Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Kakum National Park

Letenka Ghana Kakum National Park


Ghana Kakum National Park: Oáza prírody v srdci Ghany

Ghana Kakum National Park, nachádzajúci sa v južnej Afrike, je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré stojí za návštevu. Svojim ohromujúcim a nedotknutým prírodným bohatstvom ponúka návštevníkom jedinečný zážitok, ako aj možnosť objavovať a poznávať endemické druhy flóry a fauny Afriky.

Táto národná rezervácia sa nachádza približne dve hodiny jazdy od hlavného mesta Ghany, Accra, a rozprestiera sa na ploche viac ako 350 km2. Kakum National Park je domovom rôznych ekosystémov vrátane deštných lesov, mangrovových bažin, rovín a jazier. Jeho prírodná pestrosť a biodiverzita robia z tohto miesta jedinečný prírodný rezervát.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho 350 metrov dlhý lanový most, ktorý je visiaci nad korunami stromov v deštnom lese. Prechádzka po tomto moste je adrenalínový zážitok a poskytuje návštevníkom neopakovateľný pohľad na bohatstvo živočíchov a rastlín, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Pri prechádzke môžu návštevníci vidieť vzácne druhy vtákov, opíc, motýľov a mnoho ďalších fascinujúcich tvorov.

Okrem prekrásneho prírodného prostredia je Kakum Národný park posvätným miestom pre domorodé kmene Ghany. Miesto je bohaté na kultúrne dedičstvo, tradície a zvyky týchto miestnych komunít. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť uvidieť miestnych obyvateľov v ich každodennom živote a obohatiť sa o ich životný štýl.

Park ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako je napríklad nočný výlet po lese, kedy môžu návštevníci zažiť jedinečnú atmosféru až do obeda. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu možnosť stanovania na kempoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku.

Ak sa chcete zastaviť na okamih a oddýchnuť si od rušného mestského života, Ghana Kakum National Park je skvelou voľbou. Toto nádherné miesto vám ponúka únik do prírody, pričom vám poskytuje jedinečnú možnosť spoznávať divokú faunu a flóru Afriky. Ak máte rozhodnuté, neváhajte a rezervujte si letenku do Ghany, pretože Kakum National Park je miestom, ktoré za to stojí.


Počasie Ghana Kakum National Park


Kakum National Park is situated in the Central region of Ghana. It is one of the most visited natural parks in the country. The park is home to a dense rainforest that covers an area of about 375 square kilometers. The Kakum forest reserve was established in 1960 and then later became a national park in 1992.

The weather in Kakum National Park is typical of the equatorial climate with two main seasons: wet and dry. The wet season begins from April to October and the dry season lasts from November to March. During the wet season, the forest experiences heavy rainfall and temperatures range from 22 to 28 degrees Celsius. This is the best time to visit the park as the rainforest is lush and green, and the wildlife is more active.

On the other hand, the dry season is characterized by high temperatures of up to 35 degrees Celsius and low humidity. This is a challenging season for tourists as the heat can be extreme. However, it's a good time for bird watching as many species of birds are more visible due to the lack of foliage. This season begins in November and peak in February, and it's perfect for those who want to explore the forest without the hindrance of heavy rains.

Kakum National Park boasts of an impressive wildlife that includes over 40 species of mammals such as antelopes, monkeys and elephants among others. The forest is also home to over 400 species of birds that thrive in the thick canopy of foliage. Some of the most common birds to spot in the park include eagles, parrots, turacos and hornbills.

In conclusion, Kakum National Park is a must-visit destination for nature lovers and adventure enthusiasts looking for an authentic African wildlife experience. It's recommended to visit during the wet season for the best experience, although tourists can still visit in the dry season and have a good time exploring the forest. With its diverse flora and fauna, Kakum National Park is undoubtedly a unique and fascinating natural attraction in West Africa.


Ubytovanie Ghana Kakum National Park


Ghana je nádherná krajina v Západnej Afrike, ktorá láka turistov svojou bohatou kultúrou, históriou a úchvatnou prírodou. Jedným z najpôsobivejších prírodných miest v krajine je Kakum National Park. Ak sa chystáte navštíviť tento nádherný park, musíte si vybrať aj vhodné ubytovanie. V tomto článku si predstavíme niektoré možnosti, ktoré vám Ghana ponúka.

Kakum National Park je chráneným územím, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Cape Coast. Park je známy pre svoje bujné pralesy, množstvo endemických druhov rastlín a živočíchov a pre spektakulárne lanové mosty, ktoré umožňujú turistom prechádzať sa medzi korunami stromov a ponúkajú jedinečný pohľad na okolitú prírodu.

Ak hľadáte ubytovanie priamo v Kakum National Park, máte možnosť si prenajať jednu z bungalovov, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Tieto bungalovy sú zariadené s prírodnými materiálmi a ponúkajú základné pohodlie. Majitelia parku sa snažia zachovať autentický charakter miesta, takže bungalovy sú skromne vybavené. Avšak čo im možno chýba na luxuse, kompenzujú svojím jedinečným umiestnením v nádhernom prostredí.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort a služby, je v okolí parku niekoľko luxusných hotelov a rezortov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú moderné izby s vlastnou kúpeľňou, bazény, reštaurácie s miestnou aj medzinárodnou kuchyňou a mnoho ďalších vymožeností. Ceny ubytovania v týchto hoteloch sa pohybujú v širšom rozpätí, v závislosti od kategórie a vybavenia.

Ak ste na rozpočet a hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, pre vás je ideálnou voľbou ubytovanie v blízkosti Cape Coast. Mesto ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie, vrátane penziónov, hostí a hotelov, ktoré sú šité na mieru rôznym finančným možnostiam. Väčšina týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v centre mesta alebo v jeho blízkosti, takže si môžete vychutnať jeho historické pamiatky a západy slnka na prístavnej promenáde.

Výber ubytovania pri návšteve Kakum National Parku závisí od vášho rozpočtu, preferencií a požiadaviek. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť noc priamo v parku alebo v blízkosti Cape Coast, budete mať príležitosť objaviť nádhernú prírodu Ghany a zažiť jej jedinečnú atmosféru. Ghana Kakum National Park je skutočne miestom, ktoré by nemalo chýbať na zozname každého nadšenca prírody a dobrodruha.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Kakum National Park


1. Kde sa nachádza Ghana Kakum National Park?
Ghana Kakum National Park sa nachádza v krajine Ghana, konkrétne v juhozápadnej časti krajiny.

2. Ako sa dostanem do Ghana Kakum National Park?
Vstup do parku je možný autom alebo mestskou autobusovou dopravou z blízkych miest, ako je Cape Coast alebo Accra. Cesta autom trvá približne 3 hodiny z Cape Coast a 4 hodiny z Accra.

3. Koľko stojí vstup do Ghana Kakum National Park?
Vstupné do parku sa pohybuje okolo 40 ghanských cedií pre dospelých a 20 ghanských cedií pre deti.

4. Aké aktivity a atrakcie ponúka Ghana Kakum National Park?
Park ponúka možnosť prechádzať sa po drevenej lanovke, ponúka prehliadkové túry s kvalifikovanými sprievodcami a taktiež možnosť prenájmu chatiek na prespanie v prírode.

5. Aká je dĺžka a obtiažnosť prechádzok v parku?
Najpopulárnejšia trasa v parku je lanovka, ktorá je dlhá približne 350 metrov. Táto trasa je strednej obtiažnosti a nie je vhodná pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami.

6. Aké živočíchy a rastliny môžem v parku vidieť?
V parku je možné vidieť mnoho druhov vtákov, opíc a iných druhov zvierat. Rovnako sú tu aj rôzne druhy rastlín a stromov, vrátane exotických druhov.

7. Je v parku možné táboriť alebo prenocovať?
Áno, v parku je možné prenajať si chatku na prespanie v prírode. Všetky chatky sú vybavené základnými zariadeniami.

8. Ako dlho by som mal stráviť v Ghana Kakum National Park?
Väčšina návštevníkov parku strávi v parku približne 3 až 4 hodiny, ale niektorí sa rozhodnú zostať na noc, aby si užili nočný výlet a pozorovali nocné zvieratá.

9. Môžem si do parku doniesť svoje jedlo a pitie?
Áno, návštevníci majú možnosť doniesť si vlastné jedlo a pitie do parku, ale aj v parku sú dostupné reštaurácie a občerstvenie.

10. Je vhodné navštíviť Ghana Kakum National Park v deštivom období?
Park je otvorený počas celého roka, aj keď obdobie dažďov môže ovplyvniť niektoré aktivity, ako je napríklad prechádzka po lanovke. Je preto vhodné sledovať predpovede počasia a rozhodnúť sa v závislosti od aktuálnej situácie.


Dovolenka Ghana Kakum National Park


Ghana je fascinujúcou krajinou známou svojou bohatou kultúrou, históriou a exotickou prírodou. Medzi jej najpopulárnejšie atrakcie patrí Kakumský národný park, ktorý ponúka návštevníkom úžasné dobrodružstvo a krásu pralesa.

Kakumský národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Ghany, v pobrežnom pásme Červeného mora. Je to jedno z najznámejších prírodných rezervátov v krajine a je domovom pre množstvo ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Hlavnou atrakciou tohto parku je jeho vyvýšený drevený chodník, ktorý je postavený vo výške až 30 metrov nad zemou. Tento chodník slúži ako prechádzka cez hustý prales a ponúka nádherný výhľad na jeho exotickú flóru a faunu. Prechádzka po chodníku je jedinečným zážitkom a umožňuje návštevníkom priblížiť sa k divokému životu a obdivovať nádhernú krajinu.

Okrem prechádzky po drevenom chodníku si návštevníci parku môžu tiež vychutnať súkromné safari, počas ktorého majú možnosť sledovať slony, leopardy, bociany a mnoho ďalších druhov vtákov a zvierat v ich prirodzenom prostredí. Je to úžasná príležitosť na objavenie a pochopenie bohatstva divokej prírody Ghany.

Okrem prírodných krás je v Kakumskom národnom parku aj bohatá kultúra a histórie, ktorá návštevníkom umožňuje spoznať miestnu tradíciu a život ľudí v okolí parku. Miestni obyvatelia sú priateľskí a pohostinní a majú radosť z toho, že môžu podeliť sa o svoje životné príbehy a kultúrne dedičstvo.

Doprajte si dovolenku v Gane a navštívte Kakumský národný park, úžasnú prírodnú oázu a centrum kultúry. Zažite dobrodružstvo prechádzkou po drevenom chodníku a sledovaním divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí. Spojte sa s miestnou kultúrou a objavte bohatstvo histórie a tradície tohto nádherného miesta.

Či už ste dobrodruh, milovník prírody alebo zvedavý cestovateľ, Kakumský národný park v Ghane je správnym miestom pre nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Takže pripravte svoj kufor a vyrazte na cestu do tohto fascinujúceho kúsku rajského Ghanského pralesa.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky