Objavte lety za najlepšie ceny

Ekvádor Otavalo Market

Počasie Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je krajina plná rôznych klimatických zón, vďaka čomu sa počasie na rôznych miestach od seba výrazne líši. Jednou z najznámejších destinácií pre turistov je Otavalo, ktoré má svoje vlastné specifiká počasia.

Otavalo sa nachádza v severnej časti Ekvádora, v nadmorskej výške 2 532 metrov. Táto oblasť má mierny a vlhký podnebí, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 9°C do 24°C v závislosti od ročného obdobia.

V januári a februári je najteplejšie a suššie obdobie v roku, kedy sa denné teploty dostávajú až k 24°C. Avšak, v tomto období sa tiež vyskytuje zvýšené riziko lesných požiarov a sucha. V mesiacoch marci a apríli sa počasie mení na miernejšie, s teplotami okolo 20°C a interspersiou dážďov.

Máj a jún sú najmokrejšími mesiacmi v Otavale, s teplotami okolo 18°C – 19°C. V júli, auguste a septembri sa zase vracia suchšie obdobie, kedy sa teploty dostávajú na 20°C až 22°C, no mierne teplejšie než v marci a apríli.

V októbri a novembri sa počasie opäť mení a sú chladnejšie mesiace, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 16°C a 17°C. V decembri sa teploty opäť postupne zvyšujú.

Pri plánovaní návštevy trhu Otavalo, ktorý je známy svojimi klenotmi z rukami vyrobenými domorodcami, odporúča sa pozrieť si predpoveď počasia a zabezpečiť oblečenie, ktoré zodpovedá konkrétnemu počasiu v období, kedy cestujete.

Celkovo vzaté, Otavalo má mierny a vlhký podnebí, ktoré je odlišné od ostatných oblastí v Ekvádore. Pre turistov je však oblasť atraktívna a môže ponúkať mnoho možností na aktivity v prírode, kultúrne zážitky a kúpu suvenírov na trhu.


Ubytovanie Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je fascinujúcou krajinou plnou prírodných zázrakov a kultúrnych pokladov. Medzi atrakcie, ktoré by určite nemali chýbať na zozname návštevníkov, patrí aj trh Otavalo Market. Nachádza sa v meste Otavalo, ktoré sa nachádza asi 2 hodiny severne od hlavného mesta Quito.

Otavalo Market je najväčší trh s remeselným tovarom v Južnej Amerike a považuje sa za jeden z najdôležitejších trhov v Ekvádore. Jeho história siaha až do starovekých čias, keď Inkovia založili mesto Otavalo. Odvtedy sa trh stal miestom, kde sa stretávajú rôzne kultúry a ľudia z celého sveta.

Na tomto trhu nájdete širokú škálu remeselných výrobkov, ako sú ručne tkané koberce, hlinená keramika, oblečenie, šperky a mnoho ďalších. Lokálni remeselníci sú známi svojou vysokou kvalitou práce a detailmi, ktoré do svojich výrobkov vkladajú. Môžete si byť istí, že si odnesiete kvalitný a autentický kúsok Ekvádora.

Okrem tradičných remesiel si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu, ktorá ponúka rôzne pokrmy a dezerty. Nebudete mať problém nájsť niečo pre svoj chuťový aparát, či už preferujete mäsové, vegetariánske alebo tradičné inkyjské jedlá. Nezabudnite sa pokochať aj ich slávnymi smoothies.

Po celom trhu sa tiež nachádzajú miestne hotely a ubytovanie. Pre tých, ktorí si chcú vyčarovať autentickú atmosféru Ekvádora, je možnosť si prenajať izbu v hoteli rodinnej pohostinnosti. Títo hostitelia vás privítajú s otvorenými rukami a poskytnú vám pocit, že ste súčasťou ich rodiny. Budete mať možnosť ochutnať miestnu kuchyňu, naučiť sa tradičné tance a zúčastniť sa rôznych kultúrnych podujatí.

Ak hľadáte niečo moderné a luxusnejšie, Otavalo ponúka aj niekoľko hotelov súčasného štýlu. Tieto hotely majú všetky moderné vybavenie, ako je bezplatné Wi-Fi, káblová televízia a sú vybavené klimatizáciou, vďaka ktorej môžete relaxovať po dni strávenom na trhu.

Po návšteve trhu Otavalo ​​existuje v meste aj mnoho iných atrakcií, ktoré stojí za to objaviť. Miesto ponúka rôzne turistické trasy a výlety do okolitých hôr a jazier. Môžete sa vydať na túru aktívnym sopkám ako je Cotopaxi alebo Chimborazo.

Ak hľadáte autentický zážitok a ubytovanie plné pohostinnosti, je Otavalo Market správnym miestom pre vás. Nech už si vyberiete tradičný rodinný hotel alebo luxusný moderný hotel, môžete sa tešiť na pobyt plný pamiatok, výrobkov a jedál, ktoré vám Ekvádor ponúka.


Dovolenka Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je malebná krajina nachádzajúca sa v severozápadnej časti Južnej Ameriky, ktorá je známa svojou prírodou, kultúrou a pestrými trhmi. Jedným z najznámejších a najatraktívnejších trhov v krajine je Otavalo Market, ktorý je lákadlom pre mnoho turistov z celého sveta. V tomto článku sa pozrieme na to, čo trh ponúka a prečo by ste ho mali zaradiť do svojho itinerára pri návšteve Ekvádoru.

Otavalo Market sa nachádza v malej horskej dedinke Otavalo, ktorá je vzdialená približne 2 hodiny jazdy severne od hlavného mesta Quita. Trh je slávny predovšetkým svojou ponukou tradičných ekvádorských remesiel, ako sú vyšívané textílie, šperky, keramika, látky, vlnené výrobky a mnoho ďalších. Miestni obyvatelia, ktorí predávajú tieto výrobky, sú známi ako Otavaleños a sú prezentovaní v tradičných ekvádorských krojoch.

Hlavný trh sa koná v rámci hlavného mesta a je známy ako Plaza de los Ponchos. Je to jeden z najväčších trhov v Južnej Amerike a je otvorený každý deň. Na trhu môžete nájsť nekonečné množstvo stánkov a predajcov ponúkajúcich svoje výrobky. Ak sa vám zdá, že ste stratili orientáciu, stačí sa držať voňavej vône tradičných ekvádorských jedál a dostanete sa k miestu, kde sa nachádzajú štánky so stravou. Okrem toho môžete skúsiť aj tradičné jedlé delikatesy, ako sú empanady (plnené cestoviny), quinoa (tradičné obilie) a ceviche (kyslé morské plody).

Okrem množstva tradičných výrobkov nájdete na trhu aj moderné produkty, ako sú oblečenie, kabelky, obuv a suveníry. Trh je známy aj tým, že tu môžete naťukať dobrú cenu, ak sa dobre dohodnete s predajcom. Ak vám remeselnícke výrobky nie sú najväčšou špecialitou, môžete si vychutnať aj živú hudbu, ktorá zabezpečuje príjemnú atmosféru celého trhu. Hudobníci hrajú tradičné ekvádorské melódie a vytvárajú tak autentický pocit miesta.

Otavalo Market nie je len o nakupovaní. Okrem trhu môžete tiež navštíviť poblíž nachádzajúcu sa jazero Cuicocha, kde si môžete užiť krásne výhľady na krajinu a vyskúšať rôzne outdoorové aktivity, ako sú turistika a jazda na kajaku. Navštíviť môžete aj vodopády Peguche, kde môžete zažiť pravý duch ekvádorskej prírody.

Ekvádor Otavalo Market je nepochybne miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri svojej návšteve krajiny. Ponúka unikátnu možnosť zakúpenia si tradičných výrobkov a zároveň poskytuje fascinujúci pohľad na miestnu kultúru a tradície. Preto urobte si čas a začlenite ho do svojho itinerára, aby ste získali autentický zážitok z Ekvádoru.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Otavalo Market


1. Čo je Otavalo Market?
Otavalo Market je najväčší trh v Ekvádore, ktorý sa každý týždeň koná vo meste Otavalo. Trh ponúka širokú škálu produktov, ako sú odevy, šperky, keramika, kože, drevo, káva a mnoho ďalších.

2. Kedy sa koná Otavalo Market?
Trh sa koná každý týždeň v sobotu.

3. Kde sa nachádza Otavalo Market?
Trh sa nachádza vo meste Otavalo, ktoré sa nachádza približne 2 hodiny južne od hlavného mesta Quito.

4. Môžem sa tam dostať verejnou dopravou?
Ano, je možné sa dostať do Otavala autobusom z hlavného mesta Quito alebo iných miest v Ekvádore.

5. Ako sa treba pripraviť na návštevu trhu?
Je vhodné sa pripraviť na dlhý deň strávený na trhu. Odporúča sa obliecť sa teplejšie, pretože Otavalo môže byť v chladných mesiacoch pomerne chladné. Dôležité je tiež mať dostatok peňazí na nákupy.

6. Aké produkty môžem zakúpiť na trhu?
Na trhu nájdete rôzne produkty, ako sú odevy, šperky, keramika, kože, drevo, káva, kože, mäso, ovocie a zelenina.

7. Je možné získať zľavy na trhu?
Áno, je možné získať zľavy na trhu, najmä ak ste dobrý obchodník a dokážete dobre vyjednávať.

8. Ako sa treba vyjednávať na trhu?
Je dôležité začať s nízkou cenou a pomaly sa pohybovať hore. Vyjednávanie by malo byť priateľské a nič moc agresívne.

9. Existujú nejaké dobré reštaurácie na trhu?
Áno, trh ponúka mnoho reštaurácií a stánkov s tradičným ekvádorským jedlom, ako sú ceviche, grilovaná mäsová špíza a tradičná polievka z bôbov.

10. Aké sú prísne kontroly na trhu?
Trh má prísne kontroly týkajúce sa kvality a bezpečnosti produktov. Väčšina stánkov musí mať povolenie a kontrolu hygieny a čistoty. Počas prechádzky trhom sú aj policajti, ktorí kontrolujú trhovcov a návštevníkov.


Letenka Ekvádor Otavalo Market


Ekvádor je malebná krajina, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Ponúka nádherné scenérie, vzrušujúce výlety a zaujímavé miesta, ktoré iba čakajú na to, aby ich každý objavil. Jedným z týchto miest je Otavalo Market, ktorý je obľúbeným cieľom turistov, hlavne pre jeho tradičné a farebné trhy.

Otavalo Market, nachádzajúci sa v provincii Imbabura v Ekvádore, je považovaný za jeden z najväčších trhov v Latinskej Amerike. Trhy sa nachádzajú v mestečku s rovnakým názvom Otavalo a poskytujú turistom úžasné zážitky, ktoré stoja za to zažiť v prvej rade kvôli autenticite a tradícii miestnych. Otavalo Market ponúka návštevníkom množstvo farebných a tradičných textílií, ktoré sú ručne vyrobené z miestnych materiálov. Okrem toho môžete zakúpiť aj kovové a drevené remeslá, keramiku, šperky, domáce lieky a veľa ďalších produktov, ktoré sú v Ekvádore populárne.

Začiatok trhov sa datuje späť do čias Inkov a dnes trh funguje každý deň, ale najlepší čas na návštevu trhov je v sobotu, kedy sa konajú tradičné rituály a prezentácie kultúry, tanec ochrancov a dokonca sa organizujú aj sochárske súťaže.

Ak plánujete návštevu trhov, ideálne je vziať si hotovosť v miestnej mene a začať svoj nákup skoro ráno, pred tým, než sa trh začne napĺňať turistami. Smeľte sa vyjednávať, pretože to je súčasťou kultúry tejto oblasti a môžete získať dobré zľavy.

Ak hľadáte jedinečný zážitok, navštívte Otavalo Market. Letenky na tento úžasný trh sú k dispozícii z mnohých krajín sveta, takže sa neváhajte vybrať na tento farebný a tradičný trh a zažiť jedinečnú kultúru Ekvádoru.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky