Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Kumasi

Dovolenka Ghana Kumasi


Ghana je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v západnej Afrike. Ak ste ochotní odísť za dobrodružstvom, dovolenka v meste Kumasi v Ghane, môže byť pre vás tou správnou voľbou.

Prečo si vybrať Kumasi

Kumasi, druhé najväčšie mesto Ghany a historické hlavné mesto královstva Ashanti, je dôležité kultúrne a obchodné centrum v regióne. Kumasi nie je len dôležitým kultúrnym dedičstvom, ale je aj populárnym turistickým cieľom. Mesto ponúka niekoľko turistických miest, ktoré sú plné histórie a kultúry.

Čo vidieť v Kumasi

1. Kráľovský palác Manhyia

Kráľovský palác Manhyia je významným historickým symbolom mesta Kumasi a kráľovstva Ashanti. Navštíviť toto miesto je jedinečná príležitosť na poznanie histórie kráľovstva Ashanti a ghanského kráľovstva.

2. Trh Kejetia

Trh Kejetia je najväčší trh v západnej Afrike s viac než 10 000 stánkami. Ak máte radi nakupovanie, mali by ste navštíviť tento trh, ktorý predáva miestne potraviny, textil, umenie a ručné práce.

3. Múzeum kráľovstva Ashanti

Múzeum kráľovstva Ashanti ponúka vynikajúcu zbierku histórie a kultúry Kóbova kráľovstva Ashanti. Navštíviť toto miesto je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o histórii a kultúre mesta Kumasi.

4. Národný park Kakum

Národný park Kakum, nachádzajúci sa asi 30 km juhozápadne od mesta Kumasi, je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a lákajú ich pralesy. Park je domovom mnohým druhom zvierat, ako sú mačky, opice a vtáky.

5. Kultúrny turizmus

Mesto Kumasi je známe svojimi tradíciou, folklórom a rituálmi. Preto by ste mali navštíviť miestne aldey, kde môžete vidieť tradičné domy a zachovať si svoje zvyky.

Kde sa ubytovať

Mesto Kumasi je plné rôznych ubytovacích možností, od základných ubytovacích zariadení až po luxusné hotely. Tempus Hotel Kumasi, Miklin hotel, Hill View Hotel a Golden Tulip Kumasi City sú len niektoré z najlepších ubytovacích zariadení, ktoré môžete v meste nájsť.

Ako sa dostať do Kumasi

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do mesta Kumasi, je letecky cez medzinárodné letisko Kotoka, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Ghanay- Accre. Po prílete do mesta Accra existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Kumasi. Môžete sa využiť služby taxi, autobusov alebo si prenajmúť auto.

V závere

Dovolenka v Kumasi, Ghane je skvelý spôsob, ako spoznať históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta. Od návštevy Kráľovského paláca Manhyia po nákup na trhu Kejetia a dobrodružnú cestu do Národného parku Kakum, v Kumasi nie je nuda. Okrem toho môžete spoznať miestne zvyky a tradície a byť súčasťou miestnych slávností a rituálov. Navštíviť Kumasi je preto zážitkom, ktorý by ste mali zažiť aspoň jedenkrát v živote.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Kumasi


1. Aký je hlavný jazyk v Ghane Kumasi?
- Hlavným jazykom v Ghane Kumasi je akančina.

2. Aké zaujímavosti môžem vidieť v Kumasi?
- V Kumasi môžete navštíviť Kráľovský palác Manhyia, tradičný trh Kejetia, hrobku posledného kráľa Ashanti či unikátnu národnú katedrálu.

3. Koľko obyvateľov má Kumasi?
- Kumasi, druhé najväčšie mesto Ghany, má približne 3 milióny obyvateľov.

4. Aké je podnebie v Kumasi?
- Kumasi má tropické podnebie s dažďovými obdobiami medzi aprílom a októbrom a suchými mesiacmi od novembra do marca.

5. Je bezpečné cestovať do Kumasi?
- Všeobecne sa považuje za bezpečné cestovať do Kumasi, však je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť ostražitý vo verejných priestranstvách.

6. Aké sú populárne miestne jedlá v Kumasi?
- Niektoré populárne miestne jedlá v Kumasi zahŕňajú plný ukázky, fufu s omáčkou, banku s rybou, ab3nkwan a jollof ryžu.

7. Ako sa dostanem z letiska v Kumasi do centra mesta?
- Zo letiska v Kumasi sa do centra mesta dá dostať taxíkom, mestskou hromadnou dopravou alebo si môžete prenajať vlastné vozidlo.

8. Kde sa nachádza najbližšie nákupné centrum v Kumasi?
- Najbližšie nákupné centrum v Kumasi je Kumasi City Mall, nachádzajúce sa v štvrti Asokwa.

9. Ak si chcem kúpiť tradičné ghanské umenie a remeslá, kam by som mal ísť v Kumasi?
- Ak chcete kúpiť tradičné ghanské umenie a remeslá, môžete navštíviť Adinkra tradičný trh alebo Kejetia trh, kde nájdete široký výber miestnych výrobkov.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Kumasi?
- Najlepší čas na návštevu Kumasi je v suchých mesiacoch od novembra do marca, keď sú teploty príjemné a dažde sú menej časté.


Ubytovanie Ghana Kumasi


Ak sa rozhodnete navštíviť Ghansku Kumasi, jedno z najväčších miest v Ghane, budete potrebovať dobré ubytovanie. Kumasi je zároveň historickým aj kultúrnym centrom krajiny a ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre rôzne cestovateľské rozpočty a preferencie.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, môžu sa rozhodnúť z niekoľkých kvalitných hotelov v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú moderné zariadenie, vynikajúcu službu a pohodlné izby. Niektoré z najlepších hotelov v Kumasi zahŕňajú Kofi Annan International Peacekeeping Training Centre a Royal Park Hotel.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnejší štýl ubytovania, môžu sa rozhodnúť pre pobyt v niektorom z mnohých gästehäuser (penziónov) roztrúsených po celej Kumasi. Tieto penzióny ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za prijateľné ceny. Star Line Guest House a Sir Max Hotel sú dva z populárnych penziónov v meste.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom existuje viacero možností pre cenovo dostupné ubytovanie. Hostely a motely sú dostupné najmä v blízkosti centra mesta a v okolitých oblastiach. Tieto zariadenia ponúkajú základné vybavenie a často sú veľmi priateľské voči cestovateľom. Nlak Apartments a Golden Tulip Hotel sú populárne možnosti pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Pre tých, ktorí uprednostňujú autentickejšie a tradičné ubytovanie, Kumasi ponúka aj viacero možností pre pobyt v rodinách alebo v miestnych dedinách. Tieto možnosti umožňujú cestovateľom preskúmať skutočnú ghanskú kultúru a súčasne prispieť k miestnej ekonomike. Ghana Homestay je populárna organizácia, ktorá poskytuje takéto možnosti ubytovania.

Kumasi ponúka rozmanité ubytovacie možnosti pre každého cestovateľa. Nech už si vyberiete luxusné hotelové ubytovanie, penzión, hostel alebo rodinný pobyt, zabezpečte si rezerváciu skôr, najmä počas období s veľkým turistickým ruchom. Užite si svoj pobyt v Kumasi a objavte bohatstvo histórie a kultúry Ghany.


Letenka Ghana Kumasi


Letenka do Gany je fantastickou príležitosťou, aby ste objavili fascinujúci juhovýchodný kúsok Ghany.

Kumasi je druhé najväčšie mesto v Gane a je známe ako srdce ášántijskej kultúry. Návšteva mesta Kumasi vám umožní vychutnať si miestne jedlo, trhy a podujatia, ktoré sú základom života. Mesto ponúka nekonečnú škálu atrakcií ako múzeá, strediská pre umenie a kultúru, tradičné obchody a historické pamiatky, ktoré oživujú pôvodné ášántijské korene.

Pre cestovateľov, ktorí milujú prírodu, Kumasi je ideálnym miestom, kde je možné objavovať pobrežné a hornejšie oblasti. Návšteva Kintampo vám umožní vidieť vodopád Kintampo, oblasť a jaskyne Boabeng-Fiema, ktorých domorodí opice budú milovať vašu prítomnosť.

Kumasi je známe svojimi trhmi, zvlášť Ashanti Market je najväčší trh v meste a nájdete na ňom všetko, čím sa Ghana môže pochváliť. Môžete nakupovať rôzne druhy dreva ako tkaniny, nábytok, bižutériu, miestne korenie a bylinky. Pevne veríme, že po ceste na trh si domov odnesiete radosti z výletu do Gany.

Ghana je krajina s fascinujúcou históriou, ktorá sa odrazí v každom pohľade na architektúru, umenie, tradíciu, kultúru a stravu. Môžete objavovať tento najlepší kúsok Afriky s úplným pohodlím a bez problémov s letenkou Kumasi Ghana.

Celkovo, letenka do Gany je cestou do fascinujúci juhovýchodnej Ghany, kde objavíte nekonečné množstvo histórie, kultúry, tradičných obchodov, prírodných krás aj úžasné chute miestneho jedla. Prajeme vám skvelý zážitok v Gane!


Počasie Ghana Kumasi


Ghana Kumasi, ktoré sa nachádza v západnej Afrike, má tropické podnebie so striedavými zrážkami a suchými obdobiami. Výrazné obdobie dažďov začína v apríli a trvá do októbra. Najvyššie teploty sa vyskytujú v marci a apríli, pričom priemerná teplota sa pohybuje v rozmedzí 27-32°C. V noci teplota klesá na približne 22°C.

Počas obdobia sucha, ktoré trvá od novembra do marca, teploty sa môžu dať až na 18°C alebo dokonca nižšie. Vysušené zelené oblasti a polia sú častým výskytom v tomto období. Je dôležité si uvedomiť, že počas celého roka, aj keď sú teploty vysoké, dôležité je piť dostatok vody a udržiavať sa hydratovaný, aby sa zabránilo dehydratácii a iným zdravotným problémom.

Aj napriek tropickej klíme, v Kumasi existuje určitá duševná pohoda a spokojnosť ohľadne počasia, ktoré privádza východisko pre rôzne typy aktivity. Napríklad Kumasi je známe svojimi zápasmi a hokejbalovými zápasmi, ktoré sa odohrávajú počas obdobia sucha najčastejšie na námestí Kumasi Sports Stadium.

Zhrnutie: Kumasi, Ghana, má tropické podnebie so striedavými dažďami a suchými obdobiami. Najvyššie teploty sa vyskytujú v marci a apríli a najnižšie v období sucha, ktoré trvá od novembra do marca. Najdôležitejšie je udržiavať si hydratovanosť počas celého roka a užiť si rôzne aktivity, ktoré sa počas tohto obdobia odohrávajú v meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky