Objavte lety za najlepšie ceny

Gambie Makasutu Wildlife Trust

Počasie Gambie Makasutu Wildlife Trust


Počasie v Gambii je charakterizované tropickým a suchým podnebím. Táto africká krajina sa nachádza v západnej Afrike a má priemerne teplé a slnečné počasie počas celého roka.

Gambia má dve hlavné ročné obdobia - suché a dažďové obdobie. Suché obdobie trvá zhruba od novembra do maja a je charakterizované minimálnym výskytom zrážok a vysokými teplotami. Počas tejto doby je obloha väčšinou bez mrakov a teploty sa pohybujú medzi 24°C a 35°C. Táto obdobie je ideálnou dobou pre turistov, ktorí si chcú vychutnať slnko, piesočnaté pláže a teplo.

Dažďové obdobie v Gambii nastáva od júna do októbra. Počas tejto doby prichádzajú občasné monzúnové dážde, ktoré môžu byť veľmi silné. Teploty sú počas dažďového obdobia nižšie, pohybujú sa medzi 20°C a 30°C. Aj keď býva daždivo, slnečné dni nie sú neobvyklé. Toto obdobie je menej navštevované turistami kvôli zvýšenému množstvu zrážok, ale stále môže byť príjemné pre tých, ktorí túžia po zelených krajinách a bujnej vegetácii.

Makasutu Wildlife Trust je prírodná rezervácia v Gámbii, ktorá je domovom mnohým druhom divokých zvierat. Rezervácia je bohatá na unikátnu faunu a flóru a ponúka možnosť stráviť čas v prírode a spoznávať africkú divočinu.

Podnebie v Makasutu Wildlife Trust môže byť o niečo iné v porovnaní s ostatnými časťami Gambie, pretože rezervácia sa nachádza v pobrežnom lese. Rekreačná oblasť je bujná a zelená, s vyššou vlhkosťou a mierne nižšími teplotami. Túto oblasť môžu občas ovplyvniť aj dažde.

Ak sa rozhodnete navštíviť Makasutu Wildlife Trust, odporúča sa si so sebou zobrať príslušné oblečenie a obuv, ktoré sa prispôsobia počasiu v danom období. Vhodné sú ľahké, vzdušné a voľné oblečenie, spolu s pohodlnými obuvami, ktoré sú vhodné na prechádzky a ochranu pred hmyzom.

Makasutu Wildlife Trust je fantastickým miestom, kde môžete zažiť krásu prírody Gambie a objaviť bohatstvo jej divokých obyvateľov. Nech už ste tam kedykoľvek, pripravte sa na skúsenosť, ktorá vás dostane do srdca tejto úžasnej krajiny.


Dovolenka Gambie Makasutu Wildlife Trust


Gambie je africká krajina, ktorá je veľmi bohatá na turistické atrakcie založené na divokej prírode a makakutu je jedným z najlepších príkladov. Makasutu Wildlife Trust je jedinečné miesto v Gambii, ktoré ponúka návštevníkom nespočetné množstvo prírodných krás a špeciálne zažitky.

Makasutu Wildlife Trust je nezávislou ochranárskou organizáciou. Má za cieľ bojovať proti nezákonnému obchodu so zvieratami v Gambii a poskytovať zázemie pre zvieratá v prírodnom prostredí. Ale to nie je všetko, ponúka aj turistické atrakcie s jedinečnými zážitkami v oblastiach, ako sú kajakovanie, turistika, jazda na koňoch, ubytovanie a strava.

Ak chcete navštíviť Makasutu Wildlife Trust, môžete si vybrať z množstva zážitkov. Jedným z nich je kajakovanie naprieč riekou Gambia, kde si užijete sprievodcu, ktorý Vám ukáže divoké zvieratá - hýbajúce sa krokodíly, veľryby afekťáky, zebry, hyeny a slony. Milovníci dopadových športov môžu vyskúšať jazdu na motorkách alebo turistiku po divokých pralesoch.

V Makasutu Wildlife Trust nájdete aj ubytovanie, ktoré s určitosťou urobí z dovolenky niečo nezabudnuteľné. K dispozícii sú sruby v prístave pri rieke alebo v tieni palmových stromov. Ubytovanie je plne zariadené, na jeho základe môžete mať dostupné všetky potrebné veci.

Pre tých, ktorí túžia po luxuse, sú k dispozícii atraktívnejšie ubytovacie možnosti so spa a zážitkovými bazénmi.

Čo sa týka stravovania, tu zostavujú kuchári reštaurácie všetky jedlá z čerstvých, lokálnych prísad. Na vrchole zoznamu skúseností hrá grilovaný čaj a mäso z tymiánu a karínu alebo mačacie puriny.

Navštívenie Makasutu Wildlife Trust v Gambii si musí vyskúšať každý milovník zvierat. Pohľady na slony a krokodíly, jazda na koňoch a kajakovanie ponúkajú jedinečné zážitky, na ktoré sa nezabúda. Aj pre tých, ktorí túžia po vyššom komforte, sú k dispozícii luxusné ubytovacie možnosti s neobmedzeným prístupom do prírody. Makasutu Wildlife Trust je stopercentne jedinečným miestom, ktoré si zaslúži Vašu pozornosť a navštívenie.


Letenka Gambie Makasutu Wildlife Trust


Letenka do Gambie: Objavte krásy a podporu kešu Makasutu Wildlife Trust

Ak ste milovníkom exotické prírody a zvierat, a zároveň máte záujem o podporu ochrany divočiny, letenka do Gambie a návšteva kešu Makasutu Wildlife Trust by mohla byť pre vás ideálnym spôsobom, ako spojiť vaše záľuby a prispieť k dobru planéty.

Gambia, malá krajina v Západnej Afrike, je známa svojou pestrým biodiverzitou a vynikajúcimi podmienkami pre pozorovanie vtáctva a iných divokých živočíchov. Leží na brehu rieky Gambie a je domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane pažítok, žijúcich vtákov, jašterov a mnohých iných. Aby sa chránili a zachovali tieto vzácne tvory a ich prostredie, bola založená nezisková organizácia Makasutu Wildlife Trust.

Makasutu Wildlife Trust je právne uznanou neziskovou organizáciou s cieľom ochrany, výskumu a vzdelávania v oblasti biodiverzity Gambie. Tu môžete získať prvý ruku skúsenosti s exotickým prostredím Gambie a s divokými zvieratami, ktoré v nej žijú. Keš sa nachádza v krásnej doline poblíž dediny Makasutu, a ponúka návštevníkom jedinečné interaktívne zážitky.

Po príchode na letisko v Banjulu, hlavnom meste Gambie, si môžete prenajať áutu alebo využiť dopravu odhotela, ktoré vám poskytne ubytovanie. Odtiaľ môžete pokračovať na cestu do dediny Makasutu, ktorá je známa svojou priateľskou atmosférou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi.

Keš Makasutu Wildlife Trust je skutočným rajom pre milovníkov divočiny. Môžete si vychutnať prechádzky po prírodných stezkách a obdivovať nádherné vtáky v ich prirodzenom prostredí. Prakticky sa pohybujú v tejto oblasti voľne a je možné spozorovať ich z blízka. Taktiež tu môžete pozorovať jašterov, vyrezávať krokodíly a sledovať ďalšie divoké zvieratá, ktoré tu žijú vo voľnej prírode.

Organizácia si zakladá na vzdelávaní a informovaní verejnosti o ochrane životného prostredia a ochrane ohrozených druhov. Preto ponúka aj možnosť dobrovoľníckej práce, kde môžete pomôcť s ich každodennými aktivitami. Môžete pomôcť pri kŕmení vtákov a zvierat, starostlivosti o zariadenia a budovanie prostredia pre zvýšenie ich životného prostredia.

Venez navštíviť Gambiu a podporte jej úsilie o ochranu ohrozených druhov a výskum biodiverzity. Letenka do Gambie a návšteva kešu Makasutu Wildlife Trust vám umožnia vidieť zázrak exotických živočíchov a zanechať svoj osobný odkaz na ochranu prírody. Týmto spôsobom sa zapojíte do globálnej snažnosti o zachovanie exotických divokých miest a prispôsobte sa kráse Gambie.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Makasutu Wildlife Trust


1. Čo je to Gambie Makasutu Wildlife Trust?
- Gambie Makasutu Wildlife Trust je nezisková organizácia založená na ochranu a zachovanie divočiny v Gambia.

2. Ako môžem prispieť na ochranu divočiny v Gambia?
- Môžete prispieť finančne na našu organizáciu alebo sa môžete zapojiť do dobrovoľníckych programov, ktoré ponúkame.

3. Aké druhy zvierat nachádzajú sa v rezervácií Gambie Makasutu?
- V rezervácii sa nachádza viac ako 250 druhov vtákov, krokodíly, antilopy, antény, medvede a mnoho ďalších divokých zvierat.

4. Aké aktivity sú dostupné pre návštevníkov v rezervácii Gambie Makasutu?
- Turisti si môžu užiť safari, prechádzky, relaxáciu v prírode alebo nabitú dobrodružnú dovolenku.

5. Ako sa dostať do rezervácie Gambie Makasutu?
- Rezervácia sa nachádza v blízkosti mestečka Brikama. Je to asi hodinu jazdy autom z hlavného mesta Banjul.

6. Sú návštevníci povinní dodržiavať nejaké pravidlá pri návšteve rezervácie Gambie Makasutu?
- Áno, turisti musia dodržiavať pravidlá, ktoré ochraňujú divočinu a jej obyvateľov, vrátane zákazu kŕmenia zvierat a neumožnenia vstupu do oblasti, kde sa nachádzajú zvieratá.

7. Ako dlho môže trvať návšteva rezervácie Gambie Makasutu?
- Návšteva rezervácie môže trvať od niekoľkých hodín do niekoľkých dní, v závislosti od toho, aký program si návštevníci zvolia.

8. Aké sú ceny vstupného do rezervácie Gambie Makasutu?
- Vstupné sa líši v závislosti od programu a aktivity, ktorú si návštevníci vyberú. Ceny sa pohybujú od $10 za dospelého a $5 za dieťa.

9. Ako môžem prihlásiť sa na dobrovoľníctvo v rezervácii Gambie Makasutu?
- Môžete nás kontaktovať prostredníctvom našej oficiálnej webovej stránky alebo e-mailom a pre poskytnutie informácií o dobrovoľníctve.

10. Aké zariadenia a služby sú dostupné pre návštevníkov v rezervácii Gambie Makasutu?
- V rezervácii sú k dispozícii zariadenia ako kempovacie miesta, reštaurácie, sprchy a toalety. Návštevníci môžu tiež požiadať o taxi služby alebo prenájom automobilov.


Ubytovanie Gambie Makasutu Wildlife Trust


Makasutu Wildlife Trust (MWT) je organizácia, ktorá sa zameriava na ochranu divokej prírody a biodiverzity v Gambii. Jedným z ich hlavných projektov je poskytovanie udržateľného a ekologicky šetrného ubytovania pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do pestrosti gambijskej prírody a zároveň prispieť k ochrane jej biodiverzity.

Makasutu Wildlife Trust sa nachádza na rozlohe 1000 hektárov a zaraďuje sa medzi najväčšie a najdivokejšie neporušené územia v Gambii. Jeho cieľom je vytvoriť prostredie, kde ľudia môžu zažiť krásu gambijskej prírody a zároveň sa vzdelávať o ochrane životného prostredia a prežívaniu v harmónii s prírodou.

Ubytovanie v MWT ponúka unikátnu skúsenosť, ktorá umožňuje návštevníkom pripojiť sa k ochrane a ochrane fauny a flóry regiónu. Hlavným typom ubytovania je ekologické tábory, ktoré sa nachádzajú v rezervácii MWT. Tieto tábory sú vybudované tak, aby minimalizovali vplyv na prírodu a dodržiavali udržateľné praktiky. K dispozícii sú rôzne typy ubytovania, vrátane plátnových stanov, drevených chatiek a tradičných afrických obydlí.

Okrem ubytovania MWT ponúka aj rôzne aktivity a zážitky pre návštevníkov. Sú tu napríklad prechádzky po divokých rezerváciách s odbornými sprievodcami, ktorí odkryjú tajomstvá gambijskej prírody a ukážu návštevníkom všetky dôležité druhy vtákov, rastlín a zvierat, ktoré sa tu nachádzajú. Máte tiež možnosť si prenajať kanoe a preskúmať miestne rieky a divokú faunu a flóru.

V rámci MWT je tiež k dispozícii dedinská prehliadka, kde môžete spoznať miestnu komunitu a kultúru Gambie, čo je jedinečná príležitosť na interakciu s miestnym obyvateľstvom. Okrem toho je tu aj možnosť účasti na prostredníckych programoch na podporu ochrany prírody, ako je napríklad zalesňovanie, čistenie oblasti a ochrana miestneho životného prostredia.

Ubytovanie v Gambii v Makasutu Wildlife Trust je nielen skvelým spôsobom, ako prepojiť dovolenku s environmentálnou ochranou, ale tiež vzdelávacie a obohacujúce zážitky pre všetkých návštevníkov. Prírodu a kultúru Gambie môžete spoznať zblízka a zároveň prispieť k udržateľnej ochrane tejto nádhernej krajiny. Ak sa zaujímate o prírodu a ekológiu, ubytovanie v MWT je určite skvelou voľbou pre vašu nasledujúcu dovolenku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky