Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Kuusamo

Dovolenka Fínsko Kuusamo


Fínsko je jednou z tých krajín, ktoré ponúkajú návštevníkom jedinečnú dovolenku v prírode. Jeho prírodné scenérie a nekonečné lesy lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Fínsku je Kuusamo.

Kuusamo je malé mesto v severoveľkej časti krajiny, obklopené krásnou prírodou. Mesto je známe svojimi krásnymi jazerami, lesmi a najmä národnými parkami. Jedným z najznámejších národných parkov v Kuusamu je Oulanka National Park, ktorý ponúka množstvo turistických trás a výhľadov, z ktorých môžete obdivovať krásu fínskej prírody.

Počas leta si môžete užívať prekrásne jazero Kuusamo, ktoré ponúka množstvo možností na vodné športy, ako je kajak, člnkovanie a rybolov. V okolí jazera nájdete aj množstvo chát a rekreačných domov, kde si môžete užiť dovolenku v tichu a pokoji.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, je tu tiež množstvo turistických trás pre horské bicykle a peších turistov. Môžete sa vydať na prechádzky po lesných chodníkoch a objavovať tajomstvá fínskej prírody. Ak ste odvážnejší, môžete sa vydať na vysokohorskú túru na známe pohorie Ruka, ktoré ponúka fantastické výhľady a možnosť športovania na svahoch.

Kuusamo ponúka aj množstvo zábavy pre deti. Môžete navštíviť Ranua Wildlife Park, kde sa môžete stretnúť so slávnymi fínskymi zvieratami, ako sú losy, medvede a soby. Deti budú mať radosť aj zo zimných radovánok, ktoré ponúka lyžiarske stredisko Ruka. Svižné zjazdy na lyžiach a snowboardoch budú určite príjemným zážitkom.

Kuusamo je tiež známe svojimi fínskymi saunami. Môžete si objednať tradičnú fínsku saunu, kde si budete môcť oddýchnuť a relaxovať. Fínska sauna je jedinečným zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Ak plánujete letnú dovolenku, nezabudnite na kuusamské festivaly a kultúrne podujatia. Mesto hostí množstvo hudobných koncertov, tancov a ďalších podujatí, ktoré vám ukážu jedinečnú kultúru tohto regiónu.

Napĺňajúce letné dovolenky v Fínsku sú pamätihodným zážitkom. Kuusamo ponúka obrovskú ponuku aktívneho oddychu a krásnej prírody. Nech už sa rozhodnete pre vodné športy, turistiku alebo relax v saune, určite nebudete mať problém nájsť si spôsob, ako si vychutnať letnú dovolenku v tomto úžasnom mieste.


Počasie Fínsko Kuusamo


Fínsko Kuusamo je mesto nachádzajúce sa na severe Fínska, ktoré je známe svojou krásnou prírodou a množstvom zimných aktivít. Počasie v Kuusamo je typické pre severskú oblasť Fínska, a preto sa v ňom stretávajú extrémne teploty a množstvo snehu.

Zima v Kuusamo trvá približne od novembra do marca. Počas týchto mesiacov sa teploty pohybujú od -10 °C do -30 °C. Preto je potrebné sa obliekať v teplých vrstvách a nosiť ochranné oblečenie.

Väčšina zimných aktivít sa uskutočňuje počas tohto obdobia, ako napríklad: lyžovanie, snowboarding, skialpinizmus, bežecké lyžovanie a husacie preteky. Celé mesto sa mení na zimný raj, ktorý neopakovateľný zážitok zaručí.

Jar v Kuusamo prichádza približne v apríli a trvá do mája. Teploty sa v tomto období pohybujú od -5 °C do 10 °C. Príroda sa postupne prebúdza a mesto zažíva najkrásnejšie obdobie roka. Jar je časom, kedy sa vytvárajú rieky z roztopeného snehu a turisti majú možnosť šnorchlovať v ľadovej vode.

Leto v Kuusamo prichádza približne v júni a trvá do augusta. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 °C do 25 °C. Miestne jazerá sú ideálne na kúpanie a turistika je v plnom prúde. Pohoria, lesy a rieky ponúkajú zaujímavé trasy a určite sa nenudí.

Jeseň v Kuusamo je obdobie od začiatku septembra do konca októbra. Teploty sa v tomto období pohybujú od 0 °C do 10 °C. Farby prírody sa menia a strmé kopce ponúkajú úžasné pohľady na rôzne odtiene červenej a zlatej. Jeseň je ideálnym obdobím na štvorkolky a lov na lesné zvieratá.

Kuusamo je prekrásne a pôsobivé miesto každý rok, aj keď počasie v každom období roka prinesie iný zážitok a jedinečný zážitok. Ak hľadáte miesto plné prírodných krás, zaujímavých aktivít a neopakovateľných zážitkov, určite navštívte Fínsko Kuusamo.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Kuusamo


Najčastejšie otázky a odpovede o Fínsku a meste Kuusamo by mohli byť:

1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Aký je hlavný jazyk v Fínsku?
Odpoveď: Hlavným jazykom v Fínsku je fínčina.

3. Aká je poloha Kuusama v Fínsku?
Odpoveď: Kuusamo sa nachádza na severovýchode Fínska, blízko hranice s Nórskom.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Kuusame?
Odpoveď: V Kuusame sa nachádzajú známe národné parky Riisitunturi a Oulanka, ktoré ponúkajú krásne prírodné scenérie a možnosti pre turistiku a horské túry. Okolie je tiež obľúbené pre zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

5. Aké je typické jedlo v Fínsku?
Odpoveď: V Fínsku sú populárne jedlá ako ryby, zemiaky, huby, brusnice a rôzne mäsové jedlá. Tiež sa konzumuje veľa sladkostí a pečiva, ako napríklad pulla (sladký špáradlo) a karjalanpiirakka (plnené cesto).

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Kuusama?
Odpoveď: Kuusamo je známe celoročnými aktivity. Letné mesiace sú ideálne pre turistiku a horské túry, zatiaľ čo zima je obľúbená pre zimné športy. Návštevníci, ktorí chcú zažiť polárne svetlo, by mali plánovať návštevu v zimnom období od novembra do marca.

7. Ako sa môžem dostať do Kuusama?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Kuusama, je cez medzinárodné letisko v Rovaniemi alebo v Kuusamo samotnom. Kuusamo je tiež dostupné autom, autobusom alebo vlakom z iných častí Fínska.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Fínsku a Kuusame. Pamätajte však, že si vždy overte najnovšie informácie a prípadne sa obráťte na místne turistické informačné centrum.


Ubytovanie Fínsko Kuusamo


Kuusamo je malebné mesto na severe Fínska, nachádzajúce sa v blízkosti arktickej kruhového pólu, a je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v prírode. Aby ste si mohli túto nádhernú lokalitu skutočne vychutnať, je vhodné zvoliť si správne ubytovanie, ktoré dokáže splniť vaše požiadavky.

Kuusamo je známe svojou nádhernou prírodou, vrchmi a jazerami. Jedným z najpopulárnejších miest je národný park Oulanka, kde môžete objavovať úchvatné vodopády, divoké rieky a skalnaté vrcholy. Ak ste fanúšikmi turistiky, môžete si vybrať z rôznych turistických trás a horolezeckých výstupov. V letnom období je možné vyskúšať rafting na divokých riekach, ktoré prúdia naprieč krajinou.

Pokiaľ ste zimným nadšencom, Kuusamo je domovom známeho strediska Ruka. Svojimi snehovými pokryvmi a strmými svahmi je ideálnym miestom pre lyžovanie a snowboarding. Okrem toho, tu nájdete aj detské stredisko, kde sa deti môžu učiť lyžovať a sánkovať. Po zábave na svahu si môžete oddýchnuť v niektorom z mnohých wellness centier v okolí.

Keď príde na výber ubytovania v Kuusame, existuje mnoho možností, ktoré zabezpečia, že váš pobyt bude nezabudnuteľný. Ak preferujete luxus, môžete si vybrať jedno z mnohých štvor- alebo päťhviezdičkových hotelov, ktoré sa nachádzajú v okolí. Tieto hotely ponúkajú širokú škálu služieb vrátane wellness centier, reštaurácií s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a moderných izieb s výhľadom na prírodu.

Pre tých, ktorí preferujú prírode blízko srdca, existuje množstvo možností pre ubytovanie v horských chatách alebo chatičkách. Tieto chatky sú ideálne pre tých, ktorí chcú prežiť niekoľko dní v prírode, stráviť večer pri ohnisku a hľadieť na hviezdy. Mnohé z týchto chatiek majú vlastné sauny, čo je dôležitou súčasťou fínskej kultúry.

Ak chcete zažiť autentickú fínsku atmosféru, môžete si vybrať aj jedno z veľa rodinných penziónov alebo súkromných domov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta. Tieto typy ubytovania vám poskytnú príležitosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, spoznať ich kultúru a ochutnať tradičné fínske jedlá.

Najlepšie je rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letných a zimných mesiacov, keď je Kuusamo najviac atraktívne pre návštevníkov. Existuje veľa webových stránok, ktoré vám umožňujú rezervovať ubytovanie online a získať najlepšie ceny.

Nebudete ľutovať, že ste si zvolili Kuusamo ako svoje cieľové miesto pre dovolenku. S nádhernou prírodou a ponukou ubytovania, ktorá uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov, tu nájdete všetko pre nezabudnuteľný pobyt v severnom Fínsku.


Letenka Fínsko Kuusamo


Fínsko Kuusamo - napriek tomu, že ide o menej známe letovisko v Fínsku, ponúka svojim návštevníkom neuveriteľný zážitok z prírody a množstvo možností pre aktívny oddych. Ak sa chystáte na dovolenku plnú dobrodružstiev a zážitkov, určite si naplánujte návštevu tohto kúzelného miesta.

Letenka do Kuusama je možné zakúpiť so zľavou už niekoľko mesiacov vopred, čo vám zaručí ušetrenie peňazí a získanie lepších miest pre lepší výhľad počas letu. Napriek tomu, že sa tento región nachádza v neďalekej blízkosti arktickej kruhovky, cesta do Kuusama je bezpečná a pohodlná. Letisko Kuusamo-Ruka leží len niekoľko kilometrov od mesta Kuusamo a samotné cesty budú ozdobou vášho výletu.

Hneď po príchode do Kuusama si určite nenechajte ujsť návštevu národného parku Oulanka, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Tento nádherný park ponúka turistom najlepší zážitok z prírody s množstvom nádherných vodopádov, jazier a riek. V zimnom období sa park mení na stredisko zimných športov, kde si môžete užiť zjazdové lyžovanie, korčuľovanie alebo prechádzky na snežniciach.

Ak hľadáte aktívne dobrodružstvá, skúste lyžovať na nedotknutej trse, ktorá sa nachádza v okolí regiónu Ruka. Toto skutočne je jedno z najlepších miest na celom svete, kde sa dá lyžovať. Nie je to len zábavná zábava, ale aj nezabudnuteľný zážitok z prírody, kde sa budete môcť kochať krásou zimnej scenérie.

Kuusamo je tiež miestom vhodným pre dlhšiu dovolenku. Okrem národného parku Oulanka si môžete vychutnať aj návštevu miestnych múzeí, pamätihodností a tradičných fínskych dediniek. Odbornejšie zameraní turisti si môžu pozrieť aj miestne geologické zábery a druhohorné skaly.

V prípade, že chcete skutočne získať pocit z austéropríjemného pôvodu tohto miesta, odporúčame vám nakúpiť niektoré z miestnych suvenírov. Medzi najobľúbenejšie patrí ozdobné náramky, suveníry, rohožky, drevené ukradnuté srdce či medveď, ktorý sú súčasťou tímového športového odchytu.

Výlet do Kuusama bude určite skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Ak sa chcete potešiť neopakovateľným výhľadom na krásu prírody, ktorú si môžete vychutnať na Jarí mladej v lete, alebo valcovo počasia v zime, uistite sa u európskych leteckých prepravcov, ktorí ponúkajú letenky do tohto nezabudnuteľného miesta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky