Objavte lety za najlepšie ceny

Estónsko Pärnu

Ubytovanie Estónsko Pärnu


Estónsko je krajina, ktorá poteší milovníkov neobyčajných prírodných scenérií a stáročnej histórie. Medzi najkrajšie a najobľúbenejšie miesta patrí bezpochyby Pärnu. Tento malý a útulný prímorský mestečko stojí na brehu Baltického mora a ponúka krásne pláže, historické pamiatky a mnoho zdrojov oddychu a relaxácie. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber mnoho možností, ktoré uspokoja každého návštevníka.

Hotely

V Pärnu sa nachádza mnoho hotelov, ktoré sa pýšia vynikajúcou polohou v blízkosti pláže a turistických atrakcií. Medzi najobľúbenejšie patrí hotel Strand, ktorý sa nachádza priamo na pláži a ponúka moderné a elegantné izby. Hotel Estonia Spa & Wellness sa môže pochváliť veľkým wellness centrom, kde sa môžete oddýchnuť po celodennom preskúmaní mesta.

Hostely

Ak hľadáte cenovo výhodnejšie možnosti ubytovania, v Pärnu sa nachádza množstvo hostlov. Hostel Laine je pre turistov ideálny, ktorí si potrpia na čistotu a útulnosť. Hostel se nachádza pár krokov od pláže a ponúka komfortné izby, bezplatné parkovisko a WiFi.

Apartmány

Ak preferujete viac nezávislosti a byť sami sebou, sú apartmány skvelou voľbou pre vás. Pärnu je plný ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú samostatné apartmány a útulné studiá, ktoré sú plne vybavené s kuchyňou, obývacou izbou a kúpeľňou. Mnohé z nich, ako napríklad Apartmány Hedon Spa & Hotel sú súčasťou hotelov, ktoré poskytujú príjemné a moderné zariadenie.

Kempy

Pre milovníkov kempingu je v Pärnu množstvo kempov s modernými zariadeniami. Kemp Valgeranna se nachádza medzi lesmi a ponúka množstvo zábavy a oddychu pre deti aj dospelých. Pre tých, ktorí sa chcú nachádzať blízko mesta a môcť vychutnať si tie najlepšie pláže, je kemp Jõulumäe Caravan Park tou správnou voľbou.

Výber ubytovania v Pärnu nie je problémom, pretože je tu mnoho možností plných pohodlia a relaxu. Mohli by ste si vybrať medzi hotelom, hostalom, apartmánom alebo kempom, všetky sú dostupné kedykoľvek počas roka. Všetky tieto ubytovacie možnosti sú ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať okolité scenérie, pláže a kultúru Pärnu. Tak prečo nevybrať si svoje vysnívané ubytovanie a užiť si krásy Estónska.


Letenka Estónsko Pärnu


Letenka do Estónska, konkrétne do mesta Pärnu, je obľúbenou voľbou medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú pokojné letovisko na brehu Baltského mora. Pärnu sa nachádza v juhovýchodnej časti Estónska a je hlavným letoviskom krajiny už od 19. storočia.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Pärnu, môžete sa tešiť na krásne národné parky, piesočnaté pláže, romantické parky a historické zaujímavosti. Mesto je známe svojimi kúpeľmi a balneoterapiou, ktorá okrem liečivých účinkov ponúka aj celkovú relaxáciu.

Ak hľadáte kultúrne zážitky, Pärnu má pre vás mnoho ponúk. Napríklad, v muzeu Richarda Wagnra môžete vidieť pamiatky z kariéry slávneho skladateľa.

Pokiaľ ide o letenky do Pärnu, existuje niekoľko možností. Najbližšie letisko je v Taline, ktoré je vzdialené asi 130 km od Pärnu. Z Talianskeho letiska môžete cestovať vlastným autom, autobusom, vlakom alebo taxi. Ďalšou možnosťou je priletieť na lotyšské letisko v Rige, ktoré je vzdialené asi 170 km od Pärnu.

Pravidelné lety do Talianskeho a Rigského letiska z rôznych európskych miest sa už teraz dajú zohnať pomerne lacno. Z Talianskeho letiska potrebujete okolo 2 hodiny na cestu do Pärnu a z Rigského letiska okolo 2,5 hodiny. V oboch prípadoch sa môžete tešiť na krásne výhľady na Estónsku prírodu a pláže.

Celkovo, Pärnu je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v pokojnom letovisku a užívať si výhľady na Baltské more. Cesta tam je teraz jednoduchšia ako kedykoľvek predtým, vďaka pravidelným letom do Talianskeho a Rigského letiska a rôznym možnostiam dopravy do destinácie. Ak hľadáte miesto na navštívenie, nevoľte Pärnu. Vyberte si svoju letenku už dnes a zažite niečo naozaj nezabudnuteľné.


Počasie Estónsko Pärnu


Estónsko je krásna krajina, ktorá sa nachádza na severe Európy. Jeho jedným z najkrajších miest je Pärnu, ktoré je známe svojimi krásnymi plážami a príjemnou atmosférou. Počasie v Pärnu sa výrazne mení v závislosti od obdobia roka.

Leto v Pärnu je príjemné a teplé. Teploty dosahujú priemerne 20 °C a môžu sa pohybovať aj nad 30 °C. Slnečné dni sú časté a miestni obyvatelia aj turisti sa potešia osviežujúcemu vánku z Baltského mora. Pláže sú plné aktivity a slnečnými kúpeľmi, ktoré navštevuje množstvo dovolenkárov zo všetkých kútov sveta. Letné mesiace sú ideálne na objavenie krásy Pärnu a okolitých miest.

Jeseň v Pärnu nie je taká teplá ako leto, ale stále je to príjemné obdobie. Teploty sa pohybujú medzi 10-15 °C a väčšinou je obloha zamračená. Mierne daždivé dni zabezpečujú, že príroda okolo mesta zostáva svieža a zelená. Jeseň je ideálnym obdobím pre turistov, ktorí si túžia užívať pokojnejšie chvíle v prírode alebo vychutnať si jedinečnú estónsku kuchyňu.

Zima v Pärnu je chladná, ale nie príliš krutá. Teploty klesajú pod bod mrazu a je možné, že sa objavia aj vrstvy snehu. Priemerne sa teploty pohybujú okolo -5 °C, ale môžu sa dostaviť aj veľmi nízke teploty. Zima vytvára nádhernú scenériu na prechádzky lesoch a po okolitých dedinkách, ale aj na športové aktivity ako sánkovanie alebo korčuľovanie na priehradnom jazere Pärnu.

Jar v Pärnu je obdobie, keď sa príroda prebúdza k životu. Teploty stúpajú na úroveň okolo 10 °C a obyvatelia s radosťou vítať prvé slnečné lúče. Jar je pre turistov skvelým obdobím na návštevu mesta, pretože je menej preplnené a príroda ponúka nádherné zábery kvitnúcich polí a záhrad.

Pärnu a celé Estónsko majú jedinečé a premenlivé počasie počas celého roka. Každé obdobie má svoje čaro a je vhodné na rôzne aktivity. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Pärnu vždy ponúka jedinečný zážitok spojený s krásou prírody a pohodovou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Pärnu


1. Čo je to Estónsko?
Estónsko je krajina nachádzajúca sa v severnej Európe.

2. Kde sa nachádza Pärnu?
Pärnu je mesto nachádzajúce sa na juhu Estónska, pri pobreží Baltského mora.

3. Aký je populačný zloženie obyvateľstva v Pärnu?
V Pärnu žije veľa Estónov, ale aj iných národností, ako sú Rusi, Ukrajinci, Fíni a Lotyši.

4. Kde sa môžu turisti ubytovať v Pärnu?
V Pärnu sú k dispozícii hotely, penzióny, apartmány a súkromné izby pre turistov.

5. Aké pamiatky a atrakcie má Pärnu?
Pärnu ponúka mnoho historických pamiatok a krásnych pláží, ako napríklad kúpele mudov, koncertný dom Endla, Pärnu rádiohviezdoslavovie centrum a mnoho ďalších.

6. Aké sú tímové športy populárne v Estónsku?
Populárne športy v Estónsku zahŕňajú futbal, basketbal, hádzaná a hokej na ľade.

7. Aké festivaly sa konajú v Pärnu a v Estónsku?
V Pärnu sa každoročne koná Pärnská päťdesiatka, ktorá je považovaná za najväčší beh na sto kilometrov v Estónsku. V Estónsku sa konajú aj festivaly ako napr. festival hudby a divadla v Tartu, elektronický festival Intsikurmu, a medzinárodný festival dokumentárneho filmu v Tartu.

8. Ako sa dostanete do Pärnu a Estónska?
Do Pärnu a Estónska sa dostanete letecky z väčších európskych miest, ako aj autobusom alebo vlakom z okolitých miest.


Dovolenka Estónsko Pärnu


Estónsko - skrytý poklad pri Baltskom mori

Ak hľadáte destináciu pre vašu nasledujúcu dovolenku, ktorá ponúka zmes nádherných pláží, bohatú históriu a výnimočnú prírodu, potom je Estónsko ideálnym miestom pre vás. Okrem svojej hlavného mesta Tallinna, ktoré je známe svojimi zachovalými stredovekými hradbami a obchodnými budovami, je tu aj mnoho ďalších miest, ktoré by ste mali vidieť. Jedným z nich je aj Pärnu, známe ako "letovisko Estónska".

Pärnu, ležiace na brehu Rízskeho zálivu, je jedno z najpopulárnejších dovolenkových miest v Estónsku. Svoje pobrežie ponúka návštevníkom nádherné piesočnaté pláže s jemným bielym pieskom a príjemným studeným morom. Pláže sú široké a čisté, ideálne pre kúpanie sa, opaľovanie alebo len oddych. Počas letných mesiacov sa Pärnu mení na živú a veselú plážovú destináciu, kde môžete zažiť všetky druhy vodných športov ako sú surfovanie, paddleboarding alebo jachting.

Okrem pláží môžete v Pärne tiež nájsť starobylé historické domy s typickou estónskou architektúrou. Mesto má bohatú históriu, ktorú môžete objaviť pri prechádzke jeho úzkymi uličkami. Najznámejším miestom je Pärnuská radnica, postavená v 18. storočí, ktorá sa stala symbolom mesta. Tu sa nachádza aj múzeum, ktoré vám poskytne podrobné informácie o histórii Pärne a jeho okolia.

Okrem toho, Pärnu je obklopené okolitou prírodou, ktorá ponúka množstvo miest na objavovanie. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Soomaa, kde môžete zažiť jedinečný estónsky močiarový ekosystém. Tu si môžete prenajať kajaky alebo sa zapojiť do organizovaných výletov, aby ste objavili skryté zákutia tejto prírodnej rezervácie.

Pärnu je tiež známe svojím wellness turizmom. Mesto má množstvo luxusných hotelov a reštaurácií, ktoré ponúkajú relaxačné a liečivé procedúry. Môžete si vybrať zo širokej ponuky masáží, kúpeľov a liečebných procedúr, ktoré vám pomôžu oddýchnuť si a znovu nabratí energiu.

Estónsko sa môže javiť ako niekedy zabudnutá destinácia, ale Pärnu vás určite prekvapí svojím pôvabom a všestrannosťou. Nech už plánujete dovolenku na pláži, prechádzku históriou alebo relaxačný pobyt, v Pärne nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky