Objavte lety za najlepšie ceny

Fínsko Turku

Ubytovanie Fínsko Turku


Ak cestujete do Fínska a hľadáte miesto na ubytovanie, Turku je ideálnou voľbou. Turku je tretie najväčšie mesto Fínska a ponúka veľa zaujímavých miest a aktivít pre turistov. Tu je zoznam niekoľkých hotelov, hostincov a apartmánov, ktoré vám môžu poskytnúť útulné a pohodlné ubytovanie počas vášho pobytu v Turku.

Lívia Hotel Turku je elegantný hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Sú tu dostupné jednoduché izby vybavené súkromným kúpeľňou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel tiež ponúka raňajky a večere v reštaurácii na mieste.

Hostel Harriet je lacnou možnosťou pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Ponúka spálne, ale aj súkromné izby so spoločnou kúpeľňou. Hostel poskytuje bezplatné Wi-Fi pripojenie a je len niekoľko minút chôdze od hlavných turistických atrakcií mesta.

Apartmány Finnrent Turku sú ideálnym výberom pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti. Apartmány sú plne vybavené kuchynkou a kúpeľňou a ponúkajú rôzne veľkosti pre jednotlivcov aj rodiny. Nachádzajú sa v centre mesta a mnoho z ich veľkých okien ponúka úchvatný výhľad na okolitú prírodu.

Hostel Borea Turku je ďalším cenovo dostupným ubytovaním v blízkosti centra mesta. Ponúka spálne s ​​spoločnými sociálnymi zariadeniami a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hostia majú tiež prístup k spoločným kuchyniam a verejným priestranstvám, kde sa môžu stretnúť s ostatnými cestovateľmi.

Hotel Radisson Blu Marina Palace je luxusné ubytovanie nachádzajúce sa pri rieke Aura v srdci mesta. Hotel ponúka elegantné izby s výhľadom na rieku alebo na historické centrum. Hostia majú prístup do fitnescentra a sauny a môžu si vychutnať jedlo v reštaurácii alebo drink v hotelovom bare.

Tieto sú len niektoré z možností ubytovania v Turku. Mesto ponúka ešte viac hotelov, hostincov a apartmánov, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom cestovateľov. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, v Turku si môžete byť istí, že nájdete útulné a pohodlné miesto na relaxáciu a oddych počas vášho pobytu v tomto nádhernom fínskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


Otázky a odpovede týkajúce sa Fínska a Turku, jedného z jeho hlavných miest, by mohli byť:

1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kde sa nachádza Turku?
Odpoveď: Turku sa nachádza na západnom pobreží Fínska, pri Baltickom mori.

3. Aká je populácia Turku?
Odpoveď: Populácia Turku je približne 190 000 obyvateľov.

4. Čo môžem vidieť a robiť v Turku?
Odpoveď: V Turku sa nachádza Turun hrad, Turun katedrála, múzeum Aboa Vetus & Ars Nova a mnoho ďalších kultúrnych a histórických pamiatok. Môžete sa tiež prejsť po rieke Aurajoki, navštíviť miestne trhy a vychutnať si tradičnú fínsku kuchyňu.

5. Ako sa dostanem z letiska do Turku?
Odpoveď: Z letiska v Helsinkách je možné použiť pravidelný vlak alebo autobus na prepravu do Turku. Existuje tiež možnosť prenajať si auto alebo využiť taxi službu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Turku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Turku je počas letných mesiacov, keď je príjemné počasie a mnoho kultúrnych a športových podujatí.

7. Ako sa dostanem z Turku do Helsínk?
Odpoveď: Medzi Turku a Helsinky premávajú pravidelné vlakové spoje, autobusy a tiež existujú trajekty, ktoré sú obľúbenou možnosťou pre prepravu medzi týmito dvoma mestami.

8. Má Turku svoj vlastný letiskový spojenie?
Odpoveď: Turku má vlastné letisko, Turku Airport, ktoré je vzdialené približne 8 km od centra mesta. Odtiaľ je možné cestovať do rôznych destinácií vo Fínsku a v Európe.


Letenka Fínsko Turku


Fínsko je nádhernou krajinou, známou svými ledovými a sněhovými radovánkami, tichými jezery a přátelskými místními obyvateli. Jestliže plánujete cestovat do Finska, určitě byste neměli vynechat návštěvu města Turku. Letenku do Turku můžete snadno získat a zažít zde skvělé dobrodružství.

Turku se nachází na jihozápadě Finska a je říčním přístavem. Považuje se za jedno z nejstarších měst Finska, s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z hlavních atrakcí je Tuomiokirkko, gotická katedrála dokončená v roce 1300. Její impozantní stavba a nádherná architektura vás ohromí. Z katedrály se otevírá nádherný výhled na město a okolní krajinu.

Pokud máte rádi historii, určitě byste měli navštívit i hrad Turun Linna. Tento hrad byl postaven ve 13. století a sloužil jako pevnost a královská rezidence. Dnes je otevřený pro veřejnost a můžete si zde prohlédnout expozice a dozvědět se více o dávných dnech.

Další zajímavostí v Turku je Muzeum Aboa Vetus & Ars Nova. Toto muzeum splňuje jak kulturní, tak historické zájmy. Aboa Vetus znamená "stará Abo" a je archeologickým muzeem. V muzeu můžete vidět vykopávky domů a předměty z minulých století, které odhalují život v Turku v době středověku. Ars Nova je moderní umělecké muzeum, které zahrnuje různé výstavy, koncerty a další kulturní události.

Pokud máte rádi přírodu, v Turku najdete také spoustu možností k prozkoumání. Můžete se vydat na piknik do některého z místních parků, například do Kupittaa Park. Tento park je ideálním místem pro vycházky, běhání, jízdu na kole nebo jen odpočinek na lavičce. Můžete si také pronajmout kánoe nebo kajak a vydat se na říční dobrodružství po řece Aura.

A aby toho nebylo málo, Turku je také plné restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a nakoupit tradiční finské suvenýry. Finská sauna je samozřejmě nevyhnutelnou součástí fínské kultury, takže si určitě zarezervujte čas na odpočinek ve finské sauně.

Pro letenku do Fínska do města Turku se můžete obrátit na několik leteckých společností, které nabízejí lety do tohoto úžasného města. Můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi a letovými časy.

Vezměte si letenku do Turku a zakusíte skutečný kousek pohádkového Finska. Od historických památek po překrásnou přírodu a tradiční finskou kulturu – Turku je skutečným pokladem, který stojí za to objevit.


Dovolenka Fínsko Turku


Turku je jedno z najkrajších miest vo Fínsku, ktoré ponúka návštevníkom skvelé príležitosti na dovolenku. Nachádza sa na juhozápade Fínska a je najstarším mestom v krajine. Práve preto je to ideálne miesto na objavovanie histórie, kultúry a prírodných krás tejto malebnej krajiny.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Turku, určite vás očarí jeho starobylá atmosféra. Najväčšou turistickou atrakciou je hrad Turku, ktorý sa nachádza na brehu rieky Aurajoki. Hrad bol postavený v 13. storočí a je jedným z najstarších zachovaných hradov vo Fínsku. Navštíviť ho môžete a preskúmať jeho múzeum, ktoré vám priblíži históriu tohto miesta.

Po prehliadke hradu sa určite vyberte aj do Turku Arcaden, ktoré je najväčším nákupným centrom v meste. Tu nájdete širokú ponuku obchodov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si miestne špeciality. Jednou z nich je napríklad rautalanka, tradičná fínska klobása, ktorú si určite nenechajte ujsť.

Po nakupovaní a obede si rozhodne vychutnajte aj niektoré z prírodných krás, ktoré Turku ponúka. Môžete sa vybrať na prechádzku po rieke Aurajoki, ktorá tečie cez mesto, alebo navštíviť prírodný park Ruissalo. Park je vzdialený len niekoľko kilometrov od centra mesta a ponúka krásne pláže, lesy a prekrásne výhľady na Baltské more. Je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych.

Turku je tiež miestom mnohých kultúrnych podujatí a festivalov. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto v lete, určite nezmeškajte slávnosti Kalevala, ktoré oslavujú fínsku národnú epopeju. Môžete sa tešiť na tradičné tance, hudbu a ďalšie zaujímavé podujatia.

Dovolenka v Turku vám teda ponúka skvelé možnosti na objavovanie histórie, kultúry a prírodných krás Fínska. Od starobylého hradu až po nádherné pláže a lesy, určite sa nebudete nudiť. Navštívte toto čarovné mesto a prežite si nezabudnuteľnú dovolenku v Turku.


Počasie Fínsko Turku


Fínske mesto Turku sa nachádza na juhozápade Fínska a patrí medzi najstaršie mestá krajiny. Mesto je okrem svojej histórie aj známe svojím jedinečným počasím.

Turku, ako aj všetky mestá Fínska, si užíva štyri ročné obdobia. V zime, od decembra do februára, sa teploty pohybujú okolo -5°C a v niektorých prípadoch aj ďalej do mínusových čísel. Počas zimy sa v Turku vyskytuje veľa snehu a ľadových krúh, ktoré poskytujú príležitosť na rôzne zimné aktivity ako sú korčuľovanie, bežkovanie alebo sánkovanie.

Jarné mesiace od marca do mája sú v Turku premenlivé a často bývajú daždivé. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 0-10°C. Práve jeseň a jar sú najzaujímavejšie obdobia z hľadiska sledovania zmeny prírody. Stromy prechádzajú z bezlistého zimného obdobia do jarného kvitnutia.

Leto, od júna do augusta, prináša do Turku vyššie teploty, ktoré sa môžu pohybovať okolo 20-25°C. Dnes sa Turku stáva čoraz populárnejším letným turistickým miestom. V lete sa môžete vybrať na vodné aktivity alebo si užiť plážové počasie na miestnej pláži.

Jeseň v Turku je krásna kvôli farám listov a malým stvoreniam. Teploty sa pohybujú okolo 5-15°C a prichádza s daždivými dňami. Jeseň prinesie do Turku aj zapáchajúcu vôňu dospelých v porastoch a slnko ostáva okolo 8 hodín denne.

Celkové počasie v Turku je prevažne vlhké. Dáždove stredné počasie prvých 6 mesiacov v roku. Keďže sa Turku nachádza pomerne na severe, obzvlášť v zime, svetlo sa na oblohe objavuje skoro a zotavuje sa oveľa skôr, než by sa dalo očakávať v západných krajinách.

Suma summarum, aj keď je počasie v Turku prevažne miernejšie, stále ponúka veľa možností pre návštevníkov, ktorí žiadajú počasie, ktoré je dobrodružné a zároveň umožňuje relaxáciu. Bez ohľadu na ročné obdobie pripravte sa na mierne počasie a príležitosti na rôzne aktivity, ktoré vám Turku môže ponúknuť.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky