Objavte lety za najlepšie ceny

Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall

Letenka Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Ekvádor je fascinujúcou destináciou pre milovníkov prírody. Táto stredoafrická krajina ponúka množstvo unikátnych miest, ktoré sa zmestia na povestný pás zeme. Jedným z týchto zázrakov je aj Pailón del Diablo, nádherný vodopád nachádzajúci sa vo vnútrozemí Ekvádoru.

Pailón del Diablo, známy tiež ako Diabolský kotol, sa nachádza v prírodných rezerváciách Volcán Sangay a Llanganates. Tento spektakulárny vodopád je považovaný za jeden z najkrajších na svete a je obľúbeným miestom pre miestnych i medzinárodných turistov.

Cesta k Pailón del Diablo začína v meste Baños, ktoré je známe svojimi termálnymi minerálnymi prameňmi. Odtiaľ sa turisti presúvajú po krásnych horských cestách, kde môžu vidieť nádhernú ekvádorskú krajinu s unikátnou faunou a flórou. Prírodná krása cesty sama o sebe stojí za to, ale to, čo nasleduje, je ešte oveľa úchvatnejšie.

Samotný vodopád je vysoko 80 metrov a je obklopený hustou džungľou, v ktorej sa nachádzajú mnohé druhy rastlín a zvierat. Pri návšteve Pailón del Diablo si môžete vychutnať prechádzku džungľou až k jeho základni. Cesta je dostatočne značená a zabezpečená, ale vyžaduje si trochu fyzickej kondície a odhodlania.

Po príchode k vodopádu vás jeho nádhera zaručene pohltí. Môžete vidieť mohutnú vodu padajúcu do obrovského kotla, vytvárajúc okolo seba oblaky páry a vodnej hmly. Vodopád Pailón del Diablo je skutočne impozantný zjav a jeden z najfotogenickejších miest na Ekvádorskom pobreží.

Okrem obdivovania vodopádu si môžete tiež vyskúšať niektoré dobrodružné aktivity, ako je jazerový kajak alebo horolezectvo. Miestni sprievodcovia sú k dispozícii, aby vám poskytli informácie a zabezpečili vašu bezpečnosť.

Čas strávený pri Pailón del Diablo je iste nezabudnuteľným zážitkom. Prírodná krása, sychravá atmosféra a pôsobivý zvuk vodopádu dokonale ožívajú každú návštevu. Nech ste turista, ktorý sa vyberá na dovolenku alebo dobrodruh hľadajúci niečo výnimočné, Pailón del Diablo je miestom, kde vaše očakávania budú prekonané.

Ak sa chystáte na dovolenku do Ekvádora, nezabudnite zaradiť Pailón del Diablo na svoj zoznam must-see. Tento nádherný vodopád vás ohromí svojou krásou a nechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami na túto krajinu s najväčšou biodiverzitou na svete.


Ubytovanie Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Ekvádor je misia až plná prekvapení a ohromujúcich zážitkov. Krajina je plná krásnych prírodných úkazov, ktoré návštevníkom ponúkajú neopakovateľné zážitky. Jedným z takýchto miest je vodopád Pailón del Diablo v meste Baños, ktorý je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny miest, je potrebné si zabezpečiť ubytovanie. V oblasti Baños nájdete množstvo rôznych možností ubytovania, ktoré sú určené pre rôzne typy návštevníkov.

Jednou z možností ubytovania v tomto okolí je Pailón del Diablo Lodge. Nachádza sa len niekoľko minút chôdze od vodopádu a ponúka návštevníkom ubytovanie v súkromných izbách.

Izby v tomto lodge sú veľmi komfortné a moderne zariadené. Návštevníci tu nájdu všetko, čo potrebujú na príjemný pobyt, vrátane klimatizácie a televízora. Lodge je tiež vybavené bezplatným Wi-Fi, čo umožňuje návštevníkom zostať v kontakte s rodinou a priateľmi po celú dobu ich pobytu.

Okrem súkromných izieb v Pailón del Diablo Lodge ponúkajú aj možnosť ubytovania v spoločenskej miestnosti, kde sa nachádza niekoľko pekných a pohodlných postelí. Táto možnosť je zvlášť vhodná pre skupiny priateľov alebo rodiny, ktoré chcú zažiť nezabudnuteľný zážitok v prírode a zároveň si užiť spoločnosť jeden druhému.

Okolitá príroda ponúka mnoho možností na náročné a atraktívne turistické trasy, takže pobyt v tomto lodge bude určite nezabudnuteľným zážitkom. V blízkosti budete mať možnosť navštíviť niekoľko ďalších krásnych vodopádov, ktoré sú v blízkosti miesta.

Vrelo odporúčame ubytovanie v tomto lodge, ktoré je cenovo veľmi prijateľné a zároveň ponúka vysokú kvalitu služieb. To všetko prispieva k tomu, že váš pobyt v mieste bude príjemný, relaxačný a bezstarostný. Navštívte krásu Ekvádoru a nechajte sa očariť krásami tamojšieho prírodného bohatstva!


Počasie Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Ekvádor je krajina, ktorá sa nachádza v severozápadnej časti Južnej Ameriky. Je známa svojou obdivuhodnou prírodnou krásou, čo zahŕňa aj impozantné vodopády. Jedným z najznámejších a najkrajších vodopádov v Ekvádore je Pailón del Diablo, ktorý sa nachádza v údolí Pastaza, v blízkosti mesta Baños.

Pailón del Diablo, čo znamená Diablove kotle, je obrovský vodopád, ktorý sa týči 80 metrov nad údolím. Jeho názov dostal podľa skalných útvarov, ktoré vyzerajú ako kotle. Okolitú krajinu charakterizujú pralesy, hustým porastom zakryté hory, a malé riečky, ktoré sa všetky spájajú s hlavným vodopádom.

Počasie v okolí Pailón del Diablo je často chladné a vlhké. Nachádza sa v hornej časti ekvádorského Podnebia na Andskej pahorkatine, ktorá sa vyznačuje mierne chladným podnebím. Teploty sa pohybujú od 10 ° C do 20 ° C, čo spôsobuje, že návštevníci musia byť pripravení na chladné počasie a nepredvídateľné premeny.

Najlepšie ročné obdobie na návštevu Pailón del Diablo je suché obdobie medzi mesiacmi jún a september. V týchto mesiacoch je menej zrážok a viac slnečných dní, čo poskytuje ideálne podmienky na pozorovanie vodopádu a jeho okolia. Počas tohto obdobia môžete očakávať, že teploty budú mierne chladné, ale pohodlné pre túry a iné outdoorové aktivity.

V období dažďov medzi októbrom a májom sa môže počasie meniť veľmi rýchlo. Môžu sa vyskytnúť pravidelné silné dažde a hustá hmlovina, čo môže ovplyvniť viditeľnosť vodopádu a okolitej prírody. Toto obdobie je však ideálne pre tých, ktorí hľadajú väčší adrenalinový zážitok, keďže vodopády sú obzvlášť silné a mohutné.

Pailón del Diablo je najlepšie prístupný cez malú turistickú stezku, ktorá vedie k vodopádu. Avšak, kvôli premenlivejmu počasiu a častým dažďom, je dôležité byť dobre vybavený a pripravený na blato a klzké podmienky. Návštevníci by mali mať vhodnú obuv, oblečenie a vždy sledovať miestne pokyny a bezpečnostné opatrenia.

Pailón del Diablo Waterfall je prírodnou krásou, ktorá láka a fascinuje turistov z celého sveta. Okrem úchvatného vodopádu ponúka aj úchvatné výhľady na okolitú prírodu a jedinečnú ekvádorskú krajinu. Nech už sa rozhodnete navštíviť počas suchého alebo daždivého obdobia, určite sa nebudete cítiť sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Otázka: Kde sa Pailón del Diablo Waterfall nachádza?
Odpoveď: Pailón del Diablo Waterfall sa nachádza v Andskom pohorí v blízkosti mesta Baños de Agua Santa v Ekvádore.

Otázka: Ako sa tam môžem dostať?
Odpoveď: Je možné sa tam dostať taxíkom, verejnou dopravou alebo s organizovaným výletom. Je tiež možné dostať sa tam na bicykli alebo pešo.

Otázka: Ako dlho trvá návšteva Pailón del Diablo Waterfall?
Odpoveď: Návšteva vodopádu môže trvať približne 2-3 hodiny, v závislosti od toho, koľko času strávite fotografovaním a obdivovaním výhľadu.

Otázka: Aká je vstupná cena?
Odpoveď: Vstupné do parku je približne 2 doláre.

Otázka: Potrebujem si s sebou priniesť nejaké špeciálne veci?
Odpoveď: Odporúčame si so sebou priniesť pohodlnú obuv, ochrannú slnečnú zásteru, vodeodolnú kameru alebo plastové vrecia na ochranu vášho zariadenia pred vodou.

Otázka: Je možné sa vykúpať v podzemnom bazéne pri vodopáde?
Odpoveď: Nie, kúpanie v podzemnom bazéne pri vodopáde nie je povolené kvôli nebezpečenstvu. Vodopád má veľmi silnú priepasť a prúd, ktorý môže byť nebezpečný.

Otázka: Je miesto bezpečné na návštevu?
Odpoveď: Áno, miesto je bezpečné na návštevu, ale odporúčame si dávať pozor a dodržiavať pokyny a upozornenia v parku.


Dovolenka Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Ekvádor, krajina obklopená Andami a Amazónskou džunglou, nás privíta čarovnou prírodou, úchvatnými scenériami a príjemným podnebím. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je cisársky palác Pailón del Diablo, ktorý sa nachádza v provincii Tungurahua.

Pailón del Diablo, čo znamená Diabolov kotol, je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Ekvádore. Tento krásny národný park sa nachádza asi dve hodiny jazdy juhozápadne od Quita a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na vodopády, skaly, rieky a prekrásnu zeleň.

Vodopády Pailón del Diablo sú v súčasnosti jedným z hlavných turistických cieľov Ekvádoru. Sú odlišné tým, že sú jednými z najvyšších vodopádov v krajine a ponúkajú krásne scenérie, kde sa voda kolíše voči obrovským kameňom a spadá do malého bazéna. Pre turistov to je úchvatné miesto, kde si môžu užiť nielen krásu prírody, ale aj prechádzky, kajakárstvo a iné aktivity.

Okrem vodopádov, národný park Pailón del Diablo ponúka aj obrovské možnosti na turistiku, prechádzky a poznávanie flóry a fauny. Pre milovníkov prírody a adrenalínu sú tu možnosti športových aktivít ako sú kajakovanie, bicyklovanie či jazda na koni.

Pri návšteve Pailón del Diablo je dôležité porozprávať sa s miestnymi sprievodcami a získať dostatočné informácie o miestach, ktoré by ste mohli navštíviť. Vstup do parku je platený, ale pomáha zachovať alebo zlepšiť miestnu prírodnú krásu.

V lete je toto miesto pre turistov úplne ideálne, keďže teploty sú jemné a príjemné. Ak vás takéto miesta lákajú, rozhodne sa vyberte na dovolenku do Ekvádoru a nezabudnite navštíviť Pailón del Diablo, kde si môžete užiť nezabudnuteľné zážitky v lone divokej prírody.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky