Objavte lety za najlepšie ceny

Ekvádor Isla de la Plata

Letenka Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata: Skvost v tieni Ekvádorského pobrežia

Ak sa chystáte navštíviť Ekvádor, zážitkom, ktorý by ste určite nemali vynechať, je výlet na ostrov Isla de la Plata. Tento malý ostrov ležiaci neďaleko ekuádorského pobrežia pokrýva krásna flóra a fauna a ponúka nepoznané dobrodružstvo v prírode.

Ponorte sa do exotického sveta ostrova Isla de la Plata, pričom na vás dýcha atmosféra Galapág. Tento ostrov sa často nazýva „Malým Galapágom“, pretože ponúka obdobné druhy vtákov a morských živočíchov ako slávne souostrovia, ale s menším počtom návštevníkov.

Prvým krokom na ceste na Isla de la Plata je zabezpečenie letenky do Ekvádoru. Letecké spoločnosti ponúkajú pohodlné lety do hlavného mesta Quito alebo Guayaquilu, ktoré sú ideálnymi východiskovými bodmi pre cestu na ostrov. Z Quito alebo Guayaquilu môžete pokračovať ďalej do mesta Puerto Lopez, ktoré je východiskovým bodom pre lodné výlety na Isla de la Plata.

Cesta lodiou na Isla de la Plata je jedinečným zážitkom s nádhernými výhľadmi na pobrežie Ekvádoru. Po príchode na ostrov vás privíta prekrásna príroda a pestrofarebné vtáky, ktoré si tu našli svoj domov. Na ostrove žijú viaceré druhy morských vtákov, ako napríklad albatrosi, pelikáni, fregaty a kolónie vtákov nazývané „blue-footed boobies“. Práve tieto unikátne vtáky s modrými chodidlami sú jedným z najväčších lákadiel Isla de la Plata.

Prechádzka po ostrove vás zavedie cez jeho pestré niekdajšie sopečné útvary až na miesta vhodné na obdivovanie morského života. V blízkosti ostrova sa nachádza niekoľko potápačských lokalít, kde môžete objaviť fascinujúci podmorský svet. Ak ste potápač, určite by ste si nemali nechať ujsť túto príležitosť na stretnutie s morskými živočíchmi v ich prirodzenom prostredí.

Pri návrate z ostrova si môžete vziať so sebou spomienku vo forme fotografie alebo suveníru, ktorý nájdete v meste Puerto Lopez. Mesto je známe svojou priateľskou atmosférou a pestrým trhom s rôznymi druhmi miestnych produktov.

Akonáhle sa vrátite do hlavného mesta Ekvádoru, Quito alebo Guayaquilu, nezabudnite využiť príležitosť na preskúmanie týchto historických a kultúrnych miest. Quito ponúka očarujúce koloniálne uličky a nepochybne vás ohromí svojou bohatou históriou. Z Guayaquilu si môžete vychutnať nádherný výhľad na rieku Guayas a navštíviť pokojný park Seminario so svojimi trpasličími korytnačkami, ktoré sú symbolom mesta.

Ak si chcete pripustiť oddych od každodenného ruchu a ponoriť sa do prírodného krásy a obdivuhodného pozorovania vtákov a morských živočíchov, navštíviť Islu de la Plata je pre vás tou správnou voľbou. Tento ostrov v Ekvádore vám ponúka zážitky, ktoré si budete pamätať ešte dlho po návrate domov.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Isla de la Plata


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Isla de la Plata?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Isla de la Plata je loďou z prístavu v meste Puerto Lopez.

2. Koľko to stojí cestovať na Isla de la Plata?
- Ceny sa môžu líšiť, ale bežná cena za vstup a prevoz na Isla de la Plata je približne 40 - 50 USD.

3. Ako dlho trvá cesta na Isla de la Plata?
- Cesta lodou na Isla de la Plata trvá zhruba 1-1,5 hodiny, v závislosti od poveternostných podmienok.

4. Aké aktivity môžem robiť na Isla de la Plata?
- Na Isla de la Plata máte možnosť sledovať vtáky, vychutnávať si nádherný výhľad na oceán, šnorchlovať a celkovo si užívať prírodu a krásu ostrova.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Isla de la Plata?
- Najlepší čas na návštevu Isla de la Plata je v období medzi júlom a októbrom, keď je tam sucho a viac možností na pozorovanie rôznych druhov vtákov.

6. Potrebujem nejaké povolenia na návštevu Isla de la Plata?
- Áno, pre návštevu Isla de la Plata potrebujete povolenie, ktoré môžete získať v turistickej kancelárii v Puerto Lopez.

7. Existujú na ostrove ubytovacie možnosti?
- Nie, na Isla de la Plata nie sú ubytovacie možnosti. Väčšina návštevníkov ostrov navštívi ako denný výlet z mesta Puerto Lopez.

8. Môžem si vziať jedlo a nápoje na Isla de la Plata?
- Áno, odporúča sa si vziať so sebou jedlo a nápoje, pretože na ostrove nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody.

9. Aké vystúpené vtáky môžem na ostrove vidieť?
- Na Isla de la Plata môžete vidieť mnoho druhov vtákov vrátane albatrosa, vrabcovca veľkého, fregatka obyčajná a iných.

10. Je potrebné si so sebou na Isla de la Plata vziať niečo špeciálne?
- Odporúča sa si so sebou vziať stredne ťažkú obuv, opaľovací krém, slnečné okuliare, repelent proti komárom a fotoaparát, aby ste si mohli zachytiť krásne momenty na ostrove.


Počasie Ekvádor Isla de la Plata


Ekvádor, krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky, je bohatá na rôzne klimatické podmienky vzhľadom na svoje geografické umiestnenie. Jedným z mála miest na pobreží Ekvádoru, ktoré ponúka vynikajúce počasie pre turistov, je Isla de la Plata.

Isla de la Plata, preložene ako "strieborný ostrov", má subtropické počasie po celý rok, čo z neho robí celoročné turistické miesto s minimálnymi obdobiami dažďov či zimou. Väčšina roka je od októbra až do mája považovaná za suché obdobie, s nízkou vlhkosťou a teplotou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 22 až 28 stupňov Celzia. V tomto období je Isla de la Plata v zelenej oáze, s jasným a krásnym modrým nebom.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra, tam môže byť vlhkosť a mraky, ale teplota zostáva príjemná a výlety sa dajú uskutočniť bez akejkoľvek prekážky. Aj keď môže byť občas pršať, Isla de la Plata je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí majú radi exotické a pestré tyčinky s flórou a faunou.

Isla de la Plata je známe aj ako "Galapagos pre chudobných", pretože ponúka podobné zážitky ako susedné ostrovy, akokoľvek sa tam nedostanú také unikátne druhy, ako na Galapágach. Na ostrove sa môžete pridať k jednodňovým alebo dvodňovým výletom na pozorovanie divokých zvierat, ako sú vtáky, želvy, manty a rekiny.

Pri návšteve Isla de la Plata by ste mali byť opatrní aj na riziká spojené s esemikami, ktoré sú agresívnymi druhmi hadov a populárne vo veľa častiach ostrova. Sú síce málo pravdepodobné, že sa k vám priblížia, ale mali by ste byť opatrní a poradiť sa s miestnymi sprievodcami.

Celkovým zhrnutím, Isla de la Plata poskytuje skvelé turistické zážitky so subtropickým počasím po celý rok. Navštíviť tento ostrov je úžasná príležitosť vidieť neporušenú krásu prírody a pozorovať niektoré z najzaujímavejších druhov fauny a flóry v Južnej Amerike.


Dovolenka Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je ostrov v Tichom oceáne, ktorý patrí k Ekvádoru. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, zmenlivým terénom a rôznorodosťou fauny a flóry, ktorá zaručuje návštevníkom jedinečný zážitok. Ak plánujete dovolenku na Isla de la Plata, tu sú niektoré z najlepších aktivít, ktoré by ste určite mali vyskúšať.

Jednodňový výlet z hlavného mesta

Ak sa rozhodnete navštíviť Isla de la Plata, môžete si objednať jednodňový výlet z hlavného mesta Ekvádoru, Quito. Cesta trvá asi 2,5 hodiny a počas nej si môžete vychutnať krásne výhľady na okolitý prírodný krajinný park. Priamo na ostrove si potom môžete vziať dychberúci výlet po jeho očarujúcom pokračovaní.

Potápanie na Isla de la Plata

Isla de la Plata je jedným z najlepších miest na svete na potápanie. Potápači môžu vidieť rôzne druhy morských tvorov, ako sú napríklad morské korytnačky, veľryby, delfíny alebo kosatky. Väčšina morského života je jedinečná a často sa tu vyskytujú druhy, ktoré sa inde v Tichom oceáne nevidia.

Pozorovanie vtákov

Isla de la Plata je taktiež známa svojimi bohatými vtáčími populáciami, medzi ktorými sú labute, pingvíny, pelikány a albatrosy. Táto oblasť je obľúbeným miestom pre ornitologov, ktorí sa chcú pozrieť na nové druhy vtákov alebo sledovať migračné cesty.

Turistika a trekking

Ostrov Isla de la Plata je prevažne zalesnený. Preto je ideálnym miestom pre návštevníkov, ktorí milujú turistiku a trekking. Sú tu krásne prechádzky, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a príležitosti na fotografovanie.

Safari

Safari je ďalšou popularitou turistickou aktivitou na Isla de la Plata. Na safari sa môžete vydať s miestnymi sprievodcami a sledovať rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad kaprové ryby alebo doteraz nepoznané druhy cicavcov v lesoch.

Cestovanie na Isla de la Plata je určite nezabudnuteľné dobrodružstvo. Vôňa morského vzduchu a krása nekonečne pláže sú len niektoré z nezabudnuteľných zážitkov, ktoré si prinesiete z tejto časti sveta. Pridajte sa k návštevníkom tohto rajského ostrova a zažite s nimi nádhernú dovolenku.


Ubytovanie Ekvádor Isla de la Plata


Isla de la Plata je jedným z najkrajších ostrovov v Ekvádore a taktiež jedným z najznámejších miest na svete pre pozorovanie rôznych druhov vtákov a morských živočíchov. Ak hľadáte ubytovanie na tomto ostrove, máte niekoľko možností.

Jedna z možností, ako sa ubytovať na Isla de la Plata, je v miestnych hostincoch či motelo. Tieto ubytovania sú ideálne pre tých cestovateľov, ktorí radi pobudnú na miestach, kde sa cíti autentická miestna atmosféra. Hostinca a motel sú jednoduché, avšak útulné miesta, ktoré ponúkajú základné zariadenie ako napríklad posteľ, sprchu a toaletu. Cena ubytovania v týchto miestach je prístupnejšia, takže sú vhodné pre cestovateľov, ktorí sa snažia ušetriť peniaze.

Ďalší možný typ ubytovania na Isla de la Plata sú kempy. Tieto kempy sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko noci v prírode a užívať si starodávny príbytok v stanoch. Toto ubytovanie je najlacnejšie a ponúka atmosféru spoločného a sociálneho pobytu. Kempy sú dobre zariadené a poskytujú základné zariadenia, ako napríklad elektrinu a toalety.

Ak chcete skúsiť niečo luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z miestnych hotelov. Tieto hotely ponúkajú nadštandardné služby a ubytovanie v luxusných izbách a apartmánoch. Hostia si môžu vychutnať tie najlepšie kúsky, ktoré Isla de la Plata ponúka, vrátane gastronómie, outdoorových aktivít a turistických atrakcií.

Niektoré z najlepších hotelov Isla de la Plata zahŕňajú Hotel Playa de Oro, Hotel Puerto Lopez Lodge a Hotel Hosteria Nantu. Každý z týchto hotelov ponúka vynikajúce zariadenie a ponúka tie najlepšie možné pohodlie pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť svoju dovolenku na Isla de la Plata.

V každom z týchto typov ubytovania môžete nájsť to, čo hľadáte. Záleží iba na vás, akú možnosť si zvolíte, aby ste si užili svoju dovolenku na Isla de la Plata. Celkovo je Ekvádor Isla de la Plata jedným z najkrajších miest na svete a akékoľvek ubytovanie si vyberiete, budete mať možnosť vidieť niečo pozoruhodné.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky