Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Lesvos

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lesvos


1. Aké je hlavné mesto na ostrove Lesvos?
Hlavné mesto na ostrove Lesvos je Mytilene.

2. Ako sa dostanem na ostrov Lesvos?
Na ostrov Lesvos sa dá dostať lietadlom, trajektom alebo autobusom.

3. Koľko trvá let z Bratislavy do Mytilene?
Let z Bratislavy do Mytilene trvá približne 3 hodiny a 30 minút.

4. Aké sú hlavné pláže na ostrove Lesvos?
Niektoré z najznámejších pláží na ostrove Lesvos sú Pláž Molyvos, Petra Beach a Pláž Anaxos.

5. Aké sú hlavné pamiatky a atrakcie na ostrove Lesvos?
Niektoré z najznámejších pamiatok a atrakcií na ostrove Lesvos sú Petra, Molyvos Castle, Thermiánske pramene a skalný les Petrified Forest.

6. Aké je typické grécke jedlo na ostrove Lesvos?
Typické grécke jedlo na ostrove Lesvos zahŕňa šalát Grécka, tzatziki, suflaki, mousaka a dolmades.

7. Aké sú vhodné aktivity na ostrove Lesvos pre rodiny s deťmi?
Vhodné aktivity pre rodiny s deťmi na ostrove Lesvos sú návšteva pláží, prechádzky po mestách a dedinkách, návšteva skanzenov a malých zvieracích fariem.

8. Aké je počasie na ostrove Lesvos?
Počasie na ostrove Lesvos je typicky stredomorské, s teplými letami a miernymi zimami. Leto je najteplejším obdobím, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia.

9. Môžem si prenajať auto na ostrove Lesvos?
Áno, je možné si prenajať auto na ostrove Lesvos. Sú tu rôzne autopozičovne, kde si môžete vybrať auto podľa vášho výberu.

10. Aké sú najlepšie časti Lesvos na pobyt?
Niektoré z najlepších častí Lesvos na pobyt sú Molyvos, Petra, Anaxos, Plomari a Sigri. Tieto oblasti ponúkajú pekné pláže, očarujúcu prírodu a množstvo reštaurácií a obchodov.


Počasie Grécko Lesvos


Grécka Lesvos je jedným z najkrajších ostrovov v Egejskom mori a má množstvo turistických atrakcií. Je to skvelé miesto na oddych a relaxáciu v lete, no ako aj v iných letných miestach, počasie môže byť nevyzpytateľné. Grécka Lesvos má subtropické stredozemné podnebie, čo znamená, že jeho letá bývajú horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt.

Letá sú obzvlášť horúce a suché, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 25 - 30°C. Štartovanie v júni, Lesvos ponúka teploty okolo 25°C, ktoré sa môžu zvyšovať s pribúdajúcimi letnými mesiacmi. V júli a auguste sa teploty môžu vyšplhať až na 35°C. Morské vody Lesvos sú teplé a vo výške 23°C až 25°C, čo je ideálne pre plážové aktivity a kúpanie.

To však neznamená, že všetky dni sú na ostrove slnečné a suché. Návštevníci by si mali byť vedomí, že Lesvos môže zažiť niekoľko dní dažďa, no tieto dni nebývajú trvácne a väčšinou trvajú len krátko. Teploty sa však držia na vysokých úrovniach a vlhkosť môže byť dosť vysoká.

Jeseň a zima sú miernejšie, no očakávajte niekoľko dní daždia. Jeseň je stále pomerne teplá, avšak dážď môže byť častejší, s teplotami v približne 21°C. V zime sú teploty v štandardnom rozmedzí 10-15°C a môže dôjsť aj k niektorému sneženiu, keďže leskomorská klimatická oblasť patrí k stredomorskému podnebiu.

Okrem toho, Grécka Lesvos je náchylná na silné veterné podmienky, a preto sa turisti môžu stretnúť s okamihmi, keď vietor značne znižuje teploty a zvyšuje pocit chladu. Preto sa odporúča návšteva počas leta, kedy sú počasie a teploty najpriaznivejšie.

Zhrnutie, Grécka Lesvos je skvelá destinácia pre letnú dovolenku, no stále si treba uvedomiť, že počasie môže byť nevyzpytateľné a turisti by mali byť pripravení na neočakávané zmeny v počasí. Napriek tomu, Lesvos je krásne miesto, ktoré ponúka zaujímavé atrakcie pre každého a je dokonalé miesto pre dovolenku celou rodinou.


Ubytovanie Grécko Lesvos


Lesvos, známe aj ako Lesbos, je grécke ostrovné územie ležiace v Egejskom mori. Toto jedinečné miesto je známe svojou krásnou prírodou, úchvatnými plážami a bohatou kultúrnou históriou. Ak plánujete dovolenku na ostrove Lesvos, je dôležité mať v predstihu zabezpečené vhodné ubytovanie. V tomto článku sa budeme zaoberať možnosťami ubytovania na ostrove Lesvos.

Na Lesvose nájdete širokú škálu možností pre ubytovanie, od hotely až po apartmány a penzióny. Mnoho turistov dáva prednosť ubytovaniu v blízkosti pláží, aby mali možnosť čo najviac času tráviť na slnku a vychutnávať si krásu ostrova. Pobyt v hoteli ponúka mnoho výhod - profesionálny personál, vybavené izby, pravidelné úpravy, vybavené reštaurácie a ďalšie. Niektoré hotely majú dokonca aj vlastné bazény a wellness centrá, v ktorých si hostia môžu dopriať oddych a relaxáciu.

Apartmány a penzióny sú tiež veľmi populárne v Lesvose. Tieto možnosti ubytovania sú ideálne pre tých cestovateľov, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť. Apartmány a penzióny ponúkajú vybavenú kuchynku, čo je ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí si radi varia vlastné jedlá a nechcú byť obmedzení časom otváracích hodín reštaurácií. Okrem toho, väčšina apartmánov a penziónov je situovaná v blízkosti pláží alebo hlavných turistických atrakcií, čo je obrovskou výhodou pre tých, ktorí chcú objavovať krásy Lesvose.

Ak preferujete trochu viac autentickejšiu skúsenosť, môžete skúsiť ubytovanie v tradičných dedinkách na ostrove Lesvos. Tieto dedinky ponúkajú jedinečný pohľad na miestnu kultúru a ozajstnú atmosféru ostrova. V týchto malých dedinkách nájdete rodinné penzióny a bytové domy, kde si budete môcť vychutnať pohostenie miestnych obyvateľov a skúsiť tradičnú grécku kuchyňu. Navyše, budete mať možnosť spoznať skutočný život na Lesvose a interagovať s miestnou komunitou.

Ak hľadáte viac luxusu, Lesvos ponúka aj luxusné hotely a rezorty. Tieto exkluzívne zariadenia ponúkajú špičkové ubytovanie, vyššiu úroveň pohostenia a výnimocné zariadenia, ako sú bazény, wellness centrá, športové aktivity a ďalšie. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať trochu rozkoše a oddychu počas svojej dovolenky.

Ak sa chystáte navštíviť Lesvos, je dôležité mať zabezpečené vhodné ubytovanie. Od hotelov až po apartmány a penzióny, Lesvos ponúka širokú škálu možností, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich potrieb a preferencií. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, môžete sa tešiť na krásy a pohostinnosť ostrova Lesvos.


Dovolenka Grécko Lesvos


Grécko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Táto krajina je známa svojimi krásnymi ostrovmi, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Jedným z týchto ostrovov je Lesvos, ktorý je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu. V tomto článku sa pozrieme na to, čo Lesvos ponúka, a prečo by si na túto destináciu mal dať pozor.

Prvou vecou, ktorá vás na Lesvose zaujme, sú jeho nádherné pláže. Tento ostrov má viac ako 80 pláži, kde si môžete užiť slnko a more. Niektoré z týchto pláží sú obklopené krásnou prírodou a môžete tam nájsť tiché miesta, kde si užijete pokoj a ticho. Ak hľadáte viac akcie, niektoré pláže sú vybavené lehátkami a slnečníkmi, kde si môžete prenajať aj lyže alebo wakeboard.

Lesvos je tiež známy svojimi termálnymi prameňmi, ktoré ponúkajú skvelé liečivé účinky. Tieto pramene sa nachádzajú v centre ostrova a sú obľúbené medzi turistami, ktorí hľadajú prírodnú liečbu pre svoje telo i myseľ.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lesvos, určite si nenechajte ujsť návštevu krásneho mesta Petra. Toto mesto má jednu z najznámejších pláží na ostrove a ponúka aj množstvo historických pamiatok. Petra má tiež krásnu starú časť mesta, kde sa môžete prejsť a obdivovať zachovanú architektúru.

Pre obdivovateľov prírody a zvierat by mohla byť zaujímavá návšteva jedného z najväčších migratórskych miest pre vtáky v Európe, ktoré sa nachádza na Lesvose. V tejto oblasti môžete nájsť množstvo druhov vtákov, ktoré prichádzajú sem v období migrácie.

V Lesvose nájdete množstvo malých dediniek, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a vyskúšať si ich tradičné jedlá. Môžete sa tiež prihlásiť na výlet na ryby so skúsenými rybármi a ochutnať čerstvé raky alebo kalmáre priamo z mora.

Celkovo je Lesvos ideálnou destináciou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť, obdivovať krásu prírody a objaviť históriu tohto úžasného ostrova. Návšteva tejto časti Grécka bude určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte dlho.


Letenka Grécko Lesvos


Grécko Lesvos je ostrov, ktorý sa nachádza v Egejskom mori a patrí medzi najkrajšie destinácie v Grécku. Ostrov je známy svojou bohatou históriou, nádhernými plážami, malebnými dedinkami a chutnou gréckou kuchyňou. Ak si plánujete cestu do Lesvosu, existuje niekoľko možností, ako tam dostať. V tomto článku sa pozrieme na letenky, jednu z najvyhľadávanejších spôsobov cestovania.
Letenky do Lesvosu sú dostupné z rôznych destinácií po celom svete. Ak ste v Európe, najlepšou voľbou je vybrať sa do Atén, a odtiaľ sa prepraviť na ostrov. Existujú pravidelné lety z mnohých európskych miest do Atén, ako napríklad Paríž, Londýn, Rím, Frankfurt a viac. Po prílete do Atén môžete vyhľadať lety, ktoré vás prepraví na Lesvos. Let z Atén trvá zhruba jednu hodinu a ceny sa pohybujú v závislosti od času v roku a od leteckej spoločnosti.
Mnoho letov do Lesvosu je ponúkaných gréckymi leteckými spoločnosťami ako Aegean Airlines či Olympic Air, no existujú aj medzinárodné letecké spoločnosti ako napríklad Ryanair, easyJet a Wizz Air, ktoré súčasne lietajú na ostrov.
Ak sa rozhodnete cestovať z iného kontinentu napríklad z Ameriky či Ázie, môžete sa rozhodnúť pre medzinárodný let do Atén, a odtiaľ pokračovať na Lesvos. Existujú aj priame lety z niektorých amerických a ázijských miest do Atén, ktoré vám ušetria čas a usnadnia celý cestovný plán.
Pri výbere leteniek je vždy dôležité sledovať ceny a dostupnosť letov. Tipy na šetrenie peňazí môže byť rezervácia leteniek vopred, sledovanie sezónnych zliav a porovnávanie cien medzi viacerými leteckými spoločnosťami. Je tiež dôležité si ujasniť svoje preferencie, či hľadáte priame lety alebo ste ochotní podstúpiť krátku prestupnú cestu.
Vždy je dobré si tiež splánovať dopravu od letiska na Lesvosu do vášho vybraného miesta pobytu. Existuje niekoľko možností ako sa dostať z lesvosského letiska do rôznych destinácií na ostrove. Najpopulárnejšie možnosti sú taxík, dopravné služby a požičanie si auta. Mnohé hotely na ostrove taktiež ponúkajú transfer z letiska pre svojich hostí.
Cestovanie letecky na ostrov Lesvos je rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať do tejto krásnej destinácie. Okrem nádherných pláží a malebných dediniek môžete v Lesvose objaviť aj Božský okruh, Kalejdoskopické prírodné vrelce, múzeum zemepisu Lesvou, Kloster Ayiassos a mnoho ďalších atrakcií. Nech sa už rozhodnete, získate prehľad o rozmanitosti tohto úžasného ostrova a budete sa cítiť osvieženými a plnými nezabudnuteľných zážitkov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky