Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Amiens

Dovolenka Francúzsko Amiens


Francúzsko je známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Jedno z menej známych, ale očarujúcich miest, ktoré možno navštíviť, je Amiens. Mesto ležiace na rieke Somme v severnom Francúzsku je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku, ktorá ponúka kombináciu kultúry, umenia a prírodných krás.

Amiens je najväčším mestom v pikardskom regióne a pýši sa peknou klasickou architektúrou. Jeho najznámejšou atrakciou je Katedrála Panny Márie - majestátny gotický kostol, ktorý je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to najväčšia gotická katedrála vo Francúzsku a ponúka nádherné umenie a architektúru. Turisti môžu prejsť jej vežami až na vrchol a vychutnať si úchvatný výhľad na mesto.

Okrem katedrály je v Amiens ďalších veľa histórických pamiatok, ako napríklad gotický biskupský palác, Le Jardin des Plantes - starý botanický záhradný park, a Maison de Jules Verne - dom, v ktorom slávny spisovateľ žil a pracoval.

Amiens ponúka aj množstvo umenia a kultúry. Môžete si vychutnať návštevu múzea v umelohrade Les Hortillonnages, ktoré sa nachádza na niekoľkých umelých ostrovoch v kanáloch mesta. Tento komplex sa skladá z mnohých záhrad s výsadami rastlín a kvetov, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre zmysly.

Po prechádzke po meste sa môžete zastaviť v niektorom z tradičných francúzskych kaviarní a ochutnať miestnu kuchyňu. V Amiens je známa quiche, typický francúzsky špenátový koláč, a tiež slávny dezert Macaron d'Amiens - lízanky nasiaknuté mandľovou a vanilkovou arómou.

Amiens je tiež dobrou základňou na objavovanie pikardskej krajiny. Môžete navštíviť niektoré z malebných dediniek, ktoré sa rozprestierajú v okolí mesta, alebo sa vybrať na pikardskú pláž na pobrezí kanálu La Manche. Pikardsko je tiež domovom svetoznámej bitky na rieke Somme z prvej svetovej vojny a množstva vojnových pamiatok.

Dovolenka v Amiens je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu kultúry, histórie a prírodných krás. Mesto ponúka množstvo atrakcií, jedinečnú atmosféru a autentické francúzske zážitky. Takže, ak plánujete dovolenku vo Francúzsku, neobíďte Amiens!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Amiens


1. Čo by som si nemal/a nechať ujsť pri návšteve Amiensu?
Odpoveď: Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu katedrály Notre-Dame d'Amiens, ktorá patrí medzi najväčšie gotické katedrály na svete. Odporúčame tiež prechádzku okolo rieky Somme a návštevu mestských parkov a záhrad.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amiensu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amiensu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie a menej daždivé. Avšak, ak si chcete užiť vianočnú atmosféru, odporúčame návštevu v decembri, kedy mesto ozdobí vianočná výzdoba.

3. Ako sa dostať do Amiensu z Paríža?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Amiensu z Paríža, je vlakom. Cesta trvá približne hodinu a pol, a je k dispozícii niekoľko vlakov denné.

4. Kde sa dá v Amiensu najlepšie nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie nákupné miesta v Amiensu sú hlavne v centre mesta - napríklad Grand'Rue, Rue des Trois Cailloux, Rue des Vergeaux alebo Rue de la République. Tu môžete nájsť obchody so značkovým oblečením, kozmetikou, ale aj tradičné obchody so suvenírmi a miestnymi špecialitami.

5. Kam ísť na večeru v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu môžete nájsť mnoho kvalitných reštaurácií s tradičnou francúzskou kuchyňou - napríklad L’Auberge du Moulin, Restaurant L’Echanson, alebo Restaurant le Quai. Väčšina reštaurácií sa nachádza v centre mesta.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu je veľa možností ubytovania - od lacných hostelov až po luxusné hotely. Odporúčame napríklad Hotel Marotte, Hotel Mercure Amiens Cathedrale, alebo Hotel Le Saint Louis.

7. Aké sú vstupné poplatky do katedrály Notre-Dame d'Amiens?
Odpoveď: Vstup do katedrály Notre-Dame d'Amiens je väčšinou zdarma, avšak môžu sa vyskytnúť poplatky za návštevu veží a iných častí katedrály. Poplatky sa môžu líšiť podľa sezóny a veku návštevníka.

8. Čo iné sa okrem návštevy katedrály dá robiť v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu sa dá robiť mnoho vecí, ako napríklad prechádzať sa po historickom centre mesta, navštíviť múzeá a galérie, alebo sa ísť pozrieť na mnohé parky a záhrady. Pre tých, ktorí si potrpia na kultúru, odporúčame navštíviť Múzeum Picardie alebo Múzeum Július Verne.


Počasie Francúzsko Amiens


Amiens je krásne a historické mesto v regióne Hauts-de-France vo Francúzsku. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je hlavným mestom departementu Somme. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a starobylým opevneným mestským jadrom, ktoré je zároveň zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie v Amiens je typické pre kontinentálnu klimatickú oblasť, s miernymi letami a chladnými zimami. Letná teplota sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia, s niekedy vyššími teplotami počas horúcich vln. Príjemné teploty sú obvyklé od júna do septembra, čo robí Amiens ideálnym miestom na letné dovolenky.

Zimné obdobie v Amiens je však chladnejšie a teploty sa pohybujú okolo 0 stupňov Celzia. Sneženie je bežné, čo dodáva mesto pôvabnú a kúzelnú atmosféru. Turističky toto obdobie využívajú na návštevu historických pamiatok a zároveň na zážitok z prechádzky uličkami zasneženého mesta.

Jeseň v Amiens je rozmanitá, s miernymi teplotami okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Mesto sa mení na farebnú paletu, keď sa stromy obliekajú do zlatej, červenej a oranžovej farby listov. To je najlepší čas na prechádzku v parkoch a záhradách, ako napríklad známy Park Saint-Pierre.

Jar je obdobím, keď sa príroda v Amiens prebúdza k životu. Teploty sa začínajú zvyšovať, s priemernou teplotou okolo 15 až 20 stupňov Celzia. Kvety a zelené trávnaté plochy rozkvitajú, čo prispieva k úchvatnej atmosfére mesta.

Keď navštívite Amiens, mali by ste sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a nezabudnite sa obliecť do vrstvovitých oblekov, aby ste boli pripravení na teplotné zmeny. Mesto je krásne v každom ročnom období a ponúka bohaté kultúrne a historické skvosty pre svojich návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Amiens, nezabudnite sa tiež informovať o aktuálnom počasí pred cestou, aby ste vedeli, čo očakávať a mohli sa pripraviť na prípadné zmeny. Bez ohľadu na ročné obdobie, Amiens vás určite očarí svojou krásou a šarmom.


Letenka Francúzsko Amiens


Francúzsko je krajinou bohatou na históriu, kultúru a krásne pamiatky. Jedným z jej fascinujúcich miest je aj Amiens, hlavné mesto regiónu Hauts-de-France. Ak patríte medzi cestovateľov, ktorí si radi vychutnávajú architektúru, históriu a umenie, letenka do Amiens je pre vás ideálna voľba.

Amiens je známe svojou nádhernou katedrálou Notre-Dame, ktorá patrí medzi najväčšie gotické katedrály na svete. Jej majestátna veža sa týči do výšky 112 metrov a jej interiér pôsobí dojmom nesmiernej krásy a pokory. Návšteva tohto miesta je skutočným zážitkom a vám sa otvoria oči pre bohatú históriu tohto regiónu.

Okrem katedrály stojí za to navštíviť aj historické jadro mesta, kde nájdete mnoho zachovalých stavieb z obdobia stredoveku. Tvrdoznačným bodom je stará radnica, ktorá sa stala symbolom mesta. Jej architektúra a detaily vás určite očaria. Okolitá štvrt Grad Havre je potom miestom, kde nájdete malebné uličky, trhy plné miestnych špecialít a príjemné kaviarne s chuťovými lahôdkami.

Ak sa vám zdá Amiens, len ako ďalšie historické mesto, nebuďte rozčúlení. Kým históriu sa tu dýchne na každom rohu, mesto ponúka aj moderné vyžitie. Pri Pompiers de Locmaria je príjemné námestie s vybranými reštauráciami a kaviarňami, kde môžete stráviť príjemné chvíle s priateľmi alebo rodinou. Taktiež si môžete vychutnať voľný čas v jednom z mnohých parkov, ktoré mesto ponúka.

Z letiska v Amiens sa ľahko dostanete aj do okolitých obcí a miest, ktoré stoja za návštevu. Napríklad, odporúčame výlet do malebného miesta Long, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Amiens. Toto miesto vám ponúkne prechádzku po krásnych záhradách a prístav, kde môžete obdivovať nádherné lode.

Ak teda túžite po kombinácii histórie, kultúry a moderných zážitkoch, letenka do Amiens je pre vás ideálna. Mesto vám ponúkne nespočetne veľa možností na objavovanie a spoznávanie. Nehádžte siaťe do malých miest a dožite dokonalú dovolenku plnú zážitkov a krásnych miestností. Bratislava - Amiens je ideálnym spojením vďaka letenkám, ktoré ponúkajú rôzne letecké spoločnosti. Nechajte sa pokúsiť a vydajte sa na výlet do tretieho najkrajšieho miesta vo Francúzsku.


Ubytovanie Francúzsko Amiens


Amiens je mesto nachádzajúce sa v severnom Francúzsku a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Ak sa plánujete navštíviť toto fascinujúce mesto, určite budete potrebovať správne ubytovanie, aby ste si mohli oddýchnuť a načerpať sily počas svojej dovolenky. V nasledujúcom článku vám predstavím niektoré z najlepších možností ubytovania v Amiens.

Jednou z najpopulárnejších možností ubytovania v Amiens je hotel alebo penzión. V meste je dostatok hotelov rôznych kategórií, čo znamená, že si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka pohodlné izby so všetkými modernými vybaveniami. Niektoré z nich majú aj reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Amiens je rezervácia súkromného apartmánu alebo domu. Táto voľba je ideálna pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti. Mnoho ľudí ponúka svoje domovy na prenájom cez rôzne platformy, kde si môžete vybrať z rôznych možností podľa veľkosti, vybavenia a ceny. Byť v súkromnom apartmáne alebo dome vám tiež umožní zažiť skutočný miestny život a cítiť sa ako doma v Amiens.

Ak preferujete niečo viac jedinečné a špeciálne, môžete si zarezervovať pobyt v malebnej dedinke alebo vidieckom rezorte v blízkosti Amiens. Tieto destinácie ponúkajú pokoj a pokoj od mestskej zhonu a okrem toho budete môcť skúsiť miestne jedlá, tradície a kultúru. Mnohé dedinky majú historické budovy a sú obklopené prirodzenou krásou, čo poskytuje jedinečný a nezabudnuteľný pobyt.

Nájdeme tu aj možností ubytovania ako sú kempy a karavany, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú radi dovolenky v prírode. Okolité lesy a jazerá vám ponúkajú možnosť vybrať sa na prechádzky a jednoducho sa rozlúčiť s mestským prostredím. Kempy a karavany v Amiens majú obvykle všetky potrebné vybavenie, ako sú sprchy, toalety a kuchynské kúty, aby ste sa mohli cítiť pohodlne a ako doma.

V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu máte v Amiens veľa možností na výber ubytovania. Nech už si vyberiete hotel, súkromný apartmán, vidiecky rezort alebo kemp, dôležité je nájsť si miesto, kde sa budete cítiť pohodlne a príjemne počas svojho pobytu. S týmto správnym ubytovaním si môžete užiť všetky zaujímavosti a krásy Amiens a zažiť úžasné zážitky, ktoré vám toto mesto ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky