Objavte lety za najlepšie ceny

Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town

Letenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je krajina plná krásnych a zaujímavých miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Uplistsikhe Cave Town, ktorá ponúka zážitky nevídaného charakteru.

Uplistsikhe Cave Town je staroveký kamenný labyrint, situovaný 10 kilometrov východne od mesta Gori. Je to miesto, kde boli vytvorené jaskyne pred viac ako 3000 rokmi. Tento úžasný komplex jaskýň má viac ako 6000 metrov štvorcových a ponúka návštevníkom skvelý výhľad na celé údolie.

Táto jedinečná archeologická lokalita je únikom do minulosti a je plná histórie a legend. Podľa legendy, Uplistsikhe bolo miesto, kde sa zrodili z mytológie prvé národy Gruzínska. Pripravte sa na prechádzku po svetle a temnote, pretože akonáhle prekročíte bránu, zadychčíte sa z úžasu nad týmto miestom.

Prechádzky po jaskyniach v Uplistsikhe sú zážitkom plným adrenalínu a zábavy. Človek tam môže vidieť súbor kamenných budov a chrámov, ktorých história siaha až do 7. storočia pred Kristom. Je to skutočne fascinujúce miesto a návštevníci tam môžu vidieť miestne chrámy so slnečným kruhom, miestnosti pre obydlia a kaviareň.

Okrem toho, že Uplistsikhe ponúka krásne klenoty z minulosti, ponúka aj nádherný výhľad na okolitý kraj a rieku Mtkvari. Môžete sa tam prísť pozrieť na slávnu pevnosť Gori, kde sa narodil Josif Stalin, alebo sa odpočívať pri pohľade na krásne panorámy okolitých kopcov.

Pre tých, ktorí by si radi vyskúšali niečo nové, môže byť Uplistsikhe vynikajúcim miestom pre lezenie na skale. K dispozícii sú tu aj via ferrata, na ktorých môžete mať zážitok z náročného lezenia.

Cesta na Uplistsikhe Cave Town je jednou z najkrajších ciest v Gruzínsku. Okolo nej sa nachádzajú skvelé výhľady a cestou sa dá si pozrieť aj veľa historických pamiatok. Najlepší čas na návštevu je skoro ráno alebo po západe slnka, keď sa tam nachádza len veľmi málo turistov, a tak môžete zažiť plné výhody tohto miesta.

Kvôli jeho úžasnosti nie je prekvapením, že Uplistsikhe Cave Town je veľmi populárnym cieľom pre turistov, ktorí sa chystajú navštíviť Gruzínsko. Ak chcete vidieť toto krásne miesto, neváhajte a rezervujte si letenku do Gruzínska, aby ste si mohli vychutnať tie najlepšie zážitky, ktoré krajina ponúka. Uistite sa, že Uplistsikhe Cave Town bude na vašom zozname miest, ktoré musíte vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


1. Čo je to Uplistsikhe a čo je to Cave Town?
Uplistsikhe je staroveké skalné mesto v Gruzínsku, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Gori. Je známe aj ako Cave Town, pretože je vytesané do skál a pozostáva z množstva chodieb, tunelov a domov vytesaných do vápencovej skaly.

2. Aký je vek Uplistsikhe?
Uplistsikhe je veľmi starobylý, jeho vek sa odhaduje na viac ako 3000 rokov. Jeho vznik sa datuje do doby bronzovej.

3. Aká je veľkosť Uplistsikhe?
Uplistsikhe sa rozprestiera na ploche asi 8 hektárov. V rôznych obdobiach malo mesto približne 700 až 3000 obyvateľov.

4. Vysvetlite, prečo je Uplistsikhe dôležité pre Gruzínsko?
Uplistsikhe je dôležitou pamiatkou a turistickou atrakciou pre Gruzínsko, pretože predstavuje starobylý kultúrny a historický komplex. Je to jedno z najlepšie zachovaných skalných miest v regióne a poskytuje návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti.

5. Ako sa tam dostanem?
Uplistsikhe sa nachádza asi 10 km od mesta Gori a je ľahko dostupné autom, taxíkom alebo organizovaným výletom. Cesta z Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska, trvá približne 2 hodiny.

6. Koľko stojí poobiatie Uplistsikhe?
Vstupné do Uplistsikhe je pomerne lacné, v rozpätí približne 3-5 eur na osobu. Deti majú často bezplatný vstup, ale ceny sa môžu líšiť v závislosti od sezóny.

7. Aké sú hlavné atrakcie v Uplistsikhe?
Medzi hlavné atrakcie Uplistsikhe patrí chrám boha Svarog, veľká hala, klenutý most a množstvo vytesaných domov a tunelov. Taktiež si môžete prezrieť múzeum v mieste.

8. Koľko času mi bude treba na návštevu Uplistsikhe?
Väčšina návštevníkov trávi v Uplistsikhe približne 1-2 hodiny. To vám dá dostatok času na preskúmanie miesta a užívanie si jeho atmosféru.

9. Existujú v Uplistsikhe niektoré obmedzenia pre turistov?
Áno, existujú určité obmedzenia pre turistov v Uplistsikhe. Napríklad je zakázané dotýkať sa vytesaných stien a konštrukcií, aby sa zachovalo ich pôvodné stavebné dielo. Taktiež je obmedzený prístup do niektorých oblastí, aby sa znížilo riziko poškodenia.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí Uplistsikhe?
V okolí Uplistsikhe sa nachádzajú ďalšie turisticky atraktívne miesta, ako napríklad mesto Gori s múzeom Josifa Stalina, monastier Ateni Sioni, pevnosť Gremi a mnoho ďalších historických a prírodných pamiatok.


Dovolenka Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Uplistsikhe Cave Town: Skrytý klenot Gruzínska

Gruzínsko, jedna z najstarších krajín na svete, je bohaté na kultúru, históriu a úchvatné prírodné scenérie. Medzi mnohými zaujímavými miestami, ktoré Gruzínsko ponúka, je jedno miesto, ktoré nesmiete vynechať: Uplistsikhe Cave Town.

Uplistsikhe, čo v gruzínskom jazyku znamená "Skalné pevnosti", je staroveké jaskynné mesto, ktoré sa nachádza východne od mesta Gori v centrálnom Gruzínsku. Toto úžasné miesto je jedným z najdôležitejších archeologických nálezísk v krajine a ponúka jedinečný pohľad do minulosti.

Toto miesto bolo obývané už v 1. tisícročí pred naším letopočtom a bolo dôležitým centrom obchodu a kultúry. Nachádza sa na výbežku skalného útesu, ktorý dominuje nad údolím rieky Mtkvari. Uplistsikhe sa rozprestiera na rozlohe viac ako 40 000 metrov štvorcových a pozostáva z viac ako 6000 jaskýň, domov, chrámov a ulíc vytesaných do skaly.

Pri prechádzke cez toto jaskynné mesto možno obdivovať rôzne stavby, ako napríklad chrámy zasvätené slnku a Mesiacu, sály pre posvätné obety a priestory slúžiace ako miesta stretnutí. Uplistsikhe má aj skryté tunely, ktoré slúžili ako únikové cesty pre obyvateľov počas nepokojov. Okrem toho tu nájdeme aj obydlia, obchodné budovy a dokonca aj kováčsku dielňu.

Návšteva Uplistsikhe je naozaj jedinečným zážitkom. Pri každom kroku sa pretáčate cez úzke chodby a schody a cítite, ako vás preniká atmosféra minulosti. Zastavenie sa na vyhliadkovej plošine vám umožní vychutnať si úchvatný výhľad na okolitý kraj. Môžete sa pokochať skalným kaňonom a riekou Mtkvari v diaľke, a dokonca sa dokážete predstaviť, ako obyvatelia kedysi využívali túto neobyčajnú prírodnú polohu na svoju ochranu.

Okrem histórie a architektúry je Uplistsikhe tiež obklopené krásnym prírodným prostredím. Zelené kopce a čistý vzduch robia z toho ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Môžete si tu dať piknik alebo si vychutnať prechádzku po okolí.

Pre doplnenie dovolenky v Gruzínsku by ste nemali vynechať Uplistsikhe Cave Town. Toto jedinečné miesto prináša nielen históriu a kultúru, ale aj úchvatné výhľady a oddych v prírode. Pre svoju jedinečnosť a pôsobivosť si zaslúži Uplistsikhe miesto v zozname najobľúbenejších turistických atrakcií Gruzínska.


Počasie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v juhozápadnej časti Kaukazu. Medzi mnohé zaujímavé miesta, ktoré krajinu ponúka, patrí aj historické mesto Uplistsikhe, ktoré sa nachádza v jeho centrálnej oblasti. Jedná sa o unikátne kamenné mesto postavené v skalách.

Uplistsikhe, čo v preklade znamená "Skalné pevnosti", je staroveká jaskyňová obec, ktorá existovala už v staroveku. Mesto sa nachádza na výbežku Kavkazského pohoria v juhovýchodnej časti kraju Kartli. Uplistsikhe je jednou z najstarších jaskyňových obcí na svete, a svojho času bola dôležitým centrom obchodu a náboženského života.

Jedným zo zaujímavých aspektov Uplistsikhe je jeho geografická poloha, ktorá výrazne ovplyvňuje miestne počasie. Mesto sa nachádza v horskej oblasti s nadmorskou výškou okolo 600 metrov. Táto nadmorská výška spolu s blízkosťou Kaukazského pohoria znamená, že klíma v Uplistsikhe je o niečo chladnejšia a vlhkejšia ako v ostatných častiach Gruzínska.

Vzhľadom na jeho polohu, mesto Uplistsikhe má stredomorské podnebie s miernymi letami a chladnými zimami. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami v rozmedzí 25 - 30 ° C. Zimy sú studené, s teplotami klesajúcimi na -5 ° C v noci. Počas celej jesene sú tu časté dažde a oblačná obloha, čo prispieva k vlhkosti a vytváraniu krásnych zelených krajín.

Toto počasie vytvára ideálne podmienky pre turistov navštevujúcich Uplistsikhe. Letá sú perfektné pre prechádzky po skalných chodbách a objavovanie starobylých pamiatok. Zimy sú zas vhodné pre tých, ktorí majú radi romantické a tajomné momenty v tomto historickom meste. Nezávisle od ročného obdobia, kedy prídete, môžete očakávať pôsobivé scenérie a jedinečnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gruzínsko a Uplistsikhe Cave Town, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie. Vrchné oblečenie je nevyhnutné, najmä v zimných mesiacoch. Rovnako si nezabudnite so sebou vziať slnečné okuliare a krém na opaľovanie, aby ste sa ochránili pred slnečným žiarením v horúcich letných mesiacoch.

Poďte objaviť toto fascinujúce miesto plné histórie a prírodných krás. Uplistsikhe je nielen skvelou destináciou pre náročných cestovateľov, ale aj pre tých, ktorí hľadajú útočisko od moderného sveta a chcú sa ponoriť do minulosti.


Ubytovanie Gruzínsko Uplistsikhe Cave Town


Gruzínsko je krajina plná zaujímavých a nezabudnuteľných zážitkov, ktoré môžu mať cestovatelia pretože krajina má unikátne kultúrne dedičstvo a nádhernú krajinu, kde sa nachádza mnoho historických pamiatok. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta patrí bez pochýb Uplistsikhe, ktoré je jedným z najstarších archeologických miest v Gruzínsku.

Uplistsikhe je veľkolepé staroveké mesto vytesané vo vápenci, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Gori. Bolo postavené v 6. storočí pred naším letopočtom a bolo to hlavné náboženské, kultúrne a obchodné centrum regiónu. Žilo tu niekoľko tisíc ľudí a mesto bolo obklopené hradbami a pevnosťou.

Dnes je Uplistsikhe jedným z najvyhľadávanejších turistických miest v Gruzínsku. Cestovatelia sem prichádzajú, aby si prezreli úžasné skalné stavby a poľnohospodárske terasy vytesané vo vápenci. Toto miesto je tiež známe svojím splnomocnením a dobre zachovanými freskami v neokonzervovaných budovách, kde sa odráža úžasná architektúra gruzínskeho národa.

Ak sa rozhodnete navštíviť miesto Uplistsikhe, tu je niekoľko tipov na ubytovanie v blízkosti:

1. Uplistsikhe Cave Hotel and Restaurant - táto krásna jaskyná ponúka ubytovanie v jedinečných skalných apartmánoch. Je to jedno z najlepších miest na ubytovanie v okolí a cestovatelia ocenia elegantné tradičné gruzínske jedlá, ktoré sa servírujú v miestnej reštaurácii.

2. Sanapiro Guest House - Toto miesto ponúka cenovo dostupné a zároveň luxusné ubytovanie. Je to nádherné miesto, ktoré má čisté, svetlé a pohodlné izby s terasou, z ktorej môžete vidieť úžasný výhľad na Uplistsikhe.

3. Villa Terrace - Toto súkromné ubytovanie je obľúbené pre svoju vynikajúcu polohu a výhľad na Uplistsikhe. Villa Terrace má tiež posedenie na terase, kde si cestovatelia môžu oddýchnuť a relaxovať.

Uplistsikhe je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť v Gruzínsku. Ak hľadáte jedinečné ubytovanie v blízkosti, určite si vyberte jedno z vyššie uvedených miest. Určite nebudete ľutovať, ak si týmto spôsobom užijete svoju cestu naplno.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky