Objavte lety za najlepšie ceny

Filipíny Tagaytay

Dovolenka Filipíny Tagaytay


Tagaytay je malebné mesto na Filipínach, ktoré je známe svojou nádhernou prírodou, úchvatnými výhľadmi na sopky a chladnejším podnebím v porovnaní s inými regiónmi krajiny. Pre milovníkov prírody a dobrodružných aktivít je Tagaytay ideálnou destináciou na dovolenku.

Jednou z hlavných atrakcií v Tagaytay je sopečný kráter Taal, ktorý je považovaný za jedno z nejkrásnejších miest na svete. Je tu možnosť vystúpiť na sopku, čo je úžasné dobrodružstvo pre tých, ktorí majú dostatok odvahy. Výhľad z vrcholu je neskutočný, a to nielen na sopku samotnú, ale aj na okolitú krajinu, zelené kopce a jazerá.

Ďalšou populárnou atrakciou je People's Park in the Sky, ktorý sa nachádza na vrchole kopca v Tagaytay. Tento park je postavený na mieste, kde sa pôvodne mal postaviť luxusný palác pre amerického prezidenta. Dnes slúži ako výletné miesto pre turistov, ktorí si môžu vychutnať krásne výhľady na mesto a okolitú prírodu.

Okrem týchto atrakcií je v Tagaytay aj množstvo ďalších aktivít a miest, ktoré stojí za návštevu. Môžete si zahrať golf na niektorom z miestnych golfových ihrísk, relaxovať v termálnych kúpeľoch alebo si vychutnať exotické filipínske jedlá v jednom z mnohých reštaurácií.

Tagaytay je tiež ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Mesto ponúka množstvo luxusných rezortov a hotelov, kde si môžete vychutnať pokoj a pohodu. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení majú nádherné výhľady na sopky a jezera, čo ešte viac umocňuje atmosféru oddychu.

Ak máte radi prírodu a turistiku, nezabudnite si so sebou vziať pohodlnú obuv a vyrazte na jednu z miestnych turistických trás. Môžete objaviť úchvatné vodopády, jazerá a horské štíty. Príroda Tagaytay je nesmierne bohatá a dostanete sa do kontaktu s ním, keď sa pohybujete po miestnych trávnikoch a zelených poliach.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka kombináciu nádherných prírodných scenérií, dobrodružstva a relaxácie, Tagaytay na Filipínach je ideálne miesto pre vás. Môžete stráviť dni objavovaním krásnych atrakcií mesta, relaxovať v luxusných rezortoch a vychutnávať si jedlá miestnej kuchyne. Tagaytay vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a nádhery prírody.


Letenka Filipíny Tagaytay


Ak hľadáte miesto na oddych na Filipínach, môžete zvážiť návštevu Tagaytayu. Nachádza sa v provincii Cavite, približne 1 a pol hodiny jazdy od Manily, a je známe svojimi krásnymi výhľadmi na sopku Taal a okolitú krajinu.

Prvým krokom na ceste do Tagaytayu je nájsť vhodnú letenku. Mnoho celosvetových leteckých spoločností ponúka lety do Manily z rôznych miest na svete. Ak ste v Európe, najlepšie je zvoliť let z najbližšieho väčšieho medzinárodného letiska, ako je napríklad letisko Frankfurt am Main.

Z Manily môžete pristúpiť k trajektu na ostrov Luzon alebo si najať miestny dopravný prostriedok. Ak cestujete súkromne, môžete si prenajať vozidlo a podniknúť si pohodlnú jazdu do Tagaytayu.

Po príchode do Tagaytayu si budete môcť vychutnať krásny pohľad na sopku Taal, ktorý sa nachádza v kráteri aktívneho vulkánu. Môžete si prejsť horskými chodníkmi, ktoré vedú k sopke Taal, alebo navštíviť niektoré z miestnych pamiatok, ako je napríklad kostol Nuestra Señora de Manaoag či park Sky Ranch.

Okrem túr po sopke a krásnych výhľadov môžete v Tagaytaye užiť aj miestnu kuchyňu. Tagaytay je známe svojimi čerstvými ovocnými trhmi, miestnymi dezertmi a pikantnými jedlami.

Celkovo je Tagaytay ideálne miesto na oddych od rušnej Manily a ponúka množstvo miest na objavovanie a relax. Ak hľadáte letenku na Filipíny a zvažujete návštevu Tagaytayu, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Tagaytay


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Tagaytay na Filipínach sú:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Tagaytay?
- Najlepšie je cestovať autom alebo taxíkom z Manily, čo trvá približne dve hodiny. Existuje aj možnosť využiť verejnú dopravu, ako sú autobusy či jeepney.

2. Kedy je najlepšie navštíviť Tagaytay?
- Najlepšie obdobie na návštevu Tagaytay je počas suchého obdobia, ktoré trvá od novembra do apríla. Počas tohto obdobia je počasie jasné a teploty sú príjemné.

3. Aké sú niektoré hlavné atrakcie v Tagaytay?
- Medzi najznámejšie atrakcie v Tagaytay patrí Taal jazero, Taal vulkán, Picnic Grove, Sky Ranch a Pamana Restaurant.

4. Kde môžem nájsť dobré ubytovanie v Tagaytay?
- Tagaytay má množstvo hotelov a rezortov pre rôzne cestovateľské rozpočty. Niektoré z najlepších ubytovacích zariadení sú The Lake Hotel, Taal Vista Hotel a The Inn at Cliffhouse.

5. Aké sú niektoré populárne jedlá v Tagaytay?
- Tagaytay je známy pre svoju kuchyňu, najmä pre svoje mäsové jedlá. Niektoré z populárnych pokrmov sú bulalo (hovädzia polievka), tawilis (sardinka), kuching (šťavnatý bravčový rezeň) a lechon (opekané prasiatko).

6. Aké sú niektoré aktivity, ktoré môžem robiť v Tagaytay?
- Okrem obdivovania panoramatického výhľadu na Taal jazero a Taal vulkán, môžete sa v Tagaytay tiež venovať aktivitám, ako je jazdenie na koni, jazda na horskom bicykli, golfová hra alebo odpočinok v niektorom z wellness stredísk.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o destinácii Tagaytay na Filipínach.


Ubytovanie Filipíny Tagaytay


Filipíny sú známe svojim krásnym prírodným prostredím, kultúrnym dedičstvom a fascinujúcim zákutiam. Medzi najobľúbenejšie miesta patria tiež Tagaytay, ktoré sa nachádza na ostrove Luzón. Mesto je obľúbené pre jeho výhľady na Taal kráter a jeho pohodové a chladné klima, ktoré ponúka útočisko pred teplými teplotami v iných častiach Filipín.

Ak plánujete navštíviť Tagaytay, určite budete potrebovať ubytovanie. Pôsobivé hotely a resorty tu nájdete hneď vedľa krátera, ako aj v oblastiach s výhľadom na jazero Taal. Medzi najlepšie miesta na ubytovanie patrí:

1. Taal Vista Hotel Tagaytay: Tento hotel sa nachádza iba niekoľko metrov od krátera a ponúka úchvatné výhľady na jeho krajinu. Je to luxusné a historické miesto s množstvom zaujímavostí.

2. Summit Ridge Tagaytay: Tento štýlový hotel ponúka prvotriedne ubytovanie a krásne výhľady na jazero Taal. Nájdete tu tiež fitness centrum a malé obchody.

3. The Lake Hotel Tagaytay: Hotel ponúka nádherné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom a vyzerajú dobre. Výhľady na jazero Taal sú úchvatné a hotel pozostáva z množstva zariadení pre hostí.

4. Nurture Wellness Village: Tento kúpeľný resort je ideálny pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušnej Vietnamská. Ponúka wellness služby a zdravé jedlo. Okrem toho je tu množstvo zábavy a kultúrnych aktivít.

V každom z týchto hotelov sa na váš prichádzajúci pobyt pozrú so záujmom a určite urobí vašu dovolenku na Filipínach nezabudnuteľnou. Medzi zariadenia patriace do vyššej cenovej kategórie, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a dokonalý zážitok v Tagaytay, patria spa inštitúcie a veľa zábavy. Je však potrebné si pamätať, že aj lacné hotely a penzióny by vám uspokojili vaše potreby a poskytli vám pohodlie a dostupné ubytovanie.

Tagaytay ponúka množstvo možností na ubytovanie v každom rozpočte a každej kategórii, či už hľadáte luxusné zariadenia alebo dokonalú cenu. Ak sa chystáte na Filipíny, nezabudnite zahrnúť Tagaytay do svojho plánu a užite si dokonalú dovolenku, ktorú vám ponúka toto krásne miesto.


Počasie Filipíny Tagaytay


Tagaytay, ležiace na ostrove Luzon na Filipínach, je jedným z najkrajších miest v krajine. Okolo mesta sa nachádzajú zelené kopce, aktívne sopky a jazero Taal, čo vytvára scenériu ako priam vytrhnutú z rozprávky. Napriek svojej malej veľkosti Tagaytay ponúka bohatú skladbu prírodných krás, ktorá je jedinečná.

Jednou z najlepších vecí, ktoré Tagaytay ponúka, je jeho príjemné počasie. Mesto sa nachádza na moderateľskom podnebí, čo znamená, že teploty sú mierné po celý rok. To je ideálne, pretože v iných častiach Filipín môžu byť teploty omnoho vyššie a vlhkosť býva vysoká.

Počasie v Tagaytay je extrémne príjemné vďaka svojmu výškovému polohovaniu. Mesto sa nachádza na nadmorskej výške približne 600 metrov nad morom a vďaka tejto výške sa teploty znižujú. Počasie v Tagaytay je teda často o niekoľko stupňov chladnejšie ako v okolitých oblastiach. Najteplejšie mesiace sú obvykle od marca do mája, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 25 - 30 °C. Napriek tomu je však v Tagaytay stále veľmi príjemne, vďaka studeným vánkom a chladným nocám.

Jún je obdobím monzúnov, kedy dochádza k väčšiemu množstvu zrážok. Oblačnosť je vyššia a teploty sú trochu nižšie. Pre tých, ktorí milujú zelenú krajinu a trochu romantiky, je jún ideálnym obdobím na návštevu Tagaytay.

Júl a august prinesú príjemnú a slnečnú dovolenku pre tých, ktorí majú radi teplo, ale nie sú fanúšikmi extrémnych teplôt. Teploty sa pohybujú okolo 26 - 28 °C a je to obdobie, kedy je mesto najviac obľúbené turistami.

Okrem príjemného počasia je Tagaytay známe aj pre svoje vábne scenérie. Sú tu úžasné vyhliadky na sopku Taal a jazero Taal, ktoré zvyknú byť pokryté mračnami. Je to magický pohľad, ktorý si budete pamätať navždy. Okolo mesta sa nachádza množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať kávu alebo grilované jedlo a zároveň obdivovať krásu prírody.

Vzhľadom k častým zrážkam v júli a auguste je niekedy lepšie vyhnúť sa tomuto obdobiu, ak hľadáte suššie podnebie. Avšak, ak vám nevadí dažďové počasie, môžete zažiť úžasné prírodné scenérie v plnej kráse a čerstvom vzduchu.

Vo všeobecnosti je počasie v Tagaytay krásne a príjemné po celý rok, aj keď v júnových a júlových mesiacoch by sa turisti mali pripraviť na vyššie riziko zrážok. Ale nech už sa rozhodnete navštíviť Tagaytay kedykoľvek, určite nebudete sklamaní z jedinečnej scenérie, pohodového počasia a úžasnej atmosféry tohto miesta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky