Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Biarritz

Letenka Francúzsko Biarritz


Ak hľadáte ideálnu destináciu na plážovú dovolenku, nemusíte ísť ďaleko, Francúzsko má pre Vás niečo špeciálne – Biarritz. Najväčšie mestečko na úpätí pohoria Pyreneje locírujeme na juhovýchode Francúzska, v oblasti Nového Akvitánska. Zaujímavý mix kultúry Baskov a Francúzov dáva Biarritzu špeciálnu atmosféru, preto sa právom považuje za jednu z najromantickejších a najkrajších plážových oblastí Európy. Ak teda túžite po troške romantiky a dokonalej oddychu na pláži, Biarritz by mohol byť tým správnym miestom pre Vás.

Letenky

Ako sa tam dostať? Najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom na cestu do Biarritzu je letecky. Dostupnosťou by sa Francúzsko mohlo zdať ďaleko, ale v skutočnosti to nie je pravda. Medzinárodné letisko Biarritz Pays Basque je jedným z najväčších letísk na juhu Francúzska a leží len 5 km od Biarritzu samotného. Letenky do Biarritzu z Bratislavy sú pomerne cenovo dostupné a zvyknú sa dostať pod 100 €, pričom cena závisí od toho, kedy let v týždni objednáte.

Doprava z letiska

Z letiska do Biarritzu sa dostanete na niekoľko spôsobov. Prvým možnosťou je autobusová doprava, ktorá je k dispozícii každý deň. Cesta trvá približne 15-20 minút a náklady na jednotlivca sú pomerne nízke. Druhou alternatívou je objednať si takzvaný taxík, ktorý Vás bude naliehavo odvezúť kamkoľvek chcete. Tretia možnosť, ak máte väčšiu rodinu alebo skupinu, je nájom auta na letisku. Vozidlá môžete prenajímať priamo na letisku alebo cez internet.

Ubytovanie

Biarritz ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobia akémukoľvek rozpočtu. Ak túžite po luxusnom a romantickom ubytovaní s nádherným výhľadom na more, určite navštívte hotel Le Miramar. Tento moderný hotel sa nachádza priamo pri pláži a ponúka dokonalý pohľad na Atlantický oceán. Ak hľadáte niečo jednoduchšie, môžete si vybrať malé penzióny alebo hostely, ktoré sú rozmiestnené po celom meste.

Pláže

Biarritz je známy svojimi krásnymi plážami a vo vysokom letnom období sú tieto pláže pomerne preplnené turistami z celého sveta. Najslávnejšou plážou na tomto úseku francúzskeho pobrežia je La Grande Plage, ktorá je aj najväčšou plážou. Na tejto pláži sa budete môcť opaľovať, kúpať, čítať si knihu alebo sa vyhodnotiť po surfovaní. Na tomto tradičnom mieste sa koná aj mnoho kultúrnych podujatí. Pre ďalšie pláže sa vyberte k Les Cavaliers a surfujte si na vlnách Atlantického oceánu.

Aktivity

Okrem plážovania sa v Biarritzu nájde veľa ďalších aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Ak máte radi nehlučné a pohodové aktivity, rozhliadnite sa po oblastiach plných zelene, rôznych parkov a vodných hranoličiek. Pre náruživých golfistov je Biarritz ideálnym miestom – je tu mnoho golfových ihrísk s dokonalým výhľadom na Atlantický oceán. Ponúkajú aj množstvo nezabudnuteľných výhľadov. Ak máte radi adrenalínové dobrodružstvá, neváhajte si zaregistrovať na kurz surfovania a vyskúšajte si najväčšie vlny na svete.

Okolo Biarritzu sa nájdu aj turistické chodníky, ktoré sú vhodné pre rodiny aj jednotlivcov. Môžete si povedať, že je to turistická zóna, ktorá ponúka rôzne druhy kultúrných alebo turistických akcií, počas sezóny to býva veľmi rušné a i večer sa tu môžete prechádzať s nočnou atmosférou na baskickej Ulici.

Finančná analýza

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že Biarritz nie je medzi lacnými hotelmi alebo obchodmi, ako aj plážové barové stánky môžu byť drahšie, ale mysliete na výmenu za kvalitné služby a krásne okolie. Avšak Biarritz ponúka aj spôsoby ako ušetriť napríklad cez tzv. „City Pass“ a to napríklad s vstupmi do múzeí, aquaparku či iných atrakcií.

Ak teda hľadáte miesto, kde si užijete dokonalé opaľovanie a oddych, kde budete mať možnosť užiť si krásu Atlantiku a preskúmať tú najlepšiu časť Francúzska, návšteva Biarritzu je určite rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať. Bon voyage a VIVE LA FRANCE!


Dovolenka Francúzsko Biarritz


Dovolenka v Biarritze: Kombinácia krásnej pláže a bohémskej atmosféry

Biarritz je malebné mesto na juhozápade Francúzska, ktoré je známe svojou bohémskou atmosférou, nádhernými plážami a krásnou prírodou. Toto pôvabné letovisko privíta každého návštevníka šarmom svojich elegantných budov, úchvatnými výhľadmi na oceán a bohatou kultúrnou scénou.

Keďže Biarritz leží na pobreží Biskajského zálivu, jeho najväčšou atrakciou je samozrejme jeho pláž. Pláž Grande Plage je najznámejšia a nachádza sa len pár minút chôdze od centra mesta. Je tu dostatok miesta na opaľovanie, hránie si vo vlnách alebo prechádzky pozdĺž malebného pobrežia. Ak sa chcete vyhnúť väčšiemu ruchu, môžete navštíviť aj menej preplnené pláže ako napríklad Plage de la Milady alebo Plage de la Côte des Basques, ktorá je známa svojimi surfovými podmienkami.

Okrem pláží je Biarritz aj zaujímavým miestom pre kultúrne aktivity. Mesto je domovom mnohých historických pamiatok, vrátane majestátneho Hotelu du Palais, postaveného v 19. storočí pre Napoleona III. Ak máte záujem o históriu, odporúčame navštíviť Morský múzeum, kde si môžete pozrieť bohatú zbierku morských živočíchov.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, nechýba v okolí Biarritzu množstvo možností. Môžete si urobiť výlet na vrchol La Rhune, ktorý ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Ak ste fanúšikmi golfového športu, Biarritz je známy svojimi golfovými ihriskami s panoramatickými výhľadmi na more.

Ako francúzske mesto nemôže Biarritz chýbať na gastronomickom zozname. Množstvo reštaurácií a kaviarní vás poteší výbornými morskými plodmi a ďalšou lokálnou kuchyňou. Uvoľnite sa pri sklenke francúzskeho vína a ochutnajte miestne špeciality, ako je napríklad plnjená paštéta s jahňacím mäsom alebo tradičný baskický koláč.

Navštíviť Biarritz je ideálne v lete, keď sa mesto premení na živé letovisko plné turistov a kulturálnych podujatí. Avšak aj v iných ročných obdobiach má mesto svoje čaro s pokojnou atmosférou a miernymi teplotami.

Dovolenka v Biarritze ponúka kombináciu nádherných pláží, bohémskej atmosféry a krásnej prírody. Nech už si vyberiete slnenie na pláži, prechádzky okolo historických pamiatok alebo prebývanie v jednej z mnohých reštaurácií, určite si sem prinášate nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Biarritz


1. Aký je Biarritz?
Biarritz je krásne mesto, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska. Je obľúbené pre svoje krásne pláže a surfařské miesta.

2. Ako sa dostanem do Biarritzu?
Môžete sa dostať do Biarritzu letecky, vlakom alebo autobusom. Letecky sa dá priletieť do Biarritzu a najbližšieho letiska je letisko Biarritz-Pays Basque. Vlakom alebo autobusom sa môžete dostať z hlavného mesta Paríž.

3. Kde sa dajú nájsť ubytovania v Biarritze?
Môžete si vybrať z hotelov, apartmánov alebo penziónov, ktoré sú k dispozícii v meste. Odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste mali zaručené miesto na pobyt.

4. Čo robiť v Biarritze?
Môžete si užiť krásne pláže, prechádzky, nákupy a obdivovať krásnu architektúru. Ak ste surfař, nemali by ste si nechať ujsť ideálnu príležitosť na surfovanie.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Biarritzu?
Najlepšie obdobie na návštevu Biarritzu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie alebo ak máte radi menej turistov, pak návšteva mimo sezóny bude pre vás ideálna.

6. Ako sa dostať z letiska do centra mesta?
Môžete využiť verejnú dopravu ako autobus alebo taxi. Vo väčšine prípadov, autobusy idú z letiska do centra mesta k dispozícii ihneď po prílete.

7. Kde sa dajú nájsť dobré reštaurácie v Biarritze?
V Biarritze je mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať pochúťky z regiónu, pričom veľa z nich sa nachádza priamo pri pláži a ponúkajú nádherný výhľad.

8. Kedy je otvorený obchod v Biarritze?
Obchody majú všeobecne otvorené od 10:00 do 19:00, vrátane sobôt a niektoré z nich sa otvárajú aj v nedeľu a sviatok.

9. Je Biarritz bezpečné mesto?
Biarritz je celkom bezpečné mesto, ale tak ako v ktorejkoľvek inej destinácii, mali by ste byť opatrní a mať na sebe cennosti a osobné veci v bezpečí.

10. Aké pamiatky v Biarritze si môžem pozrieť?
Pýtate sa na zaujímavé pamiatky v Biarritze, citujme napr. Rocher de la Vierge, Biarritz štadiónu Polo, Biarritz morským múzeu alebo kostol Sainte-Eugénie.


Počasie Francúzsko Biarritz


Francúzsko Biarritz je nádherné pobrežné mesto, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Atlantického oceánu. Okrem svojej bohatej histórie a kultúry, Biarritz je tiež známy pre svoje jedinečné a pôsobivé počasie.

Biarritz sa nachádza v oblasti, ktorá sa vyznačuje mierne oceánskym podnebím. To znamená, že tu vládne mierny letný a mierne zimným obdobie. S priemernými teplotami od 20 °C v lete po 10 °C v zime, Biarritz ponúka príjemné počasie počas väčšej časti roka.

Jedným z najlepších časov na návštevu Biarritzu je letné obdobie, ktoré trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia, čo umožňuje návštevníkom užívať si plážové aktivity a kúpanie vo vode. Biarritz má tiež skvelé vlny a je obľúbeným miestom pre surferov z celého sveta.

Jesenné obdobie v Biarritze je stále pomerne príjemné s teplotami okolo 15 až 20 stupňov Celzia, ale so sklonom k zrážkam. Aj keď sa môže vyskytnúť niekoľko dažďových dní, mesto stále ponúka krásne scenérie a históriu, ktorú si môžete vychutnať.

Zima v Biarritze je mierna, ale teploty môžu klesnúť pod 10 stupňov Celzia. V zimnom období je mesto oveľa tichšie, čo môže poskytnúť ideálny únik pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým oblastiam. V zime môžete tiež vidieť nádherné zrážky, ktoré rozjasňujú mesto.

Jar je skvelým obdobím na návštevu Biarritzu, keď sa mesto prebúdza k životu. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia, čo umožňuje obyvateľom a návštevníkom užívať si vonkajšie aktivity a prechádzky v prírode. Množstvo kvitnúcich kvetov a zelenej scenérie v tomto období robia z Biarritzu úžasné miesto na relaxáciu a obdivovanie prírody.

Celkovo vzaté, počasie v Biarritze je ideálne pre tých, ktorí hľadajú príjemné teploty a krásne scenérie počas svojej dovolenky. Bez ohľadu na ročné obdobie, Biarritz ponúka mnoho príležitostí na vonkajšie aktivity a obdivovanie svojho jedinečného prostredia. Ak plánujete návštevu tohto nádherného francúzskeho mesta, nezabudnite si prispôsobiť oblečenie a osobné potreby podľa aktuálneho počasia a užite si všetky radosti, ktoré Biarritz ponúka.


Ubytovanie Francúzsko Biarritz


Biarritz je nádherné mesto, ktoré sa nachádza na juhozápade Francúzska. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, prekrásnymi historickými pamiatkami a bohatou kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny kúpeľný dom, budete potrebovať ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v meste Biarritz.

Biarritz ponúka množstvo rôznych typov ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po cenovo dostupné hostely pre cestovateľov s menším rozpočtom. Ak hľadáte luxusné ubytovanie v Biarritze, potom si môžete vybrať z množstva štvor- a päťhviezdičkových hotelov. Mnohé z nich sú umiestnené priamo na pláži a ponúkajú úžasný výhľad na more a okolité hory. Viaceré hotely sa nachádzajú aj v centre mesta, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú objavovať mesto peši.

Ak chcete viac súkromia a nezávislosti, môžete si prenajať apartmán. Biarritz ponúka mnoho apartmánov rôznej veľkosti a ceny, ktoré sú ideálne pre rodiny a skupiny priateľov, ktorí chcú zostať v meste na niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Mnohé z nich sa nachádzajú na pláži alebo v blízkosti nej, čo znamená, že môžete byť na pláži v priebehu niekoľkých minút chôdze.

Ak máte menší rozpočet, ale stále chcete zostať v krásnom meste, existuje množstvo cenovo dostupných hostelov, ktoré sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom. Hostely sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a ponúkajú rôzne typy ubytovania, od spoločných izieb až po súkromné izby.

V neposlednom rade, ak hľadáte autentické zážitky, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v meste Biarritz v tradičných baskických domoch. Tieto domy sú typické pre mesto Biarritz a sú obklopené krásnymi záhradami a terasami. Ak hľadáte skutočne nezabudnuteľné zážitky, toto je pre vás najlepšia voľba.

V Biarritze nájdete vhodné ubytovanie pre každého, od luxusných hotelov a apartmánov až po skromné hostely a tradičné baskické domy. Ak plánujete navštíviť toto krásne mesto, určite si vyberte ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Či už zvolíte akýkoľvek typ ubytovania, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný pobyt v tomto malebnom francúzskom meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky