Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park

Letenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli Národný park je jedným z najkrajších a najviac očarujúcich prírodných území Gruzínska. Nachádza sa v regióne Samtskhe-Javakheti a je domovom pre bohatú paletu biodiverzity a nádherné scenérie. Ak hľadáte únik od rušného mestského života a túžite po kontakte s prírodou, letenka do Gruzínska a návšteva Borjomi-Kharagauli Národného parku je skvelou voľbou.

Síce je Borjomi-Kharagauli Národný park jedným z najväčších národných parkov v Gruzínsku, na svoje turistické atrakcie si stále udržiava neodkrytú a nedotknutú atmosféru. Park sa rozprestiera na ploche takmer 85 000 hektárov a patrí medzi najstaršie národné parky v Kaukaze. Jeho hlavným cieľom je chrániť a zachovať vzácne druhy flóry a fauny, ktoré tu žijú.

Po príchode do Borjomi-Kharagauli Národného parku vás privíta nádherná scenéria s lesmi, skalnatými vrchmi a prístreškami. Môžete si vybrať z rôznych turistických trás, ktoré vedú cez nespočetné lesy, potoky, vodopády a horské rieky. Zároveň môžete obdivovať bujnú vegetáciu s rôznymi druhmi stromov a rastlín, ako je borovica, jedľa a buk. Ak ste milovníkom vtáctva, určite budete nadšení z možnosti počúvať spev vtákov a pozorovať ich voľný let medzi stromami.

Tí, ktorí sa zaujímajú o geologickú históriu, budú mať možnosť vidieť rozmanitosť hornín a formačných procesov v parku. Niektoré oblasti parku sú bohaté na minerálne pramene a termálne zdroje, ktoré sa hojne využívajú na liečebné účely. Môžete si vychutnávať kúpele v minerálnom prameni a zrelaxovať sa v blízkosti prírodných minerálnych jazier.

Jedným z najobľúbenejších atrakcií parku je pevnosť Zekari, ktorá predstavuje historické dedičstvo. Pevnosť ponúka nádherný výhľad na národný park a okolité dedinky. Svojou architektúrou a históriou vás prenesie do minulosti a ponúkne vám unikátny pohľad na krajinu.

Borjomi-Kharagauli Národný park je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú zaujímavé a aktívne dovolenky v prírode. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre pešiu turistiku, jazdu na koni alebo cyklistiku, park vás neprestane fascinovať svojou krásou a bohatou biodiverzitou.

Keď budete plánovať svoju cestu do Borjomi-Kharagauli Národného parku, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Gruzínska. Môžete si vybrať medzi rôznymi leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné lety do hlavného mesta Tbilisi. Po príchode do Tbilisi si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Borjomi-Kharagauli Národného parku.

Nezabudnite navištíteť Borjomi-Kharagauli Národný park, aby ste zažili úchvatné scenérie, pozorovali zvieratá vo voľnej prírode a načerpali čerstvý vzduch. Vaša cesta sa v tomto nádhernom národnom parku stane nezabudnuteľným dobrodružstvom a vylepšením vašej duchovnej pohody.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


1. Aké aktivity a atrakcie ponúka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Park ponúka rôzne aktivity vrátane turistiky, horskej cyklistiky, pozorovania vtákov, rybolovu a táborovania. Je tu tiež veľa prírodných pamiatok a úžasná divočina na objavovanie.

2. Aké sú otváracie hodiny Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Park je otvorený pre návštevníkov každý deň od rána do večera. Otázka ľudského zdroja! Ak potrebujete konkrétne informácie, skontaktujte prosím miestnu správu parku alebo turistické centrum.

3. Môžem v parku nechať svoje auto?
- Áno, v parku sú k dispozícii parkovacie miesta pre návštevníkov. Je však dôležité dbať na bezpečnosť svojho vozidla a dodržiavať pokyny parkoviska.

4. Potrebujem povolenie na táborovanie v Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Áno, pre táborovanie v parku je potrebné získať povolenie. Môžete si ho vybaviť cez miestnu správu parku alebo turistické centrum. Je tiež dôležité dodržiavať pravidlá táborovania a nezaťažovať prírodné prostredie.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Park je krásny počas celého roka, avšak najlepšie obdobie na návštevu je od jari do jesene. Počas týchto mesiacov je teplejšie a príroda parku kvitne a je plná života.

6. Aké je vstupné do Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Vstup do parku je zväčša bezplatný. Avšak pri niektorých atrakciách alebo aktivitách môže byť vyžadovaná vstupná taxa alebo poplatok za vstup.

7. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v blízkosti Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- V blízkosti parku nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, chát a kempingov. Miestna správa parku vám môže poskytnúť informácie o dostupných možnostiach ubytovania.

8. Môžem sa vo Vrábeľi stravovať alebo je nutné priniesť si vlastné jedlo?
- V blízkosti parku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať jedlo. Avšak je tiež možné priniesť si vlastné jedlo a využiť piknikové miesta v parku.

9. Aký je najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je autom, ale je možné využiť aj verejnú dopravu. Z Tbilisi ide pravidelná autobusová linka do blízkosti parku a môžete tiež využiť súkromný dopravca alebo taxík.

10. Aké zvieratá môžem v Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park pozorovať?
- Park je domovom rôznych druhov zvierat vrátane medveďov, vlkov, divých prasat, srn, orlov, diviakov a mnohých ďalších. Je však dôležité pozorovať zvieratá z bezpečnej vzdialenosti a dodržiavať pravidlá parku.


Počasie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park leží v západnej časti Gruzínska a je jedným z najväčších národných parkov v Európe. Tento park sa nachádza v kopcovitom regióne, ktorý sa tiahne od pohoria Lesser Kavkaz na východe po Meschriskú nížinu na západe a súčasne sa rozprestiera v nadmorskej výške od 800 m.n.m. až po vrcholky hôr, ktoré siahajú až do výšky 2 642 m.n.m.

Samotný park leží v oblasti s jemným podnebím, ktoré je ovplyvňované horami na západe a juhu a súčasne aj kontinentálnym podnebím na východe. V Gruzínsku sú charakteristické premenlivé podmienky počasia, ale stále sa môže očakávať priemerná ročná teplota od 6°C do 12°C. Jeho poloha a nadmorská výška však určujú to, že tam je väčšia pravdepodobnosť pre mierne teploty a príjemné počasie, aj keď extrémne počasie s náhlymi zmenami môže nastať kedykoľvek.

V lete môžu byť teploty na horách až 25°C, avšak na juhu parku môže byť teplota aj taká vysoká, ako 35°C či viac. Na druhej strane, v zime môžu byť teploty na niektorých miestach až do -25°C.

V štýle kontinentálneho podnebia sa do oblasti dostáva veľa zrážok, ktoré sú časté počas celého roka s výnimkou leta, kedy sa obdobie sucha vyskytuje. K tomu ešte prispieva aj horúčava. V zime môže byť nápadnejšia snehová pokrývka.

Najzápadnejšia časť parku, ktorá sa nachádza na juhu a juhozápade, je medzi mušliermi najobľúbenejšia. Tam sa nachádza aj Borjomi, ktoré je známe svojimi teplými prameňmi, ktoré môžete navštíviť v akejkoľvek dobe roka.

Celkovo sa v dotyčnom národnom parku nachádza približne 40 malých aj väčších riek, ako aj niekoľko horských jazier, z ktorých je najväčšie jazero Paravani. Národný park je takisto známy aj svojimi chránenými územiami, ktoré sú domovom pre endemické druhy živočíchov a flóry.

Záverom sa dá povedať, že Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park je oblastí, ktorá sa vyznačuje celkom miernym podnebím s ľahkým premenlivým počasím, a to celoročne s výnimkou obdobia sucha v lete. Jeho poloha v oblasti s kopcovitou krajinou v spolupráci s kontinentálnym podnebím určuje to, že tam môže naraziť človek na výrazné a neočakávané zmeny počasia. V zime sa dá očakávať extrémne chladné počasie a sneh, zatiaľ čo v lete sa tam môže vyskytovať horúčava a dlhé obdobia neprestajného dažďa.


Ubytovanie Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli National Park je jedným z najkrajších a najväčších národných parkov na území Gruzínska. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny a je domovom nespočetného množstva rastlinných druhov, divokých zvierat a nádherných panoramatických výhľadov.

Jeho rozloha dosahuje približne 85 000 hektárov a park je dôležitým prírodným územím, ktoré má za cieľ chrániť biodiverzitu a zachovať prírodné dedičstvo Gruzínska.

V Borjomi-Kharagauli National Park nájdete rôzne druhy lesov, od bukových až po jazmínové lesy. Čisté horské rieky a termálne pramene prúdia v celom parku, vytvárajúc prirodzené biotopy pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov.

Medzi najpopulárnejšie miesta v parku patrí veľká jaskyňa Uplistsikhe, ktorá je zároveň aj archeologickou lokalitou. Táto jaskyňa je dôkazom toho, že v oblasti parku sa ľudia usadzovali až od staroveku. Svoje návštevníkov zaujme svojou unikátnou architektúrou a panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu.

Okrem jaskýň je tu aj mnoho turisticky atraktívnych trás a chodníkov, ktoré vás zavedú do srdca prírody. Môžete si vybrať medzi ľahšími alebo náročnejšími túrami, v závislosti od vašej kondície a preferencií.

Samotný Park ponúka aj rôzne ubytovacie možnosti, od jednoduchých stánkov a chatiek až po luxusné hotely. Ak hľadáte budenie v srdci prírody, môžete si zvoliť táborisko a prežiť noc pod hviezdami.

Kľud a ticho, ktoré sa nachádzajú v Borjomi-Kharagauli National Park, vám umožnia načerpať novú energiu a zabudnúť na ruch a stres každodenného života. Príroda je tu všadeprítomná a ponúka návštevníkom nekonečné možnosti pre relaxáciu a oddych.

Takže ak hľadáte únik z ruchu mesta a chcete objaviť krásy prírody Gruzínska, neváhajte si naplánovať výlet do Borjomi-Kharagauli National Park. Bude to nezabudnuteľná skúsenosť plná krásnych scenérií, dobrodružstva a pokoja.


Dovolenka Gruzínsko Borjomi-Kharagauli National Park


Borjomi-Kharagauli Národný park v Gruzínsku: Skvost na dovolenku

Ak hľadáte exotické a dobrodružné miesto pre svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a vyrazte do Gruzínska, presnejšie do národného parku Borjomi-Kharagauli. Tento park je jedným z najväčších v Európe a ponúka bohaté možnosti na prieskum prírody a aktivít na voľnom priestranstve.

Borjomi-Kharagauli je jedným z najstarších národných parkov v Gruzínsku a bol založený v roku 1995. Rozprestiera sa na rozlohe viac ako 76 000 hektárov, čo znamená, že je nekonečným zdrojom prírodnej krásy a diverzity. Park je domovom niekoľkých druhov vzácnej fauny a flóry, vrátane medveďov, rysov, vlkov a vzácnych druhov vtákov.

Jednou z najväčších atrakcií parku je známa Borjomská termálna voda, ktorá je známa svojimi liečebnými vlastnosťami a je často považovaná za "liečivé zázemie". Mnohí ľudia prichádzajú do parku v horúcich letných mesiacoch, aby si užili príjemné chvíle pri liečebných prameňoch a vychutnali si blahodarné účinky tejto minerálnej vody.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a horskú túru, je Borjomi-Kharagauli národný park skutočným rajom. Park ponúka viac ako 13 rôznych turistických tras, ktoré vás zavedú cez krásne lesy, prírodné rezervácie a horské vrcholy. Bez ohľadu na váš fyzický výkon alebo skúsenosti, vždy nájdete trasu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Okrem turistiky si môžete vychutnať aj iné aktivity, ako je cyklistika, jazda na koňoch, rybolov, džípové safari a kempovanie. Park ponúka všetky vybavenie pre tieto aktivity a je tiež domovom niekoľkých chatiek a ubytovacích zariadení, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni.

Po návrate z aktívneho dňa môžete navštíviť aj historické dedinky a pamiatky v blízkosti parku. Medzi najznámejšie patrí pevnosť Rabati v gruzínskom mestech Akhaltsikhe a historická štvrt v mestách Borjomi a Bakuriani.

Cestovanie do Borjomi-Kharagauli Národného parku je pohodlné, pretože je dostupný z hlavného mesta Tbilisi cestou. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ktorá vás dovezie priamo do parku.

Všetko v jednom, Borjomi-Kharagauli Národný park v Gruzínsku je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí majú radi prírodu, dobrodružstvo a chcú si vychutnať blahodarné účinky prírodnej termálnej vody. Nech už ste milovníkom turistiky, cyklistiky alebo len jednoducho chcete oddychovať v krásnej prírode, táto destinácia vám poskytne všetko, čo potrebujete. Nechajte sa ohromiť krásou tohto parku a zažite zážitok na celý život.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky