Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Helsinský olympijský štadión

Počasie Fínsko Helsinský olympijský štadión


V roku 2022 sa Helsinky, hlavné mesto Fínska, nachádzajú v strede zimy. Priemerné teploty v tejto oblasti sa pohybujú okolo -5 °C, ale môžu klesnúť až na -15 °C. Napriek tomu, Helsinky sú známe nielen svojou krásou, ale aj svojím miernejším podnebím v porovnaní s ďalšími oblasťami krajiny.

Helsinský olympijský štadión, ktorý je jedným z najznámejších športových zariadení vo Fínsku, má zaujímavú históriu a je tiež známy svojou architektúrou. Bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952 a odvtedy slúži ako multifunkčný komplex, kde sa konajú rôzne športové udalosti a koncerty.

Keďže sme v období zimy, Helsinský olympijský štadión je upravený pre zimné športové aktivity. Najpopulárnejším športom je samozrejme ľadový hokej. Na štadióne sú dostupné dve ľadové plochy, kde sa uskutočňujú tréningy a súťaže. Hokej je obľúbeným športom vo Fínsku a na štadióne si fanúšikovia môžu vychutnať vzrušujúce zápasy.

Okrem hokeja si návštevníci môžu užiť aj korčuľovanie na otvorenej ľadovej ploche, ktorá je prístupná verejnosti. Korčuľovanie je veľmi obľúbenou aktivitou pre Fínov, a preto je to skvelá príležitosť, ako sa pripojiť k miestnym a vychutnať si zimu na olympijskom štadióne.

Kým sa buduje náladové počasie a atmosféra na Helsinskom olympijskom štadióne, môžete si vychutnať aj krásu fínskej prírody. Zimná krajina ponúka obrovské množstvo možností pre outdoorové aktivity, ako sú napríklad prechádzky po snehu, lyžovanie a snowboarding. Blízke lesy a jazerá sú ideálne na prechádzky a relaxáciu, a to v príjemnom kontraste s rušným mestským životom.

Ak túžite po ešte väčšom dobrodružstve, môžete sa vybrať aj na výlet do zväčša neobydlených oblastí Laponska, kde si môžete vychutnať polárnu žiaru a ľadové hotely. Okrem toho, podľa lokalných správ, roku 2022 je v Helsinkách očakávaný pozoruhodný javeloni. Tento úkaz, ktorý sa deje raz za niekoľko rokov, pritiahne tisíce turistov, ktorí sa chcú pohrať so svojou predstavivosťou a užiť si túto jedinečnú príležitosť.

Celkovo sa počasie v Helsinkách v zime môže meniť, ale s trochou prípravy a oblečenia do vrstiev si môžete vychutnať všetky aktivity a výlety, ktoré Helsinský olympijský štadión a okolie ponúkajú. Je to perfektná príležitosť zažiť typickú fínsku kultúru, šport a prírodu v jednom.


Dovolenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je krajina, ktorá môže ponúknuť množstvo zaujímavých turistických atrakcií. Jednou z nich je aj Helsinský olympijský štadión, ktorý vás prenesie do minulosti a ukáže vám, ako sa Finovia stali jedným z najvýznamnejších športových národov sveta.

Helsinský olympijský štadión sa nachádza v centre hlavného mesta Helsinky. Bol postavený v roku 1938, ako domov pre letné olympijské hry v roku 1940, ktoré sa však v dôsledku 2. svetovej vojny neuskutočnili. Napriek tomu je štadión v súčasnosti jedným z najdôležitejších športových areálov v krajine.

Vedľa štadióna sa nachádza celoročne otvorené múzeum športu a olympijských hier. V jeho expozícii nájdete množstvo exponátov, ktoré súvisia so športom. Okrem toho sa môžete pozrieť aj na výstavu, ktorá predstavuje históriu finského športu a jeho legendárnych osobností ako Paavo Nurmi, Lasse Virén, Věra Čáslavská a mnohých ďalších.

V lete sa na Helsinskom olympijskom štadióne konajú mnohé športové podujatia, napríklad futbalové zápasy alebo atletické súťaže. Možno ste sa už niekedy stretli s podujatiami, ktoré sa hrali na tomto štadióne, v roku 1952 boli totiž po prvýkrát v histórii olympijské hry v Severnej Európe práve na Helsinskom olympijskom štadióne.

Pre milovníkov filmových klasíkov bude určite zaujímavé vedieť, že na Helsinskom olympijskom štadióne sa natáčali niektoré kultové filmy. Patrí sem napríklad snímka "Vykúpenie z väznice Shawshank" alebo "Die Hard 2", v ktorej štadión zohrával rolu letiska.

Takže ak hľadáte zaujímavý cieľ pre vašu ďalšiu dovolenku, rozhodne by ste mali zvážiť návštevu Helsinského olympijského štadióna. Okrem pozoruhodnej histórie športu si tu môžete užiť aj vzrušujúcu atmosféru športových podujatí, ktoré sa tu stále konajú a ktoré vás nenechajú chladných.


Ubytovanie Fínsko Helsinský olympijský štadión


Helsinský olympijský štadión, známy tiež ako Olympiastadion, je obrovský štadión, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Fínska - Helsinkách. Bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952 a odvtedy sa stal jedným z najvýznamnejších stavieb v celej krajine. Tento štadión ponúka všetko, čo by si turista v Helsinkách mohol želať - kultúru, zábavu a pekné ubytovanie.

Olympiastadion má kapacitu až 40 000 sediacich miest a je preto jedným z najväčších štadiónov v celej Fínsku. Má výrazné okrúhle tvar a zvonka ho zdobia dva obrovské slnečné hodiny. Na Olympiastadione boli v minulosti organizované mnohé významné športové podujatia, vrátane finále majstrovstiev Európy v futbale v roku 2009 a bola tu tiež koncertová scéna pre rôzne hudobné vystúpenia od legendy rocku, ako aj mnohých dnešných popových hviezd.

Čo sa týka ubytovania, Olympiastadion ponúka niekoľko možností. Priamo na teritóriu štadióna sa nachádza najpohodlnejší typ ubytovania - Hostel Stadion. Hostel Stadion sa môže pochváliť modernými a dobre vybavenými izbami. Hostia si tu môžu vybrať izby s vlastným sociálnym zariadením alebo s počtom lôžok až do 12. Okrem toho hostia majú priamo na štadióne prístup k kaviarni vypredajovému stánku a tréningovému centru.

Hostel Stadion nie je však jedinou možnosťou ubytovania v blízkosti Olympiastadionu. Pre tých, ktorí viac preferujú luxus, nie je problém v okolí štadióna nájsť aj niekoľko pekných hotelov rôznych kategórií, s dokonalým komfortom a službami, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie predstavy.

Helsinský olympijský štadión sa preto stáva ideálnym miestom na oddych a pobyt v Helsinkách. Jeho bohatá histórie spolu s jeho súčasným využitím, ktoré spája šport, kultúru a zábavu, ponúka niečo pre každého, aby si svoj pobyt mohol užiť na maximum. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať všetky príjemnosti, ktoré Helsinky ponúkajú, bolo ubytovanie na Olympiastadione vždy dobrým výberom a stále platí za jednu z najlepších možností pre turistov v tomto meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinský olympijský štadión


Otázky:
1. Kedy bol postavený Helsinský olympijský štadión?
2. Aký je kapacita štadióna?
3. Aké športové podujatia sa na štadióne konajú?
4. Ako sa dostať na Helsinský olympijský štadión?
5. Aké sú vstupné poplatky na štadión?
6. Aké sú otváracie hodiny štadióna?
7. Je možné si prehliadnuť vnútro štadióna?
8. Sú v okolí štadióna dostupné parkovacie miesta?
9. Má štadión reštauráciu alebo bufet?
10. Aké pamiatky sú v blízkosti Helsinského olympijského štadióna?

Odpovede:
1. Helsinský olympijský štadión bol postavený v roku 1938.
2. Kapacita štadióna je 40 600 sedadiel.
3. Na štadióne sa konajú rôzne športové podujatia, ako futbalové zápasy, koncerty, atletické súťaže a iné.
4. Na Helsinský olympijský štadión sa dá dostať MHD, autom alebo pešo.
5. Vstupné poplatky na štadión sa líšia podľa konkrétnej akcie, preto je potrebné sa informovať vopred.
6. Otváracie hodiny štadióna sa líšia podľa konkrétneho dňa a akcie.
7. Áno, je možné si prehliadnuť vnútro štadióna s možnosťou sprievodcu.
8. V okolí štadióna sú dostupné parkovacie miesta, avšak ich počet je obmedzený.
9. Áno, na štadióne sa nachádzajú reštaurácie, bufety a stánky s občerstvením.
10. V blízkosti Helsinského olympijského štadióna sa nachádza Pamätník Helsinského olympijského štadióna, Malý olympijský štadión, Dom športu a iné zaujímavé miesta.


Letenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je jednou z krajín, ktorá je známa svojou kultúrou, prírodou a športovým duchom. Ak sa chystáte navštíviť Fínsko, rozhodne by ste nemali vynechať jeho hlavné mesto Helsinki. A ak ste fanúšikom športu, iste by ste sa mali pozrieť aj na miesto, ktoré je známe svojou bohatou olympijskou históriou - Helsinský olympijský štadión.

Helsinský olympijský štadión je jedným z najsymbolickejších a najznámejších miest v hlavnom meste Fínska. Postavený bol pre Letné olympijské hry v roku 1952, ktoré sa konali práve v Helsinkách. Štadión bol projektovaný tak, aby nahradil pôvodný štadión z roku 1938, ktorý na objednávku prezidenta Juho Kustiho Paasikaiviho vznikol na oslavu 20. výročia Fínskeho štátu.

Helsinský olympijský štadión je nielen miestom konania športových podujatí, ale je aj symbolom celého finského národa a jeho olympijskej histórie. Jeho monumentalitu výborne vystihuje obrovský betónový vĺnovo tvarovaný oblúk, ktorý sa stavbe s typickým funkcionalistickým štýlom. Vďaka svojej architektúre a špecifickému dizajnu je štadión vyhľadávaným miestom pre pořiadanie rôznych kultúrnych a spoločenských podujatí.

Počas Letných olympijských hier v roku 1952 prispel Helsinský olympijský štadión ku kariérnej majstrovstvami olympijského športu. Štadión slúžil ako centrum pre rôzne športové disciplíny, ako napríklad atletika, futbal či jazdecké preteky. Zaujímavosťou je, že bol prvým štadiónom, na ktorom sa začal používať syntetický povrch na atletickú dráhu.

Dnes je Helsinský olympijský štadión doposiaľ využívaný pre športové podujatia a koncerty, ale zároveň slúži aj ako turistická atrakcia. Návštevníci majú príležitosť preskúmať jeho architektúru, zúčastniť sa futbalového zápasu alebo koncertu a spoznať športovú históriu Fínska.

Ak plánujete svoju cestu do Fínska, nezabudnite zahrnúť Helsinský olympijský štadión do svojich plánov. Je to miesto, ktoré vám pripomenie dôležitú časť dejín športu a zároveň vám poskytne jedinečný zážitok zo svojej návštevy v tomto fascinujúcom športovom komplexe.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky