Objavte lety za najlepšie ceny

Ghana Nzulezo

Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Nzulezo


Q: Čo je Ghana Nzulezo?
A: Ghana Nzulezo je osada postavená na stromoch ponad lagúnou v západnej Ghane.

Q: Ako sa tam dostať?
A: Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo motorkou z miest Amedzofe, Akatsi alebo Aflao. Cesta trvá zhruba tri a pol hodiny.

Q: Aký je vstupný poplatok?
A: Vstupný poplatok je zvyčajne kolem 5 GHc, teda zhruba 1 USD.

Q: Môžem v Nzulezo prenocovať?
A: Áno, v osade sú niektoré ubytovacie zariadenia, ale zvyčajne sú jednoduché a bez elektrickej energie. Odporúča sa si priniesť so sebou vlastnú posteľnú bielizeň.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Nzulezo?
A: Najlepšia doba na návštevu Nzulezo je v období sucha, teda od decembra do marca.

Q: Je v Nzulezo možné zaplatiť kartou?
A: Nie, v Nzulezo nie je možné zaplatiť kartou. Odporúča sa mať pri sebe hotovosť.

Q: Aký je jazyk používaný v Nzulezo?
A: Dominantným jazykom v Nzulezo je Ewe, ale mnoho ľudí tam hovorí aj anglisky.

Q: Je v Nzulezo bezpečné?
A: Áno, Nzulezo je bezpečná oblasť. Odporúča sa však dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie osobnej bezpečnosti, ako napríklad nechať cennosti v hoteli alebo so sebou nosiť len minimum peňazí.


Ubytovanie Ghana Nzulezo


Ghana je krajina plná zaujímavých miest a exotických zážitkov. Jedným z takých miest je aj Nzulezo, jedinečná vesnička na vode v západnej Ghane. Nzulezo, v preklade zložené slovo "Nzu" (jazerá) a "lezo" (vesnica), je jedna z najviac navštevovaných turistických atrakcií v Gane. Nachádza sa v Dolnej Západnej zóne v blízkosti Jezera Tadane.

Hlavnou atrakciou je fakt, že Nzulezo nebola postavená na zemi, ale na slatinovom jazere, a tak tvorí akési "mestské koleso" na vode. Vesnička bola postavená miestnymi rybármi a farmármi pred 400 rokmi a odvtedy zostala na vode. Obyvatelia tu ešte aj dnes žijú v tradičných slatinkových domoch pokrytých palmovými listami a kŕmia sa prevažne rybami, ktoré ulovia v jazere. Samotnú vesničku je možné vidieť všade navôkol iba zázračným spôsobom - cez drevený chodník položený na vode.

Pre turistov sú k dispozícii miestne ubytovacie zariadenia. Hoci sú jednoduché, ponúkajú pohodlné bývanie na plávajúcej dedine a kúsok od prírody. Sú súčasťou toho zážitku, ktorý by ste nemali premeškať, ak sa rozhodnete navštíviť Nzulezo. Nie sú to luksusné hotely, ale stačia na to, aby vás pohodlne ubytovali preľudné prostredie.

Ubytovanie v Nzulezo vám umožní návštevu miesta, ktoré je skutočne zvláštne a ine, ako ste kedy videli. Uprostred jazera, daleko od civilizácie, môžete vidieť a zažiť, ako jednoducho a spokojne žijú miestni obyvatelia vo vesnici postavenej na vode. Výlet do Nzulezo by mal byť určite súčasťou vášho cestovania po Ghane a ubytovanie tu bude vašu skúsenosť ešte autentickejšou.

Návšteva Nzuleza ťažko niekoho neohromí, hlavne ak hľadáte niečo, čo vám umožní spoznať a vidieť niečo úplne iné a zaujímavé. Ib a vynechajte tradičné hotely a vyskúšajte si ubytovanie v Nzulezo, kde prežijete netradičný zážitok a spoznáte odlišný spôsob života obyvateľov tohto miesta. Ak si chcete užiť s rodinou, priateľmi či s partnerom exotickú dovolenku, Ghana a Nzulezo predstavujú jedinečnú cestovateľskú destináciu, kde sa spoja príroda a kultúra v neopakovateľnom zážitku.


Letenka Ghana Nzulezo


Pokoj a harmónia. Dýchajúci prostredie, kde sa cítite dobre a vaše myšlienky sa stávajú jasnejšími. To všetko môžete zažiť v malej dedinke Nzulezo nachádzajúcej sa v západnej časti Ghany. Táto neobvyklá oblasť s jej starobylými domami postavenými na drevených pahých ponorenom do kvapaliny a okolo neho subtropické lesy až po pobrežie Atlantického oceánu, prináša návštevníkom neopakovateľný zážitok.

Návšteva tohto miesta je nevyhnutne spojená s letenkou do Ghana. Existujú rôzne možnosti, ako sa dostať do tohto afrického štátu, no napríklad lety z Európy sú možné do Akry, hlavného mesta Ghany. Tam si môžete prenajať auto alebo využiť miestne taxíky, aby ste sa dostali do Nzuleza.

Návšteva Nzuleza je zážitok, ktorý nemožno porovnať s ničím iným. Dedinka, založená pred viac ako 500 rokmi, bola vybudovaná na drevených pahoch v strede sladkovodnej lagúny. Táto oblasť, takmer nedotknutá civilizáciou, ponúka návštevníkom príležitosť ochutnať niečo originálne a zbaviť sa starostí každodenného života.

Pri premávaní po tejto oblasti, si môžete prezrieť miestne zaujímavosti a prírodné krásy. V dedinke sú zachovalé tradície miestnych obyvateľov a po návšteve miestneho múzea, si môžete vyskúšať tie najobľúbenejšie miestne dobroty.

Jedným z najdôležitejších faktorov tejto oblasti je, že šetrí životné prostredie, a preto každý návštevník by mal byť opatrný na to, ako správne nakladať s odpadkami.

Letenka do Gany je pre niektorých návštevníkov drahá záležitosť. No čo je ale viac ako možnosť cestovať a objavovať miesta, ktoré zanechávajú výrazné dojmy. Ghana môže byť často zanedbávaný kúsok Afriky, no práve toto miesto ponúka niečo, čo určite nechcete premeškať. Návšteva tejto jedinečnej oblasti s ňou spojená je príležitosťou ochutnať miestnu kuchyňu a zažiť dobrodružstvo ponorenia sa do inej kultúry.

Po absolvovaní tejto návštevy, pre pravých cestovateľov, Ghana nie je koniec, ale len začiatok.


Počasie Ghana Nzulezo


Ghana je západoafrická krajina, bohatá na kultúru a históriu. Jedným z unikátnych miest v tejto krajine je Nzulezo, čo je malá dedina postavená na sladkovodnom jazere Amansuri v jednom z najstarších dažďových pralesov v Afrike. Nzulezo je známe ako „dedina na vode“ a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Ghane.

Počasie v Nzulezo je typické pre západnú Afriku. Oblastí Kubovy pedikúry má tropické podnebie s dvoma hlavnými dažďovými obdobiami a dvoma suchými obdobiami. Dažďové obdobie trvá od marca do júna a potom od septembra do novembra. Počas týchto mesiacov oblasť zažíva vysokú vlhkosť a časté prívalové dažde. Teploty sa pohybujú medzi 24 ° C a 32 ° C.

Suché obdobie trvá od decembra do februára a potom od júla do augusta. Počas týchto mesiacov je vzduch suchý a teploty sa môžu pohybovať medzi 27 ° C až 35 ° C. Obdobie sucha je obľúbeným obdobím pre turistov, pretože ponúka slnečné počasie a príležitosť na výlety po jazere bez dažďa.

Nzulezo je známe svojimi tradičnými drevenými chatrčami postavenými na paliach vo vode. Dedina je prístupná len pomocou priesmyku, čo dodáva tomuto miestu stredoveký žiar. Turisti majú možnosť navštíviť dedinu a spoznať miestnych ľudí. Môžete si vyskúšať aj plavby loďou po jazere a obdivovať krásu prírody okolo vás.

Aj keď počasie v Nzulezo je skvelé na pochopenie a spoznanie miestnej kultúry, je dôležité si vziať na pamäť, že tropické dažde môžu byť neočakávané a silné. Odporúča sa vziať si so sebou náhradné oblečenie a ochranné prostriedky proti dažďu, ako je dáždnik. Tiež je dôležité mať na pamäti, že malá dedina nemá vyspelú infraštruktúru, preto sa odporúča mať so sebou dostatok zásob a základných potrieb.

Ak hľadáte jedinečné a autentické miesto na návštevu v Ghane, Nzulezo by mala byť na vrchole vášho zoznamu. S jeho krásnym prostredím a zaujímavou históriou vám toto miesto ponúka jedinečný pohľad na život na vode. Nech sa rozhodnete navštíviť počas daždového obdobia alebo v období sucha, Nzulezo vás určite ohromí svojou krásou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


Dovolenka Ghana Nzulezo


Ghana je krajina plná nevšednosti a pestrých zážitkov. Akými? Napríklad návštevou horských dediniek alebo ostrovných pláží pri Atlantickom oceáne. O tom, že Ghana skrýva mnohé tajomstvá, svedčí aj Nzulezo, miesto, ktoré sa v slovenčine nazýva "vesnica na vode".

Nzulezo je jedinou vesnicou stojacou na drevených kmeňoch na vodnej hladine v Gane. Táto "plávajúca" dedinka sa nachádza na brehu rieky Tano, asi päťdesiat kilometrov juhozápadne od mesta Takoradi. Nzulezo je obklopené bujného tropického pralesa a je obývané miestnymi Ewe ľuďmi.

Prvý dojem, ktorý si samozrejme každý turista, ktorý sa na Nzulezo vyberie, odnáša, je spôsob, akým je dedina umiestnená na vode. Tu nie je asfalt, žiadne betónové budovy alebo autostrády. Naopak, všade naokolo sú len drevené chatrče postavené na drevených kmeňoch. Tento zaujímavý komplex otvára návštevníkom možnosť vidieť, ako miestni ľudia žijú a pracujú na vode.

Pri vstupe do vesnice vás privítajú úsmevní miestni obyvatelia, ktorí budú radi, ak sa zastavíte na rozhovor a dozviete sa niečo z ich kultúry. Nzulezo je známe nielen svojou jedinečnosťou, ale aj tradičným životným štýlom a spoločenskými hodnotami, ktoré sa udržiavajú po mnohé generácie. Všetci zdejší obyvatelia sa musia naučiť plávať a loviť ryby alebo predávať ich na trhoch, kým ostatné členovia rodiny sa starajú o domácnosť alebo o políčka v okolí rieky.

Vesnica je takmer úplne izolovaná od vonkajšieho sveta, ale to práve robí toto miesto ešte krajším, kým obdivujete krásu prirodzeného sveta a obdivujete jednoduchosť a samonosnosť miestnych obyvateľov.

Nzulezo je v súčasnosti rozvinutou turistickou atrakciou, ktorá zabezpečuje zdroj príjmu pre miestnych ľudí. Samotná dedina má turistickej vybavenie v podobe kempingy a chatky postavené na brehu rieky, kde si môžete pozrieť lokálne tanečné programy a hudobné koncerty. K dispozícii sú aj miestne sprievodcovia, ktorí vás zavedú do najzaujímavejších kútov dediny a poskytnú vám veľa zaujímavých informácií o miestnej kultúre, tradíciách a obyčajoch.

Nzulezo je miestom, ktoré nepoznajú všetci turisti navštíviť a niečo nové objaviť zároveň. Ste pripravení objavovať kus Gany? Vyberte sa do Nzulezo, plávajúcej dediny a vychutnajte si jedinečnú atmosféru, ktorú vám poskytne miestna kultúra a tradícia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky