Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Mole National Park

Dovolenka Ghana Mole National Park


Ghana je viacnárodnostná krajina na západe Afriky, ktorá ponúka návštevníkom množstvo fascinujúcich turistických atrakcií. Jednou z najkrajších a najneuveriteľnejších destinácií v Gane je Mole National Park, ktorý je jedným z najstarších a najväčších národných parkov v krajine.

Mole National Park sa nachádza na severe Gany, približne 600 km od hlavného mesta Accra. Park bol založený v roku 1958 a je domovom niekoľkých ohrozených druhov zvierat a rastlín. Jeho rozloha sa rozprestiera na približne 4 577 kilometrov štvorcových.

Jednou z hlavných atrakcií parku je jeho bohatá fauna. Mole National Park je domovom tulákov ako slony, zebier, antilop, krokodílov, opíc a mnohých ďalších druhov. Návštevníci majú možnosť obdivovať tieto zvieratá zblízka a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí. Pre tých, ktorí majú záujem o safari, park ponúka možnosť jazdy na slonoch alebo prechádzať sa v aute so skúseným sprievodcom.

Okrem fauny ponúka Mole National Park aj rozmanitú flóru. Rastie tu množstvo endemických druhov rastlín, ktoré sú ojedinelé a zaujímavé pre botanikov aj laikov. Prechádzka po parku ponúka príležitosť preskúmať rôzne typy ekosystémov, ako sú trávnaté savany, húštiny, bažiny a riečne doliny.

Okrem pozorovania divých zvierat a rastlín si môžete vychutnať aj iné atrakcie v parku. Mole je domovom mnohých vtákov, čo ho robí rajom pre ornitológov. Fanúšikovia vtáctva budú nadšení, keď budú môcť vidieť rôzne druhy vtákov, ktoré tu žijú.

Mole National Park je tiež ideálnym miestom na prechádzky a turistiku. Existuje viacero jazero a vodopádov v parku, ktoré si môžete prezrieť. Tiež je tu možnosť ísť na nočné prechádzky a pozorovať nočnú zver. V prípade, že si chcete niečo odpočinúť, môžete si vybrať z niekoľkých kempov, ktoré sú k dispozícii v parku.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, okolie parku ponúka niekoľko miest na návštevu. V blízkosti parku sa nachádza niekoľko dedín, kde môžete vidieť tradičné ghanské osady a zoznámiť sa s miestnou kultúrou a životným štýlom.

Návšteva Mole National Park je skutočným dobrodružstvom a jedinečnou príležitosťou pre turistov, ktorí chcú spoznať prírodné krásy Gany. Park ponúka nezabudnuteľné zážitky a možnosť objaviť vzácne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú charakteristické pre tento región. Ak hľadáte dovolenku v Afrike, Ghana a jej Mole National Park by mali byť na vrchole vášho zoznamu.


Letenka Ghana Mole National Park


Ghana je fascinujúcim cestovateľským cieľom na Západnej Afrike so svojou bohatou kultúrou, prírodou a históriou. Medzi mnohými turistickými atrakciami tejto krajiny, ktorá si zaslúži pozornosť, sa nachádza aj Mole National Park. Tento národný park je jedným z najväčších a najstarších chránených území v Gane a zároveň ponúka prehľad o jej vynikajúcej divočine.

Na návštevu Mole National Parku je možné sa dopraviť niekoľkými spôsobmi, no najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob je leteckou dopravou. Letenky na trasu do Kumasi alebo Accra, dvoch najväčších ghanských miest, sú jednoducho dostupné s rôznymi leteckými spoločnosťami. Po pristátí v jednom z týchto miest si môžete rezervovať vnútroštátny let do Tamale, hlavného mesta severného regiónu Gany, ktoré sa nachádza zhruba 200 km od Mole National Parku. Cesta vzduchom je najrýchlejším spôsobom, ako sa dopraviť do tejto oblasti a zbaviť sa dlhých ciest autom alebo inými dopravnými prostriedkami.

Po prílete do Tamale je možné si prenajať vozidlo a pokračovať na zhruba trojhodinovú cestu do Mole National Parku. Alternatívou je zapožičanie pravého afrického safari vozidla so skúseným miestnym sprievodcom, ktorý vám poskytne informácie o divokej faune a flóre, ktoré tu nájdete. Cesta do Mole National Parku je pre nikoho zabudnuteľným zážitkom. Práve táto cesta poskytuje tajomný pohľad na ghanský vidiek, ktorý je naplnený tradičnou miestnou kultúrou.

Mole National Park je domovom mnoho druhov zvierat vrátane slonov, antilôp, levov, hyen, paviánov a mnohých ďalších. Po príchode do parku si môžete zabookovať ubytovanie v Mole Motel, kde môžete pozorovať divoké zvieratá priamo z terasy vášho pokoja. Národný park ponúka aj rôzne turistické aktivity ako sú jazdy na slonoch, prechádzky a poznávacie výlety so skúsenými rangermi. Budete mať jedinečnú príležitosť objaviť tajomstvá prírody a zažiť vzrušenie z nepredvídateľného stretu s divokými zvieratami.

Mole National Park nie je len obyčajným parkom, ale miestom, kde môžete zažiť úžasné dobrodružstvo v africkej divočine. Je miestom, kde si môžete vychutnať prírodu bez rušenia a objaviť jedinečnú ghanskú faunu a flóru. Preto neváhajte a vydejte sa na nezabudnuteľnú cestu do Ghany a do Mole National Parku, kde si môžete vychutnať kúzlo afrického safari.


Ubytovanie Ghana Mole National Park


Ghana Mole National Park je národný park v Gane, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Tento park ponúka návštevníkom neuveriteľnú príležitosť vidieť divokú africkú zver a obdivovať úchvatné prírodné scenérie. Ak sa chystáte navštíviť tento park, mali by ste premýšľať aj o ubytovaní.

V parku sa nachádza Mole Safari Lodge, ktorý ponúka luxusné ubytovanie s úžasným výhľadom na národný park. Táto ubytovňa má k dispozícii 40 izieb a každá z nich je vybavená klimatizáciou a súkromnou kúpeľňou. Okrem toho má safari lodge aj plne vybavenú reštauráciu, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a obdivovať zvieratá, ktoré sa pasú na lúkach.

Ak hľadáte niečo skromnejšie, môžete sa ubytovať v Mole Motel, ktorý sa nachádza v blízkosti parku. Táto ubytovňa má k dispozícii 21 izieb a všetky sú vybavené ventilátormi a súkromnými kúpeľňami. Mole Motel má tiež reštauráciu, ktorá ponúka tradičné jedlá a miestne nápoje.

Ak hľadáte niečo vysoko nad zemou, môžete sa zarezervovať do Mole Treehouse, ktorá ponúka skutočne nezabudnuteľný zážitok. Táto ubytovňa sa nachádza 1,5 km od parku a poskytuje nádherný výhľad na okolitú prírodu a zvieratá. Treehouse má jednu izbu pre dvoch hostí, kúpeľňu a malú kuchynku.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, určite si užijete pobyt v Ghana Mole National Park. Park je plný zvierat, ako sú sloni, antilopy, hyeny, opice a veľa ďalších. Okrem toho je park aj domovom pre rôzne druhy vtákov, takže sa môžete tešiť z nádherných zvukov prírody.

Celý park je takmer 5000 hektárov veľký, takže si určite nájdete miesta, kde sa budete môcť zrelaxovať a vychutnať si úchvatné scenérie. Okrem toho sa v parku nachádza aj viacero túr, ktoré vás zavedú do rôznych častí národného parku.

Ubytovanie v Ghana Mole National Park by malo byť súčasťou vašej plánovanej návštevy Gany. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo niečo jednoduchšie, určite si užijete pobyt v tomto úchvatnom národnom parku.


Počasie Ghana Mole National Park


Ghana je západná africká krajina, ktorá sa vyznačuje teplým a vlhkým tropickým podnebím. V dôsledku blízkosti rovníka, teploty v tejto krajine sú celoročne vysoké. Napríklad v národnom parku Mole sa priemerná teplota pohybuje medzi 26 a 33 stupňami Celzia.

Ghana však má dva hlavné obdobia - suché a dažďové. Suché obdobie trvá od novembra do marca a počas tohto obdobia sa v Mole National Parku neočakávajú žiadne zrážky. Táto doba je tiež obdobím najväčšej návštevnosti národného parku, čo znamená, že ceny sú vysoké a ubytovanie musí byť vopred rezervované.

Na druhej strane, dažďové obdobie trvá od apríla do októbra. Toto obdobie je charakterizované vysokými zrážkami a menej návštevami v národnom parku. Ako sa očakáva, počas dažďového obdobia sú ceny nižšie a ubytovanie je ľahšie získať.

Aj keď sa počas dažďového obdobia vyskytujú vysoké zrážky, nie je to nevyhnutne negatívna vec. Obdobie dažďov umožňuje prekvapujúcu premenu v krajinách so zeleným a kvitnúcim prostredím, ktoré je pekné na pohľad. Taktiež sú pravdepodobné pozorovania zvierat v dažďovom lesoch a riečnych dolinách, pretože keď prší, zvieratá prichádzajú na čerstvú trávu pre potravu.

Navštívenie národného parku Mole v Ghana závisí od vašej osobnej preferencie na počasie, pretože to môže ovplyvniť to, čo sa bude diať a ako to vidíte. Bez ohľadu na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Mole National Park, môžete sa tešiť na jedinečné poznatky z afrického divočiny a kultúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Mole National Park


Otázka: Kde sa nachádza Mole National Park v Ghane?
Odpoveď: Mole National Park sa nachádza v severozápadnej časti Ghany, približne osem hodín jazdy autom od hlavného mesta Accra.

Otázka: Aké zvieratá možno v Mole National Park vidieť?
Odpoveď: V Mole National Park môžete vidieť slony, paviány, buvoly, kohúty zoborožce, hyeny, kabyly, antilopy a mnohé ďalšie druhy zvierat.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Mole National Park?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Mole National Park je v období sucha medzi novembrom a aprílom, pretože vtedy je menšia pravdepodobnosť dažďa a je to obdobie migrácie zvierat.

Otázka: Koľko stojí vstup do Mole National Park?
Odpoveď: Vstup do Mole National Park stojí približne 40 GH¢ pre zahraničných turistov a 20 GH¢ pre miestnych obyvateľov.

Otázka: Sú v Mole National Park dostupné turistické ubytovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, v Mole National Park sú dostupné turistické ubytovacie zariadenia, vrátane komfortných hotelov a táborov v blízkosti zvieracej oblasti.

Otázka: Je v Mole National Park poskytovaná turistická prehliadka?
Odpoveď: Áno, v Mole National Park je možné absolvovať turistickú prehliadku, počas ktorej vás sprievodca zavedie k rôznym miestam, odkiaľ budete môcť pozorovať a fotografovať divokú zver.

Otázka: Aké ďalšie aktivity je možné v Mole National Park podniknúť?
Odpoveď: Okrem safari prehliadky je v Mole National Park možné tiež podniknúť turistické prechádzky, vodopádové túry, návštevu tradičných osád a pozorovanie vtákov.

Otázka: Je možné organizovať v Mole National Park piknik alebo grilovačku?
Odpoveď: Áno, v Mole National Park je možné organizovať piknik alebo grilovačku na vyhradenom mieste v táborovom areáli. Je však dôležité predtým získať povolenie od správy parku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky