Objavte lety za najlepšie ceny

Holandsko Haag

Letenka Holandsko Haag


Holandsko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a zaujímavými mestami. Jedným z týchto fascinujúcich miest je Haag, hlavné mesto provincie Južné Holandsko. Toto mesto je domovom mnohým kultúrnym a politickým inštitúciám, a tak ponúka návštevníkom širokú škálu zážitkov.

Keď premýšľate o návšteve Haagu, prvá vec, ktorá vás napadne, je pravdepodobne otázka, ako sa tam dostať. Letecká doprava je jednou z najrýchlejších a najpohodlnejších možností. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka priame lety do letiska v Haagu.

Ak sa rozhodnete letieť z Bratislavy, musíte si rezervovať letenku na letisko Haag - Rotterdam, ktoré sa nachádza približne 30 minút jazdy autom od samotného Haagu. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú priame lety, zatiaľ čo iné letecké spoločnosti môžu mať prestupy v iných európskych mestách.

Po prílete na letisko v Haagu vás očarí moderné a priestranné terminály. Z letiska je možné využiť verejnú dopravu, ako je napríklad autobus, ktorý vás dovedie priamo do centra mesta. Cesta autobusom je lacnou a pohodlnou možnosťou pre cestovateľov s menším rozpočtom, ktorí chcú preskúmať Haag na vlastnú päsť.

Haag je známy svojimi historickými pamiatkami a okúzľujúcou architektúrou. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je Binnenhof, historický palác, ktorý slúži ako sídlo holandského parlamentu. Počas návštevy Binnenhofu môžete navštíviť aj niektoré z najdôležitejších politických inštitúcií, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Ak máte záujem o umenie a kultúru, Haag má pre vás veľa ponúk. Môžete navštíviť Kráľovskú galériu, kde je možné obdivovať bohatú zbierku umenia od slávnych holandských a európskych umeleckých majstrov. Pre tých, ktorí majú radi prírodné krásy, je tu Národné múzeum prírody, ktoré ponúka výstavy a edukatívne programy o životnom prostredí.

Okrem toho môžete stráviť čas v jednom z mnohých parkov, aké Haag ponúka. Najznámejším je Park Haagse Bos, ktorý je ideálnym miestom pre prechádzky, pikniky alebo len oddych v prírode. Ďalším zaujímavým miestom je Pláž Scheveningen, ktorá je jednou z najpopulárnejších pláží v Holandsku. Tam si môžete vychutnať hrejivé slnko, ochladiť sa v mori alebo si vyskúšať niektoré vodné športy.

Haag má tiež bohaté gastronomické scény, ktoré ponúkajú všetko od tradičných holandských jedál až po medzinárodné kuchyne. Milovníci gastronómie si tu určite prídu na svoje. Počas návštevy nezabudnite ochutnať niektoré holandské špeciality, ako sú syrové kroketky, sladké sirupy a tradičné panenky.

Haag je jedinečné a pútavé miesto, ktoré ponúka kombináciu histórie, kultúry, prírody a chutí. Návšteva tohto úžasného mesta je pre každého cestovateľa nezabudnuteľným zážitkom. Ak máte pocit, že toto je miesto, ktoré chcete vidieť, neváhajte si rezervovať letenku a začnite plánovať svoju cestu do Haagu!


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Haag


1. Ako sa volá hlavné mesto Holandska? - Hlavné mesto Holandska sa volá Amsterdam.

2. Kde sa nachádza Haag v Holandsku? - Haag sa nachádza na západnom pobreží Holandska.

3. Aké je populárne muzeum v Haagu? - Jedným z najpopulárnejších múzeí v Haagu je Mauritshuis.

4. Je Haag sídlom vlády Holandska? - Áno, Haag je sídlom vlády Holandska a vládnych inštitúcií.

5. Akou menu sa plati v Holandsku? - Oficiálne menu v Holandsku je euro.

6. Ktorým jazykom sa hovorí v Holandsku? - V Holandsku sa hovorí holandsky.

7. Kedy sa slávi Deň kráľovnej v Holandsku? - Deň kráľovnej, alebo Koningsdag, sa slávi 27. apríla každý rok.

8. Aké je typické holandské jedlo? - Jedným z typických holandských jedál je hagelslag, čo je posypaná čokoláda na chlebík.

9. Koľko obyvateľov má Haag? - Haag má približne 550 000 obyvateľov.

10. Aké je hlavné námestie v Haagu? - Hlavné námestie v Haagu sa volá Plein.


Ubytovanie Holandsko Haag


Holandsko je krajinou plnou krásnych a historických miest, z ktorých jeden zaujme turistov z celého sveta – Haag. Mesto Haag, tiež známe ako Den Haag, je politickým hlavným mestom Holandska a jedným z najpopulárnejších miest turistov.

Aby ste si mohli vychutnať svoju dovolenku v plnej miere, je potrebné si náležite zorganizovať svoje ubytovanie. Mesto Haag ponúka širokú škálu ubytovania, ktoré uspokoja požiadavky každého turistu, od luxusných hotelov po skromnejšie hostely.

Jeden z najobľúbenejších a najluxusnejších hotelov v Holandsku Haag je Hotel Des Indes. Tento hotel je zameraný na vytvorenie jedinečného zážitku pre hostí vrátane útulných a luxusných izieb, spa služieb a stravovania na najvyššej úrovni. Jednoducho ide o ideálne miesto pre náročných hostí, ktorí ocenia prvotriedne služby a komfortné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú štýlové, ale zároveň cenovo dostupné ubytovanie, môže byť Hotel Mozaic skvelou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a umožňuje hostom ľahký prístup k mnohým obchodom, reštauráciám a pamiatkam. Izby sú vkusne zariadené v modernej podobe a ponúkajú všetky moderné zariadenia, ako napríklad Wi-Fi, TV alebo klimatizáciu.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie miesto na ubytovanie v meste Haag, sú k dispozícii hostely a penzióny ako napríklad Hostel The Hague. Tento hostel ponúka hostiteľskú atmosféru s priateľským personálom, spoločnými priestormi, kuchyňou a bezplatným Wi-Fi.

Nech už ste teda náročný cestovateľ alebo radšej hľadáte jednoduchšie a lacnejšie miesto na ubytovanie, mesto Haag ponúka veľa rôznych možností pre vás. Rozhodnite sa pre miesto, ktoré najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a uistite sa, že si užijete svoju dovolenku v Holandsku Haag naplno!


Počasie Holandsko Haag


Holandsko je známe svojím mierumilovným počasím, a to isté platí aj pre jeho hlavné mesto Haag. S umiestnením pri pobreží Severného mora a blízkosťou rieky Rýn, má veľký vplyv na miestne počasie.

Haag má v porovnaní s ostatnými regiónmi Holandska pomerne mierny podnebný profil. Zima je obyčajne chladná, ale nie príliš mrazivá, s teplotami okolo 2 - 6 stupňov Celzia. V lete sa teploty pohybujú v rozmedzí 17 - 20 stupňov Celzia.

Majú tu však dosť časté zrážky, s priemernými ročnými úhrnmi približne 900 mm. Toto zvlhčuje pôdu a udržiava vegetáciu vďaka dostatku vody. Tieto zrážky môžu byť rozmanité, od miernych dažďov po intenzívne búrky.

Pre tých, ktorí preferujú jasnú oblohu, môže to byť trochu sklamanie. Zachmúrené a zamračené nebo je bežné, čo môže ovplyvniť náladu miestnych obyvateľov aj množstvo svetla pre rastliny a zvieratá.

Haag je však známy aj vďaka svojmu vetru. Niektorí ho dokonca označujú za "veterné mesto". Tieto vetry prichádzajú z rôznych smerov, najčastejšie zo severozápadu. Sú to obyčajne studené vetry, ktoré prinášajú s sebou pôsobivú morskú atmosféru.

Vďaka svojej polohe je Haag tiež náchylný na povodne. Zvýšeným hladinám riek prispieva aj možnosť prívalových dažďov. Obyvatelia sú preto pripravení a majú opatrenia na zmiernenie následkov týchto povodní.

Pokiaľ ide o najlepšiu dobu na návštevu Haagu počas roka, jar a jeseň sú obyčajne ideálne. Teploty nie sú príliš chladné a príroda je v plnom rozkvete. Letné mesiace sú tiež populárne, aj keď teploty sa môžu zvýšiť.

Celkovo je počasie v Holandsku, konkrétne v Haagu, premenlivé a záleží na šťastí, aké počasie zastihneme počas našej návštevy. Haag je však nádherným mestom aj za menej priaznivejšieho počasia, takže si môžete vychutnať všetky jeho atrakcie, bez ohľadu na počasie.


Dovolenka Holandsko Haag


Holandské mesto Haag, známe tiež ako Haagská štvrť, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť v Holandsku. Pochádza zo 13. storočia a je sídlom mnohých vládnych inštitúcií, vrátane kráľovského paláca a parlamentu. Haag je známe svojou bohatou históriou, nádhernou architektúrou a kultúrnou scenériou.

Jednou z najzaujímavejších atrakcií v Haagu je Kráľovský palác, ktorý slúži ako oficiálne sídlo holandskej kráľovskej rodiny. Tento impozantný palác ponúka návštevníkom možnosť prehliadky jeho nádherných izieb a záhrad, kde je možné obdivovať umenie a luxusný nábytok.

Ďalšou významnou atrakciou je holandský parlament, známy ako Binnenhof, ktorý je jedným z najstarších legislatívnych sídiel na svete. Prehliadka tohto histórického miesta vám umožní nahliadnuť do života parlamentu a môžete dokonca vidieť poslancov v pracovnej činnosti.

Ak máte radi umenie, rozhodne nevynechajte návštevu múzea Mauritshuis, ktoré je domovom niektorých najvýznamnejších holandských umeleckých diel. Tu si môžete obdivovať slávne maľby ako je Dievča s perlou od Jana Vermeera alebo Anatómia lebky od Rembrandta.

Haag má tiež mnoho zelene a nádherných parkov, ako napríklad Park Clingendael, ktorý je známy pre svoje japonské záhrady a vzácne rastliny. Tento park je veľmi populárny medzi miestnymi obyvateľmi na pikniky a prechádzky.

Po návšteve kultúrnych pamiatok a zelene si môžete dopriať návštevu plážového letoviska Scheveningen, jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Holandsku. Pláž je dlhá a piesočnatá s množstvom reštaurácií, obchodov a zábavy pre celú rodinu. Môžete si tiež vytiahnuť plachty na doske a vyskúšať si surfovanie na miestnych vlnách.

Haag je tiež veľmi známy pre svoju bohatú kulinársku scénu. Môžete si tu vychutnať tradicionálne holandské jedlá ako sýtne placky s cibuľou, panenku na holandský spôsob alebo hareng na chlebe. Nezabudnite si vychutnať aj slávne holandské syry a dezerty, ako je poffertjes, malé pukance podávané so smotanou a cukrom.

Haag je vďaka svojej kombinácii histórie, kultúry, prírody, pláží a vynikajúcej kuchyne skvelým miestom na dovolenku. Bez ohľadu na váš záujem, nájdete tu niečo, čo vás zaujme a zabaví. Príďte a objavte krásu tohto mestského pokladu v Holandsku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky