Objavte lety za najlepšie ceny

Francúzsko Strasbourg

Letenka Francúzsko Strasbourg


Ak hľadáte miesto s bohatou históriou a kultúrou, kde môžete vnímať krásu Francúzska, potom Strasbourg by mohol byť správnym miestom pre vás. A s čoraz viac dostupnými letenkami do Strasburgu, je to teraz veľmi jednoduché.

Strasbourg je hlavným mestom regiónu Alsasko a leží v blízkosti hranice s Nemeckom. Mesto má dlhú históriu, ktorá sa datuje až do rímskych čias. Počas svojej histórie bolo mesto súčasťou Francúzska a Nemecka, čo výrazne ovplyvnilo jeho kultúru, architektúru a jazyk.

Jedným z najkrajších miest v Strasbourgu je jeho historické jadro, Grande Île, ktoré patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1988. V Grande Île nájdete množstvo fascinujúcich pamiatok, ako napríklad gotickú katedrálu Notre-Dame, palác Rohan a rôzne historické domy.

Okrem toho je Strasbourg aj sídlom Európskeho parlamentu a Rady Európy, čo mu dodáva špeciálnu dôležitosť vo svete politiky. Navštíviť Európsky parlament je pre mnohých turistov povinnou zastávkou pri návšteve mesta.

Strasbourg je tiež známy svojou kuchyňou. Hlavnými pokrmami v regióne Alsasko sú slávne flammkuchen, ktoré sú podobné pizze, ale majú hrubší cesto a sú plnené syrom, slaninou a cibuľou. Ďalším tradičným jedlom je choucroute garnie, ktorá je podobná kyslej kapuste a údenej klobáske.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť Strasbuorg, kúpte si letenku a užite si krásy tohto mesta plného histórie a kultúry. Buďte si istí, že vaša návšteva bude nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Francúzsko Strasbourg


Strasbourg, hlavné mesto francúzskeho departementu Bas-Rhin a sídlo Európskeho parlamentu, je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Toto mesto leží v regióne Alsasko, na východnom pobreží Francúzska. Jeho poloha pritiahla mnoho turistov, ktorí sa tu chcú zoznámiť s jeho krásou a fascinujúcimi pamiatkami.

Keď hovoríme o počasí vo Francúzsku, Strasbourg nie je výnimkou. Mesto má podnebie stredozemného typu s oceánskymi a kontinentálnymi vplyvmi. Letá sú teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú studené, s možnosťou sneženia. Roky sa delia na štyri ročné obdobia, ktoré jasne vyjadrujú charakteristické rozdiely v počasí.

Jar prichádza do Strasbourgu s pomalým otepľovaním. Teploty postupne stúpajú z priemerných hodnôt okolo 10 °C na začiatku marca na približne 20 °C na konci mája. Jar je obdobím, keď sa mesto prebúdza k životu. Kvetinové záhrady, ako napríklad známe záhrady Jardin des Deux Rives, kvitnú a ponúkajú nádherné farebné výhľady. Dážď v tomto období nie je neobvyklý, preto by ste mali byť pripravení na rôzne počasie.

Letá v Strasbourgu sú teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C, ale môžu sa vyšplhať aj na vyššie hodnoty. Výskyt úmorného horúčava tu nie je taký častý ako v niektorých iných častiach Francúzska, ale teploty môžu dosiahnuť aj 30 °C. Mnohí ľudia využívajú túto príležitosť na prechádzky popri Rýne alebo relaxáciu v záhradách. Letné mesiace sú ideálne na preskúmanie mesta a užívanie si jeho bohatej kultúry.

Jeseň prináša do Strasbourgu zmenšujúce sa dni a ochladzujúce teploty. Málokedy prší, ale keď áno, tak sú to krátke a intenzívne búrky. Teploty sa pohybujú medzi 10 °C a 20 °C, čo umožňuje návštevníkom vychutnávať si prechádzky po promenádach popri rieke a pozorovať zmeny farebnosti listov stromov v parkoch.

Zimy v Strasbourgu sú zvyčajne chladné a občas zasiahnuté snehovými zrážkami. Teploty sa pohybujú medzi -1 °C a 6 °C. Zima je ideálnym obdobím na návštevu tradičných trhov s vianočnou tematikou a vychutnávanie si jedál, ako je slávna alsaská kačica. Oblečte sa však teplejšie, pretože teploty môžu byť niekedy veľmi nízke.

Strasbourg má jedinečé a krásne počasie počas celého roka. Každé ročné obdobie prináša svoje vlastné čaro a charakter. Nech už navštívite mesto v lete alebo v zime, budete mať príležitosť objaviť jeho kultúru, históriu a úžasné pamiatky za akýchkoľvek podmienok počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Strasbourg


1. Kde sa nachádza Strasbourg?
Strasbourg sa nachádza vo Francúzsku.

2. Aká je veľkosť Strasbourgu?
Strasbourg má rozlohu približne 78,3 km².

3. Ako sa dostanem do Strasbourgu?
Do Strasbourgu sa dá dostať lietadlom, vlakom, autobusom alebo autom.

4. Aké pamiatky sa nachádzajú v Strasbourgu?
V Strasbourgu sa nachádza katedrála Notre-Dame, európsky parlament, La Petite France a mnoho ďalších pamiatok.

5. Aké je počasie v Strasbourgu?
Počasie v Strasbourgu je typicky kontinentálne s výraznými rozdielmi medzi letom a zimou.

6. Koľko obyvateľov má Strasbourg?
Strasbourg má približne 279 000 obyvateľov.

7. Aké jedlá sú typické pre Strasbourg?
Typické jedlá v Strasbourgu zahŕňajú choucroute (kyslá kapusta s mäsom), flammkuchen (placka s cibuľou, slaninou a kyslou smotanou) a pâté (mäsité mäsové jedlo).

8. Aké festivaly sa konajú v Strasbourgu?
V Strasbourgu sa konajú rôzne festivaly, vrátane Festivalu hudobných a dialógových kultúr, Adventného trhu a Štrasburského Vianoc.

9. Aké je miestne dopravné spojenie v Strasbourgu?
Strasbourg má veľmi dobre rozvinutú verejnú dopravu, vrátane električiek, autobusov a vlakov.

10. Aké sú blízke atrakcie okolo Strasbourgu?
Blízke atrakcie okolo Strasbourgu zahŕňajú Rýnsku oblasť, Čierny les a vinárske oblasti Alsaska.


Dovolenka Francúzsko Strasbourg


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku, a keď sa povie Francúzsko, väčšina ľudí si predstaví Paríž. Avšak, existuje aj iné mesto v tejto krajine, ktoré stojí za návštevu - Strasbourg. Toto mesto je hlavným mestom regiónu Alsasko a ponúka veľké množstvo kultúry, histórie a jedinečného šarmu.

Strasbourg je známy svojou architektúrou, ktorá je kombináciou nemeckého a francúzskeho vplyvu. Jeho historické centrum je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka krásne starobylé budovy a pamiatky. Jednou z najznámejších z nich je Katedrála Notre-Dame, ktorá je jedným z najvýznamnejších gotických chrámov v Európe. Jej veže ponúkajú nádherný výhľad na mesto.

Okrem katedrály je tu aj množstvo ďalších pamiatok, ako napríklad Petite France, časť mesta plná malebných starých domov a kanálov. Prechádzky po úzkych uličkách vám umožnia cítiť atmosféru stredovekého mesta. V Strasbourgu sa nachádza aj Palais Rohan, bývalý rezidenčný palác biskupa, ktorý dnes slúži ako múzeum. Môžete si tu prezrieť bohatú zbierku umenia a histórie.

Strasbourg je aj politickým centrom Európskej únie, pretože sa tu nachádza sídlo Európskeho parlamentu. Túto inštitúciu môžete navštíviť a vyhliadnuť si jej modernú budovu. Okolité časti mesta majú tiež veľa parkov a záhrad, kde si môžete vychutnať prírodu a oddýchnuť si.

Okrem historických a politických atrakcií má Strasbourg aj bohatú kultúrnu scénu. Mesto je známe svojimi trhmi a festivalmi, ktoré sa tu konajú počas celého roka. V decembri sa tu koná populárny Vianočný trh, kde môžete objavovať rôzne produkty, ako sú remeselné výrobky, jedlo a miestne špeciality. Taktiež sa tu konajú rôzne hudobné a umelecké festivaly, ktoré prilákajú umelcov z celého sveta.

Strasbourg je ideálnym miestom na dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú kombináciu histórie, kultúry a prírody. Jeho jedinečná atmosféra a krása vás určite očarí a poskytne vám jedinečný zážitok. Ak sa plánujete vydať na dovolenku do Francúzska, nezabudnite si zapísať do svojho zoznamu cieľov aj Strasbourg. Toto mesto vás určite nesklame.


Ubytovanie Francúzsko Strasbourg


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe a ponúka mnoho úchvatných miest na preskúmanie. Jedným z týchto miest je aj krásne mesto Strasbourg, ktoré sa nachádza na východnom úpätí Vosges, pri rieke Rýn.

Keďže Strasbourg je významným európskym centrom, v meste sa nachádza množstvo rôznych ubytovacích možností vo všetkých cenových kategóriách. Od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely, na výber máte z množstva možností.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, v Strasbourgu sa nachádza niekoľko päťhviezdičkových hotelov, ktoré vám ponúknu vysokú úroveň komfortu a služieb. Tieto hotely majú často aj výhodnú polohu v blízkosti historického centra mesta a ponúkajú jedinečný výhľad na známe pamiatky, ako je Katedrála Notre-Dame, ktorá je so svojou gotickou architektúrou hlavným symbolom mesta.

Pre tých, ktorí uprednostňujú cenovo dostupné možnosti, v meste je dostatok stredných a lacných hotelov. Tieto hotely sa často nachádzajú v blízkosti železničnej stanice, čo je výhodné pre tých, ktorí prídu do mesta vlakom. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení ponúka jednoduché a čisté izby, ideálne pre tých, ktorí strávia väčšinu času vonku a potrebujú len miesto na prenocovanie.

Hostely sú ďalšou populárnou možnosťou ubytovania v Strasbourgu. Okrem toho, že sú cenovo dostupné, ponúkajú aj možnosť stretnúť ďalších cestovateľov a zažiť miestnu atmosféru. Mnohé z nich sa nachádzajú v blízkosti turisticky atraktívnych oblastí a zachovávajú typický francúzsky šarm.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a pohodlie, sú k dispozícii aj apartmány na prenájom. Strasbourg ponúka množstvo apartmánov v historickom centre mesta alebo v blízkosti hlavných atrakcií. Tieto apartmány sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov a poskytujú vám slobodu vlastného stravovania a prípravy jedál.

V neposlednom rade sa v meste nachádzajú aj množstvo lacnejších možností pre ubytovanie, ako sú napríklad ubytovacie zariadenia typu "bed and breakfast" alebo súkromné izby. Tieto možnosti sú často o niečo menej vybavené ako hotely, ale ponúkajú vám príjemné a útulné prostredie s možnosťou stretnúť miestnych obyvateľov.

Návšteva Strasbourgu je nezabudnuteľným zážitkom a správne vybrané ubytovanie môže pridať na tejto skúsenosti. Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet, v tomto fascinujúcom meste si nájdete vhodné ubytovanie, ktoré vám pomôže zažiť Strasbourg všetkými zmyslami.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky