Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Surigao del Norte

Ubytovanie Filipíny Surigao del Norte


Surigao del Norte je jednou z provincií, ktorá sa nachádza v regióne Caraga na Filipínach. Táto oblasť je známa svojou bohatou prírodou a nádhernými plážami, ktoré prilákajú množstvo turistov každý rok. Ak sa rozhodnete navštíviť Surigao del Norte, budete mať na výber z rôznych typov ubytovania, ktoré vám ponúknu pohodlie a komfort.

Jednou z možností je pobyt v luxusných rezortoch, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Tieto rezorty ponúkajú vynikajúce služby a zariadenia, ako sú bazény, športové areály, masáže a wellness centrá. Cestovatelia tu môžu relaxovať na kryštálovo čistých plážach a obdivovať spektakulárne výhľady na oceán. Niektoré z najpopulárnejších plážových rezortov zahŕňajú Cebu Cancun Beach Resort, Silica Beach Resort a Zamora Beach Resort.

Ak preferujete pokojnejšie a lacnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z množstva rodinných apartmánov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché a pohodlné izby, kde cestovatelia môžu získať autentický zážitok z pobytu v lokalite. Mnoho z nich je situovaných v blízkosti pláží a turistických atrakcií, čo umožňuje ľahký prístup a pohodlné presúvanie. Niektoré z týchto penziónov obsahujú Downtown Inn, Del Carmen Beach Villas a Paseo Lodge.

Ak cestujete s obmedzeným rozpočtom alebo preferujete jednoduchšie a autentickejšie skúsenosti, môžete uvažovať o možnostiach ubytovania v miestnych hostinoch. Tieto hostely ponúkajú cenovo dostupné izby a možnosti pre turistov, ktorí hľadajú nižšiu cenu, ale stále chcú mať pohodlie a bezpečnosť. Hostely ako Urbiz Garden Bed & Breakfast, Halfway Lodge and Restaurant a Luneta Surigao Traveller's Inn sú niektoré z možností, ktoré môžete zvážiť.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, návšteva Surigao del Norte vám poskytne príležitosť objaviť krásy tejto provincie a užívať si všetky jej atrakcie. Okrem prekrásnych pláží sa môžete vydať na dobrodružné výlety do jaskýň, vrátane známej Juagan Cave, ktorá hýčka vodopád a priepasť. Môžete tiež navštíviť poznávaciu lokalitu Bucas Grande Island, kde si môžete vychutnať povestnú jazdu na lodi v jaskyniach a obdivovať jaskynné jezera.

Surigao del Norte je skutočným prírodným rajom a ponúka niečo pre každého - od plážových milovníkov až po dobrodruhov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť objaviť a zažiť všetko, čo táto krajina ponúka.


Počasie Filipíny Surigao del Norte


Filipíny sú známe svojimi tropickými dažďami a Surigao del Norte, časť krajiny, ktorá sa nachádza na severovýchode Filipín, nie je výnimkou. Toto miesto má subtropické a tropické podnebie, ktoré má vplyv na miestne počasie.

Surigao del Norte sa nachádza v oblasti, kde sa striedajú suché a mokré obdobia v závislosti od monzúnových vietorov. Od decembra do mája prevláda suché obdobie, ktoré je teplejšie a suchšie ako zvyšok roka. Teploty sa môžu pohybovať od 24 až 33°C. Toto obdobie je obzvlášť príjemné pre turistov, ktorí hľadajú ideálne podmienky pre kúpanie a výlety. V týchto mesiacoch sa však môžu vyskytnúť krátke búrky spôsobené rýchlym zmenou teploty.

Od júna do novembra nastáva mokré obdobie. V tomto období sa teploty naopak znižujú a teploty sa pohybujú v rozmedzí od 21 do 30°C. Dážď môže padať niekoľko dní po sebe, najmä v mesiacoch august a september, kedy nastanú silné monzúnové dažde. Napriek tomu, aj počas mokrého obdobia sa môžete tešiť na teplé a vlhké podnebie.

Veľkou atrakciou Surigao del Norte je jeho krásna príroda, ktorá súvisí s miestnym podnebím. V suchom období sa môžete tešiť na jasné modré nebo a slnečné dni, na ktorých sa budete môcť tešiť z krásnych pláží a jasného mora. V mokrom období vám bude k dispozícii zelená krajina a plno vodopádov, kvetín a rastlín. Mnohé z týchto zaujímavých miest sú však náchylné na zaplavenie, preto je potrebné byť opatrný a sledovať predpovede počasia.

V každom prípade, Surigao del Norte ponúka návštevníkom širokú škálu krásnych miest a možností na všetky ročné obdobia. Jeho miestne podnebie je jedinečné a ponúka zaujímavé skúsenosti pre všetkých návštevníkov.


Dovolenka Filipíny Surigao del Norte


Surigao del Norte je malá provincie nachádzajúca sa na severovýchode Filipín v regióne Caraga. Tento neznámy kútik Filipín ponúka turistom množstvo skrytých pokladov, ktoré sú neopakovateľné a nádherné. Ak sa chystáte na dovolenku, potom by ste si určite nemali nechať ujsť tento kúsok rajského raja, ktorý čaká, aby ste ho objavili.

Surigao del Norte sa skladá z niekoľkých malých ostrovov, ktoré sú obklopené jasnými tyrkysovými vodami, bielymi piesočnatými plážami a fascinujúcimi útesmi. Jeden z najznámejších ostrovov tejto provincie je Siargao, ktorý sa často považuje za „Surfing Paradise“.

Ak ste milovníci surfingu, potom by ste rozhodne mali navštíviť Siargao. Tento ostrov ponúka niektoré z najlepších surfovacích miest na svete. Tým najlepším a najznámejším miestom na surf je Cloud 9, pretože je to najväčší a najdravší lomový bod na ostrove. Táto oblasť láka mnoho profesionálnych surferov a turistov, ktorí chcú skúsiť niektoré z najnebezpečnejších vln na svete.

Okrem surfingu si môžete na ostrove Siargao užiť aj jemné biele pláže, pestrý život na útesoch a dokonca pozrieť si obrovské lievikové jaskyne. Ak máte radi rybolov, potom si môžete vyskúšať lov morských rýb alebo sa pozrieť na tradičnú rybársku loď, ktorá má tvar banánovej plachetnice. Jeden z najobľúbenejších rybárskych trhov na ostrove Siargao sa koná v obci General Luna. Môžete si tu zakúpiť najlepšie a najčerstvejšie morské plody a ochutnať lokálne jedlá.

Okrem ostrova Siargao si môžete užiť aj krásy iných ostrovov v provincii Surigao del Norte. Malý ostrov Guyam je prevažne pokrytý kokosovými palmami a poskytuje ideálny prírodný úkryt pre tých, ktorí chcú ujsť od moderného sveta. Daku Island sa nachádza len pár minút lodou od Siargao a je tiež obľúbený medzi turistami, ktorí hľadajú biele piesočnaté pláže a krištáľovo čisté vody.

Surigao del Norte má tiež mnoho iných aktivít pre turistov, ktoré sa konajú mimo vody. Môžete navštíviť obce, kde sa ešte uplatňuje starodávna tradícia ako je napríklad Tesiro Dancing. Obdivovať môžete aj historické pamiatky, ako je kostol Piatos a zopár miestnych múzeí.

Nezáleží na tom, či ste surfer, dobrodruh, kultúrny nadšenec alebo jednoducho človek, ktorý hľadá relaxačný oddych na pláži, Surigao del Norte má toho pre každého. Tento malý kútik Filipín určite stojí za navštívenie a môže sa stať jednou z najlepších destinácií na vašu ďalšiu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Surigao del Norte


1. Kde presne sa nachádza Surigao del Norte na Filipínach?
Surigao del Norte sa nachádza na východnom pobreží ostrova Mindanao v južnom Pacifiku.

2. Aké sú hlavné mestá alebo obce v Surigao del Norte?
Hlavným mestom Surigao del Norte je Surigao City. Ďalšie významné mestá a obce sú mesto San Jose, mesto Surigao del Norte, mesto Alegria a mesto Del Carmen.

3. Koľko obyvateľov má Surigao del Norte?
Podľa posledného sčítania obyvateľov v roku 2020, Surigao del Norte má približne 592 250 obyvateľov.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Surigao del Norte?
Surigao del Norte je známe svojimi nádhernými plážami, korálovými útesmi a tajomnými jaskyňami. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí Guyam Island, Naked Island, Daku Island, Magpupungko Beach a Tinuy-an Falls.

5. Aké je hlavné hospodárstvo Surigao del Norte?
Hospodárstvo Surigao del Norte je predovšetkým založené na ťažbe a spracovaní minerálov, ako je meď, nikl a železná ruda. Okrem toho tu sú aj rybolov a turizmus ako ďalšie dôležité zdroje príjmu.

6. Aké je klimatické podnebie v Surigao del Norte?
Surigao del Norte má tropické monzunové podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotami počas celého roka. Dážďová sezóna je od júna do septembra, zatiaľ čo suché obdobie je v októbri až máji.

7. Aké sú domorodé kultúry a tradície Surigao del Norte?
Surigao del Norte je domovom rôznych domorodých etnických skupín, ako sú Mamanwa, Manobo a ďalší. Každá skupina má svoje vlastné unikátne kultúrne tradície, rituály a tanec.

8. Aké letiská sú k dispozícii v Surigao del Norte?
Jedným z hlavných letísk v Surigao del Norte je letisko Surigao City, ktoré ponúka lety do rôznych miest na Filipínach. Ďalšie letiská v okolí sú letisko Siargao a letisko Bancasi v Butuane.

9. Aké sú tradičné jedlá v Surigao del Norte?
Niektoré tradičné jedlá v Surigao del Norte zahŕňajú pokrmy z morských plodov, ako je kinilaw (surový rybí šalát), sinaing na tulingan (varené ako guláš) a Inun-unan (ryba alebo morské jedlo nakladané v octe).

10. Aká je najlepšia doba na návštevu Surigao del Norte?
Najlepšia doba na návštevu Surigao del Norte je počas suchého obdobia od októbra do mája, keď sa dá najlepšie využiť jeho pláže a prírodné atrakcie.


Letenka Filipíny Surigao del Norte


Cestovanie Filipínami je pre mnohých jednou z najkrajších zážitkov, ktoré môžu zažiť. Zem a jej kultúra je nesmierne pestrá a plná nezvyčajných miest a zážitkov, ktoré sú pre mnohých turistov fascinujúce. Ak ste teda medzi nimi aj vy, a chcete cestovať v strednej časti Filipín, určite by ste si nemali nechať ujsť Surigao del Norte.

Surigao del Norte je provinciou v regióne Caraga na severovýchode Filipín. V tejto oblasti sa nachádzajú najkrajšie pláže na Filipínach, ktoré vás určite dostanú svojou krásou. Najznámejšie sú oblasti General Luna, Cagwait, Socorro a Siargao. Tieto miesta sú obľúbené predovšetkým medzi surfermi, ktorí milujú vlny, ktoré sa tadiaľ prechádzajú.

Ak si teda chcete užiť slušnú porciu adrenalínu a vyložene potrebujete zlepšiť svoje surfačské zručnosti, Surigao del Norte je skutočne tou správnou destináciou pre vás. Dobre si premyslite, kedy chcete cestovať, pretože najlepšie obdobie je od augusta do novembra, kedy sú vlny najvyššie.

Čo sa týka dopravy, doporučujeme využiť letenku na ostrov Siargao. Z Manily je to približne hodinový let, ktorý vás privedie na letisko Sayak. Po prílete si môžete prenajať motocykel alebo tricycle, aby ste sa dostali ku svojmu ubytovaniu.

Celá oblasť Surigao del Norte ponúka špičkové a cenovo dostupné hotely, hostely a plážové chaty. V noci tu radi počujete zvuk vĺn, ktorý vám spôsobí pocit, akoby ste spali priamo na pláži.

V Surigao del Norte nebudete nútení sťažovať sa na nudu. Oázy pokoja, ticho a relax sú tu neustále prítomné a studené kokteily budete musieť skúšať jeden za druhým. Ak chcete dovolenkovať inak a zároveň objavovať nezvyčajné kúty sveta, Surigao del Norte musí byť na vašom zozname cestovateľských destinácií.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky