Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Karpathos

Počasie Grécko Karpathos


Grécko Karpathos - Ostrov slnka a nádhery, kde na vás čakajú nádherné pláže, krásne horské výhľady a romantické podvečerné prechádzky. Avšak, aby ste mohli naplno vychutnať všetky krásy Karpathosu, je dobré vedieť, aké počasie sa na ostrove očakáva.

Karpathos sa nachádza v juhovýchodnej časti Grécka v Egejskom mori. Celý rok má na ostrove teplé a suché podnebie, ktoré je ovplyvnené miernym kontinentálnym podnebím a miestnym fénom Meltemi. Tento severozápadný vietor prináša na ostrov osvieženie v horúcich mesiacoch a jeho sila sa pohybuje od 4 do 6 Beaufortových stupňov v lete. Okrem toho, Karpathos je veľmi chráneným ostrovom, pretože sa nachádza v zálive okolo ktorého sa dotýkajú hory. To znamená, že sa nedokáže dostať naťahovanie oblačnosti cez pohoria, preto sa väčšie množstvo oblakov a dažďa pravidelne vyskytuje len v severnej časti ostrova.

Ak sa rozhodnete navštíviť Karpathos, najlepšie mesiace sú jún až september, kedy sa teploty pohybujú v rozmedzí 28-32°C, a more je ideálne pre plávanie. V zime teploty klesajú na priemere 12-15°C, ale takmer vôbec neprší, takže pestrú paletu atrakcií ostrova si môžete vychutnať aj v tomto ročnom období.

Akékoľvek ročné obdobie môže poskytnúť jedinečnú atmosféru na Karpathose. Bez ohľadu na ročné obdobie, ostrov zaručuje čerstvý príval vzduchu, prírodné krásy a okrem plávania na jednej z jeho krásnych pláží, Karpathos ponúka tiež množstvo turisticky a kultúrne preparovaných určitých miest na ostrove.

Ak plánujete návštevu Karpathosu, určite nezabudnite na návštevu nejakých z miestnych krásnych pláži ako sú Apella, Kyra Panagia, Lefkos a ďalšie. Oblasti Afiartis a Gunnari sú ideálne pre surfovanie a východné pobrežie ponúka jedinečnú šancu navštíviť dedinku Olympos s tradíciami zachovanými z dávných čias. Tak prečo sa nevydať do Grécka Karpathosu tento rok na relax a rekreačnú dovolenku? Ostrov, ktorý vás prekvapí svojou krásou, kultúrou a životom.


Dovolenka Grécko Karpathos


Grécko je jednou z najobľúbenejších letovísk pre dovolenkárov z celého sveta. Každý rok pritiahne tisíce turistov svojimi krásnymi plážami, kultúrou a úchvatnou scenériou. Medzi najpopulárnejšie ostrovy patria Santorini, Mykonos a Kréta, ale niektoré skryté poklady Grécka zostávajú ešte nedotknuté masovou turistikou. Jedným z takýchto miest je karpatoská dovolenka na ostrove Karpathos.

Ostrov Karpathos sa nachádza v Južnom Egejskom mori a je druhým najväčším ostrovom z diaľky viditeľného radu ostrovov Dodekanez. Svojou odľahlou polohou sa Karpathos vyhol nadmernému rozvoju a zachoval si svoju autentickú a tradičnú atmosféru. V dôsledku toho je ostrov ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj.

Karpathos je známy svojimi nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Najznámejšou plážou je Apella, kde sa budete cítiť ako v raji. Okrem Apelly nájdete na ostrove mnoho ďalších pláží, ktoré ponúkajú ideálne podmienky pre opaľovanie, plávanie a vodné športy.

Okrem relaxovania na pláži, Karpathos ponúka aj množstvo možností pre objavovanie lokálnej kultúry a histórie. Hlavné mesto ostrova, Pigadia, je malebné prístavné mesto so starobylými rozvalinami a úzkymi uličkami plnými tradičných obchodíkov a reštaurácií. Môžete navštíviť aj tradičné horské dediny, ako je Olympos, kde nájdete zachovanú starú karpatoskú kultúru.

Karpathos je tiež populárny u windsurfistov a kitesurfistov. Na plážach v oblasti Afiartis a Gun Bay je vždy dostatok vetra, čo je ideálne pre tieto vodné športy. Ak sa áno naučíte surfovať, môžete si zapožičať potrebnú výstroj a inštruktora.

Ak sa obávate, že v Karpathose by mohli chýbať ubytovacie možnosti, nemusíte sa báť. Ostrov má širokú škálu hotelov a apartmánov, ktoré uspokoja rôzne rozpočty a preference. Môžete sa ubytovať v luxusnom rezorte s nádherným výhľadom na more alebo v jednoduchých rodinných penziónoch, kde si môžete vychutnať pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás, Karpathos je skvelou voľbou. Tento pokojný a scenický ostrov vám poskytne autentický zážitok z Grécka. Od nádherných pláží po bohatú kultúru, Karpathos má pre každého niečo.


Ubytovanie Grécko Karpathos


Grécko je známe svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi. V rámci tohto krajiny mnoho turistov uprednostňuje navštíviť ostrov Karpathos, obľúbené letovisko plné kultúrnych a prírodných pokladov. Pri plánovaní cesty na tento ostrov je dôležité tiež zvážiť faktor ubytovania.

Karpathos ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré uspokoja požiadavky návštevníkov s rôznymi preferenciami a rozpočtami. Existujú luxusné hotely, ktoré majú všetky moderné vybavenie, ako aj rodinné penzióny a apartmány pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, ostrov Karpathos ponúka mnoho elegantných 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely majú vynikajúce vybavenie vrátane bazénov, fínskych saun, špičkových wellness centier a plážových barov. Okrem toho majú izby s nádherným výhľadom na Egejské more a okolitú prírodu. Personál týchto hotelov je známy svojou ústretovosťou a pohostinnosťou voči svojim hosťom.

Mnoho turistov však preferuje ubytovanie v menších rodinných penziónoch alebo apartmánoch, ktoré poskytujú viac súkromia a nezávislosti. Tieto ubytovacie možnosti sú zvyčajne lacnejšie ako luxusné hotely, čo umožňuje návštevníkom ušetriť peniaze na iné aktivity počas ich pobytu. Rodinné penzióny sú známe svojou domácou atmosférou a príjemným prostredím, kde sa hostia môžu cítiť ako doma. Apartmány ponúkajú plne vybavenú kuchyňu a samostatné obývacie priestory, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Karpathos má množstvo pláží a krásnych skalnatých útesov, takže vybrať si správnu lokalitu pre ubytovanie je dôležité. Mnoho hotelov a apartmánov sa nachádza priamo na pláži, čo je výhodou pre hostí, ktorí si chcú vychutnať krásu Egejského mora a prístup k vodným športom. Ak preferujete pokojnejšie a odľahlé miesta, môžete si vybrať ubytovanie v blízkosti prírodných rezervácií a vysokých útesov.

Pri hľadaní ubytovania na ostrove Karpathos je dôležité urobiť rezerváciu vopred, najmä počas letnej sezóny, keď je ostrov plný turistov. Toto vám zaručí, že získate ubytovacie zariadenie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciam.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Karpathos v Grécku, nezabudnite si pred cestou spraviť domácu úlohu a zistiť, aké možnosti ubytovania sú k dispozícii. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely alebo útulné rodinné penzióny, na tomto nádhernom ostrove určite nájdete ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlný a príjemný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Karpathos


Čo je hlavné mesto Karpathosu?
Hlavné mesto Karpathosu je Pigadia.

Aké sú najkrajšie pláže na Karpathose?
Medzi najkrajšie pláže na Karpathose patria Apella, Agios Nikolaos, Lefkos a Kyra Panagia.

Koľko trvá let z Athensu na Karpathos?
Let z Athensu na Karpathos trvá približne 1 hodinu a 15 minút.

Aké sú typické jedlá v Karpathose?
Typické jedlá v Karpathose zahŕňajú ryžu s hubami (pilafi me manitaria), kozie mäso (katsiki) a šalát s octovou uhorkou a nakladanou červenou cibuľou (tzatziki).

Ako sa dostanem z letiska na Karpathose do mesta Pigadia?
Z letiska sa do mesta Pigadia dá dostať taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Karpathosu?
Najlepšie mesiace na návštevu Karpathosu sú od mája do októbra, keď je počasie teplé a slnečné.

Koľko stojí ubytovanie na Karpathose?
Ceny ubytovania na Karpathose sa líšia v závislosti od typu ubytovania, obdobia a polohy. V priemere môžu byť ceny za noc okolo 50-100 eur za dvojlôžkovú izbu.

Existuje na Karpathose večerný život?
Áno, v meste Pigadia a niektorých turistických strediskách na Karpathose nájdete reštaurácie, bary a kluby s večerným životom.

Je angličtina široko rozšírená na Karpathose?
Áno, angličtina je pomerne rozšírená v turistických oblastiach na Karpathose a väčšina personálu v hoteloch a reštauráciách hovorí anglicky.

Existujú na Karpathose historické pamiatky?
Áno, na Karpathose sa nachádzajú niektoré historické pamiatky, ako napríklad staroveké mestečko Arkesia a byzantské kostoly.


Letenka Grécko Karpathos


Letenka do Grécka Karpathos: Preskúmajte neodkrytý klenot Egejského mora

Karpathos, jedno z najmenších ostrovov v Egejskom mori, síce nepatrí medzi najznámejšie destinácie v Grécku, ale ponúka pôvabné prírodné scenérie, nádherné pláže a bohatú miestnu kultúru. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku a hľadáte pokojné a autentické miesto na objavovanie, letenka do Grécka Karpathos by mohla byť ideálna voľba.

Karpathos je situovaný medzi slávnym ostrovom Rhodos a čarokrásnym ostrovom Kréta. Aj keď je blízko známych turistických destinácií, toto miesto si uchováva svoju nezameniteľnú autenticitu a pôvab. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami s jemným pieskom a priezračne modrou vodou. Každá pláž na ostrove má svoje osobité čaro, či už preferujete tiché a odľudnené pláže alebo živé a rušné, na Karpathose si určite nájdete tú svoju.

Medzi tými najkrajšími plážami sa nachádza Diafani, ktorá je známa svojimi útesmi a prekrásnymi farbami vody. Pláž Apella, ktorá patrí medzi najkrajšie pláže v Grécku, vás očaruje svojou bielou pieskovou plážou a okúzlujúcou turkusovou vodou. Ďalšou plážou, ktorú musíte navštíviť, je Lefkos, známa svojimi malými zálivmi, ktoré sú dokonalým miestom na relaxáciu.

Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, Karpathos ponúka množstvo možností. Ostrov je výborný pre potápanie a snorklovanie, vďaka ktorému môžete objaviť bohatstvo hlbín a farebného morského sveta. Môžete si prenajať aj loďku a vydať sa na prechádzku okolo ostrova, kde vás čakajú nádherné scenérie a pokoj. Prechádzka do hornej časti ostrova vás zase odmení panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu a modré more.

Karpathos tiež ponúka zaujímavú históriu a kultúru. Môžete navštíviť hlavné mesto ostrova, s názvom Karpathos, ktoré je známe svojou tradičnou architektúrou a úzkymi uličkami. Môžete sa prechádzať po malebných dedinkách a objavovať tradičné grécke domy s farebnými dverami a balkónmi. Ak máte radi história a archeológiu, navštívte najväčší archeologický nálezisko na ostrove, Vrondini, kde si môžete prezrieť staré hroby a pamiatky.

Ak sa chystáte na letenku do Grécka Karpathos, je najlepšie letieť do medzinárodného letiska na ostrove, ktoré je spojené so zvyškom Grécka a Európy. Letenky často nájdete za prijateľné ceny, najmä ak plánujete cestu mimo hlavnej letnej sezóny.

Karpathos je skutočným skrytým klenotom v Grécku, sám o sebe ponúka krásu prírody, pohostinnosť miestnych obyvateľov a jedinečnú atmosféru. Takže ak hľadáte pokojnú dovolenku na neodkrytom mieste, letenka do Grécka Karpathos je tu pre vás!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky