Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Meteora

Letenka Grécko Meteora


Grécko je krajina plná nádherných miest, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z týchto úchvatných miest sú Meteora - monastérne komplexy zasadené v úchvatnej scenérii z visiacich skalných útvarov.

Meteora je súbor kláštorov vystavaných na vrchoch vysokých skalných veží v strednom Grécku, v oblasti Tesálie. Tieto kláštory vyzdvihujú svojim umiestnením na neprístupných skalách, ktoré vytvárajú pôsobivú scenériu. Vznikli v období 14. až 16. storočia a dnes sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Najlepším spôsobom, ako dosiahnuť Meteory, je letecky. Existujú priame lety z mnohých európskych hlavných miest do Tesálie, na letisko v meste Volos. Z airbnb si môžete prenajať auto a potom absolvovať príjemnú vyše dvojhodinovú jazdu do destinácie.

Po prílete do Tesálie budete okamžite zaujatí krajinou. Meteora vám ponúkne jedinečný pohľad na obrovské visiace skalné útvary, ktoré vznikli pred mnohými miliónmi rokov v dôsledku erozie riek a vetrom. Tieto kamenné veže, ktoré zdobia kláštory, vytvárajú fascinujúci pohľad na každého návštevníka.

Po príchode sa môžete rozhodnúť, či sa dostanete na vrcholy skalných útvarov kláštornou lanovkou alebo pešo. Lanovka vám ušetrí niekoľko hodín namáhavého výstupu, ale chôdza vás priblíži k prirodzenému prostrediu a jedinečnej malebnosti okolia. V oboch prípadoch sa dostanete do kláštorných komplexov a budete mať možnosť preskúmať vnútorné kaplnky, zbierky artefaktov a dychberúcu architektúru.

Je dôležité mať na pamäti, že návšteva kláštorov si vyžaduje dodržiavanie striktnych pravidiel. Muži aj ženy by mali mať ramená i nohy zakryté, a tiež by mali byť rešpektované pravidlá ticha a rešpektovania duchovnosti miesta.

Ak sa vám podarí zaujať všetky kláštory, odporúča sa vydobytý výhľad z miesta nazývaného "Varlaam Monastery". Z tejto vyvýšenej polohy uvidíte celý rozsah Meteory a jeho nádherný panoramatický výhľad.

Okrem návštevy kláštorov môžete objaviť aj okolité miesta, ktoré ponúkajú iné atraktívne aktivity. V oblasti nájdete rôzne trasy na turistiku a treky. Môžete sa vybrať doýtťahovania na bicykloch alebo si prenajať miestny kone na prechádzku po kopcovitom teréne.

Grécko je známe aj svojimi lahôdkami a Meteora nie je výnimkou. V oblasti sa nachádzajú rôzne reštaurácie, kde môžete ochutnať miestne pokrmy a zaujímavé grécke vína.

Návšteva Meteory je jedným z tých zážitkov, ktoré zanechávajú trvalé dojmy. Pre každého, kto sa cíti zblízka s prírodou a duchovným svetom, je toto miesto skutočným rajom. Prelet do Tesálie je výbornou voľbou, aby ste sa mohli ponořiť do tejto fascinujúcej destinácie v Grécku.


Počasie Grécko Meteora


Grécko Meteora - fascinujúce počasie v krásnom krajnom

Grécko Meteora, známy aj ako kláštorový komplex Meteora, je jedným z najfascinujúcejších miest Grécka, ktoré ročne priťahuje tisíce turistov z celého sveta. Tento jedinečný svetelný skalnatý komplex, v ktorom sa nachádza množstvo kláštorov, je známy aj pre svoje zmenlivé a nevyspytateľné počasie.

Počasie Meteora závisí od ročného obdobia a môže zvyčajne byť jasné a slnečné alebo zamračené a daždivé. Letné mesiace, predovšetkým júl a august, sú obvykle teplé a suché s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40°C. V zime je tu chladnejšie a s teplotami sa zvyčajne pohybujú okolo 0°C so snehovými zrážkami, ktoré vytvárajú neskutočnú krajinnú pohľadnicu.

Jedno z najfascinujúcejších javov počasia v Meteora je však efekt oblačnosti, ktorý môže meniť podobu krajiny v priebehu niekoľkých minút. Oblačnosť tu vytvára úchvatné farebné efekty, kedy sa obloha na niekoľko minút premení do nebesky modrej, alebo naopak, oblaky kryjú celú krajinnú scenériu a zostáva viditeľný len vrchol kláštoru, ktorý sa zdá akoby plával v oblačnosti.

Aj keď má počasie Meteora často tendencie zmeny, dámy a páni tu majú vždy po čom túžia. Každá ročná doba prináša svoje zmeny do krajiny a dodáva atmosféru místa jej vlastnú krásu a príťažlivosť. Turisti si môžu vychutnať slnko počas letných mesiacov alebo si vychutnať štýl zimy počas chladných zimných dní v komplexe kláštorov Meteora.

Výnimočnosť Meteora leží nielen v jeho historických pamiatkach a okolitom kraji, ale tiež v zaujímavostiach jeho počasia. Môžete tu zažiť nádherné západy slnka, ktoré dodávajú jedinečnú náladu týchto miest, ale aj výnimocné atmosférické podmienky, ktoré vytvárajú neopakovateľné zážitky a kompletne zmenia vaše vnímanie krajiny.

Preto ak sa chystáte navštíviť Grécko Meteora, nezabudnite sa prispôsobiť jeho počasiu a využite všetky jeho krásy a nevyspytateľné zaujímavosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Meteora


Najčastejšie otázky o Grécku a Meteore:

1. Čo je Meteora?
Meteora je skupina kláštorov vybudovaných na strmých skalách v centrálnych Grécku. Sú to kultúrne a náboženské pamiatky svetového dedičstva UNESCO.

2. Ako sa dostanem do Meteory?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Meteory, je cestovanie autom, autobusom alebo vlakom. Výhľady na cestu sú nádherne. Môžete tiež využiť organizované zájazdy, ktoré zahŕňajú prepravu a sprievodcu.

3. Ktorý kláštor je najkrajší v Meteore?
Všetky kláštory v Meteore majú svoje unikátne kúzlo. Kláštor Varlaam a kláštor Megalo Meteoro sú však považované za jedny z najkrajších.

4. Koľko času by som mal stráviť v Meteore?
Odporúča sa stráviť v Meteore minimálne 2-3 dni, aby ste mohli navštíviť viacero kláštorov a vychutnať si okolitú prírodu. To vám tiež dá dosť času na prechádzky a relaxáciu v tejto krásnej oblasti.

5. Aké je vhodné obdobie na návštevu Meteory?
Najvhodnejšie obdobie na návštevu Meteory je na jar (apríl-jún) alebo na jeseň (september-október), keď je počasie príjemné a menej turistov.

6. Aká je cena vstupného do kláštorov v Meteore?
Vstupné do kláštorov v Meteore sa líši, ale pohybuje sa v rozmedzí 2-3 eur.

7. Musím byť oblečený špeciálne, keď navštívim Meteoru a kláštory?
Pri návšteve kláštorov v Meteore je dôležité dodržiavať slušný a prijateľný oblečovací štýl. To znamená nosiť dlhé nohavice alebo sukne, a zakrývať ramená.

8. Je potrebné si vopred rezervovať ubytovanie v Meteore?
Nie je nutné si vopred rezervovať ubytovanie, ale odporúča sa, pretože počet hotelpriestorov v oblasti je obmedzený a v horšom prípade sa môže stať, že nebudete mať voľné miesto.

9. Aké iné miesta môžem navštíviť v blízkosti Meteory?
V blízkosti Meteory sa nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest, ako napríklad mestečko Kalambaka, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov. Môžete tiež navštíviť Delphi, staroveké archeologické miesto, ktoré je považované za jeden z najdôležitejších svetových dedičstiev UNESCO.

10. Aké je miestne jedlo v Grécku a Meteore?
Grécka kuchyňa je známa svojim jednoduchým, ale chutným jedlom. Môžete si vychutnať tradičnú grécku šalátu (Greek salad), gyros, grilované kurča (souvlaki) a mnoho ďalších jedál s gréckym charakterom. V Meteore tiež môžete ochutnať kláštorné víno, ktoré je tu vyrobené.


Dovolenka Grécko Meteora


Keď si človek predstaví Grécko, mnohým sa v mysli vybavia biele domy s modrými strechami, krásne pláže a azúrové more. No Grécko je oveľa viac ako to. Medzi krásy Grécka patrí aj krajina s nezvyčajnými skálami a kláštorami nazývaná Meteora, ktorá predstavuje jeden z najneobvyklejších miest v krajine.

Meteora, čo znamená "visiace kláštory" v gréčtine, sa nachádza v strednej Grécku blízko mesta Kalambaka. V tejto časti Grécka sa nachádza skupina skalnatých vrchov, ktoré sa vynímajú vzhľadom aj v histórii. Tieto skaly vystupujú z okolitej roviny až o 400 metrov do výšky. Na niektorých z nich sú postavené kláštory, ktoré sú turistickými atrakciami.

Meteora sa začala počas 11. storočia stať miestom, kde sa odvracali svetské záležitosti a kde sa prehlbovalo náboženské poznanie. V mestečku Kalambaka je možné vidieť aj kostolíky a kaplnky, ktoré boli postavené ešte pred vznikom kláštorov.

V Meteore bolo pôvodne až 24 kláštorov, no dnes sú väčšinou opustené a turisticky prístupné sú už len 6 z nich. Tieto kláštory sú postavené na skalných vežiach a sú prepojené mrežou chodníkov, ktoré sú do skal vytesané. V niektorých z nich sa nachádza aj bývalá kláštorná knižnica, kde sa nachádza rukopis Bachrabasa, jedno z najvzácnejších kódexov gréckej ortodoxnej cirkevnosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Meteoru, nevynechajte kláštory, ktoré sú otvorené pre turistov: Megalovásíleio, návšteva, ktorú si nesmiete nechať ujsť. Tento kláštor bol postavený v roku 1387 a je najväčším z kláštorov na Meteore. Ďalšie kláštory zahŕňajú kláštor Agia Triada, Roussanou, Varlaam, Great Meteoron a Holy Trinity.

Meteora sú nielen náboženským miestom, ale aj jedinečným prírodno-historickým záujmom Grécka. Určite nie je možné opísať všetku krásu, ktorú táto destinácia ponúka, pretože je potrebné si ju osobne vychutnať.

Dovolenka v Grécku Meteora je určite dokonalou voľbou pre tých, ktorí by si radi radi užili dovolenku z druhej strany Grécka ako klasickú dovolenku pri mori, ale aj pre tých, ktorí hľadajú duchovné prostredie a pokoj od chaotickej reality. Nezabudnite však, že Meteora sú aj miestom k stretnutiu prírody, histórie a kultúry a že každý, kto túto oblasť navštívi, odišie s nezabudnuteľnými zážitkami a báječnými spomienkami v srdci.


Ubytovanie Grécko Meteora


Meteora, známa aj ako "nebeské útesy", je jedným z najznámejších turistických miest v Grécku. Toto oblast má jedinečnú prírodnú krásu a historický význam, a pretoť je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi návštevníkmi z celého sveta. Vzhľadom na svoju popularitu, Meteora ponúka širokú škálu ubytovania pre rôzne potreby a rozpočty.

Hlavnou atrakciou Meteora sú kláštory postavené na vrchole strmých vápencových útesov. Existuje päť hlavných kláštorov, ktoré sú prístupné verejnosti: Kláštor veže svätého Štefana, Kláštor svätého Nikolu Anapausas, Kláštor Veľkého Meteoru, Kláštor Rousanou a Kláštor Varlaam. Väčšina z nich tiež ponúka výhľady na útesy a okolitú krajinu, čo je jedinečný zážitok.

Pre tých, ktorí chcú prespať v kláštore, je to určite unikátna skúsenosť. Niektoré kláštory ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov, ktorí sú ochotní stráviť noc v tichu a pokoji kláštora. Je však potrebné vedieť, že tieto ubytovacie možnosti sú veľmi obľúbené a málo miest pre návštevníkov, takže je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred.

Pre tých, ktorí uprednostňujú tradičnejšie ubytovanie, v okolí Meteora je množstvo hotelov a penziónov. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti kalného mesta Kalambaka, ktoré slúži ako vstupný bod do oblasti Meteora. Kalambaka ponúka širokú škálu hotelov rôznej kategórie, od luxusných rezortov po cenovo dostupné rodinné hotely. Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti kláštorov, čo návštevníkom umožňuje ľahký prístup k týmto historickým pamiatkam.

Okrem toho, mnohé ubytovania v tejto oblasti ponúkajú aj rôzne vybavenie, ako sú reštaurácie s tradičnou gréckou kuchyňou, bazény a wellness centrá. Tí, ktorí sa radi vydávajú na prechádzky a túry, si môžu vybrať aj z rôznych ubytovaní blízko národného parku Meteora. Táto oblasť ponúka krásne prírodné cestičky a výhľady na okolité vrchy.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, návšteva Meteora je skutočne zážitkom, ktorý stojí za to. V tejto jedinečnej kombinácií prírody a kultúrneho dedičstva sa môžete ponoriť do histórie a krásy Grécka. A keďže oblasť Meteora je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v krajine, mali by ste si svoje ubytovanie rezervovať v dostatočnom predstihu, aby ste si mohli užiť túto magickú lokalitu v najlepšom svetle.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky