Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Calaguas Islands

Dovolenka Filipíny Calaguas Islands


Calaguas Islands, jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších ostrovů na Filipínách, je přírodní útočiště pro milovníky přírody. Oblast se nachází na východním pobřeží ostrova Luzon a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci krásné bílé pláže, průzračného moře a nedotčené krajiny.

Calaguas Islands se skládá ze dvou hlavních ostrovů, z nichž jeden je nazýván Tinaga a druhý Guintinua. Tinaga je větší z obou ostrovů a má nejdelší pláž na Calaguasu, kde můžete najít výborné ubytování a restaurace. V blízkosti pláže se nachází šumivé vodopády, které přidávají zážitek na kráse a návštěvníci je mohou navštívit a prohlédnout si ty skutečně úžasné vodopády.

Mnoho turistů si oblíbilo Calaguas Islands pro svou krásnou pláž s bílým pískem, kde si mohou návštěvníci užít neuvěřitelný čistý pobyt na pláži. Můžete si zde také pronajmout lodě a projíždět po okolních ostrovech, kde je mnoho malebných pláží a skrytých zátok, které mohou poskytnout návštěvníkům naprostý klid.

Calaguas Islands není ještě tak známý jako některé další destinace na Filipínách, ale to se může změnit v blízké budoucnosti. Proto nyní je vzácná příležitost navštívit tuto krásnou oblast a zažít dovolenou s nedotčenou přírodou a klidem. Chcete-li si užít plně svůj pobyt, doporučujeme si rezervovat ubytování australskými vlastníky, kteří vám zaručí pohodlný a bezproblémový pobyt.

Pokud hledáte dokonalou dovolenou se svou rodinou či přáteli, pak byste neměli udělat chybu tím, že se vydáte na Calaguas Islands. To je bezpochyby jedna z nejlepších destinací, které Filipíny nabízejí pro úžasné prázdniny v tichu a klidu, jaké nezažijete nikde jinde na světě.


Počasie Filipíny Calaguas Islands


Calaguas Islands je nádherný súbor tichých ostrovov nachádzajúcich sa v provincii Camarines Norte na Filipínach. Tieto ostrovy ponúkajú nádherné pláže s jemným pieskom, tyrkysové vody a úchvatné scenérie. Okrem toho majú aj bohatú kultúru a históriu, ktorá láka návštevníkov z celého sveta.

Calaguas Islands majú typické tropické podnebie. Toto podnebie je charakterizované vysokými teplotami počas celého roka a výrazným rozdielom medzi mokrou a suchou sezónou. Teploty sa pohybujú od 25 ° C do 35 ° C a môžu byť veľmi horúce a vlhké. Suchá sezóna trvá od novembra do apríla, kedy teploty stúpajú ešte viac a je minimálna zrážok. Vlhkosť je v tomto období znížená, čo z neho robí dokonalý čas na plážové aktivity a slnenie sa na piesočnatých plážach.

V opačnom prípade má mokrá sezóna miesto od mája do októbra a prináša so sebou horšie počasie v podobe dažďov a búr. Tieto dažde sú často intenzívne a môžu spôsobiť záplavy na niektorých oblastiach ostrovov. Vychutnať si slnečný deň na pláži by teda mohlo byť narušené dažďom, takže je dôležité sledovať miestne počasie a vyhnúť sa vystaveniu nebezpečným situáciám počas búrok.

Najlepším časom na návštevu Calaguas Islands je v období sucha, teda od novembra do apríla, kedy je teplo, slnečno a pravdepodobnosť dažďa je minimálna. Návštevníci môžu využiť krásne slnečné dni na prechádzky po ostrovoch, plávanie v azúrovom mori a zážitky z vodných športov, ako je potápanie alebo šnorchlovanie.

Avšak, aj keď niektorí návštevníci uprednostňujú vyhnúť sa dažďovému obdobiu, mokrá sezóna má svoje výhody. Aj keď možno nebudete mať príležitosť slnenie sa na pláži, táto doba prináša lush zeleň, kvitnúce kvety a o niečo menšie množstvo turistov. Pre milovníkov prírody a fotografov to môže byť ideálny čas na objavovanie exotických flóry a fauny na ostrovoch.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie môže byť nepredvídateľné, takže vždy si skontrolujte predpovede počasia pred svojou cestou. Pripravte sa na každú možnosť, aby ste sa mohli plne potešiť svojej dovolenke na Calaguas Islands.

Celkovo je počasie na Calaguas Islands vďaka svojmu tropickému podnebiu priťahujúce pre turistov počas celej doby roku. Svoje nádherné pláže, teplé vody a zaujímavé kultúrne miesta priestoru pre vás, aby ste si štedrý a nezabudnuteľnú dovolenku na tomto malom kúsku raj na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calaguas Islands


Q: Ako sa dostanem na ostrovy Calaguas?
A: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrovy Calaguas, je cestovať z mesta Daet v provincii Camarines Norte, v regióne Bicol. Môžete ísť autom alebo autobusom z Manily do Daetu a potom pokračovať lodou na ostrovy Calaguas.

Q: Aké je ideálne obdobie na návštevu ostrovov Calaguas?
A: Ideálne obdobie na návštevu ostrovov Calaguas je od marca do júna, keď je v tejto oblasti suché obdobie. Počas týchto mesiacov je pravdepodobnosť dažďa menšia a more je pokojnejšie.

Q: Kde sa dá na ostrovoch Calaguas ubytovať?
A: Na ostrovoch Calaguas je niekoľko kempovísk, kde si môžete postaviť stan a využiť prírodné zariadenia. Môžete si tiež nájsť ubytovanie v malých plážových chatách a bungalove na niektorých častiach ostrova.

Q: Čo si môžem zobrať so sebou na ostrovy Calaguas?
A: Nezabudnite si so sebou zobrať dostatok pitnej vody, potravín, opaľovacieho krému, repelentu proti komárom, horúce oblečenie na noc a základnú kuchynskú výbavu. Tiež si nezabudnite vziať so sebou plážové doplnky, ako je osuška, plavky a opaľovací olej.

Q: Aké aktivity si môžem vychutnať na ostrovoch Calaguas?
A: Na ostrovoch Calaguas si môžete vychutnať prírodné krásy, ako sú bieloskvostné pláže, jasné tyrkysové more a scenéria útesov. Môžete si tiež užiť plávanie, potápanie, rybolov a piknik na pláži.

Q: Aké je miestne jedlo na ostrovoch Calaguas?
A: Miestne jedlo na ostrovoch Calaguas zahŕňa čerstvé morské plody, ako sú ryby, krevety a mušle. Vegetariáni si môžu vychutnať rôzne čerstvé ovocie a zeleninu. Nezabudnite ochutnať aj miestne špeciality, ako je "ginataang langka" (zelenina s kokosovým mliekom) a "pinangat" (zapečený ryžový papier s rybami a zeleninou).

Q: Ako dlho by som mal zostať na ostrovoch Calaguas?
A: Odporúča sa zostať aspoň dva až tri dni na ostrovoch Calaguas, aby ste si mohli plne vychutnať ich krásu a relaxovať na bielych plážach. Niektorí ľudia sa rozhodnú zostať dlhšie a využiť túto príležitosť na táborisko alebo rôzne vodné aktivity.


Ubytovanie Filipíny Calaguas Islands


Calaguas Islands sú jedným z najkrajších miest na Filipínach, ktoré ponúkajú únik z rušného mestského života a preliezať sa na tichých bielych plážach s jemným pieskom.

Tieto krásne ostrovy sa nachádzajú v provincii Camarines Norte v regióne Bicol. Calaguas Islands sa skladá z viac ako 20 malých ostrovov a ostrovných útesov, z ktorých sú najväčšie ostrovy Tinaga a Guintinua. Tieto ostrovy sú ideálne pre dovolenku voľný čas a pre tých, ktorí hľadajú úplný odpočinok a oddych.

Prístup na Calaguas Islands je obmedzený a ťažký, čo prispieva k ich nezničenej kráse. Najlepší spôsob ako sa tam dostať je cesta lodou z prístavu Vinzons na pevninskej časti Camarines Norte. Existujú rôzne lety do blízkych veľkých miest ako Manila, Naga a Legazpi, z ktorých je možné sa dostať do Vinzonu.

Po až trojhodinovom plachtení prípadne plavbe sa dostanete na ostrôv Tinaga, kde je väčšina ubytovania. Ubytovanie na Calaguas Islands vyhovuje väčšine peňaženiek a potrieb cestovateľov. Máte možnosť si vybrať medzi kempom a stanovačkami alebo luxusnejšími plážovými chatkami a bungalovmi.

Ak ste zážitkársky typ, rozhodnite sa pre táborisko, kde si môžete prenajať stan a vytvoriť si vlastný tábor na pláži. Existujú aj kempingové firmy, ktoré poskytujú kompletné kempingové vybavenie, ako je stan, posteľ a jedlo. Táborisko je ideálne pre skupiny priateľov alebo rodiny, ktorí chcú stráviť čas v prírode a navzájom sa spoznávať.

Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusnejšie ubytovanie, existujú plážové chatky a bungalovy, ktoré sú priamo na brehu mora. Tieto chatky a bungalovy ponúkajú maximálny komfort a sú vybavené súkromnou kúpeľňou, postelou a výhľadom na oceán. Niektoré z nich majú dokonca aj vlastnú terasu, kde si môžete vychutnať nádherný východ alebo západ slnka.

Okrem ubytovania ponúka Calaguas Islands aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzku po bahenných plážach, plávanie a šnorchlovanie v čistom azúrovom oceáne, alebo si vychutnať vodné športy, ako je napríklad surfovanie alebo jazda na jetovom skútri.

Jedinečná príroda Calaguas Islands robí z tohto miesta skutočný raj na zemi. Ostrovy sú obklopené tyrkysovými vodami, majú okúzľujúce miesta na prechádzky, útesy a netknuté pláže. Milovníci prírody si môžu vychutnať výhľad na kopce, lesy a miestne rastlinstvo a fauna.

Ak hľadáte miesto, kde môžete uniknúť od každodenného stresu a relaxovať v neobývanom raji, Calaguas Islands sú pre vás to správne miesto. Nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, aby ste si mohli užiť jedinečnú krásu tohto miesta a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.


Letenka Filipíny Calaguas Islands


Filipíny sú známe svojimi nádhernými plážami a exotickou prírodou, a Calaguas Islands nie sú výnimkou. Tento arhipelág na východnom pobreží Filipín je ostrovom snov pre tých, ktorí túžia po tichu, pokoji a scenérii, ktorá človeka vezme do iného sveta.

Ak máte záujem navštíviť toto nebeské miesto, prvou vecou, ktorú budete musieť urobiť, je zabezpečiť si letenku na Filipíny. Mnohé medzinárodné letecké spoločnosti sú spojené so zväzkom z letísk na Filipínach, a preto si môžete vybrať z množstva možností.

Úvodným bodom vášho dobrodružstva na Calaguas bude pristátie na letisku v Manile. Toto je hlavné mesto Filipín a môže byť trochu rušné a preplnené, takže si dajte pozor, aby ste nezabudli, ako krásna a pokojná je Calaguas.

Po pristátí v Manile máte možnosť vybrať si medzi vnútroštátnymi spojmi, ktoré vás dostanú do prístavného mesta, ktorým je Daet v provincii Camarines Norte. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z Manily do Daetu, pričom trvanie letu je približne 1 až 1,5 hodiny.

Keď dorazíte do Daetu, ďalšou časťou vašej cesty bude trajektová preprava do ostrova Tinaga, kde sa nachádza hlavná plážová oblasť Calaguas. Trajektová preprava trvá približne 2 až 3 hodiny, v závislosti od poveternostných podmienok a rýchlosti prepravného plavidla.

Po príchode na Tinagu budete ohromení nádhernými plážami, tyrkysovými vodami a bielym pieskom, ktorý je jedným z najkrajších na Filipínach. Calaguas je známa svojou nedotknutou prírodou, kde sa môžete oddať plážovým aktivitám, ako je opaľovanie, korzovanie, šnorchlovanie, potápanie a len relaxovanie pri oceáne.

Na ostrove nie sú žiadne luxusné rezorty ani hotely, ale môžete si zabezpečiť kempovanie priamo na pobreží. Táto skúsenosť vás ešte viac priblíži k prírode a umožní vám stráviť noc pod hviezdami. Pred vycestovaním by bolo dobré zabezpečiť si stan a potrebné vybavenie, ako je svetlo, posteľná bielizeň a jedlá.

Okrem lenivých dní na pláži môžete tiež objavovať okolité ostrovy a vziať si s sebou piknik alebo celodenný výlet, kde si môžete vychutnať more, stretnúť miestnych obyvateľov a preskúmavať skryté lagúny a pláže.

Calaguas Islands sú miestom, ktoré vás upúta svojou jedinečnou krásou a pokojom. Prelet na Filipíny a následná plavba na Calaguas vám umožní zažiť túto nádheru na vlastné oči. Nezabudnite si zobrať dostatok času, aby ste mohli vychutnať všetko, čo ostrov má ponúknuť. Vaša návšteva sa bude určite rovnať skutočnému rajskému dobrodružstvu.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky