Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Saimaa jazero

Ubytovanie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko Saimaa jazero je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Nachádza sa v oblasti Južného Savónska a ponúka krásnu prírodu, ktorá je obľúbená medzi turistami. Ak plánujete navštíviť toto miesto, určite by ste mali premýšľať o vhodnom ubytovaní.

Fínsko Saimaa jazero ponúka mnoho možností ubytovania v závislosti od vašich preferencií. Môžete si vybrať medzi tradičnými chatami alebo modernými hotelmi. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka tiež saunu alebo spa. Tu sú niektoré z najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Fínsko Saimaa jazera.

1) Hotel & Spa Resort Järvisydän - Toto miesto ponúka jedinečné ubytovanie v tradičných finských chatách. Chaty sú postavené na briežkach jazera a ponúkajú krásny výhľad na vodu. Okrem toho má hotel aj spa a wellness centrum.

2) Cumulus Resort Imatran Valtionhotelli - K dispozícii sú moderné izby s kúpeľňou a TV, ktoré sú vkusne zariadené. Hotel sa tiež nachádza v blízkosti rieky Vuoksi, kde môžete vyskúšať rôzne aktivity ako rafting a rybolov.

3) Original Sokos Hotel Seurahuone Savonlinna - Toto hotel sa nachádza v centre mesta Savonlinna a ponúka izby s bezplatným Wi-Fi, klimatizáciou a TV. Môžete sa tiež tešiť na raňajky formou bufetu.

4) Saimaa Gardens by Messilä - Toto areál s chatami sa nachádza priamo na brehu jazera Saimaa a ponúka moderné a vkusné chaty, ktoré sú dobre vybavené. Hosťia si tu môžu vychutnať saunu a grilovať na vonkajšom grile.

5) Summer Hotel Vuorilinna - Toto ubytovanie ponúka jednoduché izby s bezplatným Wi-Fi a TV. Nachádza sa v krásnom prostredí v blízkosti jazera Saimaa a môžete sa tu tešiť na rôzne aktivity ako jazda na bicykli alebo rybolov.

Tieto miesta na ubytovanie v blízkosti Fínsko Saimaa jazera sú ideálne pre turistov, ktorých láka krásna príroda a zároveň hľadajú pohodlné ubytovanie. Väčšina z týchto ubytovaní ponúka aj rôzne aktivity a zábavu pre deti aj dospelých, takže si môžete byť istí, že tu nebudete nudiť. Ak teda plánujete dovolenku na Fínskom Saimaa jazere, našli ste si správne miesta na ubytovanie.


Dovolenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a prekrásnymi jazerami. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku je Saimaa jazero, ktoré sa nachádza v južnom Fínsku. Toto jazero je najväčšie vo Fínsku a je obľúbeným cieľom nielen pre domácich, ale aj pre zahraničných turistov.

Saimaa jazero sa rozprestiera na rozlohe vyše 4 400 kilometrov štvorcových a má mnoho malých ostrovov. Je obklopené nádhernou prírodou, ktorá je ideálna pre rôzne outdoorové aktivity. Môžete tu vyskúšať rybolov, plachtu, jazdenie na kanoe či kajaku, alebo si jednoducho užívať relax na malých plážach.

Jedným z najväčších lákadiel Saimaa jazera je jeho jedinečná flora a fauna. Tu sa nachádzajú rôzne druhy vtákov, z ktorých je najznámejším a najčastejšie spomínaným druhom bobor. Mnoho turistov sem chodí práve preto, aby si vychutnali sledovanie týchto zvedavých tvorov. Okrem toho, tu môžete tiež naraziť na losov, lišky a iné divoké zvieratá.

Na dovolenke v Saimaa jazere určite nájdete vhodné ubytovanie podľa vášho vkusu a rozpočtu. Okrem bežných hotelov a penziónov tu tiež nájdete veľa chatiek a príbytkov priamo na brehu jazera. Niektoré z týchto príbytkov majú dokonca aj vlastnú súkromnú pláž, čo je veľkým plusom pre tých, ktorí si chcú užiť súkromie a pokoj.

Okrem relaxu a sústredenia sa na prírodu, môžete tiež navštíviť niektoré z miestnych dedín a mestečiek. V týchto malých sídlach nájdete tradičné rímskokatolícke kostoly, trhy so suvenírmi a dobre známu fínsku saunu. Fínska sauna je neodmysliteľnou súčasťou každodenného života miestnych obyvateľov a je veľmi populárna aj medzi turistami. Niektoré hotely a pobyty v chatkách majú vlastné sauny, kde si môžete užiť relaxačný saunový rituál.

Fínsko Saimaa jazero je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v prírode, vychutnať si čisté jazero a pozorovať divokú zver. Môžete si tu oddýchnuť a načerpať nové sily alebo si vyskúšať rôzne aktivity, aby ste si zabezpečili dovolenku plnú adrenalínu. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete stráviť svoj čas tu, Saimaa jazero vám ponúka neopísateľný zážitok, ktorý nezabudnete!


Letenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe svojimi nádhernými prírodnými scenériami a unikátnymi atrakciami. Jednou z najmalebnejších oblastí tejto krajiny je Saimaa jazero, ktoré je najväčším jazerom vo Fínsku.

Ak plánuješ cestu do Fínska, odporúčam zvážiť navštívenie Saimaa jazera. Saimaa je rozľahlé jazero obklopené nádhernou prírodou, kde možno zažiť niečo úplne iné a špeciálne.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať k Saimaa jazeru, je letecky. Existuje niekoľko letových spoločností, ktoré ponúkajú lety priamo do blízkosti jazera. Letenka z vášho domova do Fínska môže byť časovo efektívna a pohodlná voľba.

Po prílete na letisko môžeš ľahko prenajať auto a vybrať sa na prieskum okolia Saimaa jazera. Táto oblasť je známa svojimi mnohými krásnymi mestami a dedinkami, ktoré sú ideálne na objavovanie a spoznávanie fínskej kultúry.

Jedným z najpôsobivejších aspektov Saimaa jazera je jeho príroda. Budeš fascinovaný nádherou, ktorú ponúka. Jazero je obklopené rozsiahlymi lesmi, zelenými kopčekmi a skalami. Krajina je pokrytá množstvom jezer a kanálov, ktoré tvoria prekrásne scenérie. Počas cesty po jazere môžeš pozorovať divokú zver a množstvo vzácnych druhov vtákov.

Saimaa jazero je tiež domovom robiek Saimaa, ktoré sú jedinečné druhy sladkovodných fókjov a sú symbolom oblasti. Toto je dokonalý čas na ich pozorovanie v ich prirodzenom prostredí. Robky sú plaché a zraniteľné, preto je dôležité zachovať ich životné prostredie.

Okrem svojej prírody ponúka Saimaa jazero aj mnoho aktívnych aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Môžete si prenajať loď a vyraziť na jazero na rybolov, plavbu alebo jazdu na vodnom skúttri. Okolie jazera je tiež vhodné na turistiku, cyklistiku a golf.

Ak hľadáte oddych a relaxáciu, Saimaa jazero disponuje mnohými wellness a kúpeľnými centrami. Môžete si dopriať tradičné fínske sauny, masáže a iné liečebné procedúry. Po dni strávenom objavovaním môžete uvoľniť svoje telo a myseľ v týchto nadupaných centrách.

Okrem prírodných a aktívnych zážitkov je Saimaa jazero tiež plné kultúrnych a historických pamiatok. Môžete navštíviť múzeá, galérie a tradičné fínske dedinky, kde si budete môcť vychutnať miestnu kuchyňu a tradície.

Nezáleží, či si prírodoumilovný dobrodruh alebo sa jednoducho chceš relaxovať a užívať si pokojné prostredie, Saimaa jazero je cieľom, ktorý by si nemal vynechať pri svojej návšteve Fínska.

Saimaa jazero je perla Fínska, ktorá ponúka nádherné scenérie, rôznorodé aktivity a unikátne prírodné zážitky. Ak hľadáte miesto na oddych a objavovanie, letenka na Fínsko s cieľom Saimaa jazero je pre vás tou správnou voľbou. Vychutnajte si nádhernú prírodu, zážitky a kultúru tejto oblasti a zažite jedinečnú dovolenku v srdci Fínska.


Počasie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko, krajina tisícich jazier a divokých prírodných krás, ponúka mnoho úžasných miest na objavovanie. Jedno z najpopulárnejších miest je jazero Saimaa, najväčšie jazero vo Fínsku a štvrté najväčšie v celej Európe.

Jazero Saimaa leží na juhovýchode Fínska a rozkladá sa až do ruského hranice. Jeho povrchová plocha dosahuje neuveriteľných 4 400 kilometrov štvorcových. Je to dramatická krajina, kde sa stretávajú stovky malých ostrovov a zátok, zanechávajúc pôsobivé dojmy na každého, kto ho navštívi.

Počasie v Saimaa jazere je ovplyvnené svojím polohou a ročnými obdobiami. Letá sú krátke a chladné, s priemernými teplotami pohybujúcimi sa okolo 15 °C a teploty vody dosahujú priemerné hodnoty 18 °C. Táto doba je ideálnym obdobím na vodné športy ako sú plávanie, vodné lyžovanie, windsurfing a lovenie rýb.

Na jazere Saimaa sa nachádza množstvo ostrovov, ktoré sú dostupné cez sieť malých prielivov, čo z neho robí výborné miesto pre vodnú turistiku alebo pre nezabudnuteľnú plavbu cez tieto malebné vody. Turisti majú tiež možnosť navštíviť slávne pevnosti ako Olavinlinna, známu ako jedna z najstarších stále fungujúcich kamenných pevností na svete. Táto pevnosť je situovaná na ostrove a je považovaná za jednu z najpopulárnejších turistických atrakcií v regióne.

Saimaa je tiež domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Napríklad, vo vodách jazera žijú sivé foky, ktoré sú jedným z hlavných dôvodov, prečo je jazero vyhlásené za chránený prírodný rezervát. Ďalšími obyvateľmi jazera sú lososi, šťuki a väčšina druhov sladkovodných rýb.

Podzim na jazere Saimaa je plný farieb a nádherných scenérií. Teploty začínajú klesať, až dosiahnu priemerné hodnoty okolo 10 °C, no to neznamená, že to nie je dobrý čas na návštevu. Toto obdobie je dokonalé na prechádzky a pozorovanie jesienných farieb, ktoré sa odrážajú na hladine jazera.

Zima prináša s sebou tuhé mrazy, s teplotami klesajúcimi až k –20 °C. Jazero Saimaa zamŕza a poskytuje tak jedinečnú príležitosť na dobrodružstvo. Obyvatelia aj turisti sa môžu venujúť zimným športom ako bežecké lyžovanie, jazda na korčuliach alebo dokonca sáňkovať sa po zamrznutom jazere.

Jar sa pomaly prebúdza na jazere Saimaa, keď sa teploty začnú opäť zvyšovať. Prichádza obdobie, keď sa celá príroda budí k životu a kvitne. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C, čo je ideálna teplota pre výlety po okolí, pikniky na brehu jazera a iné vonkajšie aktivity.

Jazero Saimaa je zároveň významnou ekonomickou lokalitou pre región, kde je rybolov dôležitým odvetvím. Tu sa nachádzajú zásoby rýb, ktoré majú dôležitú úlohu v potravinovom reťazci a miestnej ekonomike.

Ak si chcete vychutnať krásy prírody, nezabudnite navštíviť jazero Saimaa vo Fínsku. Bez ohľadu na ročné obdobie, ponúka mnoho možností na aktivity a objavovanie. Saimaa jazero je jednoducho prírodný poklad, ktorý vás uchváti svojou krásou a nádherou.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Saimaa jazero


Často sa kladieme otázky týkajúce sa Fínska a jazera Saimaa. Tu sú niektoré z nich s príslušnými odpoveďami:

1. Kde sa nachádza jazero Saimaa?
Jazero Saimaa sa nachádza na juhovýchode Fínska. Rozprestiera sa v provinciách Jyväskylä, Mikkeli a Savonlinna.

2. Ako veľké je jazero Saimaa?
Jazero Saimaa je najväčšie jazero v Fínsku s rozlohou približne 4 400 kilometrov štvorcových.

3. Aké je hĺbka jazera Saimaa?
Hlbina jazera Saimaa sa pohybuje medzi 5 a 85 metrov.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na jazere Saimaa?
Na jazere Saimaa je možné vykonávať rôzne aktivity, ako sú plávanie, rybolov, loďkovanie, windsurfing a kajakovanie. Taktiež je možné sa vybrať na rybné farmy alebo vodný safari.

5. Aké sú najznámejšie ostrovy jazera Saimaa?
Najznámejšie ostrovy na jazere Saimaa sú Linnansaari, Oravi a Puumala. Ostrov Linnansaari je tiež národným parkom a domovom vzácnych druhov vtákov.

6. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie pri jazere Saimaa?
Na jazere Saimaa je dostatok možností ubytovania. Medzi populárne možnosti patrí rezort Järvisydän, hotely v Savonlinne alebo Mikkeli, kempingové chaty a súkromné chatky na prenájom.

7. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu jazera Saimaa?
Najlepšie obdobie na návštevu jazera Saimaa je v lete od júna do augusta, keď teploty sú príjemné a je možné zúčastniť sa rôznych vodných aktivít. V zime je tiež populárne navštíviť jazero na zimných športoch, ako je turistika na ľadu alebo popri skútroch.

Tieto otázky a odpovede poskytujú základné informácie o jazere Saimaa a Fínsku. Ak máte ďalšie konkrétne otázky, neváhajte sa na ne spýtať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky