Objavte lety za najlepšie ceny

Guatemala Esquipulas

Letenka Guatemala Esquipulas


Ešte pred niekoľkými rokmi bola Guatemala pre turistov menej zaujímavá destinácia. Dnes už však mnohí cestovatelia objavujú krásy tejto krajiny. Ak plánujete cestu do Guatemala, jedným z miest, ktoré by ste do svojho itinerára mali začleniť, je mesto Esquipulas.

Esquipulas je srdcom náboženského turizmu v Guatemale. Je to miesto, kde sa nachádza najvýznamnejší kostol v krajine – Bazilika Svätého Krista Nazaretského. Tento kostol je považovaný za jeden z najdôležitejších katolíckych pútnických miest v celej Latinskej Amerike. K nim prichádzajú tisícky pútnikov z celého sveta, aby sa poklonili 38-centimetrovému kameňu zobrazujúcemu Krista.

Okrem toho, čo robí Esquipulas takým špeciálnym miestom, sú tiež krásne okolité kopce a priezračné vodopády. Tí, ktorí si radi užívajú prírodu, určite ocenia túto časť Guatemaly. V meste nájdete aj niekoľko múzeí, ktoré vám pomôžu pochopiť základy duchovného života v tomto regióne.

Aby ste došli do Esquipulas, budete potrebovať letenku. Najlepšou možnosťou je letenka do guatemalského hlavného mesta Guatemala City. Z letiska môžete do mesta Esquipulas ísť autobusom alebo taxíkom. Je to približne 3 hodinová cesta.

Po príchode do Esquipulas by ste mali navštíviť Baziliku Svätého Krista Nazaretského a obdivovať výnimočnú architektúru tohto kostola. Navštívte však aj miesta v okolí, aby ste získali plný obraz o tom, čo táto oblasť Guatemaly ponúka. Na konci dňa sa môžete večerať v jednom z miestnych reštaurácií a získať chuť na miestne kulinárske špeciality.

V Esquipulas vás bude fascinovať nádhera a očarovanie a ak máte radi historické a náboženské miesta, odporúčame túto destináciu určite navštíviť. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Guatemaly a začnite plánovať svoju cestu.


Ubytovanie Guatemala Esquipulas


Guatemala Esquipulas je malé mesto nachádzajúce sa v departemente Chiquimula na juhovýchode Guatemaly. Je známe svojou nádhernou Bazilikou Svätého Krista z Esquipulas, ktorá je jednou z najdôležitejších a najnavštevovanejších katolíckych posvätných miest v celej Strednej Amerike.

Keďže mnoho pútnikov a turistov prichádza do Esquipulas, mesto poskytuje širokú škálu ubytovacích možností. Turisti tu nájdu všetko - od luxusných hotely a rezortov po skromné hostely a penzióny.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné prostredie, sú v Esquipulas k dispozícii hotely so štvorhviezdičkovým ohodnotením. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti baziliky a ponúkajú bohaté vybavenie pre pohodlie hostí, ako sú klimatizácia, súkromné kúpeľne, televízory a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Okrem toho majú tieto hotely aj vonkajšie bazény, reštaurácie s tradicionálnou guatemalskou kuchyňou a wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž po dlhom dni objavovania mesta.

Pre tých, ktorí preferujú cenovo dostupnejšie možnosti, sú v Esquipulas dostupné aj penzióny a hostely. Penzióny sú často rodinného typu a ponúkajú jednoduché, ale útulné ubytovanie s možnosťou stravovania. Hostely sú najmä obľúbené medzi mladšími cestovateľmi a študentmi, pretože poskytujú pohodlné spoločné izby za nízku cenu. Tieto ubytovacie zariadenia často majú aj spoločné priestory, kde si hostia môžu vymieňať zážitky a stretnúť rovesníkov z celého sveta.

Okrem toho sú v Esquipulas tiež dostupné apartmány a chalupy, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny cestovateľov, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlo. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú vlastnú kuchynku a priestor na oddych, čo umožňuje hostom cítiť sa ako doma aj na cestách.

Väčšina z ubytovacích zariadení v Esquipulas je zameraná na uspokojenie potrieb pútnikov a turistov, preto poskytujú výbornú lokalizáciu v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Mnoho hotely a penzióny je vzdialených len niekoľko minút chôdze od Baziliky Svätého Krista z Esquipulas, čo umožňuje hostom ľahký prístup k tomuto znamenitému miestu púte.

Ak plánujete navštíviť Guatemala Esquipulas, nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosť nájsť si vhodné ubytovanie. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, v Esquipulas je určite ubytovanie, ktoré vám vyhovuje.


Dovolenka Guatemala Esquipulas


Guatemala je krajina plná zaujímavých miest a fantastických prírodných scenérií pre cestovateľov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré určite stoja za návštevu, je Esquipulas - pokojné mestečko s bohatou históriou.

Esquipulas sa nachádza v juhozápadnej časti Guatemaly, ktorá je známa svojou architektúrou a kultúrou. Toto mestečko má vďaka svojmu kultúrnemu dědictvu niečo pre každého návštevníka. Čo by ste určite nemali vynechať, je návšteva Baziliky Nuestra Señora de Esquipulas - miesto púte, kde sa zhromažďuje mnoho pútnikov a veriacich.

Miesto je tiež bohaté na umenie a ľudové tradície, ktoré boli vytvorené v miestnych remeselných dielňach a obchodoch. Okrem toho, si môžete užiť miestnu kuchyňu a ochutnať jedlo typické pre tento región.

Esquipulas ponúka množstvo aktivít pre každého návštevníka. Medzi najpopulárnejšie patria turistické prehliadky, ktoré vás zavedú do miestnych parkov, jaskýň a vodopádov. Tiež sa tu môžete vydať na výlet a objavovať vzdialenejšie oblasti.

Ak plánujete pobyt v Esquipulas, doporučujeme rezervovať si ubytovanie v miestnych hotely, ktoré sa vyznačujú komfortom a kvalitou služieb. Mnoho z týchto hotelov ponúka aj organizovanie aktivít pre svojich hostí, ktoré sú zamerané na pestrost turistického programu v oblasti.

Esquipulas je určite miestom, na ktoré nezabudnete. Toto jednoduché mestečko ponúka neopakovateľnú atmosféru, krásne prírodné scenérie a nádhernú architektúru. Navyše, je to miesto, kde sa môžete zmeniť, relaxovať a nadišť si energiu pre vašu ďalšiu cestou. Tak prečo sa tam nepodívate a nevyužijete svoju dovolenku na poznávanie tohto miesta?


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Esquipulas


Jeden z možných zoznamov často kladených otázok a odpovedí týkajúcich sa mesta Guatemala Esquipulas by mohol vyzerať napríklad takto:

1. Ako sa dostanem do Esquipulasu?

Esquipulas leží východne od hlavného mesta Guatemaly, a preto sa dá dopraviť napríklad autobusom alebo taxíkom z Guatemaly City alebo iných miest v okolí. Existujú tiež rôzne cestovné spoločnosti, ktoré ponúkajú organizované zájazdy a výlety do Esquipulasu.

2. Čo je Esquipulas?

Esquipulas je mesto v Guatemale, ktoré je známe svojou katedrálou, kde sa nachádza posvätný obraz Krista Spasiteľa („Cristo Negro“), ktorý privádza do mesta mnoho pútnikov a turistov. Okrem toho má mesto aj iné historické a kultúrne pamiatky, ako sú múzeá, parky a trhy.

3. Ako vyzerá katedrála v Esquipulasu?

Katedrála v Esquipulasu je monumentálne stavba v štýle barokového koloniálneho umenia s mnohými zdobeniami a so slávnostným vchodom. V jej interiéri sa nachádza klenot mesta, obraz Krista čiernej farby, ktorý sa každý rok slávnostne odovzdáva z rúk arcibiskupa v tradičnej procesii.

4. Kedy sa koná slávnosť Krista Spasiteľa v Esquipulasu?

Slávnosť Krista Spasiteľa („Fiestas de la Epifanía“) sa koná v Esquipulasu každý rok od 4. do 6. januára a je jednou z najväčších kresťanských púti v celej Latinskej Amerike. Počas týchto dní prichádza do mesta až milión pútnikov, ktorí sa modlia a oslavujú spoločne s miestnym obyvateľstvom.

5. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v Esquipulasu?

Okrem katedrály si pútnici a turisti môžu pozrieť napríklad múzeum prežitia Chortí, ktoré združuje tradície a kultúry pôvodných obyvateľov regiónu. Ďalšou zaujímavou atrakciou je námestie Parque Centenario, kde sa konajú trhy a snúbenci si tu často fotografujú na svadobných fotografiách. V blízkosti mesta je tiež možné navštíviť vodopád Chilascó a ďalšie prírodné krásy.

6. Aké sú typické jedlá a nápoje v Esquipulasu?

V Esquipulasu si turisti môžu vychutnať typickú guatemalskú kuchyňu, ktorá je založená na zelenine, masu a koreniach. Medzi najznámejšie jedlá patrí napríklad „Jocon de Pollo“, ktorý je uvarený s paradajkami, koriandrom a zelenou omáčkou z varenej paradajky, cesnaku a koriandra. Okrem toho sa v meste predávajú rôzne druhy ovocných štiav, sladkostí a kávy, ktorá patrí medzi najlepšie v celej oblasti.


Počasie Guatemala Esquipulas


V Guatemala Esquipulas na vás čakajú krásne a pestré klimatické podmienky. Toto mesto, ktoré sa nachádza v departemente Chiquimula v Guatemale, patrí k najteplejším oblastiam krajiny. Vzhľadom na to, že sa nachádza v nadmorskej výške približne 900 metrov nad morom, teploty sa tu pohybujú najmä okolo 25°C.

Najteplejším obdobím v Esquipulas sú mesiace od marca do mája, počas ktorých je možné zažiť teploty až do 30°C. Počas tohto obdobia sa však môže vyskytnúť aj občasný dažďový preháňky, ktorý osvieži vzduch a zníži teplotu. V tomto období odporúčame nosiť ľahké oblečenie, ktoré vám umožní cítiť sa príjemne aj pri najvyšších teplotách.

V lete, ktoré sa v Esquipulas začína v mesiaci júni a pretrváva až do augusta, sú teploty trochu nižšie, keďže sa jedná o obdobie daždových prívalov. Počas tohto obdobia môže pršať aj niekoľko dní v rade. Aj keď sa môžu objaviť dažde počas celého roka, v lete sa vyskytujú najčastejšie. V tomto období odporúčame nosiť s sebou viacero vrstiev oblečenia a pršiplášť, ktorý vás ochráni od dažďa.

Jeseň v Esquipulas prebieha v mesiacoch septembri a októbri a je to obdobie, kedy je možné zažiť krásne slnečné dni a trochu nižšie teploty. Počas tejto sezóny sa teploty pohybujú okolo 25°C a slnko svieti väčšinu dňa. V tomto období je ideálne nosiť ľahké oblečenie a obuv, ktorá je vhodná pre turistiku.

Zima sa v Esquipulas prejavuje v mesiacoch november až február a je to najchladnejšie obdobie roka. Teploty sa môžu pohybovať okolo 20°C a nachladnúť aj na 15°C. V tomto období je vhodné nosiť s sebou oblečenie, ktoré vás zohreje a umožní vám cítiť sa pohodlne aj pri najnižších teplotách.

V Esquipulas sa celoročne dajú zažiť krásne a pestré podmienky počasia, preto je toto miesto ideálne pre každého, kto chce zažiť guatemalskú kultúru v krásnom prostredí a príjemnom teple.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky