Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Aburi Botanical Gardens

Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


V Gane sa nachádza skvelé miesto, ktoré určite nevynechajte pri svojej návšteve. Aburi Botanical Gardens sú nádherným miestom s prekrásnymi záhradami plnými rastlín a kvetov. Tento park sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Accra a je ľahko dostupný pomocou leteniek z rôznych častí sveta.

Aburi Botanical Gardens sú skvelým miestom na prechádzky, pikniky a poznávanie nových rastlín. Tu si môžete vychutnať krásu tropických rastlín a kvetov, vytvorených kolektívom expertov z celého sveta. Je tu viac ako 4000 druhov rastlín, ktoré sú rozdelené do rôznych častí záhrady, aby ste mohli vidieť rôzne druhy rastlín a kvetov z celého sveta.

Okrem prechádzok v záhrade, si môžete vychutnať aj prekrásne výhľady na okolitú krajinu. K dispozícii sú rôzne trasy, ktoré vás prevedú cez najkrajšie miesta v záhrade. Pozrite si staré koruny stromov a vyskúšajte si stromovú hojdačku, ktorá visí na mohutných konároch.

Aburi Botanical Gardens je aj skvelým miestom na rodinný výlet a deti si tu užijú mnoho zábavy. Sú tu rôzne hry a atrakcie, ktoré udržia deti zabávané po celú návštevu. Okrem toho si môžete vychutnať chutné jedlá a občerstvenie v niektorom z miestnych kasín alebo reštaurácií.

Ak plánujete navštíviť Aburi Botanical Gardens v Gane, je najlepšie kúpiť si letenku smerom do Gany. Mnoho leteckých spoločností poskytuje letenky smerom do Gany za niekoľko stoviek dolárov, takže náklady na letenky nebudú príliš vysoké. Po príchode do Gany sa môžete pohodlne dostať do Aburi Botanical Gardens pomocou verejnej dopravy alebo si môžete prenajať taxi.

Ak hladáte miesto, kde sa môžete stratiť v prírode a vychutnať si krásu tropických rastlín a kvetov, Aburi Botanical Gardens sú pre vás tou správnou voľbou. Navštívte tento park a uvidíte dokonalosť prírody, ktorá vás určite ohromí.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Aburi Botanical Gardens


Najčastejšie otázky o Botanických záhradách v Aburi v Ghane:

1. Aké sú otváracie hodiny Botanických záhrad v Aburi?
Odpoveď: Botanické záhrady v Aburi sú otvorené od 9:00 do 17:00 každý deň.

2. Koľko stojí vstupné do Botanických záhrad v Aburi?
Odpoveď: Vstupné do záhrad stojí 5 GHC pre domácich návštevníkov a 10 GHC pre medzinárodných návštevníkov.

3. Aké atrakcie nájdem v Botanických záhradách v Aburi?
Odpoveď: Záhrady ponúkajú prechádzky cez rôzne exotické rastliny a stromy, zaujímavé kvety a krásne výhľady na okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť arboretum a rôzne zariadenia na relaxáciu.

4. Môžem si priniesť jedlo a pitie do záhrad?
Odpoveď: Áno, môžete si priniesť piknikový košík s jedlom a pitím. V záhradách sú tiež niekoľko reštaurácií, kde si môžete kúpiť občerstvenie.

5. Je možné si záhrady prehliadnuť samostatne alebo je potrebný sprievodca?
Odpoveď: Môžete si prehliadnuť záhrady samostatne, no prehliadky so skúseným sprievodcom sú tiež k dispozícii, ak chcete získať bližšie informácie o rastlinách a histórii záhrad.

6. Môžu sa v záhradách fotografovať?
Odpoveď: Áno, fotografovanie je povolené vo väčšine oblastí záhrad. Avšak niektoré miesta môžu mať obmedzenia z dôvodu ochrany rastlín a prostredia.

7. Sú Botanické záhrady v Aburi prístupné pre vozíčkarov?
Odpoveď: Záhrady majú niektoré prístupné cesty pre vozíčkarov, ale nie sú všetky časti záhrad vhodné pre pohyb na vozíku.

Toto sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Botanických záhrad v Aburi v Ghane.


Počasie Ghana Aburi Botanical Gardens


Aburi Botanical Gardens je jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest v Ghane. Nachádza sa približne 40 km východne od hlavného mesta Accra a je známe svojou bohatou flórou a faunou. Výnimočným faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v Aburi Botanical Gardens, je ich nadmorská výška, ktorá je približne 500 metrov nad morom. Táto výška má za následok, že miesto má miernu a príjemnú klímu počas celého roka.

Počasie v Aburi Botanical Gardens je ovplyvnené tropickým podnebím. Celkový podnebný vzor je známy ako tropická monzúnna oblasť. Vďaka svojej vyvýšenej polohe má miesto tendenciu mať nižšie teploty v porovnaní s okolitými oblasťami. Priemerná teplota v Aburi Botanical Gardens sa pohybuje medzi 20 a 28 stupňami Celzia počas celej roka.

Vzhľadom na to, že miesto sa nachádza v monzúnnej oblasti, má dve ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie nastáva od decembra do marca, zatiaľ čo daždivé obdobie prevláda od apríla do novembra. Dažde sú v túto dobu intenzívne a často prichádzajú vo forme silných búrok alebo zrážok.

Daždivé obdobie je obvykle najlepším časom na návštevu Aburi Botanical Gardens, pretože miesto obnovuje svoju zeleň a kvitne životom. Kvitnúce rastliny a stromy vytvárajú nádherný pohľad a vôňu, čo robí záhrady ešte úchvatnejšími. Počas suchého obdobia môže byť vegetácia menej výrazná a niektoré rastliny sa môžu vyžadovať zvláštnu starostlivosť.

Okrem teploty a zrážok je na počasie v Aburi Botanical Gardens vplyv aj vlhkosť. Kvôli svojej polohe v tropickom pásme je miesto obklopené hustými pralesmi a zvlhčuje sa oceánskymi vetrami. To spôsobuje, že vzduch je vlhký a všadeprítomný. Pre návštevníkov to môže znamenať potrebu prispôsobiť sa vyššej vlhkosti vzduchu a zvýšenej potrebe hydratácie.

Napriek tomu, ak plánujete navštíviť Aburi Botanical Gardens, nájdete tam priaznivé počasie počas celého roka. Je dôležité mať na pamäti miestnu klímu a priliehavú odev, aby ste sa vo svojej návšteve cítili pohodlne. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Aburi Botanical Gardens, budete mať možnosť obdivovať úžasnú prírodu a zachytiť neskutočnú krásu tohto miesta.


Ubytovanie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak hľadáte jedinečný zážitok pri návšteve Ghany, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Aburi Botanical Gardens. Tento malebný park ležiaci na južnom úpätí pohoria Akwapim v Gane, je známy svojou zelenou prírodou a krásnou krajinou.

Jednou z najatraktívnejších častí Aburi Botanical Gardens je jeho exkluzívne ubytovanie. Počas vášho pobytu tu sa môžete ubytovať v niektorej z elegantných viliek, ktoré sa nachádzajú v parku. Tieto vileky, postavené v koloniálnom štýle, ponúkajú úžasný výhľad na okolitú prírodu a majú vynikajúce zariadenie. Budete mať možnosť vychutnať si pokoj a kľud v tichom prostredí a nájsť útočisko vo veľkom rozloženom sade.

Okrem ubytovania v vilekách môžete tiež využiť možnosti kempovania v parku. Ak ste fanúšikom dobrodružstva a radi prespávate v prírode, táto možnosť pre vás bude určite vhodná. K dispozícii sú priestranné stanoviská, ktoré zaručia dostatočne veľa súkromia a zároveň vám umožnia cítiť sa plne súčasťou prírody.

Aburi Botanical Gardens je takýmto miestom, ktoré vám ponúka mnoho príležitostí na relaxáciu a oddych od každodenného zhonu. Máte možnosť prechádzať sa po zelených chodníkoch a obdivovať rôznorodé druhy rastlín a kvetov, ktoré sú tu pestované. V parku sa nachádza aj veľké jazero a fontány, kde sa môžete osviežiť a relaxovať.

Okrem toho, Aburi Botanical Gardens organizuje tiež rôzne aktivity a podujatia, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať ghanaskú kultúru a tradície. Môžete sa zúčastniť ukážok tradičných tancov, spevu a umenia, alebo navštíviť miestne trhy a obchody, kde si môžete zakúpiť originálne miestne remeslá a suveníry.

Keďže Aburi Botanical Gardens sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Accra, máte tiež jedinečnú príležitosť navštíviť niektoré z miestnych kultúrnych a historických pamiatok. Môžete navštíviť napríklad Národné múzeum v Ghane, kde sa dozviete o histórii krajiny, alebo Nkrumah Memorial Park, ktorý je venovaný prvému prezidentovi Ghany, Kwame Nkrumahovi.

V Aburi Botanical Gardens sa môžete cítiť ako vo svete snov. Jeho exkluzívne ubytovanie, krásne zelené prostredie a možnosti spoznávania kultúry Gany vytvárajú ideálne miesto na relaxáciu a uniknutie zo sveta. Ak hľadáte nezabudnuteľné dovolenkové miesto, neváhajte a ubytujte sa tu počas svojej návštevy Ghany.


Dovolenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak hľadáte jedinečný prírodný zážitok na dovolenke, navštíviť Aburi Botanical Gardens v Ghane je určite skvelou voľbou. Tento nádherný botanický sad sa nachádza len 45 minút jazdy od hlavného mesta Accra a ponúka návštevníkom vzácne rastliny, exotické kvety a nádhernú prírodu.

Botanické záhrady Aburi majú bohatú históriu. Boli založené v roku 1890 a pôvodne slúžili ako miesto pre pestovanie klinčekovníkov a iných rastlín, ktoré boli v Ghane veľmi dôležité pre obchod. Postupne sa sad rozrástol a dnes sa rozprestiera na rozlohe 64 hektárov.

Po vstupe do záhrad vás privíta obrovské množstvo nádherne vysadených a udržiavaných kvetov a stromov. V strede sadu sa nachádza prekrásne jazierko, okolo ktorého sa môžete prechádzať po chodníku. Kvôli svojej rozsiahlej rozmanitosti môžete tu vidieť rastliny zo všetkých kútov sveta.

Jednou z najobľúbenejších atrakcií je Orchid House, ktorá sa nachádza v centre záhrad. V tejto skleníkovej časti sa pestujú vzácne orchidey rôznych druhov a farieb. Je to jedinečná príležitosť vidieť tieto krásne kvety, ktoré normálne nerastú v divokej prírode Ghany.

Okrem exotickej flóry ponúka Aburi Botanical Gardens aj prekrásne výhľady na okolitý vrchovitý terén. Najznámejší vrchol nesie názov Tetteh Quarshie Memorial Mountain, ktorý je pomenovaný po pestovateľovi kakaových zŕn z Ghany. Na vrchol vedie turistická stezka a z neho sa naskytne neobyčajný výhľad na panorámu okolitých kopcov a dedín.

Prechádzka po záhradách je nielen príjemným zážitkom, ale aj vzdelávacím zážitkom. Návštevníci majú možnosť získať informácie o rôznych druhoch rastlín a ich význame pre miestnu kultúru. Botanické záhrady majú tiež vzdelávací program pre deti, ktorý ich učí o dôležitosti ochrany prírody a udržateľnom životnom štýle.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne zážitky, Aburi Botanical Gardens ponúka aj možnosť pikniku pri jazierku alebo prechádzky po chodníkoch. Tento pokojný a relaxačný prostredie je ideálnym miestom na oddych od rušného mestského života.

Ak plánujete dovolenku v Ghane, nezabudnite zahrnúť Aburi Botanical Gardens do svojho itinerára. Uistite sa, že si vezmete dostatok času na pohľadanie zaujímavých rastlín, vychutnanie si prírody a relaxáciu v tejto nádhernej botanickej záhrade. Bude to určite jedinečný zážitok, ktorý nezabudnete.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky