Objavte lety za najlepšie ceny

Gabon Raponda-Walker Arboretum

Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Raponda-Walker Arboretum


1. Kde sa nachádza Gabon Raponda-Walker Arboretum?
- Gabon Raponda-Walker Arboretum sa nachádza v Gabone, konkrétne v hlavnom meste Libreville.

2. Aké je vstupné do Gabon Raponda-Walker Arboretum?
- Vstupné do Gabon Raponda-Walker Arboretum je voľné.

3. Aké sú otváracie hodiny Gabon Raponda-Walker Arboretum?
- Arboretum je otvorené denne od 8:00 do 17:00.

4. Aké druhy rastlín a stromov môžeme nájsť v Gabon Raponda-Walker Arboretum?
- V arboretu sa nachádza široká paleta exotických druhov rastlín a stromov, vrátane drevín, palmových stromov, kvetov a iných endemických rastlín Gabonu.

5. Je možné si v Gabon Raponda-Walker Arboretum kúpiť suveníry?
- Áno, v Gabon Raponda-Walker Arboretum je možné zakúpiť suveníry, ako sú nástenky, knihy a ďalšie predmety súvisiace s prírodou a arborétom.

6. Je možné si jazdiť na bicykli alebo sa prechádzať s domácimi zvieratami v Gabon Raponda-Walker Arboretum?
- Nie, jazda na bicykli a vstup so zvieratami v Gabon Raponda-Walker Arboretum nie sú povolené.

7. Existujú v Gabon Raponda-Walker Arboretum nejaké výlety alebo sprievodcovia?
- Áno, v arboréte je možné absolvovať prehliadku s miestnymi sprievodcami, ktorí poskytnú užitočné informácie o rastlinách a stromoch v arboréte.

8. Je možné si v Gabon Raponda-Walker Arboretum zorganizovať piknik?
- Áno, v Gabon Raponda-Walker Arboretum je povolený piknik, avšak návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá parku a nezanechávať nechcené odpadky.

9. Môže sa v Gabon Raponda-Walker Arboretum fotografovať?
- Áno, návštevníci môžu fotografovať v Gabon Raponda-Walker Arboretum, avšak je potrebné dodržiavať pravidlá týkajúce sa komerčného fotografovania.

10. Aká je najlepšia doba na návštevu Gabon Raponda-Walker Arboretum?
- Najlepšia doba na návštevu arboréta je počas suchého obdobia, ktoré trvá od júna do septembra.


Počasie Gabon Raponda-Walker Arboretum


Gabon Raponda-Walker Arboretum je nádherné miesto, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Gabonu, meste Libreville. Okrem toho, že je to miesto vhodné pre milovníkov prírody a botaniky, je tu aj veľmi zaujímavý fenomén - jedinečné počasie, ktoré ovplyvňuje toto miesto.

Libreville sa nachádza v rovníkovom pásme, čo znamená, že tu panuje rovníkové podnebie. Toto podnebie je charakterizované vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Tieto faktory sú veľmi dôležité pre rast a prosperitu rôznych rastlín a stromov v arborete.

Teploty v Libreville sú pomerne konštantné počas celej roka so strednými teplotami pohybujúcimi sa medzi 25 a 28 stupňami Celzia. To znamená, že teploty sú prevažujúco teplé a prijateľné pre väčšinu druhov rastlín. Najvyššie teploty sa často vyskytujú v marci a apríli, keď dosahujú okolo 30 stupňov. Najnižšie teploty sú zaznamenané v júni a júli, kedy teploty môžu klesnúť až na 22 stupňov Celzia.

Vlhkosť je v Libreville extrémne vysoká počas celej návštevy. Priemerná ročná vlhkosť je vyššia ako 80 percent, čo spôsobuje ročné obdobie monzúnových dažďov. Toto obdobie nastáva medzi septembrom a májom, keď prichádza pravidelný dážď a búrky. Celkové ročné zrážky sa pohybujú okolo 2 400 mm, čo prispieva k pestrosti a zeleni v Gabon Raponda-Walker Arboretum.

Takéto podnebie je ideálne pre väčšinu druhov rastlín a stromov v arborete. Mnoho z nich pochádza z trópov a rovníkových oblastí a je prispôsobených na konštantné vyššie teploty a vysokú vlhkosť. Návštevníci môžu obdivovať krásu a rozmanitosť rastlinstva obklopujúceho ich cesty a vychutnávať si prírodu v celej jej kráse.

Okrem toho, počasie v Gabon Raponda-Walker Arboretum je tiež dôležité pre mnohé živočíchy a vtáky, ktorí získavajú svoje potraviny a útočisko v tomto prostredí. Príroda je v arborete bohatá a živá, čo robí toto miesto ideálnym pre pozorovanie a výskum.

Gabon Raponda-Walker Arboretum je teda nielen miestom, kde môžete vidieť rôzne druhy rastlín a stromov, ale aj spoznať a zažiť jedinečné počasie hlavného mesta Gabonu. Je to miesto, kde prirovnávanie č loveka a prírody môže byť úplne očarujúce a obohacujúce.


Ubytovanie Gabon Raponda-Walker Arboretum


Gabon Raponda-Walker Arboretum je krásne miesto, ktoré sa nachádza v oblasti hlavného mesta Gabonu, Libreville. Toto miesto je obklopené zelenými, tichými a pokojnými územiami. Je to jeden z najlepších miest na svete, ktoré ponúka krásny, jedinečný a mierový pobyt. Ak plánujete navštíviť Gabon, určite si musíte nahliadnuť na ubytovanie Gabon Raponda-Walker Arboretum.

Ubytovanie Gabon Raponda-Walker Arboretum

Gabon Raponda-Walker Arboretum ponúka rozličné druhy ubytovania. Od malých chatiek po veľké hotely s množstvom zariadení, ktoré spĺňajú potreby každého hosta. Ubytovanie je čisté, pohodlné a ponúka veľmi dobré služby. Všetky izby sú dobre zariadené a majú súkromné kúpeľne, televízory a poskytujú bezplatný prístup na internet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie s výhľadom na krásne zelené prostredie, zvoľte veľký hotel s množstvom zariadení, vrátane bazéna, fitnes centra a reštaurácie. Ak si chcete vychutnať prácu s prírodou, zvoľte zážitok z pobytu v malom dome obklopenom lesom.

Aktivity v Gabon Raponda-Walker Arboretum

Okrem ubytovania ponúka Gabon Raponda-Walker Arboretum množstvo aktivít, ktoré môžete zažiť, aby ste si užili svoj pobyt. V arborete nájdete množstvo druhov rastlín a zvierat. Naši sprievodcovia vám radi ukážu druhový zoznam rastlín a ich význam, ktoré sa tu nachádzajú. Ak máte radi chôdzu, môžete sa vybrať aj na niektoré z miestnych trailov. Po absolvovaní túr sa môžete rozhodnúť pre občerstvenie v miestnom kaviarni.

Pre tých, ktorí sa cítia dobrodružníci, je dostupná rybárska možnosť v rieke, ktorá tečie cez Gabon Raponda-Walker Arboretum. Rybárske prúty môžete získať od miestnych cez sprievodcov.

Záver

Vo všeobecnosti, ak hľadáte mierový pobyt v nádhernom lesnom prostredí, bouquet priemyselný, Gabon Raponda-Walker Arboretum je to správne miesto. Ubytovanie ponúka vynikajúce služby a množstvo aktivít, ktoré môžete zažiť, aby ste sa cítili dobre. Od rýb po traily, toto je miesto, kde by každý mal navštíviť aspoň raz v živote.


Letenka Gabon Raponda-Walker Arboretum


Gabon Raponda-Walker Arboretum is a must-visit destination for nature lovers. Situated in the heart of Libreville, Gabon, the Arboretum is a beautiful oasis of greenery and tranquillity. It is the perfect place to escape the hustle and bustle of city life and relax in a peaceful and serene environment.

The arboretum was named after two great Gabonese researchers and environmentalists - André Raponda Walker and Albert Schweitzer. The park covers an area of about 12 hectares and features over 300 species of plants, trees, and shrubs that are native to Gabon.

One of the highlights of the Gabon Raponda-Walker Arboretum is the beautiful walking trail that takes visitors through the different sections of the park. The trail winds through lush greenery, towering trees, and beautiful flowers, providing an excellent opportunity to take in nature's beauty up close.

Visitors can also learn about the rich cultural heritage of Gabon at the arboretum. The park has a cultural centre where visitors can learn about traditional Gabonese arts and crafts, as well as attend cultural events and performances.

The Gabon Raponda-Walker Arboretum is a great place to visit all year round. However, the best time to visit is during the dry season, which runs from June to August. During this time, the weather is generally dry, and there is a lot of sunshine, making it the perfect time to explore the park.

Getting to the Gabon Raponda-Walker Arboretum is easy. Visitors can fly directly to Libreville using major airlines and then take a taxi or bus to the park. It is also possible to book a guided tour, which provides an opportunity to learn more about the park's history and the various species of plants and trees that call the arboretum home.

In conclusion, the Gabon Raponda-Walker Arboretum is a beautiful and serene oasis in the heart of Libreville, Gabon. It offers visitors a chance to escape the hustle and bustle of the city and immerse themselves in nature's beauty. If you are a nature lover or just looking for a peaceful retreat, adding this destination to your travel bucket list is a no-brainer.


Dovolenka Gabon Raponda-Walker Arboretum


Gabon Raponda-Walker Arboretum: Prírodný raj pre dobrodružných cestovateľov

Ak hľadáte unikátnu dovolenku, ktorá spája prírodu a dobrodružstvo, Gabon Raponda-Walker Arboretum je miestom, ktoré by ste mali zaradiť na svoj zoznam. Nachádza sa v srdci Gabónskeho pralesa a je domovom množstva ohromujúcich druhov flóry a fauny.

Arboretum získalo svoje meno na počesť dvoch významných osobností - Gabonskej botaničky Profesorky Rapondy-Walker a jej dcéry, ktoré sa venovali výskumu a ochrane pralesa počas ich života. Ich práca vytvorila tento úžasný prírodný klenot, ktorý vás si získá svojou krásou a neobyčajnou rozmanitosťou.

Príchod do Arboretumu je ako vstup do iného sveta. Bočné cesty sú vydláždené kameňmi a biednymi mostíkmi, ktoré vás prevedú cez hustý prales. Počas prechádzky sa budete cítiť, akoby ste boli súčasťou nesmierneho dobrodružstva, pri ktorom odhaľujete nové a fascinujúce okamihy.

Jednou z najúžasnejších vecí na Arboretume je jeho flóra. S viac ako 2 000 druhmi rastlín, z ktorých mnoho je endemických, nájdete tu rozmanitosť, ktorá vás ohromí. Od exotických tropických kvetov po obrovské stromy, každý krok vás privedie k niečomu novému a úchvatnému. Môžete si dokonca vyskúšať vlastné znalosti a naučiť sa o rôznych druhoch rastlín od miestnych odborníkov.

Fauna Arboretumu je rovnako bohatá. Zvieratá ako gorily, opice, zoborosť štvortočami a mnohé druhy vtákov sa tu voľne pohybujú. Ptičie spevy budú znieť vo vašich ušiach a prepustia vás do sprievodu melódií prírody. Počas prehliadky s miestnym sprievodcom máte možnosť vidieť tieto fascinujúce tvory v ich prirodzenom prostredí a naučiť sa o ich životných zvykoch a návykoch.

Ak máte radi adrenalinové športy, Arboretum vám ponúka aj také možnosti. Môžete si vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie v rieke, ktoré vás zavedie do iných hlbin. Zistíte, že rieka je plná farebných rýb a iných podmorských tvorov, ktoré vás fascinujú svojou krásou.

Aby ste si užili všetky tieto aktivity najlepšie, nezabudnite si obúvky vhodné na turistiku, slnečné okuliare a ochranný krém, pretože počas vášho pobytu tu bude silné slnko a teploty môžu byť vysoké.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je Gabon Raponda-Walker Arboretum must-see destinácia. Natrafíte na úžasné druhy rastlín a zvierat, získate zážitky, ktoré sa vám vryjú do pamäti a dokážete sa úplne oddeliť od každodenného mestského života. Je to miesto, kde sa človek spojí s prírodou a všetky starosti sa strácajú.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky