Objavte lety za najlepšie ceny

Etiópia Mago National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Mago National Park


Čo je Mago národný park?

Mago národný park je prírodná rezervácia nachádzajúca sa v južnej časti Etiópie. Je jedným z najstarších národných parkov v krajine a je domovom pre množstvo divokých zvierat vrátane slonov, lesových levov, šakalov a rôznych druhov vtákov.

Ako sa dostanem do Mago národného parku?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Mago národného parku, je letecky do leteckého prístavu v Jinku alebo do hlavného mesta Addis Abeby. Odtiaľ môžete pokračovať cestou do mesta Arba Minch, odkiaľ je možné organizovať dopravu do parku.

Kedy je najlepší čas navštíviť Mago národný park?

Najlepším časom na návštevu Mago národného parku je počas suchého obdobia od novembra do marca, keď je zvyčajne menej dažďov a teploty sú príjemné. V týchto mesiacoch môžete mať lepšiu možnosť pozorovať divoké zvieratá, pretože sa často vydávajú na vodu.

Ako dlho trvá prehliadka Mago národného parku?

Prehliadka Mago národného parku závisí od toho, ako veľa času si plánujete stráviť v parku a aké aktivity plánujete. Väčšina prehliadok trvá v priemere 2 až 4 dni, čo dáva dostatok času na preskúmanie rôznych častí parku a pozorovanie divokých zvierat.

Aké aktivity sa dajú robiť v Mago národnom parku?

V Mago národnom parku je možné podnikať rôzne aktivity, ako sú safari, trekking a stretávanie sa s miestnymi plemenami ako Mursi a Hamar. Park je tiež ideálnym miestom na pozorovanie vtákov a fotografickú príležitosť, vďaka jeho rozmanitej faune a flóre.

Je potrebné mať víza na návštevu Mago národného parku?

Áno, pre vstup do Etiópie je potrebné mať víza. Môžete si ich zakúpiť na konzuláty alebo veľvyslanectvá Etiópie v zahraničí, alebo si ich môžete zakúpiť priamo na letisku po prílete. Je dôležité oznámiť si pred návštevou všetky aktuálne podmienky a vyžadované dokumenty.

Aké sú ubytovacie možnosti v Mago národnom parku?

V Mago národnom parku nie sú žiadne veľké hotely, ale je tu niekoľko malých kempov a chatiek, kde môžete prespať. Tieto ubytovacie zariadenia zvyčajne ponúkajú základné vybavenie, ako je posteľ a kúpeľňa. Existujú tiež možnosti kempovania v prírode, ak preferujete tento spôsob ubytovania.

Môžem si vziať vlastné potraviny do Mago národného parku?

Áno, môžete si vziať vlastné potraviny do Mago národného parku. Je však dôležité dodržiavať pravidlá ohľadom zberu odpadkov a nedotvárať zvieratám. Mnohé kempové miesta a chaty ponúkajú aj jedlo a nápoje pre návštevníkov.


Dovolenka Etiópia Mago National Park


Etiópia Mago National Park je oblast s nevšednými prírodnými scenériami. Nachádza sa na juhozápade Etiópie a zaberá plochu takmer 2 160 km². Park získal svoje meno po jednom z miestnych kmeňov - Mursiových ľudí, ktorí v tomto regióne žijú už stáročia. Celý park je domovom rozmanitých druhov živočíchov a rastlín, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete.

Jedným z najväčších pokladov Etiópie Mago National Parku sú jeho národné parky. V parku sa nachádza niekoľko divočákov, hyen a slonov. Zároveň je domovom množstva endemických živočíchov, ktoré sa vyskytujú len v tejto oblasti. Medzi ne patrí aj antilopa Abyssinica, ktorá je symbolem národného parku.

Etiópia Mago National Park ponúka aj vynikajúce možnosti turistiky. Pre tých, ktorí sa radi vydávajú pešo, sú tu trasy, ktoré sa viedu okolo riek a dažďových lesov. Pre tých, ktorým chýba adrenalín v krvi, sú tu rôzne aktivity, ako cykloturistika či rafting. Park je tiež ideálnym miestom pre safari a pozorovanie divočiny. V zónach s vyšším výskytom zvierat sú k dispozícii skúsení sprievodcovia, ktorí ukážu najlepšie miesta na pozorovanie.

Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku v Etiópii, Mago National Park by nemal chýbať na vašom zozname. Je to miesto s jedinečnou prírodou, ktoré prináša neuveriteľné zážitky a poskytuje pohľad na mimoriadne zvieratá a rastliny. Pre milovníkov prírody a dobrodruhov je to jednoznačne miesto, ktoré treba navštíviť.


Letenka Etiópia Mago National Park


Ak sa vám páči naturálne krásy, zvieratá a dobrodružstvo, Mago National Park v Etiópii je miestom, ktoré musíte navštíviť. Tento národný park sa nachádza na juhu Etiópie v blízkosti hranice s Keňou a je domovom pre mnoho ohrozovaných druhov.

Letenka do Etiópie je prvým krokom, ak chcete zažiť túto prírodnú krásu. Keď pristanete na Addis Abeba Bole International Airport, môžete si buď prenajať auto alebo priviesť miestneho sprievodcu, aby ste sa dostali do Mago National Parku.

Cesta do parku vás vezme krajinou plnou púštnych oblastí a horských masívov. Keďže je to južná časť Etiópie, môžete si vychutnať aj pohľady na južné horstvo, ktoré je domovom pre mnoho endemických druhov.

Po príchode do Mago National Parku vás privíta obrovský kus pôdy obklopený rozmanitou krajinou. Park sa vyznačuje hustými lesmi, rozsiahlymi pláňami, jazerami a riekami, ktoré slúžia ako prírodné zdroje pre mnoho druhov zvierat.

Jedným z ohromujúcich aspektov parku je jeho faune. Mago National Park je domovom pre slávne africké zvieratá, ako napríklad slony, leopardy, paviány a krokodíly. Je to aj jedno z mála miest na svete, kde môžete nájsť "Mago antilopy", ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Park je tiež veľmi obľúbený medzi ornitológmi. Vďaka rôznorodej klíme a prítomnosti jazier sa tu nachádza viac ako 300 druhov vtákov. Milovníci prírody a fotografi majú v tomto parku nekonečné možnosti zachytiť jedinečné momenty zvierat a vtákov vo svojom prirodzenom prostredí.

Mago National Park ponúka aj možnosti pre dobrodruhov a outdoorové aktivity. Môžete sa zúčastniť safari vedeného skúseným sprievodcom, ktorý vám ukáže najlepšie miesta na pozorovanie zvierat a zdieľanie informácií o ich správaní. V parku je tiež možné ísť na treking až k horám, kajakovať po riekach a vychutnať si piknik na brehu jazera.

Navštíviť Mago National Park je jedinečný zážitok, ktorý vám umožní priblížiť sa k prírode a obdivovať krásu africkej divočiny. Preto si zabezpečte letenku a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo v Etiópii.


Počasie Etiópia Mago National Park


Etiópia je známa svojimi exotickými zvieratami, rozmanitými ekosystémami a krásnymi národnými parkmi. Jedným z najkrajších národných parkov v Etiópii je Mago National Park, ktorý sa nachádza v regióne Omo Valley v južnej časti krajiny.

Počasie v Mago National Parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. Obdobie dažďov v Etiópii nastáva od júna do septembra a tak aj v Mago National Parku môžete očakávať zvýšenú zrážkovú činnosť. V tomto období môžu byť cesty v parku veľmi špinavé a niekedy je ťažké sa tam dostať. Tí, ktorí majú radi divokú prírodu v plnom rozpätí, sa určite nechajú zlákať na návštevu parku počas obdobia dažďov.

Po období dažďov nasleduje obdobie sucha, ktoré trvá od októbra do mája. Teploty sa v tomto období v parku môžu pohybovať okolo 30°C, čo môže byť pre návštevníkov pohodlné a príjemné počasie na cestovanie. V tomto období môžete pozorovať množstvo zvierat, ktoré hľadajú vodu a kŕmne zdroje. Takže ak sa chcete tešiť z bohatej fauny parku, obdobie sucha je pre vás tou správnou voľbou.

Návštevníci parku by mali zvážiť kúpiť si odporúčané vakcíny a antibiotiká pred cestou do Etiópie, aby sa chránili proti chorobám ako napríklad malárie a chrípky. Okrem toho sa turisti mali opaľovať len v rámci stanovených časov, aby sa chránili pred slnečnými údermi a opaľovacími vyrážkami.

Celkovo vzaté, Mago National Park v Etiópii je krásny a pestrý park s rôznymi zvieratami a ekosystémami, ktorý si zaslúži návštevu. Či už navštívite park v období dažďov alebo suša, môžete očakávať nezabudnuteľný zážitok z prírody, ktorý vás okúzli.


Ubytovanie Etiópia Mago National Park


Etiópia Mago National Park je jedným z najdivokejších a najneobývanejších parkov na svete, ktorý sa nachádza v južnej časti Etiópie. Tento park bol vytvorený s cieľom chrániť miestnu flóru a faunu, ktorá patrí medzi najrôznejšie a najunikátnejšie v celej Afrike.

Ak plánujete navštíviť tento park, rozhodne sa nebudete cítiť sklamaní. Mago National Park ponúka množstvo aktivít, ktoré sa dajú využiť na celodenné výlety alebo niekoľkodňové pobyty. Medzi najpopulárnejšie patrí turistika, rybolov, safari, kajaking alebo len tak užívanie si krásnej prírody.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Mago National Park, budete musieť hľadať v jeho okolí alebo v miestach, ktoré sú v dosahu autom. Park sám o sebe žiadne hotely alebo kempy neponúka, ale existuje niekoľko možností, ako sa dostať do okolitých miest a nájsť si vhodné ubytovanie.

Jednou z možností je nájsť ubytovanie v základni parku v Kokate Wild Camp. Táto základňa ponúka jednoduché ubytovanie v stane alebo v chatách a zároveň poskytuje možnosť vziať si jedlo a piť s sebou na výlet. Pre tých, ktorí hľadajú niečo luxusnejšie, je tu tiež k dispozícii niekoľko hotelov v okolí parku, kde si môžete užiť komfort a pohodlie.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, môžete sa tešiť na nádherný výhľad na prírodu, ktorá vás obklopuje. Etiópia Mago National Park ponúka nádherné zelené plániny, hory, hlboké rieky a množstvo druhov zvierat ako leopardi, paviány, gepardy, nosorožce a slony.

Celkovo je Etiópia Mago National Park jedinečným miestom, ktoré určite stojí za návštevu. A ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny národný park, nájdite si správne ubytovanie a užite si krásy jedného z najdivokejších miest na svete.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky