Objavte lety za najlepšie ceny

India Gulmarg

Najčastejšie otázky a odpovede India Gulmarg


1. Ako sa dostanem do Gulmargu v Indii?
Odpoveď: Môžete sa dostať do Gulmargu letecky priletom na medzinárodné letisko v Srinagare a potom pokračovať cestou autom alebo taxíkom do Gulmargu.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Gulmargu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Gulmargu je od novembra do marca, keď je tam chladno a sneží.

3. Koľko stojí lístok na lanovku v Gulmargu?
Odpoveď: Cena lístka na lanovku v Gulmargu sa líši v závislosti od sezóny a vrcholu, na ktorý chcete ísť. V priemere sa pohybuje medzi 500 až 1000 rupií.

4. Aké aktivity sa dajú robiť v Gulmargu okrem lyžovania?
Odpoveď: Okrem lyžovania môžete v Gulmargu robiť aj turistiku, jazdu na horskom bicykli, snowboarding a golfovanie.

5. Ktoré hotely sú v Gulmargu dostupné pre ubytovanie?
Odpoveď: V Gulmargu sa nachádzajú rôzne hotely a rezorty, vrátane Khyber Himalayan Resort and Spa, The Vintage Gulmarg, Heevan Retreat Gulmarg a ďalších.

6. Je potrebné získať povolenie na návštevu Gulmargu?
Odpoveď: Áno, turisti musia získať povolenie od miestnych úradov a zaregistrovať sa na polícii po príchode do Gulmargu.

7. Aké sú populárne turistické atrakcie v Gulmargu?
Odpoveď: Populárne turistické atrakcie v Gulmargu sú lanovka Gondola, jazero Alpather, horu Affarwat a zimný palác Maharadžiho Hari Singha.

8. Ako je počasie v Gulmargu v lete?
Odpoveď: V lete je počasie v Gulmargu príjemné a mierne chladné so vzdialenými zrážkami. Teploty sa pohybujú medzi 15-25 °C.

9. Aké sú možnosti stravovania v Gulmargu?
Odpoveď: V Gulmargu nájdete rôzne reštaurácie a jedálne, ktoré ponúkajú domácu a medzinárodnú kuchyňu vrátane indických, kontinentálnych a talianskych jedál.

10. Existujú nejaké obmedzenia alebo tipy pre turistov navštevujúcich Gulmarg?
Odpoveď: Áno, turisti by mali dodržiavať pokyny miestnych úradov a dbať na svoju bezpečnosť, najmä pri lyžovaní a v pohraničných oblastiach. Tiež by si mali upraviť oblečenie podľa počasia a mať so sebou platný indentifikačný doklad.


Počasie India Gulmarg


India Gulmarg je destinácia, ktorá je známa svojim úchvatným počasím a nádherným výhľadom na Himaláje. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a snežného lezení, pretože je jedným z najlepších miest na svete pre túto aktivitu.

Gulmarg sa nachádza v Jammú a Kašmír a je obklopené krásnou prírodou s horskou scenériou. Toto miesto je známe tým, že má jeden z najväčších lyžiarskych priestorov v Ázii, s veľkým množstvom umelých a prírodných stôp.

Počas leta je počasie v Gulmarg mierne a príjemné, s priemernou teplotou okolo 25 stupňov Celzia. Slnečné svetlo sa na lyžiarskych svahoch odráža a vytvára krásne scenérie. Mnoho turistov sa sem vracia nielen pre lyžovanie, ale aj pre výlety do okolitých kopcov a údolí.

Počas zimy je Gulmarg pokrytý hustou vrstvou snehu, ktorá robí z tohto miesta snovú destináciu pre lyžiarov. Teploty v zime sa pohybujú okolo -4 stupňov Celzia a môžu sa dostávať k extrémnym hodnotám až -10 stupňov Celzia. Toto miesto je zimnou športovou arénou, zahŕňajúcou lyžovanie, snowboarding a ďalšie adrenalínové aktivity. Turisti majú k dispozícii moderné lyžiarske zariadenia a vybavenie.

Okrem lyžovania a snehovej zábavy je v Gulmarg tiež možnosť pozorovať bohatú faunu, ako napríklad medvede, srnky a podobne. Turisti si môžu vychutnať jazdy na horskom bicykli, golfový turnaj alebo prechádzku značenými turistickými chodníkmi.

Avšak je dôležité mať na pamäti, že počas zimy môže byť prístup do Gulmarg obmedzený kvôli silným snehovým padavinám. Aj keď počasie môže byť nádherné, je vždy dobré mať s sebou vhodné vrstvy oblečenia a vybavenie, aby ste sa ochránili pred chladom a mrazom.

India Gulmarg je jednou z tých destinácií, ktoré vás uchváti svojou prírodnou krásou a úžasným počasím. Bez ohľadu na ročnú dobu, návštevníci budú mať možnosť vychutnať si rôzne vonkajšie aktivity a zažiť nezabudnuteľné zážitky v tomto malebnom kúte Jammu a Kašmír.


Letenka India Gulmarg


Gulmarg: Kúsok nebeského raja v Indii

Ak ste milovník hor a zimných športov, možno vás zaujíma destinácia, ktorá je na svojom poli jedinečná - Gulmarg v Indii. Tento malý moderný raj sa nachádza v severoindickom štáte Džammú a Kašmír a ponúka návštevníkom úžasné prírodné krásy, bohatú históriu a jedinečnú kultúru.

Pri hľadaní letenky do Gulmargu budete mať niekoľko možností. Najbližšou medzinárodnou letiskovou pobočkou je letisko v Srinagare, hlavnom meste Džammú a Kašmíru. Z tadiaľto je Gulmarg cca 50 km, čo je približne hodinová jazda autom. Môžete si tiež zvoliť letisko v Čándigáru alebo v Délhi a potom sa presunúť vlakom, autobusom alebo taxíkom na miesto určenia.

Gulmarg je známy nielen svojou nádhernou prírodou a horskými vrcholmi, ale aj vďaka svojim zimným športovým možnostiam. Zaručene si tu prídu na svoje lyžiari a snowboardisti, pretože v Gulmargu sú niektoré z najlepších lyžiarskych tratí v celom Ázijskom regióne. S prevýšením štartujúcim na 2 650 m a širokou škálou trás pre každého, od začiatočníkov po pokročilých, je Gulmarg ideálnym miestom na zimnú dovolenku.

Okrem lyžiarskych aktivít ponúka Gulmarg aj množstvo ďalších zážitkov. Môžete si napríklad urobiť zimnú prechádzku po hustých snehových pláňach, navštíviť krásne jazerá v okolí, alebo sa vydať na výlet do blízkeho dedinky Tangmarg, kde si môžete vychutnať typické miestne jedlá a objaviť tradičnú miestnu kultúru.

Počas letnej sezóny sa Gulmarg mení na atraktívne miesto pre turistov, ktorí túžia po horských túrach a prírodnom kráse. Tu môžete objaviť rozmanité kvetinové lúky, okrem iného aj miestnu špecialitu - žlté narcisy, ktoré v Gulmargu rastú vo veľkom počte. Jednou z najznámejších turistických atrakcií je horská dráha Gulmarg Góndola, ktorá vás zavedie na výšku cez 3 950 m a ponúkne vám neuveriteľný výhľad na okolité hory a údolia.

Gulmarg je tiež známy rekreačným miestom pre golfových nadšencov. Na novej 18-jamkovej golfovej ihrisku si môžu návštevníci užiť hru s jedinečným výhľadom na okolité vrcholy.

Ak hľadáte niečo jedinečné a nezabudnuteľné, letenka do Gulmargu je ideálnou voľbou. Budete mať možnosť objaviť úchvatné scenérie, vyskúšať si zimné športy na svetovej úrovni a zažiť jedinečnú kultúru a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Gulmarg je skutočne kúsok nebeského raja v Indii.


Dovolenka India Gulmarg


India Gulmarg: Miesto, kde sa stretáva nebeská krása a zimná dovolenka

India je známa svojimi rozmanitými kultúrami, trhmi a prekrásnymi krajmi. Jedným z miest, ktoré by ste mali navštíviť, ak plánujete cestovať do Indie, je Gulmarg. To sa nachádza v strednej časti doliny Kashmiru a je obklopené hrebeňmi pohoria Himaláje. Gulmarg je tiež známe ako miesto, kde sa dá ísť na zimnú dovolenku a zároveň čerpať z jedinečnej krásy tohto miesta.

Zimná dovolenka v Galmargu

Gulmarg je známym miestom pre letnú turistiku, no stáva sa aj veľmi populárnym mestom pre zimnú dovolenku. Je to preto, lebo ponúka niektoré z najlepších zimných športov na svete. Pre tých, ktorí sa radi prechádzajú, ponúka miesto ozaj nádherné možnosti horských prechádzok s výhľadami na rôzne oáziky a miesta, na ktoré sa inokedy nedostanete. A pre tých, ktorí sú nadšenci zimných športov, existuje veľa aktivít, ktoré sa dajú robiť v príjemnej zime. Medzi najpopulárnejšie patrí lyžovanie, snowboarding, sánkovanie, ľadové hokej a čoraz populárnejší skialpinizmus.

Gulmarg ponúka osemuhorských lyžiarskych stredísk. Päť z nich je určených pre začiatočníkov, zatiaľ čo zvyšné tri sú určené pre pokročilých jazdcov. Najvyššie vrcholy v oblasti, Apherwat a Kongdoori sa stávajú obľúbeným miestom pre extrémnych jazdcov. Ak ste nový v tomto športe, ale chceli by ste sa naučiť, na mieste sú aj lekcie lyžovania.

Jednodňové exkurzie

Okrem zimných športov, vám Gulmarg ponúka mnoho príležitostí na jednodňové výlety. Tu je niekoľko miest, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho zoznamu, ak navštívite Gulmarg.

1. Sinthan Top: Sinthan Top jedno z najnavštevovanejších miest v Galmargu. Nachádza sa cca 110 km od Gulmargu a ponúka účastníkom nekonečné výhľady na hory a doliny. Môžete ísť turistiku po hrebeňoch hôr alebo ísť na piknik.

2. Chashme Shahi: Chashme Shahi je jeden z najkrajších parkov v Gulmargu. Park je plný zelených oblastí a nachádza sa v nadmorskej výške 2 148 metrov nad morom. Nachádza sa iba o niečo vyššie ako miesto, kde sa môžete vyskúšať vo flyboardingu v Jaipure. Tento park je ideálny na výlety a oddych.

3. Baha'i: Baha'i je sväto miesto, ktoré je známe ako "Dům modlitby". Nachádza sa v centre Gulmargu a je jedným z najväčších budhistických kultov v Indii. Toto miesto je známe pre svoje nádherné architektúry a je to miesto, kde môžete vidieť miestnych budhistov, ktorí sa modlia.

Gulmarg je krásne a nie veľmi preplnené miesto na zimnú dovolenku v Indii. Môže to byť miesto, kde môžete prežiť vaše sviatky, spojiť sa s prírodou a pokojne si oddýchnuť počas tejto zime. Takže, ak hľadáte miesto, kde strávite svoju zimnú dovolenku s rodinou a priateľmi, rozhodne by ste mali zvážiť Gulmarg.


Ubytovanie India Gulmarg


India Gulmarg je krásne miesto v severnej časti Indie, ktoré je obľúbené najmä pre svoje zimné športy a horské lyžovanie. Ak hľadáte skvelé miesto na oddych, zimnú dovolenku alebo jednoducho ustrážiť niektoré z najkrajších scenérií na svete, India Gulmarg je pre vás tou správnou destináciou.

Ale čo je tým najdôležitejším, ktorý by ste si mali užiť, keď navštívite India Gulmarg? Samozrejme, je to ubytovanie. A to môžete nájsť veľa.

Najlepšie ubytovanie v India Gulmarg

1. The Khyber Himalayan Resort & Spa
The Khyber je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka krásny pohľad na hory a okolie. Súčasťou tejto ulohy je okolitá príroda a k tomu špičkové služby. Vnútri hotela sú kozmičté izby, ktoré ponúkajú pohodlie a čistotu. Súčasťou hotela je aj spa a relaxačné centrum, ktoré ponúka hostom veľa možností starostlivosti o telo.

2. Hotel Pine Palace Resort
V Hoteli Pine Palace môžete ochutnať kuchyňu severnej Indie v tradičnom prostredí. Tento hotel má tiež veľmi dobré hodnotenia pre svojich zamestnancov, ktorí sú ochotní pomôcť s akýmkoľvek problémom. Samozrejme, sú k dispozícii aj rôzne aktivity v blízkosti hotela.

3. Hotel Highlands Park
Ak sa chcete ubytovať v blízkosti lyžiarskej trate, Hotel Highlands Park je správnou voľbou pre vás. Tento hotel ponúka špičkové služby a malú atrakciu s lodenskou jazdou v lete. V blízkosti hotela je tiež niekoľko turistických chodníkov, takže máte veľa aktivít, ktoré si môžete vychutnať.

4. The Vintage Gulmarg
The Vintage je ďalším skvelým miestom na ubytovanie v India Gulmarg. Toto ubytovanie ponúka krásne okolie a je v blízkosti niektorých najlepších miest pre horolezcov a turistov. The Vintage tiež ponúka reštauráciu a kaviareň, takže môžete vychutnať jedlo a kávu s krásnym pohľadom na hory.

India Gulmarg je perfektným miestom pre tých, ktorí hľadajú zimné dobrodružstvo alebo chcú jednoducho vychutnať krásnu prírodu. S týmito skvelými možnosťami ubytovania si môžete užiť svoj pobyt v tejto exotické destinácii v severnej Indie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky