Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Calauit Island

Ubytovanie Filipíny Calauit Island


Calauit Island: Raj pre milovníkov divokej prírody a exotického ubytovania na Filipínach

Ak hľadáte unikátne a dobrodružné miesto na dovolenku, mali by ste zvážiť návštevu Calauit Island na Filipínach. Táto ostrovná destinácia, nachádzajúca sa v severnom Palawan, ponúka nádhernú prírodu, divokú zver a veľké množstvo možností pre exotické ubytovanie.

Calauit Island je známe svojou bohatou divokou zverou, ktorá sem bola vysadená v 70. rokoch 20. storočia. Miestne úrady rozhodli umiestniť sem africké zvieratá, vrátane žiráf, zebier a antilop, aby ich zachránili pred vyhynutím. Táto rozhodná kampaň priniesla vynikajúce výsledky a dnes si návštevníci môžu vychutnať pozorovanie týchto fascinujúcich tvorov vo voľnej prírode.

Aby vám táto skúsenosť zostala na pamiatku na celý život, Calauit Island ponúka nezvyčajné možnosti ubytovania. Môžete vybrať si medzi exotickými chatkami, ktoré sú postavené priamo v blízkosti zvierat, čo vám umožní stráviť noc obklopený rovnožrebmi a inými miestnymi obyvateľmi. Vo svojej chatke budete mať všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt, vrátane pohodlného lôžka, vlastnej kúpeľne a ešte viac.

Ak preferujete niečo lepšie vybavené, môžete si vybrať luxusnú vilu. Tieto vily sú štýlovo zariadené a ponúkajú vám súkromie, s vlastným bazénom a výhľadom na oceán. Mnohé z nich majú jedinečné konštrukcie a sú situované tak, aby ponúkli maximálnu intimitu a pokoj.

Okrem divokej zveri a exotického ubytovania ponúka Calauit Island aj množstvo aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na prechádzku po ostrove a objavovať jeho nádhernú prírodu a pláže s bledobielym pieskom. Pre tých, ktorí majú radi vodné športy, sú k dispozícii šnorchlovanie a potápanie, kde môžete preskúmať korálové útesy a úžasnú morskú faunu.

Okrem toho, Calauit Island ponúka aj možnosť stravovať sa miestnym spôsobom. Môžete si vychutnať tradičné filipínske jedlá pripravené od miestnych kuchárov, ktorí vám ukážu autentickú chuť Filipín. Óó, chuť Filipín. Zočí-vočí si možete vyskúšať aj tradičný tanec a hudbu. Toto všetko vám umožní plne sa ponoriť do miestnej kultúry a poskytnúť vám nezabudnuteľnú skúsenosť.

Calauit Island je nepopierateľne jedinečné miesto na Filipínach, kde môžete zažiť fascinujúcu prírodu a nezvyčajné ubytovanie. So širokou škálou aktivít a skúseností ponúka návštevníkom možnosť preskúmať a objavovať tento nezabudnuteľný ostrov. Ak chcete niečo iné a dobrodružné na svojej dovolenke, Calauit Island je ideálnou voľbou pre vás.


Počasie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malý ostrov na Filipínach, ktorý sa nachádza v strede Juhočínskeho mora. Toto miesto je známe svojou nádhernou prírodou a pestrou faunou. Ostrov je tiež bohatý na históriu, keďže bol kedysi vyhlásený za národný park a útočisko pre ohrozené druhy zvierat z Afriky.

Počasie na Calauit Island nie je príliš odlišné od ostatných ostrovov v regióne. V ročnom období sa vyskytujú dva hlavné obdobia: suché a mokré. Suché obdobie trvá zvyčajne od decembra do mája, zatiaľ čo mokré obdobie sa bežne vyskytuje od júna do novembra.

Počas suchého obdobia na ostrove prevláda vysoká teplota, na ktorú sa turisti musia pripraviť. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 až 32 ° C. Okrem toho, v tomto období môžete očakávať aj nízku vlhkosť, čo znamená, že vzduch bude suchý a prach sa bude dostávať do ovzdušia.

Mokré obdobie naopak prináša s sebou zrážky. Aj keď je to magické obdobie na ostrove, pretože zelená príroda sa prebudí do života, turisti by si mali uvedomiť, že v tomto období je všetko vlhké, a to vrátane vzduchu. Vlhkosť môže byť veľmi vysoká, až do 100%, čo môže vyvolať pocit dusna. Počas mokrého obdobia sa teploty zvyčajne udržiavajú okolo 28 ° C.

Záverom možno uzavrieť, že Calauit Island na Filipínach ponúka svojim návštevníkom krásne počasie vďaka striedaniu suchého a mokrého obdobia. Bez ohľadu na to, kedy navštívite ostrov, by ste sa mali pripraviť na vysoké teploty a vysokú vlhkosť. Musíte byť pripravení na to, aby ste sa starali o svoje zdravie a zároveň si užívali prekrásnu prírodu, fauna a flóra Calauit Island.


Dovolenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island je ostrov vysídlený pre návštevníkov ostrova Palawan na Filipínach. Tento ostrov je známy ako jeden z najpopulárnejších cieľov pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do nádherného prírodného prostredia, skúmať divokú faunu a zažiť autentickú filipínsku kultúru.

Návštevníci môžu zažiť úžasný svet pod morom pri šnorchlovaní a potápaní vokol ostrova Calauit. Tento ostrov bol premenený na rezerváciu divokej prírody v roku 1976 s cieľom zachovať ohrozené druhy živočíchov, ktoré boli donesené z Afriky. Po niekoľkých desaťročiach je ostrov domovom mnohým vzácnym a exotickým druhom ako zebry, žirafy, antilopy a slony. Títo tvorovia vytvárajú neobyčajnú scenériu a poskytujú návštevníkom nezabudnuteľnú skúsenosť.

Calauit Island ponúka aj bohatú príležitosť na šnorchlovanie a potápanie. Morský život v týchto vodách je rozmanitý a majú tu unikátne korálové záhrady, ktoré sú domovom mnohých farbistých rýb a iných morských tvorov. Objavovanie týchto podmorských pokladov vám umožní zažiť krásu podmorského života a získať nádherné fotografie.

V neposlednom rade je ostrov Calauit miestom plným kultúrnych pokladov a tradícií Filipín. Môžete sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi a dozvedieť sa viac o ich životnom štýle a tradičných hodnotách. Kultúrna výmena môže byť vzrušujúcou skúsenosťou, kde si môžete vymieňať nápady, zvyky a potraviny.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá sa vymyká z radu a ponúka vám skutočný zážitok z prírody a kultúry, ostrov Calauit by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Tento ostrov je preplnený dobrodružstvom a prírodou, ktorá vás dostane do úplne iného sveta. Pripravte sa na obdivovanie ohromujúcej scenérie, objavovanie divokej fauny a komunikáciu s miestnymi obyvateľmi. Calauit Island bude vaša cesta do autentickej Filipíny.


Letenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island - Tajomstvo Filipín

Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu, určite by ste mali zvážiť návštevu Filipín a skúmať jedno z jej najlepších ostrovov, Calauit Island. Nachádza sa v meste Calamianes na severe ostrova Palawan a ponúka množstvo aktivít a zážitkov.

Calauit Island sa stala známou predovšetkým vďaka pozoruhodným kúskom histórie, ktorébohato obohacujú jej príbehy. V 70. rokoch minulého storočia bolo na ostrove založené útočisko pre africkú zver. Tento útočisko vzniklo vo veľkom rozsahu - približne 104 štvorcových kilometrov. Rovnako boli relaxačné a rekreačné aktivity útočisku úlohové. Calauit Island bol prevažne turistický a priemyselný ostrov.

Po niekoľkých desaťročiach života pod prítomnosťou afrických zvierat, sa útočisko spätne stalo súčasťou ochrannej oblasti. Calauit Island je teraz považovaný za prírodné dedičstvo Filipín a je pod prísnou ochranou.

Ak máte záujem o návštevu Calauit Island, nájdete množstvo spôsobov, ako dostať sa tam. Existuje množstvo aerolínií, ktoré ponúkajú letenky do rôznych miest v Palawane a v prípade, že sa rozhodnete pre letecké spojenie by ste mali užiť nádherný letový zážitok. Po prílete na ostrov, budete potrebovať chytiť loď a doplávať až s druhého konca na Calauit Island.

Prírodná krása Calauit Island napĺňa každého, kto sa sem príde pozrieť. Ostrov ponúka široké spektrum prírodných krás, od nedotknutej pláže s jasne modrou vodou a týkajúcich sa útulných oblázkov, po ranné výlety na začiatku plnej tropickej prírody.

Pre milovníkov divokých zvierat a dechtivých rastlín si môžete zorganizovať safari a prechádzať sa prírodnou rezerváciou na ostrove. Pri prechádzke zvieratá zhliadnete ako žirafy, antilopy, guanaco a mnoho ďalších prehliadok exotických zvierat.

Ak preferujete menej adrenalínu, môžete sa uchádzať oýchutnávku filipínskej kuchyne. Calauit Island ponúka množstvo gurmánskych vnútorných michelinských reštaurácií, ktoré prídu na chuť každému. Okrem toho sa môžete dostať na nekonečne krásne pláže s jemným pieskom a jasne zafarbenou vodou, kde môžete relaxovať a užiť si oddych.

Celkovo povedané, Calauit Island je malý kúsok raja, ktorý ponúka návštěvníkom jedinečnú kombináciu histórie, divokej prírody a relaxačného odpočinku. Cena letenky k tomuto miestu nie je enormná, všetko záleží od dlžky trvania, počtu osôb a spôsobu dopravy. Preto neváhajte a jednoducho si užite ostrov Calauit Island a jeho krásy na vlastné oči.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calauit Island


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa ostrova Calauit na Filipínach:

1. Aký je ideálny spôsob, ako sa dostať na ostrov Calauit?
- Najlepšou možnosťou je cestovať trajektom z mesta Coron na ostrove Busuanga. Cesta trvá približne 3 hodiny.

2. Koľko stojí trajektová cesta z Coronu na Calauit?
- Cestovné lístky na trajekt stoja približne 800 filipínskych pesov (PHP) na jednu cestu.

3. Koľko stojí vstup na rezerváciu ostrova Calauit?
- Vstupné na ostrov Calauit stojí približne 200 PHP na osobu.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Calauit?
- Najlepší čas na návštevu ostrova je v období od decembra do mája, keď je suché počasie a viditeľnosť je dobrá.

5. Čo si môžem pozrieť na ostrove Calauit?
- Na ostrove Calauit môžete navštíviť rezerváciu divokých zvierat, kde sú chované divoké živočíchy vrátane žiráf, žiraf soos, antilopy a iných druhov.

6. Aký je počet zvierat v rezervácii na ostrove Calauit?
- V rezervácii sa momentálne nachádza približne 200 divokých zvierat rôznych druhov.

7. Môžem sa zúčastniť safari na ostrove Calauit?
- Áno, je možné usporiadať safari v rezervácii a mať tak možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

8. Existujú možnosti ubytovania na ostrove Calauit?
- Ubytovanie na ostrove je obmedzené, no niektoré priľahlé ostrovy ponúkajú možnosti ubytovania v hoteloch alebo rekreačných strediskách.

Toto je len niekoľko otázok a odpovedí týkajúcich sa ostrova Calauit. Pre ďalšie informácie odporúčam kontaktovať miestne turistické informačné centrum alebo cestovnú agentúru.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky