Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Paxos

Letenka Grécko Paxos


Grécko patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie u nás Slovákov. Ak ste už navštívili známe miesta ako Santorini, Korfu alebo Mykonos a hľadáte niečo menej navštevované, môže byť vašou voľbou ostrov Paxos.

Paxos je malý ostrov nachádzajúci sa v Jónskom mori, patrí k jónskym ostrovom spolu s Korfu, Lefkada, Zakynthos a ďalšími. Aj napriek svojej malej veľkosti sa Paxos môže pochváliť nádhernými plážami, čistým morom a malebnými prístavmi.

Ako sa dostať na ostrov Paxos? Najlepšou možnosťou je letenka do letiska v Korfu, odkiaľ môžete pokračovať buď lodou alebo hydroplánom na Paxos. Cesta trvá zhruba 1 hodinu a cena sa pohybuje okolo 30-40 eur. Ak sa rozhodnete pre loď, musíte počítať s časom cesty 2-3 hodiny a cena sa pohybuje okolo 10-15 eur.

Po príchode na ostrov sa nechajte unášať svojimi zmyslami a objavujte krásy Paxosu. Určite nevynechajte príležitosť navštíviť pláže Voutoumi, Mogonisi a Balos, kde sa budete kúpať v čistom mori a tancovať na piesku pod jemným slnkom. Pre milovníkov histórie odporúčame návštevu starobylých dobytčích ciest a starovekých kostolov.

Okrem pláží a pamiatok si môžete vychutnať aj miestnu gastronómiu, kde sú základom čerstvé miestne ryby a morské plody. Osviežte sa miestnym ovocím a zeleninou alebo ochutnajte miestnu olivovú a bylinkovú pálenku.

Paxos je skutočným rajom pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj. Sú tu skryté zátoky a pláže, ktoré môžete navštíviť iba loďou, takže odporúčame prenajať si loď a objaviť krásu ostrova sami.

Letenka do Grécka na ostrov Paxos vás nesklame. To, čo tu nájdete, je pravá krása Grécka - turistické ruchy sú minimálne a stále sa tu nachádza prírodná krása a čistota. Odporúčame pozrieť sa na lety do Grécka pretože Paxos vám bude zaručenej inšpiráciou.


Dovolenka Grécko Paxos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi dovolenkármi z celého sveta. Toto krásne stredomorské krajiny je známe svojimi fantastickými plážami, historickými pamiatkami a pohostinnosťou svojich obyvateľov. Medzi týmito pokladmi stojí za zmienku ostrov Paxos, jedno z najmenších gréckych ostrovov.

Paxos leží v Jónskom mori a je ideálnym miestom pre tých, ktorí si chcú užiť pokojnú dovolenku na krásnych plážach a preskúmať menej známe časti Grécka. Ostrov je doslova rajom pre milovníkov prírody, sú tu úchvatné skalnaté útesy, malé kamenisté zátoky a krištáľovo čisté more. Paxos má tiež bohatú flóru a faunu, preto je radosť prechádzať sa po jeho zelených kopcoch a objavovať rôzne druhy rastlín a zvierat.

Hlavným mestom ostrova je Gaios, malebná rybárska dedinka s malým prístavom. Okrem pekného historického centra sa tu nachádza mnoho útulných reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a iné miestne špeciality. Výhodou Paxosu je, že ešte nie je tak preplnený turistami, ako iné známe grécke ostrovy, takže si môžete skutočne oddýchnuť a zažiť autentickú atmosféru gréckeho ostrova.

Paxos je známy aj svojimi jaskyňami, ktoré sú skutočným pokladom pre potápačov. Jeden z najznámejších je jaskyňa Ipapantis, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Gaios. Táto jaskyňa je ideálna na potápanie, pretože môžete objavovať rôzne podmorské druhy rýb a iných morských živočíchov.

Pokiaľ ste záujemca o históriu, navštívte starobylú rímsku vilu v prístave Mongonissi. Táto unikátna stavba z 2. storočia bola postavená rímskymi občanmi a je dnes obľúbenou atrakciou pre turistov. Okrem tejto vily nájdete na ostrove aj iné archeologické nálezy, ktoré dokazujú dlhú históriu Paxosu.

Grécko Paxos je taký malý ostrov, ale ponúka tak veľa možností pre dovolenkových nadšencov. Či už si chcete oddýchnuť na pláži, objavovať jaskyne alebo preskúmať vzácne archeologické nálezy, Paxos určite nezostane za svojimi väčšími susedmi. Takže, ak hľadáte pokojnú dovolenku v malebnom prostredí, neváhajte a navštívte tento skvostný kúsok Grécka.


Počasie Grécko Paxos


Grécko Paxos je malý ostrov, nachádzajúci sa na západnom pobreží Grécka. Tento ostrov je známy svojou nádhernou prírodou a pôvabnými plážami. Jednou z vecí, ktoré môžu ovplyvniť výlet na Paxos, je samozrejme počasie.

Klima na ostrove Paxos je typické stredomorské, s teplými a suchými letami a miernymi zimami. Letné teploty sa môžu pohybovať od 25 °C do 35 °C, pričom v zime sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10 °C. Tieto teploty robia Paxos ideálnym miestom na dovolenku počas osviežujúcej letnej sezóny.

Letné mesiace, ktoré sú od júna do septembra, sú zvyčajne suché a slnečné. Turisti majú možnosť vychutnať si teplé dni na pláži a vo vode, ktorá dosahuje teploty okolo 25 °C. Ideálne podmienky na potápanie, potápanie s šnorchlom alebo jachtárčenie.

V septembri sa teploty začínajú postupne chladiť, ale počasie je stále krásne a príjemné. Ráno a večer môže byť trochu chladnejšie, ale počas dňa je ešte dostatok slnka na to, aby ste si užili aktivity na pláži.

Vo väčšine rokov sa júl a august vyznačujú veľkou horúčavou, a preto sa odporúča mať so sebou dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnkom, najmä v priebehu najhorúcich hodín v dňoch.

Pokiaľ ide o zimné mesiace, počasie na Paxose je miernejšie a chladnejšie. Niekedy môže byť oblačnejšie a s malými dažďami. Väčšina turistov radšej prižmurkne oči na zimu a prídu navštíviť Paxos počas teplých a slnečných letných mesiacov.

Všeobecne platí, že počasie na Paxose je mierné a príjemné, čo robí z tohto ostrova obľúbenú destináciu pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a relaxáciu na krásnych plážach. Nech už sa rozhodnete navštíviť Paxos v lete alebo na jeseň, môžete sa tešiť na príjemné počasie a úžasnú dovolenku.


Ubytovanie Grécko Paxos


Paxos je malý grécky ostrov v Jónskom mori, ktorý je obľúbeným miestom pre dovolenky. Jeho krásne pláže, tyrkysová voda a romantická atmosféra pritiahnu každý rok tisíce turistov. Ak sa chystáte na dovolenku na Paxos, pravdepodobne budete hľadať vhodné ubytovanie. V tomto článku vám predstavím niektoré možnosti ubytovania na tomto nádhernom ostrove.

Paxos je známy svojimi tradičnými kamennými domčekmi, ktoré sa zmiešavajú s modernými vilami a apartmánmi. Väčšina ubytovania sa nachádza v prímorskom hlavnom meste Gaios a v malých prístavoch na ostrove, ako sú Lakka a Loggos. Každé z týchto miest má svoje vlastné čaro a sú vhodné pre rôzne typy cestovateľov.

V Gaiosu nájdete široký výber ubytovania, od luxusných hotelov až po jednoduché apartmány. Pre tých, ktorí uprednostňujú luxus a pohodlie, sú tu elegantné hotely s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú moderné izby a apartmány so všetkými potrebnými zariadeniami pre pohodlný pobyt. Mnohé z nich majú aj bazény a reštaurácie, takže nebudete musieť cestovať ďaleko, aby ste si vychutnali dobré jedlo a oddych.

Ak preferujete tradičnejšie ubytovanie, zvážte prenájom tradičného kamenného domu. Tieto domy sú zvyčajne zrekonštruované, aby poskytovali moderné zariadenia, avšak zachovali svoj tradičný charakter. Ubytovanie v kamennom dome vám poskytne autentický zážitok a prinesie vám pocit, že ste sa presunuli späť v čase. Mnohé z týchto domov majú aj terasu s výhľadom na more, kde si môžete vychutnať raňajky alebo večerné víno.

V prístavoch Lakka a Loggos nájdete tiež rôzne možnosti ubytovania. Keďže tieto prístavy sú menšie ako Gaios, nájdete tu menej luxusných hotelov a viac rodinných penziónov a apartmánov. Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma, je ideálne prenajať si apartmán alebo izbu v rodinnom penzióne. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú príjemnú atmosféru a starostlivý personál, ktorý sa postará o vaše pohodlie. Veľa z týchto miestnych penziónov a apartmánov sa nachádza len pár minút chôdze od pláže, takže si môžete vychutnať valiť sa v slnku a kúpať sa v mori kedykoľvek budete chcieť.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si zvolíte, na Paxose si určite užijete svoju dovolenku. Ostrov ponúka niečo pre každého, či už ste si vyhľadali oddych na najkrajších plážach, objavenie histórie a kultúry v malých dedinkách, alebo jednoducho chcete stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ubytovanie na Gréckom ostrove Paxos vám umožní prežiť jedinečnú dovolenku vo vzduchu starožitných gréckych ostrovov a vychutnať si pohodlie a komfort moderného ubytovania.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Paxos


1. Ako sa dostanem z Atén na ostrov Paxos?
Ostrov Paxos nie je priamo dostupný letecky, pretože nemá vlastné letisko. Najjednoduchšou možnosťou je cestovať pravidelným trajektom z prístavu Igoumenitsa. Z Atén sa môžete dostať do Igoumenitsa autobusom, autom alebo vlakom.

2. Koľko trvá trajektová cesta z Igoumenitsa na Paxos?
Trajektová cesta trvá približne 1 hodinu a 30 minút, avšak časový rozvrh môže byť ovplyvnený poveternostnými podmienkami a prevádzkovými obmedzeniami.

3. Kde na ostrove Paxos sa môžem ubytovať?
Ostrov Paxos ponúka rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, apartmánov a viliek. Najväčším mestom na ostrove je Gaios, kde sa nachádzajú väčšina možností ubytovania.

4. Aké sú hlavné pláže na ostrove Paxos?
Najznámejšie pláže na ostrove Paxos sú plážy Lakka, Logos a Mogonissi. Všetky pláže sú piesočnaté a ponúkajú piesočnaté pobrežie s príjemným jemným pieskom.

5. Môžem si prenajať auto na ostrove Paxos?
Áno, je možné si prenajať auto na ostrove Paxos. Existuje niekoľko prenájmových firiem, ktoré ponúkajú autá na prenájom pre turistov. Vzhľadom na obmedzenú veľkosť ostrova je však skúsený vodič odporúčaný, pretože cesty sú úzke a náročnejšie na jazdu.

6. Aké sú typické jedlá na gréckom ostrove Paxos?
Grécka kuchyňa je známa svojimi čerstvými prísadami a chutnými jedlami. Na ostrove Paxos môžete ochutnať typické grécke jedlá, ako sú gyros, feta syr, grécky šalát, tzatziki a baklava. Okrem toho je Paxos tiež známy svojimi čerstvými miestnymi rybami a morskými plodmi.

7. Aké atrakcie a pamiatky môžem navštíviť na ostrove Paxos?
Na ostrove Paxos môžete navštíviť niekoľko krásnych pláží, ako aj historické pamiatky, ako sú kláštory, kostoly a starobylé venkove domy. Medzi najznámejšie atrakcie na ostrove patria Charami pláž, venkove kostol Agios Nikolaos a pevnosť Ozia.

8. Môžem navštíviť okolité ostrovy z Paxosu?
Áno, je možné navštíviť okolité ostrovy, ako sú Antipaxos, Korfu a Lefkada, cez trajektové spojenie z ostrova Paxos. Výlety na okolité ostrovy sú populárne a ponúkajú nádherné pláže a scenériu.

9. Aká je najlepšia doba na návštevu ostrova Paxos?
Najlepšia doba na návštevu ostrova Paxos je od mája do októbra, keď teploty sú príjemné a morska voda je dostatočne teplá na kúpanie. Letné mesiace júl a august sú rušnejšie a teplejšie, kým máj, jún a september ponúkajú miernejší turistický a počasie.

10. Je potrebné si zobrať eurá alebo môžem použiť kreditnú kartu na ostrove Paxos?
Na ostrove Paxos sa odporúča mať hotovosť vo forme eur. Niektoré reštaurácie a hotely môžu akceptovať kreditné karty, ale na miestnych trhoch a menších podnikoch je hotovosť často preferovaná.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky