Objavte lety za najlepšie ceny

Gambie Wassu Stone Circles

Ubytovanie Gambie Wassu Stone Circles


V strede Gambie, približne 30 km východne od mesta Brikama, sa nachádza nádherná pamiatka, ktorá patrí medzi najdôležitejšie africké kultúrne dedičstvo. Ide o kamenne krúžky, ktoré sú známe ako Wassu Stone Circles. Tieto kamenné zvláštne tvary boli v roku 2006 zahrnuté do zoznamu UNESCO ako súčasť svetového dedičstva.

Wassu Stone Circles je súbor sto jedného kruhu kamenných stĺpov s priemerom okolo dvoch do troch metrov, ktoré pochádzajú z obdobia medzi rokmi 750 až 1000 nášho letopočtu. Kamene boli získané z okolitých oblastí a okolo každého zostroja sa nachádzajú menšie kamenné objekty. Podľa viacerých teórií mohli tieto stavby slúžiť ako účtovné zariadenia, miesto pre pohreby alebo ako astrologické pozorovanie.

Okrem fascinujúcej histórie ponúka Wassu Stone Circles aj krásne okolie s bohatou faunou a flórou, ktoré sú vhodné pre pozorovanie. Môžete vidieť tu slonov, antilopy, opice a rôzne druhy vtákov.

V blízkosti Wassu Stone Circles sa nachádza aj niekoľko vidieckych dedín a mnoho príležitostí pre turistov na ubytovanie. Môžete si vybrať z rôznych možností od hotelov po kempovanie pod holým nebom.

Ak hľadáte nezvyčajný zážitok a zároveň záujmavú históriu, tak by ste mali vyskúšať pobyt pri Wassu Stone Circles v Gambii. Táto pamiatka určite stojí za návštevu.


Dovolenka Gambie Wassu Stone Circles


Dovolenka v Gambii je obľúbenou voľbou pre mnohých turistov, a to nielen pre jej slnečné pláže a bohatú flóru a faunu, ale aj pre jedinečné historické miesta, ktoré ponúka. Jedným z týchto zaujímavých miest je Wassu Stone Circles.

Wassu Stone Circles, nachádzajúce sa v malom dedinke Wassu v regióne Central River, sú zoznamované v Svetovom dedičstve UNESCO. Táto miestna atrakcia sa skladá z kolekcie kruhových kamenných alignov, ktoré sa nachádzajú na rozlohe približne 9,5 hektára. Každý kruh je tvorený kamennými piliermi, ktoré sú usporiadané v radách a majú približne jeden a pol až dva metre vysoké.

Prvýkrát objavené v 16. storočí portugalskými objaviteľmi, kruhy Wassu sú považované za jedny z najlepšie zachovaných megalitických pamiatok v západnej Afrike. Ich presný pôvod a význam sú však dodnes neznáme a predstavujú mnoho záhad pre archeológov aj miestnych obyvateľov.

Podľa miestnych legiend majú kruhy magické vlastnosti a majú spojenie so spirituálnymi silami. Verí sa, že tieto kamenné konštrukcie boli postavené starými africkými civilizáciami na ceremoniálne účely, ako miesto stretávania sa a úcty k pohrebnej dedine.

Aby sa ochránila ich autentická podoba, niektoré časti Wassu Stone Circles boli znovu interpretované a zrekonštruované s použitím pôvodných materiálov. Celá oblasť je oplotená a miestnych návštevníkov sprevádzajú kvalifikovaní sprievodcovia, ktorí im poskytnú informácie nielen o histórii miest, ale aj o miestnych zvykoch a tradíciách.

Navštívenie Wassu Stone Circles je skutočným zážitkom, pretože vás vtiahne do histórie a kultúry Gambie. Môžete sa prechádzať po skalných transeptoch, pozorovať západ slnka v úplnej samote alebo si vypočuť príbehy o tom, ako sa tieto kamene zázračne premiestňujú. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od pláží a odhaliť inú stránku tejto nádherné krajiny.

Ak plánujete dovolenku v Gambii, nevynechajte príležitosť navštíviť Wassu Stone Circles a objaviť jeden z najdôležitejších historických pokladov tejto krajiny. Nachádzajú sa na ceste z Brufutu do Janjangbureh a cesta k nim vedie cez malebné dedinky a krásne krajiny. Buďte pripravení na dobrodružný zážitok a započujte sa do tajomstva starovekých kamenných kruhov.


Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Gambie je africká krajina obohatená o fascinujúcu históriu a kultúru. Jedným z najpodivuhodnejších archeologických nálezov v tejto oblasti sú Wassu Stone Circles, ktoré sú záhadou dodnes. Preto ak plánujete návštevu tejto exotické destinácie, nenechajte si ujsť príležitosť vidieť tieto starodávne kamenné krúžky.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú asi 20 km od hlavného mesta Gambie, Banjulu, v regióne Central River. Tento miestny archeologický komplex tvorí viac ako 11 000 kamenných krúžkov rôznych veľkostí, ktoré boli postavené približne v rokoch 750 až 1000 nášho letopočtu. Tieto kruhy, ktoré majú okolo 30 metrov v priemere, boli vybudované z obrovských granitových kameňov a majú zaujímavý tvar krúžku s centrálne umiestneným menším kameňom.

Okrem svojej veľkosti a jedinečného tvaru majú Wassu Stone Circles aj archeologický význam. Tento komplex je zapísaný na zozname UNESCO svetového kultúrneho dedičstva od roku 2006. Odborníci predpokladajú, že kruhy boli pôvodne miestom pohrebových rituálov a odkazujú na bohatú minulosť Gambie vrátane kráľovstiev a ľudských osád, ktoré existovali v tomto regióne viac ako tisíc rokov.

Existuje niekoľko teórií o tom, kto a prečo postavil tieto záhadné kamenné konštrukcie. Niektorí veria, že kruhy boli postavené starovekými africkými ľuďmi ako miesto uctievania zosnulých. Iní si myslia, že slúžili ako symboly moci a autority, ktoré zdôrazňujú postavenie miestnych kráľovstiev.

Aby sa zabezpečilo zachovanie a ochrana tohto jedinečného miesta, bola vybudovaná malá návštevnícka centrála. Turisti, ktorí navštívia Wassu Stone Circles, majú možnosť získania odborných vedomostí o histórii a kultúre Gambie od miestnych sprievodcov. Kruhy sa nachádzajú na otvorenom poli uprostred pokojnej a prírodnej scény, čo dodáva návšteve pokojnú a duchovnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wassu Stone Circles, mali by ste zvážiť získanie letenky do Gambie. Väčšina medzinárodných letísk má nepriame spojenie do hlavného mesta Banjul, čo robí príchod do tejto krajiny pohodlným a relatívne jednoduchým. Užite si krásu prírody a záhadu Wassu Stone Circles, kým preskúmate fascinujúcu históriu tohto miesta.

Ak cestujete do Gambie a máte záujem o archeológiu a kultúru, Wassu Stone Circles je jedným z najzaujímavejších miest, na ktoré sa určite oplatí pozrieť. Aj keď stále zostávajú otvorené otázky ohľadom ich pôvodu a významu, tieto tajomné kamenné krúžky vzbudzujú zvedavosť a fascináciu návštevníkov po celom svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Wassu Stone Circles


1. Čo sú kruhy kameňov Wassu?

Wassu Stone Circles je zvyčajne považované za archeologické miesto, ktoré sa nachádza v regióne Niani na západe Gambie. Sú to kruhové zvyšky pozostávajúce z viac ako 100 kameňových stĺpov, ktoré sa nachádzajú v 11 kruhoch.

2. Aký význam majú kruhy kameňov Wassu?

Kruhy kameňov Wassu majú dôležitý historický a kultúrny význam, pretože sa predpokladá, že boli postavené pred viac ako 1000 rokmi. Boli použité ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

3. Kto postavil kruhy kameňov Wassu?

Presný pôvod kruhov kameňov Wassu nie je známy. Mnohí odborníci veria, že boli postavené miestnymi obyvateľmi, ktorí tradične používali kamene ako symbolické predmety a postavili ich ako miesto pre kultové obrady a pohreby.

4. Môžete si prehliadnuť kruhy kameňov Wassu?

Áno, kruhy kameňov Wassu sa nachádzajú v blízkosti hlavnej cesty z Banjulu na západ Gambie a môžete si ich prehliadnuť. Okrem toho sú zahrnuté aj v národných parkoch a sú tak v dostupnosti aj pre turistov.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí kruhov kameňov Wassu?

V okolí kruhov kameňov Wassu sú ďalšie zaujímavé turistické atrakcie vrátane zmrznutého sladkovodného jazera významného ako Ramsarova oblasť, National Park River Gambia a Village Museum v blízkosti Abuko Nature Reserve.

6. Je potrebné vstupné na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Áno, pre návštevu kruhov kameňov Wassu sa platí vstupné a nachádza sa 15 km západne od mesta Brikama. Vstupné slúži na udržiavanie a ochranu miesta.

7. Aký je najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu?

Najlepší čas na návštevu kruhov kameňov Wassu je počas suchého obdobia, konkrétne v mesiacoch december a január, keď sú podmienky na cestovanie stabilnejšie. Pretože počas daždivého obdobia môže byť cestovanie ťažšie a návšteva kruhov kameňov môže byť nebezpečná.


Počasie Gambie Wassu Stone Circles


Gambia, známa aj ako Gambijská republika, je malá krajina na západnom pobreží Afriky. Má subtropické podnebie a prevažne suché a teplé počasie počas väčšej časti roka. Avšak existuje tu obdobie dažďov, ktoré zásadne mení počasie a krajinnú atmosféru.

Jedna z najzaujímavejších prírodných a historických pamiatok Gambie sú Wassu Stone Circles, ktoré sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tieto kruhy sú svojím spôsobom unikátne a fascinujúce. Okrem ich historického a archeologického významu majú aj silné spojenie s miestnym počasím a kultúrou.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú vo vnútrozemí Gambie, v regiónoch blízko obce Wassu. Sú to kruhovité kamenné zvyšky, ktoré boli postavené pred tisíckami rokov. Mnohé z týchto kruhov sa rozkladajú na ploche, ktorá je väčšia ako 30 hektárov. Kamene sú veľké až niekoľko metrov a majú neobvyklý tvar. Ich presný účel a pôvod stále nie sú úplne známe, ale sú považované za miesta uctievania alebo mauzóleá pre významné osobnosti.

Tieto kruhy boli postavené v minulosti a stoja tam dodnes, odolávajúc počasiu a životnému prostrediu. Gambia má všeobecne suché a slnečné počasie so skúseným trópskym podnebím. Teploty sa pohybujú od 25°C do 40°C počas horúcej sezóny a približne 20°C počas chladnej sezóny. Väčšina zrážok sa vyskytuje v období dažďov, ktoré prebieha od júna do októbra. Počas tohto obdobia dochádza k zvýšeniu vlhkosti vzduchu a zelená krajina Gambie sa mení na bujné a plodné miesto.

Počas dažďovej sezóny Wassu Stone Circles dostávajú nový život. Kamene sú omyté a vdýchnuté novou energiou vody. Atmosféra je svieža a vonia po mokrej pôde a vegetácii. Toto obdobie je tiež vhodné na návštevu týchto kruhov, pretože prichádza menej turistov a môžete si viac vychutnať ich krásu a tajomstvo.

Aj keď dažďová sezóna môže priniesť občasné nepríjemnosti, ako sú záplavy a zamokrené cesty, toto obdobie je tiež dôležité pre hospodárstvo a poľnohospodárstvo Gambie. Rastliny a plodiny sa zavlažujú prírodnou vodou z obrovských dažďových oblakov a pridávajú pôde životodarnú silu, čo umožňuje pestovanie rôznych poľnohospodárskych plodín.

Napriek svojmu malému rozsahu, Gambia ponúka návštevníkom jedinečné kúsky prírody a histórie. Wassu Stone Circles sú skvelým príkladom toho, ako prírodné miesta sú prepojené s miestnym počasím a ako ovplyvňujú miestnu kultúru. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň chcete spoznať históriu tohto úžasného miesta, vydajte sa na cestu do Gambie a objavte krásu Wassu Stone Circles a jej okolia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky