Objavte lety za najlepšie ceny

Estónsko Orissaare

Letenka Estónsko Orissaare


Estónsko, krajina ležiaci na východnom pobreží Baltského mora, je známe svojou bohatou históriou a nádhernou prírodou. Medzi obľúbené turistické atrakcie v tejto krajine patrí aj malé mestečko Orissaare. Ak si plánujete navštíviť Estónsko a preletieť do Orissaarého, v tomto článku vám poskytnem všetky potrebné informácie o leteckom spojení medzi týmito dvoma destináciami.

Orissaare je malé mestečko, ktoré sa nachádza na ostrove Saaremaa v Estónsku. Je to typická estónska dedinka so svojím pokojným a tichým prostredím. Orissaare je známe pre svoju prírodu, rybolov a tradície, ktoré sú pre život na ostrove typické.

Cesta z Vášho domovského miesta do Orissaarého bude zahŕňať medzinárodný let na letisko v Estónsku a následný transfer na Saaremaa. Najbližšie letisko k Orissaarému je letisko v Tartu, asi 150 km juhovýchodne od mestečka. Existujú pravidelné lety zo veľkých európskych miest, ako sú Londýn, Paríž alebo Berlín, do hlavného mesta Estónska Tallinnu. Odtiaľ môžete pokračovať na letisko v Tartu vnútroštátnym letom alebo využiť alternatívne spôsoby dopravy.

Po prílete na letisko v Tartu môžete využiť verejnú dopravou, ako je autobus alebo taxi, na presun na trajektovú prístav v Virtsu. Trajekt je najrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou, ako sa dostať zo zemského územia na Saaremaa. Cesta loďou z Virtsu do Kuivastu, ktorý je najbližším prístavom k Orissaarému, trvá zhruba 30 minút. Po príchode môžete použiť verejnú dopravu alebo si prenajať auto na presun do Orissaarého.

Ak sa rozhodnete pre alternatívnu možnosť, môžete využiť autobusovú dopravu z Tartu do Orissaarému, čo je cca. 3-hodinová cesta. Autobusy v Estónsku sa pohybujú vo veľmi dobrej sieti, takže prehliadka krajiny na ceste je úplne uspokojivá.

Po príchode do Orissaarého sa môžete tešiť na krásne prírodné scenérie a pokojnú atmosféru. Môžete si vychutnať prechádzky po pláži, objavovať okolité dedinky alebo si vyskúšať rybolov.

Letenka do Orissaarého v Estónsku môže byť výbornou voľbou pre turistov, ktorí si prajú zažiť autentický estónsky život na ostrove. Cesta z hlavného mesta Tallinnu alebo z Tartu môže byť jednoduchá a pohodlná, a cestou sa dostanete do úžasného kúzelného mestečka Orissaare.

V oblasti Orissaare a Saaremaa si určite užijete pokojný oddych vo všetkej kráse prírody. Urobte si čas na exkurziu a spoznajte túto čarovnú časť Estónska, kde sa stretávajú bohatá históriu, malebná príroda a pokojná atmosféra.

Ak plánujete svoju cestu do Estónska a navštíviť Orissaare, zistite si najnovšie informácie o leteniek a leteckých spojeniach. Zabudnete na stres a uspokojte svoju túžbu po dobrodružstve a objavovaní s touto výletnou letenkou do Estónska.


Ubytovanie Estónsko Orissaare


Estónsko je krajina s bohatou históriou a neopakovateľnou prírodou. Jedným z jej najkrajších miest je Orissaare, kde si môžete užiť pokojnú atmosféru a prežiť nezabudnuteľné zážitky. Ak hľadáte ubytovanie v Orissaare, máte na výber rôzne možnosti, od jednoduchých penziónov až po luxusné hotely.

Jedným z najlepších ubytovacích zariadení v Orissaare je Kavandi Resthouse. Tento rekreačný dom sa nachádza v tichom prostredí za mestečkom Orissaare a ponúka priestorné a komfortné ubytovanie pre celú rodinu. Jeho poloha je ideálna pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v prírode. Kavandi Resthouse má dve spálne, obývaciu miestnosť, kuchyňu a kúpeľňu, takže sú vhodné pre štyroch hostí. Okolo domu sa nachádza veľká záhrada s grilom a detským ihriskom. K dispozícii sú aj bicykle a kanoe na prenájom, takže si môžete užiť výlet na rieku alebo poza mesto.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom si môžete vybrať z množstva hotelov a rezortov v Orissaare. Jedným z najlepších hotelov je Haikaranpesä Majutus. Tento hotel ponúka nádherný výhľad na rieku a okolitú prírodu. Je umiestnený v malebnej dedinke, iba pár minút od centra Orissaare. Hotel má priestorné izby, ktoré sú zariadené útulne a elegantne. Sú vybavené všetkým, čo potrebujete pre maximálne pohodlie a relaxáciu. Okrem toho má hotel aj wellness centrum, kde si môžete užiť masáž alebo sa zrelaxovať v saune.

Ak hľadáte jednoduché a lacné ubytovanie, potom môžete zvoliť Penzion Viki. Tento penzión sa nachádza v centre Orissaare a ponúka základné zariadenie pre hostí. Má niekoľko izieb, ktoré sú vybavené posteľou a stolíkom, a zdieľanú kúpeľňu. Penzión poskytuje aj raňajky a jednoduchý obchod so suvenírmi.

V Orissaare nájdete množstvo ďalších ubytovacích zariadení, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám. Všetky sú preslávené svojou prvotriednou kvalitou a vynikajúcim servisom. Či už sa rozhodnete pre luxusné hotely alebo skromné penzióny, máte zaručený nádherný pobyt, ktorý si na dlho zapamätáte. Orissaare je jedným z najkrajších miest v Estónsku a ponúka množstvo príležitostí na to, aby ste si užili nezabudnuteľnú dovolenku v tejto krajine.


Počasie Estónsko Orissaare


Estónsko je krajina ležiaca na severe Európy, susediaca s Fínskom na severozápade a Ruskou federáciou na východe. Estónsko sa môže pochváliť krásnou prírodou a bohatou históriou. Medzi jedno z najmensích miest na ostrove Saaremaa v Estónsku patrí Orissaare.

Orissaare je malebné mestečko so zachovaným tradičným estónskym šarmom. Svojou polohou pri pobreží Baltského mora ponúka nádherné scenérie a príležitosti na relaxáciu aj aktívne vyžitie vonku. Príroda okolo Orissaare ponúka nádherné pláže, krásne tesy a lesy, ktoré si môžete vychutnať pri prechádzkach a cyklistických výletoch.

Počasie v Orissaare je podobné ako v celej Estónsku. Počas leta je teplota teplá a príjemná, v priemere pohybujúca sa okolo 20 ° C. Teploty sa môžu pohybovať aj na vyšších úrovniach, pretože teplejší vzduch prichádza s interakciou Baltského mora a kontinentálnejho vzduchu. Júl a august sú najteplejšie mesiace v roku, s minimálnym počtom zrážok.

Jesenné mesiace v Orissaare sa postupne ochladzujú, priemerné teploty klesajú a pohybujú sa medzi 10 ° C a 15 ° C. Príroda sa mení na nádherné jesenné odtiene, ktoré potešia oči každého návštevníka. Október a november sú najzrážkovejšie mesiace v roku, takže sa môžete očakávať daždivé dni.

Počas zimy sa teploty v Orissaare pohybujú okolo nuly, ale môžu sa výrazne znížiť, keď prejde studený vzduch z Ruska nad pohorie Narva. Zima prináša tiež v priebehu roka najväčšie množstvo snehu. Január a február sú najchladnejšími mesiacmi, s teplotami, ktoré sa môžu prederieť až pod -10 ° C.

Jar prichádza do Orissaare pomaly, s postupným zvyšovaním teplôt. Ak ste milovníkom kvetov a prebúdzajúcej sa prírody, jar v Orissaare je ten správny čas na návštevu. Príjemné teploty, ktoré sa pohybujú medzi 10 ° C a 15 ° C, vám ponúkajú ideálne podmienky pre prechádzky a objavovanie okolitých prírodných zákutí.

Celkovo počasie v Orissaare je ročne pomerne mierne, s mírnymi rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Estónsko je známe svojou zmenlivou počasie, takže je vždy dobré byť pripravený na neočakávané zmeny a prípadné chladné vetry i dažde.

Ak idete na dovolenku do Orissaare, nezabudnite zahŕňať vrstvené oblečenie, ktoré vám umožní prispôsobiť sa meniacemu sa počasiu. Využite možnosti, ktoré Orissaare ponúka, a užite si krásy estónskej prírody v každom ročnom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Orissaare


1. Kde sa nachádza Orissaare v Estónsku?
Orissaare sa nachádza na ostrove Saaremaa, v prešovskom kraji Estónska.

2. Aká je veľkosť Orissaare?
Orissaare má rozlohu približne 2,7 km².

3. Koľko obyvateľov má Orissaare?
Podľa posledného sčítania ľudu v roku 2021 má Orissaare približne 1 100 obyvateľov.

4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Orissaare?
V Orissaare môžete navštíviť napríklad Orissaare kostol, múzeum farmárskej kultúry alebo miestne pamätníky.

5. Aké prírodné krásy sa nachádzajú okolo Orissaare?
Okolie Orissaare je známe svojimi zachovalými prírodnými rezerváciami a nádhernou pobrežnou krajinou.

6. Aké sú obľúbené aktivity pre turistov v Orissaare?
Turisti v Orissaare si môžu vychutnať prechádzky po prírode, jazdu na bicykli alebo vodné športy na mori.

7. Ako sa dostanem do Orissaae z hlavného mesta Estónska, Tallinnu?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Orissaare z Tallinna, je cestou autom, alebo môžete využiť aj miestnu verejnú dopravu.

8. Aké festivaly alebo podujatia sa konajú v Orissaare?
V Orissaare sa konajú rôzne podujatia, vrátane miestnych festivalov, trhov a kultúrnych podujatí.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Orissaare?
V Orissaare nájdete niekoľko hotelov, penziónov a súkromných ubytovacích zariadení.

10. Je v Orissaae možnosť stravovať sa v reštauráciách a kaviarňach?
Áno, v Orissaare nájdete niekoľko reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať tradičné estónske jedlá a nápoje.


Dovolenka Estónsko Orissaare


Estónsko je nádherná krajina s bohatou históriou a krásnou prírodou. Jedným z miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri plánovaní vašej dovolenky, je malé mesto Orissaare.

Orissaare sa nachádza na juhu ostrova Saaremaa a je známe pre svoje tradičné kostoly a rovnako aj pre neokázalé, no krásne prostredie, ktoré ponúka v blízkosti Kassari štítové dňa. Zelené lesy orámované modrými jazerami a piesočnatými plážami sú ideálnym miestom pre milovníkov prírody.

Okrem čarovného prostredia ponúka Orissaare aj množstvo zaujímavostí. K obdivovaniu sa tu ponúkajú historické budovy, ako napríklad Orissaare hrad, ktorý dnes slúži ako múzeum, alebo aj kostol, ktorý je známy svojimi zdobenými vežami a freskami.

V blízkosti mesta Orissaare sa nachádza aj neďaleké mesto Kuressaare, ktoré je hlavným mestom ostrova Saaremaa. Kuressaare ponúka ešte viac histórie, rovnako ako množstvo obchodov, reštaurácií a nočných klubov, kde môžete stráviť príjemné letné večery.

Orissaare a jeho okolie sú tiež ideálnym miestom pre turistov, ktorí radi aktívne trávia svoj čas. Môžete sa vybrať na krásne prechádzky a výlety po okolí, rovnako ako aj na rybolov či bicyklovanie.

Ak plánujete letnú dovolenku na Estónsku, určite nevynechajte Orissaare. Prežite nezabudnuteľné chvíle v čarovnom prostredí tohto obľúbeného letoviska.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky