Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Savonlinna

Dovolenka Fínsko Savonlinna


Fínsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo možností na strávenie dovolenky. Jedným z týchto miest je aj nádherné mesto Savonlinna, ktoré sa nachádza na juhovýchode krajiny. Savonlinna je známe najmä svojím impozantným hradom, ktorý sa týči nad malým ostrovom na jazere Saimaa.

Pre milovníkov histórie a architektúry je Savonlinna skutočným rajom. Hrad, známy ako Olavinlinna, bol postavený v 15. storočí a dnes slúži ako múzeum, ktoré ponúka návštevníkom možnosť preskúmať jeho stredoveké zákutia. Okrem toho je každoročne v júli nahrávané slávne operné predstavenie v rámci Savonlinna operného festivalu. Toto predstavenie je obľúbené medzi milovníkmi klasického umenia z celého sveta.

Okrem histórie môžu návštevníci Savonlinny tiež objaviť krásu fínskej prírody. Jazero Saimaa je najväčším jazerom v krajine a jeho okolie ponúka skvelé možnosti na rybolov, plávanie a vodné športy. Môžete tiež prejsť početné turistické trasy, ktoré vás zavedú do národných parkov a rezervácií. Na týchto trasách si návštevníci môžu vychutnať nádherné výhľady na jazerá, lesy a lesné zvieratá.

Počas letných mesiacov organizujú miestni obyvatelia aj rôzne oslavy a festivaly. Napríklad Festival ducha Savonlinna je oceňovaný medzinárodný festival, ktorý je zameraný na kultúru a umenie. Návštevníci môžu sledovať množstvo vystúpení vrátane tanečných predstavení, divadelných hier a koncertov. Tento festival pritiahne umelcov a divákov z celého sveta.

Mesto Savonlinna ponúka tiež bohatú ponuku ubytovacích zariadení, ako sú hotely, penzióny a kempingy. Okrem toho si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná čerstvých rýb a rôznych morských plodov.

V prípade, že plánujete dovolenku vo Fínsku, nemali by ste prehliadnuť návštevu Savonlinny. Svojou krásou, históriou a rôznymi aktivitami ponúka toto mesto všetko, čo si môžete priať pre dokonalý oddych od každodenného zhonu.


Počasie Fínsko Savonlinna


Fínsko Savonlinna je oblast, ktorá leží v južnej časti Fínska a je známa svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami. Savonlinna sa nachádza na severe Európy, a preto tu predovšetkým panuje kontinentálne podnebie s chladnými a suchými zimami a teplými letami.

Zima v Savonlinne prináša so sebou typické zimné počasie s minimom slnečného svitu a veľmi nízkymi teplotami. Teploty v zime sa pohybujú medzi -5°C a -15°C. Aj keď teploty sú nízke, zima v Savonlinne je často suššia ako iné oblasti Fínska, takže sa určite vyplatí navštíviť miesto aj v tomto ročnom období.

Leto v Savonlinne je krásne a ideálne na vonkajšie aktivity. Teploty sa pohybujú priemerne okolo 20°C a je tu dostatok slnečného svitu. Letné mesiace sú často veľmi krátke v porovnaní s inými oblasťami Fínska, ale stále sú dostatočne dlhé na to, aby sa tu dobre zrelaxovalo. V čase letného slnovratu sa na oblohu v Savonlinne neprináša tma a oblasť zostáva osvetlená po celú noc.

Savonlinna má aj svoje typické mikroklíma, ktoré sú ovplyvnené jazerami a riekami, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto miesta. V závislosti od polohy a nadmorskej výšky sa počasie v rôznych častiach Savonlinnu môže líšiť. Tieto faktory môžu ovplyvniť ako teploty, tak aj množstvo zrážok.

Celkovo možno povedať, že počasie v Savonlinne je v zime chladné a suché a v lete teplé a slnečné. Bez ohľadu na ročné obdobie, Savonlinna ponúka návštevníkom množstvo aktivít a výletov, ktoré sa dajú vychutnať v prírodnom prostredí tohto krásneho miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Savonlinna


1. Ako sa dostanem do Savonlinny?
Odpoveď: Do Savonlinny sa môžete dostať autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie letisko je v meste Kuopio.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Savonlinne?
Odpoveď: Najznámejšou atrakciou je hrad Olavinlinna, ktorý je známy ako jedno z najväčších stredovekých hradov na severe Európy. Okrem toho môžete navštíviť takzvaný Savonlinna operný festival, ktorý sa koná v lete.

3. Kedy sa koná Savonlinna operný festival?
Odpoveď: Savonlinna operný festival sa koná každý rok v júli. Trvá asi tri týždne a sú v ňom predstavené známe opery vo fascinujúcom priestore hradu Olavinlinna.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Savonlinne?
Odpoveď: V Savonlinne nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po pohodlné apartmány a penzióny. Existujú aj campingy a chalupárske chaty pre tých, ktorí preferujú pobyt v prírode.

5. Aké aktivity a výlety môžem robiť v Savonlinne?
Odpoveď: Okrem návštevy hradu Olavinlinna môžete v Savonlinne vyskúšať rôzne vodné športy ako kajakovanie, plachtenie a rybolov. Môžete si tiež prenajať bicykel a prechádzať sa po krásnom okolí jazera Saimaa.

6. Aké je typické jedlo v Savonlinne?
Odpoveď: Fínska kuchyňa je známa svojimi čerstvými a kvalitnými prísadami. V Savonlinne si môžete vychutnať typické fínske pokrmy ako ryby a zeleninu grilované na otvorenom ohni, alebo tučné a chutné rybacie polievky.

7. Je v Savonlinne možnosť nákupov?
Odpoveď: V Savonlinne sú rôzne obchody, malé butiky a darčekové predajne, kde si môžete kúpiť tradičné fínske suveníry ako drevené remeslá a textílie.

8. Koľko dní by som mal stráviť v Savonlinne?
Odpoveď: Odporúča sa stráviť v Savonlinne minimálne dva dni, aby ste mohli navštíviť hrad Olavinlinna, vychutnať si niektoré vodné aktivity a objaviť okolité prírodné krásy.


Ubytovanie Fínsko Savonlinna


Fínsko Savonlinna je krásny región, ktorý je známy pre svoje stredoveké hradby a krásnu krajinu. Táto oblasť ponúka množstvo aktivít pre turistov, ako napríklad návštevu histórických pamiatok, turistiku a zimné športy. Ak plánujete navštíviť Savonlinnu, je potrebné si ujasniť aj otázku ubytovania. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac o možnostiach ubytovania v Savonlinne.

Ubytovanie v hoteloch

V Savonlinne nájdete množstvo hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Hotel Lumiukko a Hotelli Pietari Kylliäinen sú jednými z najpopulárnejších a luxusnejších hotelov v Savonlinne. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti historického centra a okrem ubytovania ponúkajú aj množstvo ďalších služieb. Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete si vybrať z množstva lacnejších hotelov a penziónov.

Ubytovanie v apartmánoch a chatach

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, možno by pre vás bolo lepšie zvoliť si ubytovanie v apartmánoch alebo chatách. Väčšina apartmánov a chat sa nachádza v blízkosti jazera Saimaa, čo zaručuje úžasný výhľad a relaxačnú atmosféru. Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, môžete si zvoliť ubytovanie v saune. Fínska sauna je jedným z najznámejších svetových symbolov kultúry a tradičnej fínskej pohostinnosti.

Ubytovanie v kempoch

Pre turistov, ktorí hľadajú niečo viac prírodné a autentické, sú kempy výbornou voľbou. V Savonlinne sa nachádza množstvo kempov rozmiestnených po celom regióne. Najznámejším z nich je Karvio Camping, ktorý sa nachádza v blízkosti jazera Saimaa. Tento kemp ponúka plávanie, turistiku, rybolov a množstvo ďalších aktivít. Kempy majú výhodu v tom, že sú zvyčajne lacnejšie ako hotely a apartmány.

V Savonlinne nájdete množstvo možností, ako si zabezpečiť svoje ubytovanie počas návštevy. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet si určite nájdete niečo, čo bude vyhovovať vašim potrebám. Ak sa chystáte navštíviť krásny región Savonlinny, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, aby vaša dovolenka bola dokonalá.


Letenka Fínsko Savonlinna


Savonlinna je malebné mesto nachádzajúce sa na východe Fínska a je známe svojím historickým hradom Olavinlinna. Ak uvažujete o dovolenke v tomto regione, letenka do Savonlinny je skvelou voľbou.

Letenky do Savonlinny sa často ponúkajú z medzinárodného letiska Helsinki-Vantaa. Z veľkých európskych miest, ako je napríklad Londýn, Paríž alebo Berlín, je jednoducho možné zabezpečiť priame lety do Helsínk. Po prílete do Helsínk vás čaká krátka preprava do Savonlinny, čo je príjemné a pohodlné.

Savonlinna je najkrajšia počas letných mesiacov, keď je v celom regióne teplé a slnečné počasie. To umožňuje návštevníkom vychutnať si svoj pobyt na plný plyn a objaviť všetky krásy prírody. Okolie Savonlinny ponúka množstvo aktivít a pamiatok, ktoré si určite nechcete nechať ujsť.

Jednou z hlavných atrakcií mesta je hrad Olavinlinna. Táto pevnosť je považovaná za jednu z najzachovalejších stredovekých pevností na severe Európy. Hrad bol postavený na skale uprostred jazera Saimaa v 15. storočí a odvtedy sa stal symbolom Savonlinny. Dnes sa v ňom nachádza múzeum, ktoré ukazuje históriu hradu a regiónu.

Ak ste milovníkmi prírody, musíte si určite vychutnať jazdu po jazerách Saimaa. Saimaa je najväčšie jazero na Fínsku a je známe svojou krásnou krajinou, čarovnými ostrovmi a čistými vodami. Môžete si vziať loď alebo sa plaviť výletnou lodou, aby ste si užili pohľad na okolitú prírodu. Počas leta je tiež možné sa vybrať na rybačku, ktorá je v tejto oblasti veľmi populárna.

Okolie Savonlinny je tiež bohaté na pamiatky a kultúrne podujatia. Každý rok sa tu koná Medzinárodný operný festival, ktorý priláka návštevníkov z celého sveta. Môžete si vychutnať vystúpenia svetoznámych operných umelcov vo vynikajúcej atmosfére hradu Olavinlinna.

Hoci Savonlinna nie je typickým letoviskom, ponúka návštevníkom príjemný a pokojný pobyt v nádhernom prostredí. Je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú objavovať históriu a prírodu Fínska.

Ak máte záujem o letenku do Savonlinny, neváhajte a naplánujte si svoju dovolenku už teraz. Toto malebné mesto s jeho unikátnou atmosférou a bohatou históriou si zaslúži váš čas a pozornosť. Nechajte sa očariť kúzelným prostredím Savonlinny a prežite si nezabudnuteľný pobyt v samotnom srdci Fínska.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky