Objavte lety za najlepšie ceny

Guatemala Ciudad Vieja

Ubytovanie Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja je krásne historické mesto, ktoré je známe svojou bohatou koloniálnou architektúrou a kultúrou. Ak chcete navštíviť toto miesto a hľadáte ubytovanie, existuje niekoľko možností, ktoré sú vhodné pre rôzne rozpočty a preference cestovateľov.

Jednou z najlepších možností ubytovania v Ciudad Vieja je Casa Del Sol Bed and Breakfast. Tento útulný domov ponúka klimatizované izby so súkromnou kúpeľňou, televíziou a kávovarom. Hostia sa môžu tešiť na rôzne raňajky, ktoré sú v cene ubytovania, a tiež na bezplatné Wi-Fi pripojenie. Jedným z najväčších prínosov tohto ubytovania je jeho umiestnenie, ktoré vám umožní ľahkú prístupnosť k historickým miestam a múzeám, ako je napríklad múzeum La Azotea.

Inou možnosťou pre ubytovanie v Ciudad Vieja je Hostal La Sin Ventura. Tento hostel ponúka štýlové izby a spoločné priestory s modernou dekoráciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia si môžu vybrať medzi spoločnými ubytovacími priestormi alebo súkromnými izbami s kúpeľňou. Hostal La Sin Ventura sa nachádza v blízkosti histórických pamiatok a turistických atrakcií, ako sú napríklad Antigua Guatemala a Cerro de la Cruz.

Ak hľadáte ubytovanie pre rodinnú alebo skupinovú dovolenku, môžete si zvoliť Casa Capuchinas Vacation Home. Tento dom je plne vybavený pre hostí, ktorí hľadajú pohodlné a súkromné ubytovanie, ktoré ponúka kuchyňu, kúpeľňu a obývaciu izbu. Hostia sa môžu tešiť na malú záhradu pri dome, kde si môžu posedieť a relaxovať. Casa Capuchinas sa nachádza do 15 minút jazdy auta od histórického centra mesta a ponúka parkovanie zdarma.

V oblasti Guatemala Ciudad Vieja sa nachádza niekoľko možností pre ubytovanie, ktoré zahŕňajú bed and breakfast, hostely a súkromné domy pre dovolenku. Bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet, nájdete rozhodne to správne miesto pre vašu dovolenku. S uvedenými informáciami sa môžete tešiť na nezabudnuteľný pobyt v tomto krásnom meste.


Dovolenka Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala je pôvabná krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné krásy, fascinujúcu históriu a bohatú kultúru. Medzi jedno z najzaujímavejších miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, patrí Guatemala Ciudad Vieja.

Guatemala Ciudad Vieja, čo znamená Staré Guatemala City, je historické mesto nachádzajúce sa len pár kilometrov južne od súčasného hlavného mesta, Guatemala City. Toto miesto je známe svojou bohatou historiou, ktorá siaha až do 16. storočia.

Mesto bolo pôvodne založené v roku 1527 španielskym dobyvateľom Pedrom de Alvaradoom ako hlavné mesto kolónie Guatemala. Avšak, kvôli poveternostným podmienkam a častým zemetraseniam bolo mesto viackrát zničené a znovu vybudované na inom mieste.

Dnes, Ciudad Vieja slúži ako jedna z najdôležitejších historických lokalít v Guatemale. Návštevníci sa môžu prejsť po starých uliciach, obdivovať stredovekú architektúru a cítiť atmosféru minulosti. Tu nájdete aj množstvo kostolov a kláštorov, ktoré sú svedkom koloniálneho obdobia.

Jedným z najzaujímavejších miest v Ciudad Vieja je kostol San Francisco de Asis. Tento staviteľský skvost je známy svojou elegantnou fasádou a pozoruhodnými freskami, ktoré zdobia jeho interiér. Návštevníci si môžu prehliadnuť aj múzeum, ktoré sa nachádza vo vnútri kostola a ponúka návštevníkom viac informácií o histórii miesta.

Okrem historických atrakcií môžu turisti aj vychutnať nádhernú prírodu v okolí Ciudad Vieja. Nedaleko mesta sa nachádza aj aktívny sopka Volcán de Agua, ktorú je možné zdolať po turistickej trase. Táto túra ponúka fascinujúci pohľad na okolitý krajinu a je skvelým zážitkom pre dobrodružne založených turistov.

Na dovolenke v Ciudad Vieja nezabudnite vyskúšať aj miestne trhy a reštaurácie. Tu si môžete vychutnať tradičné guatemalské jedlá a ochutnať miestnu kuchyňu. Nezabudnite si taktiež vziať domov suveníry vyrobené guatemalskými remeselníkmi, ktoré sú známe svojou kvalitou a ručnou prácou.

Ak hľadáte nezvyčajnú dovolenku, ktorá skombinuje históriu, prírodu a kultúru, Guatemala Ciudad Vieja je vhodným miestom na návštevu. Toto kúzelné miesto ponúka nespočetné množstvo atrakcií a zážitkov, ktoré vám určite zostanú v pamäti na dlho.


Letenka Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja – Kľúčovou destináciou stredoafrického dobrodružstva

Ak hľadáte miesto plné bohatých a nádherných historických pamiatok, dobrodružstva a prírodného krásna, potom by ste mali zvážiť návštevu Guatemala Ciudad Vieja. Toto pôsobivé mestečko, ležiace na juhu Guatemaly, ponúka návštevníkom všetko od nádhernej koloniálnej architektúry po úchvatné výhľady na aktívny vulkán Agua.

Jedným z hlavných lákadiel tohto miesta je jeho bohatá história. Ciudad Vieja bola prvým hlavným mestom Guatemaly, založeným v roku 1527 španielskymi dobyvateľmi. Neskôr bola však zničená niekoľkými zemetraseniami a požiarmi, čo viedlo k presunu hlavného mesta do dnešnej Guatemaly City. Napriek tomu si však Ciudad Vieja uchovala niektoré z najkrajších a najdôležitejších historických pamiatok.

Jednou z najznámejších atrakcií je Katedrála Santiago de los Caballeros, najväčší kostol v meste. Táto impozantná stavba z 16. storočia je sídlom katolíckej arcidiecézy a jej krásna koloniálna architektúra je očarujúca. Katedrála bola postavená priamo na mieste, kde stála pôvodná kostolík vytvorený španielskymi misiami.

Okrem katedrály by ste si nemali nechať ujsť ani návštevu Kaštieľa de Alvarado, ktorý je pomenovaný po Pedrovi de Alvaradovi, španielskom dobyvateľovi, ktorý mal dôležitú úlohu v kolonizácii strednej Ameriky. Tento historický kaštieľ je známy svojou peknou koloniálnou architektúrou a ponúka návštevníkom výhľady na nádherné okolitú krajinu.

Nemôžete tiež vynechať príležitosť objaviť krásu prírody v okolí mesta. Nedaleko Ciudad Vieja sa nachádza nádherný vulkán Agua, ktorý ponúka spektakulárne výhľady a možnosť výstupu. Táto činnosť je ideálna pre dobrodruhov a milovníkov prírody, ktorí chcú objaviť krásy tohto regiónu.

Aby ste sa mohli dostať do Guatemala Ciudad Vieja a zažiť toto dobrodružstvo na vlastné oči, môžete si zakúpiť letenku priamo do Guatemaly City. Po prílete do hlavného mesta si môžete prenajať auto alebo využiť miestnu hromadnú dopravu, aby ste sa dostali do Ciudad Vieja, ktoré je vzdialené len pár kilometrov.

Návšteva Ciudad Vieja v Guatemale je zárukou vzrušenia, poznatkov a nádherných zážitkov. Od svojho bohatého historického dedičstva po neporušenú prírodu, toto mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú objaviť skutočnú krásu Strednej Ameriky.


Počasie Guatemala Ciudad Vieja


Guatemala Ciudad Vieja, alebo jednoducho Ciudad Vieja, je malebné mesto, ktoré sa nachádza v strednom Guatemale. Toto historické miesto sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Guatemala City a je známe svojou bohatou kultúrnou a historickou dedičinou.

Jednou z charakteristík počasia v Ciudad Vieja je jeho výrazný studený podnebný vplyv. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške asi 1 500 metrov nad morom, čo spôsobuje, že teploty sú častejšie nižšie, ako je bežné v tejto tropickej oblasti. Priemerná teplota v Ciudad Vieja je približne 20 ° C počas dňa a mierne klesá na približne 10 ° C v noci.

Zimné mesiace, ktoré trvajú od novembra do januára, sú najchladnejšími mesiacmi v Ciudad Vieja. V tomto období môžu teploty klesnúť na približne 8 ° C, a je niekedy sprevádzané miernym mrholením alebo dážďom. Toto obdobie je ideálnym časom pre návštevníkov, ktorí uprednostňujú chladnejšie počasie a chcú sa vyhnúť horúcim a vlhkým letným mesiacom.

Naopak, letné mesiace, ktoré trvajú od apríla do októbra, sú teplejšie a vlhkejšie. Priemerné teploty počas tohto obdobia sa pohybujú od 25 ° C do 28 ° C, pričom dochádza k väčšiemu množstvu zrážok. Toto je obdobie, kedy sú návštevníci v Ciudad Vieja požiadaní, aby pripravili dáždniky a návštevní komfortné oblečenie.

Zrážky v Ciudad Vieja môžu byť dosť silné, najmä počas daždivých mesiacov. Voda môže spôsobiť problémy s dopravou a vybavovania miestnych ulíc, ale prispieva aj k prírodným krásam a zeleni mesta. Množstvo zrážok v tomto regióne prináša život stromom a kvetinám, ktoré tvoria nádhernú krajinu.

Okrem týchto klimatických podmienok môže Ciudad Vieja občas pocítiť aj vplyv hurikánu, najmä v letných mesiacoch. Aj keď sa mesto nachádza vo vnútrozemí krajiny, môže sa stať, že hurikán zasiahne blízky pobrežný pás a jeho vplyv by mohol dosiahnuť aj Ciudad Vieja. Preto je dôležité, aby obyvatelia a návštevníci mesta zostávali informovaní o aktuálnych poveternostných podmienkach a dodržiavali bezpečnostné opatrenia.

Vďaka svojmu jedinečnému počasiu a krásnej krajinnej scenérii je Ciudad Vieja skutočnou lahôdkou pre všetkých návštevníkov. Každé ročné obdobie prináša v meste nové zážitky a scenérie, čo robí z tohto miesta skutočného zázraku. Ak hľadáte historický klenot s úchvatným klimatom, Ciudad Vieja je to správne miesto pre vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Ciudad Vieja


1. Kde sa nachádza Guatemala Ciudad Vieja?
Odpoveď: Guatemala Ciudad Vieja sa nachádza v departemente Sacatepéquez, v Guatemale.

2. Čo je hlavnou turistickou atrakciou v Guatemale Ciudad Vieja?
Odpoveď: Hlavnou turistickou atrakciou v Guatemale Ciudad Vieja je chrám La Merced, ktorý je jedným z najstarších a najkrajších kostolov v kraji.

3. Aké sú najlepšie časy na návštevu Guatemala Ciudad Vieja?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu Guatemala Ciudad Vieja sú v suchej sezóne, ktorá trvá od novembra do apríla.

4. Sú v Guatemale Ciudad Vieja nejaké ubytovacie možnosti?
Odpoveď: Áno, v Guatemale Ciudad Vieja sa nachádza niekoľko hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov.

5. Je v Guatemale Ciudad Vieja bezpečné cestovať?
Odpoveď: Guatemale Ciudad Vieja je známe ako bezpečná destinácia pre turistov, ale stále sa odporúča dodržiavať bežné opatrenia na záber zločinu a byť obozretný.

6. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Guatemaly Ciudad Vieja?
Odpoveď: V blízkosti Guatemaly Ciudad Vieja sa nachádza Antigua Guatemala, UNESCO pamiatka svetového dedičstva, ktorá je populárnou turistickou atrakciou.

7. Aké sú miestne jedlá a zvyky v Guatemale Ciudad Vieja?
Odpoveď: V Guatemale Ciudad Vieja si môžete vychutnať tradičné guatemalské jedlá, ako sú tamales, pupusas a mole. Miestni obyvatelia sú tiež známi svojou priateľskou a pohostinnou povahou.

8. Ako sa dostanem do Guatemaly Ciudad Vieja z hlavného mesta Guatemaly?
Odpoveď: Z hlavného mesta Guatemaly, Guatemala City, je možné do Guatemaly Ciudad Vieja cestovať autobusom, autom alebo taxíkom.

9. Aké sú miestne zvyky a festivaly v Guatemale Ciudad Vieja?
Odpoveď: V Guatemale Ciudad Vieja sa koná viacero tradičných festivalov, ako je napríklad Día de los Muertos (Deň mŕtvych) a Semana Santa (Veľký týždeň), ktoré sú sprevádzané farbami, tancami a hudbou.

10. Kedy bola založená Guatemala Ciudad Vieja a prečo bola neskôr opustená?
Odpoveď: Guatemala Ciudad Vieja bola založená v roku 1527 a bola zanedbaná po sérii zemetrasení a sopečných výbuchov. Neskôr bola v roku 1773 nahradená mestom Antigua Guatemala.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky