Objavte lety za najlepšie ceny

Grécko Zakynthos

Dovolenka Grécko Zakynthos


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky a jedno z najkrajších miest, ktoré vás určite nenechá chladnými, je ostrov Zakynthos. Tento ostrov, nachádzajúci sa v Jónskom mori, ponúka skvelé možnosti na relaxáciu, pozorovanie prírodných krás a objavovanie histórie a kultúry.

Jednou z najpopulárnejších pláží na ostrove je Navagio Beach, známa tiež ako Shipwreck Beach. Táto pláž sa nachádza v malebnej zátoke obklopenej vysokými útesmi a je známa svojou bielou piesčitou plážou a jasnou tyrkysovou vodou. Je to ideálne miesto pre milovníkov fotografovania, ktorí tu môžu zachytiť jedinečný výhľad na opustenú loď uviaznutú medzi útesmi.

Pre tých, ktorí radi objavujú prírodné krásy, je návšteva modrých jaskýň na Zakynthose povinnosťou. Tieto jaskyne, ktoré sú prístupné iba loďou, poskytujú nezabudnuteľný zážitok. Ich názov dostali vďaka jasným modrým farbám, ktoré sa odrážajú od povrchu vody a vytvárajú nezvyčajnú atmosféru.

Ostrov Zakynthos je tiež domovom vzácneho morayelovitého vtáka známeho ako karetta-karetta. Tieto korytnačky sú známe tým, že každý rok sem prichádzajú na svoje hniezdištia a ich výskyt priláka množstvo návštevníkov. Môžete sa zúčastniť exkurzie, kde budete mať možnosť ich sledovať pri ich prirodzených aktivitách bez toho, aby ste im spôsobili nejakú škodu.

Ak máte radi históriu a kultúru, mali by ste navštíviť mesto Zakynthos. Toto hlavné mesto ostrova je plné pekných budov a pamiatok, ako je napríklad katedrála Agios Dionysios, ktorá je dedikovaná patrónovi ostrova. Vo vnútri katedrály nájdete pozoruhodné umelecké diela a relicie svätca.

Grécko je tiež známe svojou chutnou kuchyňou a na ostrove Zakynthos nebudete sklamaní. Môžete ochutnať tradičné grécke jedlá, ako napríklad moussaku (puding z baklažánu s mletým mäsom), tzatziki (chladený jogurtový dip s uhorkou a cesnakom) a baklava (sladké bohato s cesto a orieškami). Okrem toho si môžete vychutnať aj miestne víno a olivový olej, ktoré sú jedinečné pre tento región.

Dovolenka na ostrove Zakynthos je bezpochyby vynikajúcou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľné letné dobrodružstvo. Nech už si vyberiete relaxáciu na pláži, objavovanie prírodných krás alebo ponořenie sa do histórie a kultúry, tento ostrov vám ponúkne všetko, čo si môžete priať. Nezabudnite si pripraviť fotoaparát a chuťové poháriky, pretože Zakynthos vás určite nadchne svojou krásou a chuťami Grécka.


Ubytovanie Grécko Zakynthos


Grécko, tieto dve slová mnohých okamžite navádzajú na myšlienky o modrom mori, bielych plážach a slnkom zapálených ružových kožiach. A jedno z tých miest, ktoré sú tou pravou definíciou tohto idylického obrazu, je Zakynthos. Ak sa teda rozhodnete, že sa tam chcete zastaviť, budete potrebovať ubytovanie. Našťastie, toto grécky ostrov má množstvo možností, či už máte radi luxusné hotely alebo lakovanie pod holým nebom a kempovanie.

Najpopulárnejšou oblasťou pre turistov je Laganas, kde nájdete množstvo barov a klubov, ktoré sú prístupné po celú noc. Ak teda hľadáte pohodlné miesto, kde môžete byť blízko najlepších diskoték, nachádza sa tu množstvo hotelov a apartmánov, kde sa budete môcť uchytiť. Čo sa týka cien, Laganas nie je najlacnejšia oblasť na ostrove, ale určite ponúka najlepšie zábavné možnosti.

Pre tie tichšie a romantické chvíle, určite zvažte ubytovanie v mestečku Tsilivi. Nachádza sa na severe ostrova, kde nájdete pár výborných pláží, ktoré nie sú tak preplnené ako tie v Laganase. Tsilivi ponúka veľa luxusných ubytovacích zariadení. Od elegantných rezortov až po malé penzióny, ktoré majú svoju duchaplnú atmosféru.

Ak preferujete intímnejší pobyt, tak skúste menšie dedinky, kde môžete zažiť pôvodné grécke prostredie. Priateľské ​​ubytovanie, ktoré sa spája s povahou miestnych obyvateľov, je dostupné vo väčšine z nich. Agios Sostis a Keri sú výborné voľby, pre tých čo pri hľadaní pokojnejších a tradičných miest. Ubytovanie zväčša ponúkajú miestni majitelia a je to jedna z najlepších možností pre tých, ktorí túžia zažiť Grécko v jeho najautentickejšej forme.

Pre miestnych aj turistov obľúbená oblasť je mestečko Argasi. Nachádza sa na juhu ostrova a bohužiaľ v porovnaní s inými miestami je zrejmé, že má výraznejší komerčný charakter. V blízkosti tu sú mnohé pekné pláže, a pre tých, ktorí sú radi v pohybe by sa mohli rozhodnúť pre rôzne vodné aktivity. Ako táto oblasť už bola rozvinutá pre turistov, nájdete tu nekonečné množstvo ubytovacích možností, od lacných hotely až po drahé rezorty.

Ak ste ešte nikdy neboli na Zakynthose, uistite sa, že máte pre prípad, že ste to bude mať problém s hľadaním žiaduceho ubytovania v období letnej sezóny, dostatok času na výber. Okrem vyššie popísaných oblastí má Zakynthos mnoho ďalších miest, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, spomínaný ostrov spĺňa všetky kritériá pre dokonalú grécku dovolenku. Tento ostrov je jedným z najkrajších miest v Grécku a patrí medzi tie, ktoré určite stojí za návštevu.


Letenka Grécko Zakynthos


Zakynthos, známy aj ako Zante, je malý ostrov nachádzajúci sa na západe Grécka. Je to populárna turistická destinácia vďaka svojim nádherným plážam, modrému moru a pôvabej prírode. Ak hľadáte dovolenku plnú slnka, piesku a dobrodružstva, letenka do Grécka Zakynthos by mohla byť pre vás tá správna voľba.

Jedným z najväčších lákadiel Zakynthosu je známa pláž Navagio, alebo tiež Shipwreck Beach. Svoj názov dostala práve preto, že na jej pobreží leží stará vrak lode, čo dodáva pláži charakteristický vzhľad. Svojou jemnou bielou piesočnatou plážou a tyrkysovým morom je Navagio jednou z najfotografovanejších pláží na svete. Je to ideálne miesto na relaxáciu, prechádzky po brehu alebo sťahovanie so zbieraním šperkov z morského dna. Pre milovníkov adrenalínu je možné si vychutnať výhľad z vyhliadkovej plošiny nad plážou.

Okrem toho, Zakynthos ponúka aj mnoho iných krásnych pláží, ktoré stoja za návštevu. Pláž Gerakas je známa svojou biologickou rozmanitosťou a je obľúbená medzi milovníkmi želv. Táto pláž slúži ako hniezdište vzácnych korytnačiek Caretta Caretta a používa sa na ochranu týchto ohrozených druhov. Ďalšou nádhernou plážou je pláž Banana, ktorá je známa svojimi vodnými športmi, ako je windsurfing, vodné lyžovanie a pádlovanie. Taktiež je tu dostatok miesta na slnenie a oddychovej čas na piesočnej pláži.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvá, Zakynthos ponúka možnosť objavovať jaskyne a skalné útvary. Modrá jaskyňa je jednou z najznámejších jaskýň na ostrove. Je to úkryt s čistými a modrými vodami, ktoré sa zdajú také nereálne a sú ideálne na plávanie a šnorchlovanie. Zakynthos tiež ponúka skvelé možnosti pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu. Mesto Zakynthos je plné pekných budov v stredomorskom štýle a ponúka nádhernú atmosféru na prechádzky po úzkych uličkách.

Aby ste sa dostali na tento nádherný ostrov, letenky do Grécka Zakynthos sú k dispozícii z mnohých krajín. Mnoho Medzinárodných letísk po celom svete ponúka priame lety do Zakynthosu. Okrem toho, v blízkosti sa nachádza aj letisko v Aténach, odkiaľ sú k dispozícii prepojenia na malé ostrovy Grécka vrátane Zakynthia.

Celý rok je možné tu nájsť teplé počasie. Letná sezóna je však najlepším časom na návštevu, pretože teplota vzduchu a mora je ideálna na plávanie a slnenie. Grécko Zakynthos je skvelým miestom pre letnú dovolenku plnú relaxu, zábavy a dobrodružstva. Bez ohľadu na to či ste zamilovaný pár, rodina alebo dobrodruh, Zakynthos má pre všetkých niečo. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do tohto nádherného gréckeho ostrova a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Grécko Zakynthos


Zakynthos, známy tiež ako Zante, je jedným z najkrajších ostrovov v Grécku. Svojou nádhernou prírodou, krásnymi plážami a fascinujúcou históriou pritiahne každého návštevníka. Jedným z faktorov, ktorý robí Zakynthos tak obľúbeným destináciou, je jeho príjemné a slnečné počasie.

Zakynthos má stredomorské podnebie, čo znamená, že leto je tu dlhé, horúce a suché, zatiaľ čo zima je mierne a vlhké. Toto počasie robí z Zakynthosu ideálne miesto na dovolenku, a to nielen pre plážové aktivity, ale aj pre objavovanie krás ostrova.

Leto na Zakynthose začína už v máji a trvá do septembra. Teploty na ostrove sa pohybujú okolo 25-30 °C, s niektorými horúcimi dňami v lete dosahujúcimi až 35 °C. Teplota mora je teplá a príjemná na plávanie, dosahujúca teplotu okolo 25-27 °C. Toto povzbudzuje návštevníkov k vychutnávaniu si plážových aktivít, ako je opaľovanie, potápanie sa a vodné športy.

Zakynthos je tiež známy svojimi živými a farebnými západmi slnka. Vďaka jasnému a čistému nebu ponúka ostrov úžasné príležitosti na fotografovanie a vytváranie nezabudnuteľných spomienok zo slnečných západov slnka.

Začiatkom jesene, v októbri a novembri, začnú teploty klesať a nastáva obdobie miernych dažďov. V tomto období môžete zažiť pár daždivých dní, ale ostrov zostáva stále príjemný s teplotami okolo 20-25 °C. Toto je vhodný čas na prechádzky po kraji, objavovanie tradičných gréckych dedín a ochutnávanie miestnej kuchyne.

Zima na Zakynthose je mierna, s teplotami okolo 10-15 °C. Zatiaľ čo teploty sú nižšie, väčšina hotelov a reštaurácií na ostrove zostáva otvorená, ponúkajúc návštevníkom príležitosť cestovať za hodnotné a menej preplnené skúsenosti. Existuje tiež viac príležitostí na objavovanie histórie ostrova a jeho kultúry.

Celkové počasie na Zakynthose je príjemné a vhodné pre návštevu po väčšinu roka. Letné mesiace sú ideálne pre milovníkov pláže a vodných športov, zatiaľ čo jesenné a zimné mesiace ponúkajú príležitosť na objavovanie ostrova, bez davov turistov.

Ak plánujete navštíviť grécky ostrov Zakynthos, môžete sa tešiť na skvelé počasie, ktoré umocní vaše dovolenkové zážitky a poskytne vám nezabudnuteľné spomienky na tento nádherný kúsok Grécka.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Zakynthos


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa dovolenky na gréckom ostrove Zakynthos sú:

1. Aké je počasie na Zakynthose v lete?

V lete je na Zakynthose veľmi teplé a slnečné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a viac, s minimálnou zrážkou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Zakynthosu?

Najlepší čas na návštevu Zakynthosu je od mája do októbra, keď je najväčšia pravdepodobnosť, že počasie bude teplé a slnečné.

3. Aké je miestne jedlo na Zakynthose?

Miestne jedlo na Zakynthose sa zameriava na čerstvé ryby a morské plody, ovocie a zeleninu, olivový olej a bylinky.

4. Ako sa dostať na Zakynthos?

Na Zakynthos sa dá dostať letecky z mnohých miest Európy, ale aj trajektom z Grécka a Itálie.

5. Aké sú najlepšie pláže na Zakynthose?

Najlepšie pláže na Zakynthose sú Navagio, Laganas, Gerakas, Porto Koukla, Banana a mnoho ďalších.

6. Kde sa môžem ubytovať na Zakynthose?

Na Zakynthose sú k dispozícii hotelové izby, apartmány, vily a kempy. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží.

7. Kde si môžem požičať auto na Zakynthose?

Auto si môžete požičať na letisku alebo v jednom z mnohých prenajímateľov áut na ostrove. Výhodou je možnosť objaviť skryté pláže a krásy ostrova, ktoré sú ťažko dostupné hromadnou dopravou.

8. Potrebujem si poznať gréčtinu, aby som sa vedel porozumieť na Zakynthose?

Nie, na Zakynthose sa väčšina ľudí dobre porozumie aj angličtine. Gréčtina sa ale určite ocení pri komunikácii s miestnymi obyvateľmi.

9. Kde sa dá šnorchlovať alebo potápať na Zakynthose?

Na Zakynthose je mnoho miest vhodných na šnorchlovanie alebo potápanie, ako napríklad pláži Navagio alebo kapskej pláži.

10. Aké sú najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose?

Najdôležitejšie pamiatky na Zakynthose sú okrem iného hrad Bochali, kláštor Anafonitria, Pláž Navagio a ostrov Keri.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky