Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Bakuriani Ski Resort

Dovolenka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Gruzínsko Bakuriani Ski Resort – Dovolenka pre každého

Gruzínsko je krajina, ktorá ponúka veľa krásnych miest a oblastí na návštevu, ale jedným z veľmi populárnych miest je ski resort Bakuriani. Toto letovisko sa nachádza v oblasti Samtskhe-Javakheti a patrí medzi najnavštevovanejšie horské letoviská v Gruzínsku. Táto oblasť je obľúbená pre svoje krásne hory, z nichž niektoré sa vyskytujú až do výšky viac ako 2000 metrov, vďaka čomu môžete cítiť ozajstnú eufóriu v čase lyžovačky.

Bakuriani Ski Resort ponúka skvelé možnosti pre lyžovanie a snowboarding, ale taktiež aj pre iné aktivity ako sánkovanie a túry v horách. Zimné športy sú určite hlavnou atrakciou v Bakuriani a turistom sa tu ponúkajú rôzne druhy tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti, takže si tu prídu na svoje nielen skúsený lyžiari, ale aj začiatočníci. Pre deti tu je tiež veľmi populárne detské lyžiarske ihrisko.

Okrem lyžovačky si turisti môžu užívať i termálne kúpele, ktorej teplé minerálne pramene sú obklopené krásnymi lesoch a zaujímavou krajinou. Pre deti a dospelých tu je k dispozícii množstvo vodných atrakcií a bazénov, kde sa môžu osviežiť a relaxovať. Gruzínska kuchyňa je tiež celosvetovo známa a Bakuriani ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si turisti môžu vychutnávať rôzne dobroty.

Mnoho špičkových lyžiarov a snowboardistov prichádza do Bakuriani Ski Resort kvôli krásnym a náročným svahom. Jedným z najobľúbenejších stredísk je Didveli, kde si milovníci zimných športov môžu vychutnať nádherný panoramatický výhľad na okolité hory. Významné je tiež, že toto letovisko hostilo Mistrovstvá sveta v alpskom lyžovaní v roku 1983.

Tieto krásne hory a okolité miesta vám zaručene umožnia užiť si príjemný pobyt v Gruzínsku. Pokiaľ plánujete svoju ďalšiu dovolenku, neváhajte si pozrieť Bakuriani Ski Resort. Jeho horská atmosféra a pohostinnosť určite zaručia nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Gruzínsko Bakuriani Ski Resort: Ideálne letovisko pre zimné radovánky

Gruzínsko, krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou, je známe svojimi hrejivými leteckými destináciami. Ak ste fanúšikom zimných športov a radi by ste zažili adrenalín z lyžovania či snowboardingu na jednej z najkrajších zimných športovísk, potom Bakuriani Ski Resort je miestom, ktoré by ste nemali vynechať.

Bakuriani je jedným z najstarších a najobľúbenejších lyžiarskych stredísk v Gruzínsku. Nachádza sa v oblasti Samtskhe-Javakheti, iba niekoľko hodín jazdy od hlavného mesta Tbilisi. S výškou 1700 metrov nad morom a prekrásnym okolím obklopeným hrebeňmi Kavkazu, Bakuriani ponúka lyžovanie pre všetky úrovne zdatnosti.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť toto letovisko, je jeho široká škála lyžiarskych tratí, ktoré vyhovujú rôznym úrovniam lyžiarov. Od začiatočníkov po profesionálov, tu si každý nájde niečo pre seba. Zelené trate sú ideálne pre začiatočníkov, zatiaľ čo modré a červené trate poskytujú väčšiu výzvu pre pokročilých lyžiarov. Navyše, Bakuriani je domovom aj pre niekoľko čiernych tratí pre skutočných adrenalínových nadšencov.

Okrem lyžiarskych tratí ponúka toto letovisko aj množstvo zábavy a relaxácie pre návštevníkov. Ak sa chcete oddeliť od lyžiarskych svahov, môžete sa vybrať na romantickú prechádzku po okolitej prírode alebo vyskúšať jazdu na sane. Vo večerných hodinách môžete zažiť miestne obyvateľstvo tancujúce v tradičných krojoch v miestnych reštauráciách a bary, kde môžete ochutnať aj gruzínsku kuchyňu.

Okrem zimných športov je Bakuriani známe aj svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú ideálne na liečebné účely. Mnohí ľudia sem prichádzajú, aby si užili relaxačné kúpele a masáže po výnimočne náročnom dne plnom lyžovania.

Cestovanie do Bakuriani je veľmi pohodlné, pretože letiská v blízkosti poskytujú priame lety do Tbilisi, odkiaľ môžete jednoducho prejsť na miesto cieľa. Letenky do Gruzínska sú zvyčajne cenovo dostupné a môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností.

Ak chcete zažiť výnimočnú zimnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenky do Bakuriani Ski Resort. Toto kúzelné letovisko poskytne nekonečné množstvo zábavy, dobrodružstva a krásu, ktorú si budete pamätať na celý život. Tak čo ešte váhate? Užite si čas strávený na svahu a vychutnajte si krásy Gruzínska.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Q: Aké je najlepšie obdobie na lyžovanie v Bakuriani?
A: Najlepšie obdobie na lyžovanie v Bakuriani je v období december až marec, kedy sú tu dostatočné snehové podmienky.

Q: Aká je vzdialenosť Bakuriani od Tbilisi?
A: Bakuriani je vzdialené približne 180 km od Tbilisi.

Q: Má Bakuriani Ski Resort lyžiarske vleky pre začiatočníkov?
A: Áno, v Bakuriani Ski Resort sú k dispozícii aj vleky pre začiatočníkov.

Q: Sú v Bakuriani Ski Resort aj snowboardové zjazdovky?
A: Áno, v Bakuriani Ski Resort sú aj snowboardové zjazdovky.

Q: Kde sa nachádzajú ubytovacie kapacity v Bakuriani?
A: Ubytovacie kapacity sú v Bakuriani vo väčšej miere sústredené priamo pri lyžiarskej stredisku.

Q: Aké sú ceny lyžiarskych lístkov v Bakuriani?
A: Ceny lístkov sa líšia v závislosti na dĺžke a čase pobytu v lyžiarskom stredisku. Viac informácií na oficiálnej webovej stránke lyžiarskeho strediska.

Q: Aké sú ceny za ubytovanie v Bakuriani?
A: Ceny za ubytovanie sa líšia v závislosti na type ubytovania a jeho vybavení. Viac informácií na oficiálnej webovej stránke lyžiarskeho strediska.

Q: Má Bakuriani Ski Resort dostatočnú zimnú turistickú infraštruktúru?
A: Áno, Bakuriani Ski Resort disponuje dostatočnou zimnou turistickou infraštruktúrou vrátane ubytovania, obchodov, reštaurácií a zábavnej časti.

Q: Je v Bakuriani Ski Resort možné si prenajať lyžiarske vybavenie?
A: Áno, v Bakuriani Ski Resort je možné si prenajať lyžiarske vybavenie.

Q: Sú v Bakuriani Ski Resort aj možnosti lyžovačky mimo zjazdoviek?
A: Áno, v Bakuriani Ski Resort sú aj možnosti lyžovačky mimo zjazdoviek.


Ubytovanie Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani Ski Resort - ideálne miesto na ubytovanie v Gruzínsku

Gruzínsko je známe svojou nádhernou prírodou, horskými reťazami a bohatou kultúrou. Ak túžite po dobrodružstve a zimných športoch, určite by ste mali navštíviť Bakuriani Ski Resort.

Bakuriani Ski Resort je jedným z najpopulárnejších stredísk na lyžovanie v Gruzínsku. Nachádza sa v nadmorskej výške približne 1 700 metrov a ponúka úchvatné výhľady na gruzínske hory. Toto stredisko je najlepšie známe svojim kombinovaním slnečného počasia, pestrých lyžiarskych tratí a rodinnej atmosféry.

Bakuriani Ski Resort ponúka rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú všetkým návštevníkom. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, príjemnými penziónmi alebo apartmánmi. Každý typ ubytovania je dobre vybavený a poskytuje všetky potrebné pohodlie pre príjemnú dovolenku.

Luxusné hotely v Bakuriani Ski Resort majú vynikajúce služby a ponúkajú bohaté zariadenia, ako sú spa a wellness centrá, reštaurácie s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a súkromné apartmány s výhľadom na hory. Tieto hotely sú ideálne pre tých, ktorí si želajú maximálny komfort a prestíž.

Penzióny v Bakuriani Ski Resort sú skvelou voľbou pre rodiny a cestovateľov s obmedzeným rozpočtom. Ponúkajú útulné izby, v ktorých sa môžete cítiť ako doma, a majú príjemné spoločné priestory, ako sú reštaurácie a herné miestnosti. Penzióny sú známe aj svojím priateľským personálom, ktorý vám poskytne všetky potrebné informácie o stredisku a aktivitách.

Apartmány v Bakuriani Ski Resort sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosti a súkromia. Tieto dobre vybavené apartmány majú vlastnú kuchyňu, kde si môžete pripraviť vlastné jedlá, a priestory na oddych a relaxáciu. Mnohé z apartmánov majú aj výhľad na okolitú prírodu a hory.

Okrem ubytovania ponúka Bakuriani Ski Resort aj širokú škálu lyžiarskych tratí a aktívnych aktivít pre všetkých návštevníkov. Môžete si zapožičať lyže alebo snowboardy a absolvovať lekcie výučby lyžovania alebo snowboardu. Niektoré trate sú určené pre začiatočníkov, zatiaľ čo iné sú vyhradené pre skúsenejších športovcov. Ak nie ste fanúšikom lyžovania, môžete si vychutnať pešiu turistiku v okolí strediska a objavovať krásy prírody.

Bakuriani Ski Resort je ideálnym miestom na ubytovanie v Gruzínsku pre všetkých, ktorí milujú zimné športy a chcú sa ponořiť do gruzínskej kultúry. Nesmie vám chýbať toto úchvatné miesto, ktoré ponúka niečo pre všetkých. Užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Gruzínsku a objavte krásu Bakuriani Ski Resort.


Počasie Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani je známe gruzínske lyžiarske stredisko s dĺžkou upravenej zjazdovky 22 km. Nachádza sa v regióne Samcké Džavacheti, asi 180 km juhovýchodne od Tbilisi a ponúka skvelé podmienky na lyžovanie a snowboarding.

Počasie v Bakuriani je typicky kontinentálne s chladnými zimami a miernymi letami. Zimy sú suché a snežné, s priemerom sneženia okolo 165 cm za sezónu, čo je ideálne na lyžiarske podmienky. Teploty sa pohybujú okolo nuly, ale v noci môžu byť extrémne až do -20°C, takže si určite vezmite dostatok teplých oblečenia.

V lete sa počasie v Bakuriani zvyčajne zahrieva na približne 20-25°C. Toto obdobie je vhodné pre turistiku a výlety do okolitých hôr a lesov. V zime sa môžete tešiť na sánkovanie, bežky, alebo len prechádzky po krásnom horskom prostredí.

Kamenné domy a prírodné okolie robia letné mesiace v Bakuriani veľmi príjemné. V letnej sezóne sa tu koná mnoho festivalov a kultúrnych podujatí, ktoré prilákajú turistov z celého sveta.

Okrem toho si môžete prezrieť aj historické pamiatky v oblasti, ako napríklad staroveké kostoly a katedrály, či zvyšky stredovekých hradiel a hradov. Ako vidíte, Bakuriani ponúka celoročnú turistickú zábavu pre každého.

Konečným verdiktom je teda, že Bakuriani je skvelým lyžiarskym a turistickým strediskom, ktoré stojí za návštevu. S neuveriteľným lyžiarskym zázemím a úchvatnou prírodou, návšteva Bakuriani by nemala chýbať na žiadnom zozname navštívených miest v Gruzínsku!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky