičkové rezorty s plným servisom, all-inclusive ponuky a wellness centrá, ako aj lacnejšie hotely pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnú možnosť.

Väčšina hotelov v Sharm El Sheikh sa nachádza priamo na pláži, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si priame prístupy k moru a krásne výhľady. Mnohé hotely sú tiež vybavené vlastnými bazénmi, reštauráciami, obchodmi a inými zariadeniami, čo zaručuje komfort počas celého pobytu.

Okrem širokej ponuky ubytovacích možností návštevníci Sharm El Sheikh majú v okolí mnoho aktivít na výber. Môžete sa vydať na potápanie alebo šnorchlovanie v koralových útesoch Červeného mora, ktoré patria medzi najkrajšie na svete. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete si vyskúšať windsurfing, jazdu na jetovom skútri alebo vodné lyžovanie.

Pre tých, ktorí majú radi kultúru a históriu, je možné sa vypraviť na výlety do blízkych miest ako je napríklad Káhira, kde nájdete slávne pyramidy a múzeá. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež výlet na Sinajský polostrov a návšteva svätého miesta hory Sinaj, kde sa podľa biblie nachádzajú Desať Božích prikázaní.

Sharm El Sheikh je tiež známe svojím rušným nočným životom. Počas večerov môžete navštíviť rôzne bary, diskotéky a reštaurácie, kde môžete vychutnať tradičnú egyptskú kuchyňu a zároveň si užiť živú hudbu a tanečné vystúpenia.

Celkovo je ubytovanie v Egypte Sharm El Sheikh skvelou voľbou pre dovolenku. Krásne pláže, pestrá ponuka hotelov a množstvo aktivít zaručuje nezabudnuteľný pobyt. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi prírody, vodných športov, histórie alebo jednoducho oddychu na pláži, Sharm El Sheikh vás rozhodne nesklame.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky