Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Amstelveen

Počasie Holandsko Amstelveen


Holandsko je známe svojím mierumilovným a vláčnym počasím. Vzhľadom na svoju polohe na pobreží Severného mora sa Amstelveen, ktoré sa nachádza v blízkosti Amsterodamu, teší typickému oceánskemu podnebiu. To znamená, že počasie tu nie je extrémne, a teploty sú mierné počas celého roka.

Letné mesiace, júl a august, prinášajú najteplejšie počasie do Amstelveen. Teploty sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia a môžu dosiahnuť až vyše 30 stupňov. Letá sú zväčša vlhké, čo spôsobuje, že sa miestne obyvateľstvo uchýli k plávaní a relaxácii v okolých jazierkach a kanáloch. Amstelveen je v lete pod vplyvom Atlantického oceánu, čo znamená, že nadmorský vietor prináša osvieženie a dodáva chladnejší pocit.

Jeseň v Holandsku je zvyčajne daždivá a veterná. Od septembra do novembra teploty klesajú a pohybujú sa okolo 10-15 stupňov Celzia. Miestne parky a záhrady, ako napríklad Amstelpark, sú pokryté farebnými lístkami, ktoré prilákajú turistov aj miestnych obyvateľov. Prírodné scenérie a jemné teploty robia z Amstelveenu ideálne miesto pre túry a prechádzky.

Amstelveen sa počas zimných mesiacov dostáva do chladnejších teplôt. Od decembra do februára je priemerná denná teplota okolo 5 stupňov Celzia. Môže tu napadnúť aj niekoľko centimetrov snehu, čo dodáva krajine čarovnú atmosféru. V zimných mesiacoch je populárna tradičná holandská zábava, ako je korčuľovanie na zamrznutých kanáloch. To je tiež ideálny čas na navštívenie múzeí v blízkom Amsterodame a objavenie bohatej kultúry a histórie regiónu.

Jar v Amstelveene je obdobím obnovy prírody. Počas marca a apríla sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 10-15 stupňov Celzia. Je to obdobie, keď kvitnú tulipány po celej krajine a pestovatelia otvárajú svoje polia pre milovníkov kvetov. Okrem nádherných záhrad ponúka Amstelveen aj pestrofarebné festivale a podujatia, vrátane slávnostného prístavu vlajky v den Kráľovnej.

Celkovo je počasie v Amstelveene mierumilovné a stabilné, čo je obľúbené medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Bez ohľadu na ročné obdobie je tu vždy niečo, čo ponúka každému návštevníkovi. Od pestrofarebných festivalov do prírodných scenérií, Amstelveen je miesto, ktoré stojí za to objaviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Amstelveen


Najčastejšie otázky a odpovede o Holandsku a Amstelveenu:

1. Ako sa dostanem z letiska Schiphol do Amstelveenu?
Odpoveď: Z letiska Schiphol sa do Amstelveenu môžete dostať vlakom alebo autobusom. Vlak je rýchlejšia a pohodlnejšia možnosť.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amstelveenu?
Odpoveď: Amstelveen je pekné kedykoľvek počas roka, ale obzvlášť pekné je v jar a v lete, keď je počasie teplejšie a kvitnú záhrady.

3. Kde sa nachádza známe múzeum Van Gogh v Holandsku?
Odpoveď: Známe múzeum Van Gogh sa nachádza v Amsterdame, len krátka cesta vlakom od Amstelveenu.

4. Aké sú populárne atrakcie v Amstelveenu?
Odpoveď: Populárne atrakcie v Amstelveenu zahŕňajú Amstelveenské múzeum, parky a záhrady, ako aj nákupné centrá a reštaurácie.

5. Aký je najlepší spôsob, ako cestovať medzi Amsterdamským centrom a Amstelveenom?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako cestovať medzi Amsterdamským centrom a Amstelveenom, je používanie verejnej dopravy, ako sú vlaky a autobusy.

6. Ktoré jazyky sa hovoria v Holandsku?
Odpoveď: Holandčina je oficiálny jazyk Holandska, ale veľa ľudí hovorí aj anglicky. V meste Amstelveen je veľa obyvateľov s rôznymi jazykovými zručnosťami.

7. Aké sú typické jedlá v Holandsku?
Odpoveď: Typické jedlá v Holandsku zahŕňajú syrové hery, hovädzie lievance a rôzne morské plody. Tiež sú populárne sladkosti, ako sú pančucháče a sirnica.

8. Ako dlho trvá vlaková cesta z Amstelveenu do Amsterdamu?
Odpoveď: Vlaková cesta z Amstelveenu do Amsterdamského centra trvá približne 15-20 minút, v závislosti od presnosti vlaku.

9. Môžem si vypožičať bicykel v Amstelveene?
Odpoveď: Áno, v Amstelveene je k dispozícii množstvo požičovní bicyklov, ktoré sú veľmi populárne spôsobom prehliadky mesta.

10. Existujú nejaké pekné parky v okolí Amstelveenu?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Amstelveenu sa nachádzajú krásne parky, ako je napríklad Amsterdamský les, kde môžete relaxovať a vychutnávať prírodu.


Letenka Holandsko Amstelveen


Holandsko je jedno z najpopulárnejších cieľov pre turistov z celého sveta. Amstelveen je mesto nachádzajúce sa v blízkosti Amsterdamu, ktorého návšteva by určite mala byť na zozname každého turistu.

Ak hľadáte lacnú letenku do Holandska, určite si vyberte let smerom do Amsterdamského letiska Schiphol, ktorého cesta do Amstelveenu trvá iba približne 30 minút. Letenka do Amsterdamu z Bratislavy alebo iného slovenského mesta bežne stojí okolo 100€, v závislosti na čase rezervácie.

Po príchode do Amsterdamu nie je ťažké dostať sa do Amstelveenu. Najlepšie riešenie je využiť verejnú dopravu, ako je autobus alebo vlak. Cez deň pridáva vlak každých pár minút, takže cesta bude rýchla a pohodlná. Za 5€ môžete zakúpiť lístok na celodennú jazdu na metro, vlaky a autobusy, takže budete môcť v pohode preskúmať celé Holandsko.

Amstelveen ponúka pre turistov množstvo zábavy. Má krásne pamiatky, ako napríklad múzeá Vincenta van Gogha a Rembrandta, ktoré sa určite za návštevu stoja. Okrem toho môžete navštíviť známe miesto Aalsmeer, kde sa nachádza najväčší kvetinový trh na svete.

Mesto má aj bohatú kultúru a obchodné centrum, kde nájdete veľa obchodov so známymi značkami, reštaurácie s miestnymi špecialitami a kaviarne na oddych. V Amstelveene sa nachádza aj niekoľko parkov a riek, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relaxáciu.

Všeobecne platí, že letenka do Holandska do Amstelveenu je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú navštíviť populárne miesta, ale zároveň sa chcú vyhnúť rušným dopravným uzlom, ako je Amsterdam.

Takže, ak hľadáte miesto, kde strávite svoju dovolenku a zároveň ušetríte niekoľko eur na cestovnom, Amstelveen je miesto práve pre vás. Bez ohľadu na to, či navštívite mesto s rodinou alebo priateľmi, určite nebudete sklamaní.


Dovolenka Holandsko Amstelveen


Amstelveen je malé mesto v Holandsku, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od slávneho Amsterodamu. Keďže je umiestnené v blízkosti hlavného mesta, je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do holandskej kultúry a histórie.

Amstelveen je známe najmä pre svoje nádherné parky a prírodne scenérie. Jeden z najkrajších parkov v meste je Amsterdamse Bos, ktorý je najväčším mestským lesom v Európe. Môžete si tu prechádzať medzi stromami, navštíviť jazero alebo sa vydať na cyklistické alebo turistické trasy. Je to ideálny spôsob, ako uniknúť rušnej atmosfére Amsterodamu a stráviť čas v prírode.

Mesto Amstelveen tiež ponúka bohatú kultúrnu scénu. Máte tu možnosť navštíviť múzeá, galérie a divadlá. Stojí za to navštíviť Cobra Museum, kde nájdete rozsiahle zbierky moderného umenia od holandských a zahraničných umelcov. Ak máte radi divadlo, rozhodne si nezabudnite vybrať predstavenie v miestnom divadle Schouwburg Amstelveen.

Holandsko je tiež známe svojimi cyklistickými cestami a Amstelveen nie je výnimkou. Môžete prenajať bicykel a vydať sa na objavovanie okolia. Amstelveen je tiež blízko k terénom pre turistiky, ako je napríklad vodárenský systém u mesta Bovenkerk alebo typické veterné mlyny v okolí.

A samozrejme, keď si vyberiete dovolenku v Amstelveen, je skoro povinné navštíviť Amsterodam. Mesto je iba niekoľko minút cesty autom alebo metrom. Môžete sa prejsť po slávnej Damovej námestí, navštíviť Van Goghov múzeum, alebo proste sa ponoriť do jedinečnej atmosféry mesta, kde kombinácia histórie a moderného života vytvára jedinečnú atmosféru.

Amstelveen je ideálnym miestom pre dovolenku v Holandsku. Ponúka krásnu prírodu, bohatú kultúrnu scénu a nachádza sa len krátku cestu od slávneho Amsterodamu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete kultúru, prírodu alebo sa jednoducho chcete ponoriť do typickej holandskej atmosféry, Amstelveen vám to všetko poskytne.


Ubytovanie Holandsko Amstelveen


Amstelveen je mesto nachádzajúce sa v Holandsku, ktoré je veľmi obľúbené pre svoju blízkosť k Amsterdamu, ktoré je vzdialené len niekoľko kilometrov. Toto mesto ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí chcú navštíviť Holandsko, využiť jeho kultúru a tradičné hodnoty.

Keď hľadáte ubytovanie v Amstelveen, máte na výber rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely a apartmány, ale ak chcete ušetriť peniaze, sú k dispozícii iné možnosti.

Často sa turisti rozhodujú pre bývanie v hosteli, ktoré ponúkajú základné vybavenie ako posteľ, kúpeľňu a spoločnú kuchyňu. Toto je lacnejšie riešenie pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze a zároveň cestovať.

Ak chcete cestovať komfortne, môžete vyskúšať aj rôzne apartmány a ubytovne. V týchto ubytovaniach nájdete všetko, čo potrebujete, a nielen posteľ a kúpeľňu. Výhodou takéhoto ubytovania je, že si môžete pripraviť vlastné jedlá v plne vybavenej kuchyni. To je skvelé pre tých, ktorí chcú mať viac slobody a nechcú podliehať cestovatelom a hotelovým pravidlám.

Ďalšou možnosťou sú turistické ubytovania, najmä ak chceš mať skúsenosť s miestnymi. Tieto ubytovania poskytujú tímovú ubytovanie, ktoré sú príjemné a dostupné pre celé skupiny ľudí. Môžete teda cestovať s rodinou alebo skupinou priateľov a spoločne si užívať toto mesto.

Amstelveen ponúka rôzne typy ubytovania pre turistov. Všetko záleží na vás a vašich potrebách. Nezáleží na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, budete mať skvelý čas v tomto krásnom meste Holandska.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky