Objavte lety za najlepšie ceny

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii nachádzajúce sa na severe krajiny. Je to hlavné mesto provincie Tigray a jeho história sa začína už v 1. storočí pred naším letopočtom. Jeho bohatá kultúra a vzácne historické pamiatky robia z Axumu významné miesto pre turistov z celého sveta.

Počasie v Axume je ovplyvnené miestnym podnebím. Mesto leží v nadmorskej výške približne 2 130 metrov, čo znamená, že je na jadre Etiópijského vysočiny. Táto poloha prispieva k miernemu a príjemnému podnebiu.

Axum má dve hlavné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie trvá od októbra do marca a je charakterizované teplými a suchými podmienkami. Teploty sa pohybujú medzi 20°C a 30°C. Väčšinou nie je žiadne zrážky počas tohto obdobia, čo robí z Axumu ideálne miesto pre turistiku a objavovanie kultúrnych pamiatok.

Dažďové obdobie v Axume nastáva od apríla do septembra, pričom júl a august sú najmokrejšie mesiace. Počas tejto doby dochádza k značným zrážkam, zväčša vo forme krátkych, no intenzívnych búrok. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 15°C a 25°C. Práve počas dažďového obdobia môžu byť niektoré cesty a turistické atrakcie v okolí Axumu neprístupné kvôli zaplaveniu.

Ak navštívite Axum, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie a obuv vhodnú na turistiku. Aj keď Axum patrí k teplejšímu miestu v Etiópii, vzduch na vysočine môže byť niekedy chladnejší, najmä ráno a večer. Odporúča sa mať pri sebe aj dážďovku alebo iný nepremokavý odievať kvôli možným dažďom.

Okrem slávy Axumu ako historického miesta je tu tiež Bazilika Svätého Márika, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie náboženské miesta v krajine. Táto bazilika je považovaná za najstaršiu náboženskú stavbu v Etiópii a je centrom kresťanského náboženstva v Axume. Mnoho návštevníkov sem prichádza nielen pre jej historický a náboženský význam, ale aj pre jej architektonickú krásu.

Počasie v Axume je teda ideálne pre tých, ktorí sa chcú vydať na objavovanie histórie, kultúry a nádherného prírodného prostredia tohto starodávneho mesta. Nech už navštívite Baziliku Svätého Márika, kráľovské poklady Axumu alebo iné miesta, budete mať príležitosť zažiť jedinečné dobrodružstvo v jednom z najdôležitejších historických miest v Afrike.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


V Etiópii sa nachádza jedno z najdôležitejších historických a náboženských miest na africkom kontinente - Axum. Toto starobylé mesto je známe predovšetkým svojou bohatou históriou a kultúrou, a je domovom mnohých svetoznámych pamiatok vrátane Baziliky Svätého Márika.

Ak sa zaujímate o históriu a kultúru, návšteva Axumu by pre vás mohla byť nezabudnuteľnou skúsenosťou. Ako jedno z najstarších kresťanských centier na svete, mesto Axum má dlhú a pôsobivú históriu, ktorá siaha až do 1. storočia pred n. l. Niektorí historici ho dokonca spájajú s biblickou kráľovnou z Sáby.

Jednou z najznámejších atrakcií v Axume je Bazilika Svätého Márika. Táto veľkolepá stavba je vnímaná ako jeden z najposvätejších kostolov v Etiópii a je tiež jednou z najstarších náboženských budov na svete. Podľa miestnej tradície sa v bazilike uchováva jedna z piatich pôvodných biblických truhlic, ktorá obsahuje zvyšky Židovskej Zmluvy.

Bazilika Svätého Márika v Axume je symbolom náboženského a historického významu tohto miesta. Je to miesto, kde sa každoročne zhromažďujú tisíce etiópskych kresťanov, aby oslávili sviatok Svätého Márika. Tento sviatok je jedným z najväčších a najdôležitejších náboženských festivalov v Etiópii.

Okrem Baziliky Svätého Márika, v Axume nájdete aj ďalšie zaujímavé pamiatky, ako sú obrovské monolity známe ako Obelisky Axum. Tieto monolity sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO a sú národným symbolom Etiópie. Súčasná teória hovorí, že tieto monolity boli postavené na počesť starovekých etiópskych kráľov.

Ak plánujete navštíviť Axum, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letu na letisko v meste Axum. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych častí sveta, vrátane Európy a ostatných afrických krajín. Cestovanie letiskom v Axume je pohodlné a bezproblémové, a umožní vám rýchle a jednoduché presunutie sa do centra mesta a khlavným turistickým atrakciám, ako je Bazilika Svätého Márika.

Axum a jeho Bazilika Svätého Márika sú miestami, kde môžete zažiť bohatú históriu a kultúru Etiópie. Navštíviť toto starobylé mesto a obdivovať jeho pamiatky je skutočným dobrodružstvom. Voľbou letu do Axumu sa priblížite svetovému dedičstvu a získate jedinečný pohľad na bohatstvo náboženského a historického dedičstva tejto krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


1. Kde sa nachádza Axum?
Axum je historické mesto v severnom Etiópii.

2. Aká je hlavná atrakcia v Axume?
Hlavná atrakcia v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá je považovaná za sväté miesto pre etiópske kresťanské spoločenstvo.

3. Kedy bola postavená Bazilika Svätého Márika?
Bola postavená v 4. storočí nášho letopočtu.

4. Čo sa nachádza v Bazilike Svätého Márika?
V bazilike sa nachádza Arkáda Zmluvy, ktorá údajne obsahuje Desatoro a je považovaná za kovčeg zmluvy medzi Bohom a Mojžišom.

5. Aké je historické a náboženské význam Axumu?
Axum je považovaný za jedno z najdôležitejších historických a náboženských miest v Etiópii. Bol to dôležité centrum Axumitského kráľovstva, jedného z najstarších kráľovstiev v Afrike.

6. Je Axum zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO?
Áno, Axum je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO od roku 1980.

7. Ako sa dostanem do Axumu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Axumu, je letecky doleteť do letiska v Mek'ele a odtiaľ ísť na ceste.

8. Aké sú iné významné miesta, ktoré by som mal navštíviť v Axume?
Okrem Baziliky Svätého Márika sa tu nachádzajú aj Stélky Axumských kráľov, Národné múzeum Axumu a Palác kráľa Bazena.

9. Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Fotografovanie je v bazilike obmedzené, pretože je to sväté miesto. Odporúča sa dodržiavať pravidlá a zákazy.

10. Aké je turistické obdobie v Axume?
Najlepšie obdobie na návštevu Axumu je od októbra do marca, keď je suché a príjemné počasie.


Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Etiópia je jednou z najzaujímavejších krajín na africkom kontinente a ponúka množstvo fascinujúcich miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je Ajzum, historické mesto nachádzajúce sa v severnej časti krajiny. Ajzum je hlavným centrom progresívneho etiopského kráľovstva a je domovom niektorých z najkrajších pamiatok v krajine vrátane Baziliky Svätého Márika.

Bazilika Svätého Márika je jednou z najdôležitejších náboženských pamiatok v Etiópii a je jedným z najstarších kresťanských kostolov na svete. Pôvodná stavba bola postavená v 4. storočí a časom sa stala dôležitým pútnickým miestom pre kresťanov z celého sveta. Kostol je známy svojim jedinečným architektonickým štýlom, ktorý zahŕňa kombináciu kresťanských a tradičných etiópskych prvkov.

Bazilika Svätého Márika je tiež miestom, kde sa podľa legendy uchováva Originálna archa úmluvy - drevená bedňa, ktorá obsahuje kopy tabuliek Desatora, ktorú nosil Mojžiš na vrchole hory Sinai. Táto artefakt je pre návštevníkov jedným z najväčších lákadiel pre návštevu Ajzumu a niektorí ľudia prichádzajú na púť sem, aby sa dovtedy dostali.

Okrem Baziliky Svätého Márika ponúka Ajzum aj množstvo ďalších pamiatok a historických miest na objavovanie. Jedným z nich je pohrebisko kráľov, ktoré je zaujímavým miestom pre tých, ktorí majú záujem o históriu. Tu môžete nájsť staré hroby a zvyky, ktoré sú charakteristické pre etiópske pohrebiská.

Mesto Ajzum je tiež známe svojimi starovekými obchodnými centrami, ktoré tvorili súčasť starej cesty korálmi medzi Indiou a Stredozemím. Vďaka svojej strategické polohe bolo Ajzum dôležitým obchodným strediskom a priestorom pre výmenu tovaru a kultúrnou výmenou medzi rôznymi civilizáciami.

Okrem kultúrnych a historických miest má Ajzum aj prírodnú krásu, ktorá stojí za to vidieť. V okolí mesta sa nachádzajú nádherné hory, jazera a divočina. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo, sa môžu vydať na túru po etiópskych vrcholoch a obdivovať nádherné výhľady a exotickú faunu a flóru.

Ajzum je skutočne jedinečné miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev každého cestovateľa, ktorý má záujem o históriu, kultúru a prírodu. Bazilika Svätého Márika a ďalšie pamiatky spolu s nádhernou krajinou a fascinujúcou kultúrou robia z Ajzumu skutočného duchovného a vizuálneho zážitku. Ak plánujete dovolenku v Etiópii, nezabudnite zahrnúť Ajzum do svojho itineráru a nechajte sa uniesť bohatou históriou a krásou tohto miesta.


Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, známe tiež ako Aksum, je jedno z najdôležitejších historických miest v Etiópii. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je považované za duchovné a kultúrne centrum Etiópskeho ortodoxného kresťanstva. Axum je tiež známe svojimi monumentálnymi stĺpmi, kamennými obelisky a mozaikovými palácmi. V tomto článku sa budeme zameriavať na jeho vynikajúce ubytovacie možnosti a predovšetkým na baziliku Svätého Márika.

Ak hľadáte ubytovanie v Axume, budete mať niekoľko možností. V centrálnej časti mesta sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, z ktorých mnohé ponúkajú pohodlné a kvalitné ubytovanie. Väčšina týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti historických pamiatok, čo je obrovskou výhodou pre tých, ktorí chcú preskúmať toto úžasné miesto.

Jednou z najpopulárnejších ubytovacích možností v Axum je Yared Zema International Hotel. Tento hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od baziliky Svätého Márika a ponúka rôzne druhy izieb, od jednoduchých po luxusné apartmány. Cestovatelia ocenia moderné vybavenie a skvelú lokalitu hotela, ktorý im umožňuje vychutnávať si pohodlie aj okolitú históriu.

Ďalším skvelým miestom na pobyt je Sabean International Hotel. Tento hotel ponúka pohodlné a elegantné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Sabean International Hotel taktiež poskytuje príjemné prostredie pre oddych a relaxáciu, vrátane reštaurácie, bazéna a wellnes centra.

No najväčšou atrakciou Axumu je samozrejme Bazilika Svätého Márika. Táto svätá budova je jednou z najdôležitejších náboženských miest v krajine a dôležitým pútnickým centrom. Každý rok sem prichádza množstvo pútnikov, aby si pochutnali na duchovnom zážitku a obdivovali úchvatné umenie, ktoré sa nachádza v bazilike.

Bazilika je postavená v klasickom aksumskom štýle, s nádhernou kamennou fasádou a monumentálnymi dverami. Vnútri budovy sú uložené dôležité duchovné relikvie, vrátane Repliky Zmluvných dosiek stanice. Pohľad na tento svätyňu je ohromujúci a návštevníci sa často uchýlia k modlitbám a rituálom.

Okrem Baziliky Svätého Márika stoja za návštevu aj ďalšie historické pamiatky v Axume. Medzi najznámejšie z nich patrí stĺp Pohán, ktorý je jedným z najväčších stĺpov na svete, a kamenné obelisky, ktoré sú symbolmi Axumu.

Výlet do Axumu je nezabudnuteľným zážitkom a s správnym ubytovaním môžete túto nádhernú destináciu vychutnať plnými dúškami. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete zostať v hoteli Yared Zema International Hotel alebo v Sabean International Hotel, budete mať príležitosť objaviť históriu, kultúru a náboženstvo tohto úžasného miesta. Dokonca si môžete naplánovať posvätnú návštevu Baziliky Svätého Márika, kde sa môžete vzdať holdu tejto vzácnej a dôležitej svätyne.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky