Objavte lety za najlepšie ceny

Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park

Ubytovanie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je jednou z najkrajších a najpestrejších krajín v Afrike. Je domovom rôznych etnických skupín, ktoré majú svoju jedinečnú kultúru a tradície. A keďže príroda je bohatá a rozmanitá, je tiež domovom mnohých národných parkov a rezervácií. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších národných parkov v Etiópii je Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v Orómskom regióne v južnej časti krajiny. Tento národný park bol založený v roku 1970 a zaujíma rozlohu takmer 900 kilometrov štvorcových. Jeho hlavnými prírodnými atrakciami sú dva slané jazerá - jazero Shala a jazero Abijata.

Jazero Shala je najhlbšie jazero v Etiópii s maximálnou hĺbkou až 265 metrov. Je to aj domov mnohým druhom vtákov, vrátane plameniakov, pelikánov a ibisov. Títo vtáci prichádzajú do parku počas migrácie z Európy a Ázie, čo robí z tohto miesta ideálne miesto pre pozorovanie vtákov. Okrem vtákov môžete tu nájsť aj niekoľko druhov zvierat, ako sú hyeny, levharti, antilopy a dikobrazy.

Jazero Abijata je slané jazero, ktoré sa nachádza iba niekoľko kilometrov južne od jazera Shala. Je známe nielen pre svoju jedinečnú prírodnú krásu, ale aj pre svoje bohaté ekosystémy. Jazero je domovom obrovských populácií rýb, ktoré sú zároveň potravou pre mnoho vtákov, vrátane plameniakov a vrán. Niektoré z týchto vtákov sú ohrozené a to je dôvod, prečo bolo toto jazero vyhlásené za rezerváciu biosféry UNESCO.

Ak hľadáte ubytovanie v Shala-Abijata Lakes National Park, máte na výber niekoľko možností. V parku sú niekoľko táborov, ktoré ponúkajú zážitkové ubytovanie. Môžete si vybrať medzi stanmi alebo chatkami, ktoré majú základné vybavenie. Taktiež sa tu nachádzajú aj kempy, kde môžete postaviť vlastný stan. Bez ohľadu na váš výber ubytovania, budete mať príležitosť prežiť nezabudnuteľný pobyt v srdci prírody.

Okrem ubytovania môžete tiež využiť rôzne aktivity, ktoré park ponúka. Medzi najobľúbenejšie patrí potápanie v jazere Abijata, rybolov v jazerách, turistiku po okolí a pozorovanie vtákov. Mnoho miestnych sprievodcov a turistických agentúr vám môže pomôcť s organizáciou týchto aktivít.

Shala-Abijata Lakes National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a vtákov. Tento unikátny národný park v Etiópii poskytuje nádherné scenérie, fascinujúcu faunu a flóru a mnoho príležitostí na prieskum a dobrodružstvo. Ak plánujete cestu do Etiópie, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára Shala-Abijata Lakes National Park a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky v jednom z najkrajších kútov tejto krajiny.


Dovolenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je kúzelná krajina plná kontrastov a neopakovateľnej histórie. Je to krajina, ktorá vám ponúka neopakovateľné zážitky, ako napríklad návštevu niektorého z jej národných parkov. Jedným z tých najkrajších národných parkov v Etiópii je Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v jižnej časti Etiópie a je jedným z najväčších jazier v krajine. Jeho krása spočíva v modrom jazere, ktoré sa tiečie z okolitých vrcholov hôr a tvorí nezvyčajné pobrežie a pláže. Etiópske jazero Shala-Abijata patrí k unikátnym jazerám na svete, s jeho výškou až 1500 metrov nad morom.

Park sa nachádza na území 887 km² a vlastní ho vláda Etiópie. Jazero Shala je najväčšie so svojim obrovským kráterom a miestami s hĺbkou až 93 metrov. Na druhej strane jazero Abijata je polopustinný park, ktorý je známy svojou slanou pôdou. Toto jazero je dôležitým miestom pre vtáky, ktoré sa kŕmia slanou kôrou a zvládajú ekosystém v oblasti.

Národný park Shala-Abijata je skutočne jedinečným miestom. Okolitým horám dominuje prekrásny les. Z výšin hôr sa vám naskytne ohromujúce panoráma na celý park, ktorý sa rozprestiera do diaľky. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a vtákov, vrátane trpasličích antilop, dikobrazov, pozorovateľských zebier a veľkých lavičiek.

Národný park je prístupný celoročne a návštevníci si môžu užiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po značených chodníkoch, účasť na jazdeckých zápasoch a zoznámenie s miestnymi kultúrami. V parku nájdete aj turistické chaty a kempy, kde si môžete prenajať ubytovanie.

Etiópia a jej národný park Shala-Abijata sú určite miestom, ktoré musíte vidieť, ak sa vám ponúkne príležitosť navštíviť túto krásnu krajinu. Ak ste pripravení objavovať kultúru a prírodu Etiópie, neváhajte a vyberte sa na dovolenku práve sem. Národný park Shala-Abijata vás určite nepošle domov sklamaných.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


1. Aké je vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes je 90 ETB (Etiópskych birr).

2. Aké aktivity môžem v národnom parku robiť?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete robiť rôzne aktivity, ako je napríklad pozorovanie vtákov, jazda na koni, rybolov, prechádzky po parku a mnoho ďalších.

3. Kde je národný park Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza v Etiópii, v regióne Oromia, juhozápadne od Adis Abeby.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku?
Najlepší čas na návštevu národného parku Shala-Abijata Lakes je počas suchého obdobia, kedy sú cesty prechodné a je lepšia viditeľnosť.

5. Aké druhy vtákov môžem vidieť v národnom parku?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete vidieť veľké množstvo druhov vtákov, vrátane rôznych vtákov zástupcov palmového vrchov. Medzi najčastejšie druhy patria plameňák červený, pelikán biely, ibis africký a mnoho ďalších.

6. Je v národnom parku možné stravovať sa?
Áno, v národnom parku Shala-Abijata Lakes nájdete neformálne reštaurácie a stánky s občerstvením.

7. Musím si priniesť vlastné vybavenie na prechádzky v parku?
Ak chcete robiť prechádzky v parku, mali by ste si priniesť svoje vlastné vybavenie, ako sú turistické topánky, ochranné slnečné okuliare a podobne.

8. Ako sa dostať do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes je najlepšie dosiahnuteľný autom alebo taxíkom z Adis Abeby, ktorá sa nachádza približne 200 km od parku.


Počasie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je krajinou bohatou na kontrasty a zaujímavosti. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva Etiópia ponúka aj úchvatnú prírodnú scenériu. Jedným z najkrajších prírodných miest v tejto krajine je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park je domovom dvoch krásnych sladkovodných jazier, ktoré ponúkajú útočisko pre mnoho druhov vtákov a iných živočíchov.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v regióne Oromia v južnej časti Etiópie. Je pomenovaný po dvoch hlavných jazerách v parku - jazere Shala a Abijata. Jazero Shala je jedným z najhlbších jazier v Etiópii s maximálnou hĺbkou približne 266 metrov. Jeho voda je soľná a je domovom mnohých druhov sladkovodnej fauny a flóry.

Na rozdiel od jazera Shala je jazero Abijata sladkovodné a je jedným z najväčších jazier v Etiópii. To je miesto, kde sa stretávajú tisíce vtákov, ktoré sem migrujú z Európy a Severnej Afriky. Mnoho druhov vtákov, vrátane plameňov, sa tu rozmnožuje a hniezdi. Väčšina týchto vtákov sa živí rýbami a planktónom, ktorý sa nachádza v hlbokých vodách jazera.

Počasie v Shala-Abijata Lakes National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. Všeobecne platí, že park má teplé počasie počas celej roka, s výnimkou daždivého obdobia, ktoré sa vyskytuje od júna do septembra. Počas dažďového obdobia je v parku veľa zelených lúk a kvetov, ktoré pritahujú ešte viac vtákov a iných živočíchov.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od októbra do mája, môže byť veľmi horúco s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia. V tomto období je národný park suchý a trávnatý, čo umožňuje ľahký prístup k jazerám a pozorovanie mnohých druhov zvierat, ako sú gepardi, levharti, hyeny a antilopy.

Návštevníci národného parku majú možnosť ubytovať sa v tábore v blízkosti jazera Abijata. Tábor poskytuje výhľad na krásne jazero a je ideálnym miestom na pozorovanie vtákov a iných živočíchov v parku. Okrem toho ponúka aj možnosť rybolovu a plavby po jazere.

Celkom je jasné, že národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších miest v Etiópii. Pre obdivovateľov prírody a vtákov je to vynikajúce miesto na zažitie nezabudnuteľných zážitkov. Počasie a okolitá scenéria dodávajú tomuto národnému parku zvláštny pôvab a robia ho miestom, ktoré si ľudia pamätajú na celý život.


Letenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Nádherný Etiópsky národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších prírodných zákutí, ktoré môžete navštíviť. S jeho úžasnou krajinou, bohatou faunou a flórou je to raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov z celého sveta.

Cesta do tohto národného parku začína v čarovnej Shala, čo je najväčšie slané jazero v Etiópii. Už len jeho prítomnosť vytvára neopísateľnú atmosféru, keďže slaná voda a okolitá príroda vytvárajú jedinečnú scenériu. Obdivovať môžete vodné vtáky, ktoré sa tu zdržujú a využívajú jazerá ako útočištia a miesto rozmnožovania. Napríklad tu nájdete voľne žijúce plameňáky, ktorých ružové sfarbenie sa odráža na hladine jazera.

Abijata Lake je druhým jazerom v tomto národnom parku, ktoré je známe svojou bohatou a rozmanitou faunou. Zvlášť atraktívne miesto je pre vtáky, ktoré z milovaných miest využívajú toto jazero ako oblasť hniezdenia. Je to najmodernejšie miesto na pozorovanie vtáctva v celej Afrike, a preto sa tu často stretnete s ornitológmi a záujemcami o prírodu.

Okrem pozorovania vtákov je tu pre vás pripravených aj množstvo iných zážitkov. Môžete si užiť prechádzky po národných parkoch, kde si budete môcť vychutnať krásu tropických rastlín a živočíchov. Určite nezmeškajte príležitosť objaviť gazely, dikobrazy, žirafy, slony a mnoho ďalších živočíchov. Ak ste športový typ, môžete si prenajať bicykle a preskúmať oblasť na bicykli alebo si zaplatiť safari a objavovať park v sprievode miestnych sprievodcov.

Pre turistov, ktorí majú záujem vidieť miestne kultúrne zvyky, je tu možnosť navštíviť tradičné dedinky v okolí parku. Tu budete mať jedinečnú príležitosť spoznať miestne obyvateľstvo a ochutnať tradičnú etiópsijskú kuchyňu.

Cesta do národného parku Shala-Abijata Lakes zväčša začína z hlavného mesta Addis Abeba. Môžete si kúpiť letenku priamo do Addis Abeba a potom sa dostať do parku cestou autom, alebo si zakúpiť letenku, ktorá vám umožní pristáť bližšie k parku.

Etiópia je známa svojou nádhernou prírodou a exotickými miestami a návšteva národného parku Shala-Abijata Lakes bude jednoznačne zážitkom na celý život. Príroda, fauna a kultúra tohto miesta sú jedinečné a nezabudnuteľné. Takže neváhajte a rezervujte si svoju letenku do Etiópie a objavte krásu a pôvab národného parku Shala-Abijata Lakes National Park.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky