Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Bakuriani

Počasie Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko Bakuriani je úžasná turistická destinácia, ktorá sa nachádza v krásnom horskom prostredí. Má veľmi príjemné podnebie a ponúka nádherné výhľady na zasnežené vrcholy, preto je ideálnou destináciou na lyžovačku alebo turistiku.

Bakuriani leží v nadmorskej výške 1 700 metrov nad morom v stredom horskom pásme Gruzína, a je obklopené zasneženými vrchmi, ktoré tvoria nádhernú scenériu. Počas zimných mesiacov môžete očakávať teploty v rozmedzí od -3 °C až -10 °C, čo z neho robí ideálnu destináciu pre lyžovanie.

V lete môže byť počasie v Bakuriani teplejšie, s teplotami dosahujúcimi až 18 °C. Očakávajte však mnoho daždivých dní. Najlepšie obdobie na návštevu tejto oblasti je v jarných a letných mesiacoch, kedy je počasie miernejšie a príroda ešte viac atraktívna.

Okrem lyžovania a turistiky je možné v Bakuriani podnikať aj rôzne iné aktivity, ako napríklad jazdu na koni, tenis, golfovanie a cyklistiku. Pre tých, ktorí hľadajú niečo príjemné pre relaxáciu, sú k dispozícii luxusné spa a wellness centrá.

V Bakuriani sa môžete tešiť na množstvo možností na stravovanie vo veľmi zaujímavých reštauráciách a baroch. Tu môžete ochutnať rôzne druhy tradičného gruzínskeho jedla, ako napríklad gruzínske chleby nazývané "khachapuri" a slávne gruzínske pivo. Okrem toho tu nájdete aj mnoho rôznych trhov, kde môžete nakupovať tradičné gruzínske výrobky ako sú sušené ovocie, orechy alebo vínká.

Okrem toho môžete navštíviť aj historické a kultúrne pamiatky v okolí, napríklad UNESCO chránené Monastier Sapara alebo kláštor Timotesubani. Toto sú miesta, ktoré presne zobrazujú historické dedičstvo Gruzínska.

Celkovo, Bakuriani je nádherná turistická destinácia bohatá na prírodu, kultúru a históriu. Užijete si tu veľa nádherných zážitkov a získate nezabudnuteľné zážitky. Preto sa neváhajte vydať do tejto malebnej oblasti a spoznať všetko, čo má pre vás pripravené.


Letenka Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko Bakuriani: Poklad v Kavkazských horách

Bakuriani, malebné horské mestečko v Gruzínsku, je jedným z najpopulárnejších lyžiarskych stredísk v celej strednej Európe. Svojou bohatou históriou a úchvatnou prírodou láka návštevníkov z celého sveta. Než však začnete pochysovať o vzdialenosti, je dôležité zdôrazniť, že letenka do Gruzínska je ľahko dostupná a ponúka skvelú hodnotu za peniaze.

Ak ste lyžiarskym nadšencom, Bakuriani je pre vás skutočným rajom. Nachádza sa na juhu Kavkazských hôr a lyžiarske trate sú tu dostupné všetkým úrovňam skúseností. Dlhé zjazdovky, perfektno upravené snehové parky a jazdy pre freeriderov robia z Bakuriani skutočnú zimu snov. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený lyžiar, nájdete tu ideálnu trasu pre vás.

Okrem lyžovania a snowboardingu Bakuriani ponúka aj mnoho iných aktivít. Môžete sa vydať na túru po malebných okolitých horách, prechádzať sa na koni v zasnežených údoliach alebo si vychutnávať jazdu na sanke. Nechýbajú tu ani wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a rozmaznávať sa po náročnom dne na svahu.

Bakuriani je však viac ako len lyžiarske stredisko. Jeho bohatá kultúra a históriu sú viditeľné na každom rohu. Mestečko je známe svojimi tradičnými drevenými domčekmi, ktoré pochádzajú ešte z doby Sovietskeho zväzu. Môžete si vychutnávať gruzínsku kuchyňu v miestnych reštauráciách a ochutnať miestne špeciality ako je chinkali (plnené cestoviny) alebo chacha (tradičný gruzínsky liehovinu).

Od Bakuriani je tiež veľmi jednoduché sa dostať do hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi, ktoré je od neho vzdialené približne 2 hodiny autom. Tbilisi je tradičným i moderným mestom plným histórie, architektúry a kultúrneho dedičstva. Prechádzka po úzkych uličkách starej časti mesta vás prenesie do iného sveta.

Ak sa chcete dostať do Bakuriani, nebudete mať žiadny problém nájsť letenku. Mnoho európskych leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do Tbilisi a z mesta potom pohodlne a rýchlo dosiahnete Bakuriani. Náklady na letenku závisia od letoviska, odkiaľ letíte, a obdobie, v ktorom cestujete. Avšak v porovnaní s inými populárnymi lyžiarskymi strediskami je letenka do Bakuriani často cenovo dostupnejšia.

Ak túžite po skutočne jedinečnej lyžiarskej dovolenke, Gruzínsko Bakuriani je automatickou voľbou. Jeho blendu prírodného krásy, lyžiarskych zážitkov a kultúrnych skvostov vás nadchne a spôsobí, že sa sem budete chcieť vrátiť znova a znova. Využite príležitosť a nájdite si dostupnú letenku do tejto zimnej krajiny a zažite jedinečnú dovolenku, akú ste si vždy predstavovali.


Ubytovanie Gruzínsko Bakuriani


Bakuriani, rozložené v Gruzínskom Kaukaze, je jedným z najobľúbenejších stredísk pre zimné športy a turistiku. Jeho malebná príroda a výborné podmienky pre lyžovanie a snowboarding privádzajú návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny kút Gruzínska, prvé, čo budete potrebovať, je kvalitné ubytovanie.

V Bakuriani nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a chatky. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti hlavných lyžiarskych zón, čo znamená, že sa nemusíte vzdialiť od svojich obľúbených športových aktivít.

Luxusné hotely v Bakuriani ponúkajú všetky potrebné vybavenie a služby, ktoré by ste očakávali od luxusného rezortu. Sú vybavené modernými izbami s vlastnými kúpeľňami, klimatizáciou, TV a minibarom. Niektoré hotely majú aj wellness centrá, kde môžete relaxovať po dlhom dni na svahu. Ich reštaurácie ponúkajú tradičnú gruzínsku kuchyňu, ktorá vás určite očarí.

Pre tých cestovateľov, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, sa v Bakuriani nachádzajú aj súkromné apartmány a chatky. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlie domáceho prostredia a často majú vlastné kuchyne, čo umožňuje hostom pripraviť si vlastné jedlá. Chatky s krbmi poskytujú príjemné prostredie na relaxáciu po zábavnom dni v snehu.

Okrem ubytovacích zariadení v meste Bakuriani nájdete aj hotely a penzióny v okolitých horských oblastiach. Tieto možnosti vám umožňujú so slnkom zliať sa s prírodou a vychutnať si pokojné chvíle vo veľkom kruhu Kaukazských hôr.

Pri plánovaní vašej dovolenky v Bakuriani je dôležité si zabezpečiť ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej sezóny. Rezerváciou vopred si iste zabezpečíte miesto v niektorom z týchto skvelých zariadení.

V Bakuriani nájdete celoročné aktivity pre každého. Okrem lyžovania a snowboardingu ponúka táto oblasť vzrušujúce vodopády, jazerá a možnosti turistiky. Pre výnimočný zážitok môžete vyskúšať aj jazdu na koňoch alebo sa vydať na výlet do blízkych termálnych prameňov.

Bakuriani je skutočne úchvatnou destináciou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, ak máte radi zimné športy a prírodu. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, táto oblasť vám poskytne pohodlné a príjemné miesto na odpočinok a relaxáciu počas vašej dovolenky. Ak sa chystáte do Gruzínska a Bakuriani, nezabudnite si vopred zabezpečiť svoje ubytovanie a pripravte sa na skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko, krajina orientálny, ktorá očarí každého návštevníka svojou bohatou históriou, kultúrnou dedičinou, malebnou prírodou, horskými vrchmi, termálnymi prameňmi a útulnými horskými strediskami.

Medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie horské strediská patrí aj Bakuriani, ktoré sa nachádza na juhu Gruzínska v blízkosti hlavného mesta Tbilisi.

Bakuriani je ideálnou destináciou pre milovníkov zimných športov, ale rovnako tak aj pre tých, ktorí hľadajú relax počas letných mesiacov v prírodnom prostredí. Počas leta sa môžete vydať na túry a vychádzky do okolitých hôr, navštíviť neďaleké termálne pramene alebo sa ponoriť do kultúry a histórie Gruzínska v okolitých dedinách.

Počas zimy sa v stredisku nachádza množstvo lyžiarskych tratí pre milovníkov zjazdového lyžovania a snowboardingu. Stredisko má pre záujemcov aj vynikajúce vybavenie na preteky a tréningy, čo umožňuje Go proffesional si sľubovať s ktorýmkoľvek medzinárodným šampionátom.

Okrem lyžovania a snowboardingu si môžete v stredisku zahrať ďalšie športy ako napríklad vodné lyžovanie, jazdenie na koňoch, bowling alebo pingpongový stôl. V blízkosti sa tiež nachádza termálny bazén, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dne.

Keď sa chcete zoznámiť s miestnymi zvyklosťami a tradíciami, navštívte miestne trhy a obchody, kde nájdete tradičné rukodielné výrobky, kyslé produkty, ktoré podávajú miestne varený s kyslou smotanou alebo čaj, ktorý pravdepodobne uvarila žena domácnosti, s ktorou sa práve rozprávate.

Bakuriani je tiež výhodnou polohou pre návštevu blízkych atrakcií, ako sú ruiny katedrál, pevnosti a kláštory, ktoré sú svedkami bohatej histórie tohto regiónu.

Pri plánovaní dovolenky v Bakuriani sa odporúča zabezpečiť si ubytovanie vopred, pretože hodiny praxe ukázali, že množstvo návštevníkov prekračuje možnosti ubytovacieho prostredia. Ak nechcete mať starosti s hľadaním ubytovania priamo na mieste, môžte si ho objednať cez internet alebo kontaktovať cestovnú kanceláriu, ktorá Vám zabezpečí nielen ubytovanie, ale aj kvalifikovaný sprievodca a organizuje Vám tie najlepšie programy.

Pre tých, ktorí sa chystajú do Gruzínska na dovolenku, Bakuriani je bezpochyby skvelou voľbou. S dokonalým spojením prírodných a kultúrnych zážitkov, horským športom, kvalitnými službami a skvelým miestom na relax, všetci návštevníci odchádzajú domov s nezabudnuteľnými spomienkami a láskavou spomienku na krásu Gruzínska súčasne.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Bakuriani


Otázka: Kam sa nachádza Bakuriani?
Odpoveď: Bakuriani je horské letovisko nachádzajúce sa v strednej Gruzínskoj oblasti Imereti.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity, ktoré sa dajú v Bakuriani robiť?
Odpoveď: V Bakuriani sa dajú robiť mnohé aktivity vrátane lyžovania, snowboardovania, turistiky a cyklistiky, jazdy na koňoch, aj tento rok sa dá zaviesť do nového sveta virtuálnej reality.

Otázka: Kedy je najlepšie návšteva Bakuriani?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Bakuriani je medzi decembrom a marcom pre lyžovanie a snowboardovanie, ale turistická sezóna trvá od júna do septembra.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta k návšteve v Bakuriani?
Odpoveď: V Bakuriani sa dajú navštíviť Orbi Palace, park Kino, tradičné georgiánske reštaurácie a miestne obchody s kulinárske suveníry.

Otázka: Aké sú ceny za ubytovanie v Bakuriani?
Odpoveď: Ceny za ubytovanie v Bakuriani sa líšia v závislosti od typu ubytovania, zvyčajne sú však výrazne lacnejšie ako v Európe. Cena sa pohybuje od 10 eur za noc až po 50 eur za noc za luxusnejšie hotely a apartmány.

Otázka: Ako sa dá do Bakuriani dostať?
Odpoveď: Možno sa dostať z Tbilisi autom, autobusom alebo taxíkom. Cesta trvá približne dve hodiny.

Otázka: Aký je počasie v Bakuriani?
Odpoveď: Počas zimy tam býva studené a sneží, v lete zase horúco a vlhko. Teploty v zime sa pohybujú od -5 až +5°C a v lete od +10 až +25°C.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Bakuriani?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v Bakuriani sú Tornike, Art-Space, Flash Back, Bar Bareta.

Otázka: Ktoré aktivity sú vhodné pre deti v Bakuriani?
Odpoveď: Deti sa môžu zabaviť v zábavnom parku Bakuriani, mať radšej alternatívne aktivity ako napríklad bobovú dráhu, či jazdu koňmi.

Otázka: Je v Bakuriani zdravotnícka starostlivosť k dispozícii?
Odpoveď: Áno, v Bakuriani je k dispozícii zdravotnícke zariadenie so súkromnými ambulantnými službami.

Otázka: Aký je oblečený kód na lyžovanie v Bakuriani?
Odpoveď: Pri lyžovaní sa odporúča nosiť prilbu, lyžiarsku alebo snowboardovú bundu a nohavice, rukavice a sólu.

Otázka: Koľko stojí lístok na lyžovanie v Bakuriani?
Odpoveď: Cena lístka na lyžovanie sa líši v závislosti od toho, ktorý vlek alebo lanovka sa chce použiť, zvyčajne sa pohybuje od 10 do 30 eur za deň.

Otázka: Aké sú najlepšie hotely v Bakuriani?
Odpoveď: Najlepšími hotely v Bakuriani sú Crystal Resort & SPA, Hotel Mgzavrebi Bakuriani, Bakuriani Palace a Bakuriani Plaza.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky