Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Borneo (Kalimantan)

Dovolenka Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia Borneo, známa aj pod názvom Kalimantan, je fascinujúce miesto, ktoré ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a nezabudnuteľné dovolenky. Borneo je tretí najväčší ostrov na svete a rozprestiera sa na území troch krajín: Indonézie, Malajzie a Bruneje. V tomto článku sa zameriame na indonézsku časť ostrova, Kalimantan.

Jedným z najväčších lákadlom Kalimantanu je jeho exotická príroda. Ostrov je známy pre svoje tropické dažďové pralesy, rieky a jedinečné druhy flóry a fauny. Borneo sa môže pochváliť viac ako 10 národnými parkami, ktoré chránia jeho biodiverzitu. Napríklad národný park Tanjung Puting je domovom ohrozených orangutanov a ďalších vzácnych zvierat. Návštevníci môžu stráviť dni sledovaním týchto priateľských opíc v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa zapojiť do programov na ich ochranu.

Ďalším neodmysliteľným symbolom Bornea je rieka Kapuas, najdlhšia rieka Indonézie. Preplávajte sa po nej na tradičných drevených lodkách a objavujte miestne dediny a prírodné scenérie. Milovníci vodných športov môžu vyskúšať rafting na rieke Mahakam, kde narazia na prudké prúdy a malebné vodopády. Pozoruhodným miestom je aj jaskyňa Maratua, ktorá sa nachádza pod vodou a je obľúbená medzi potápačmi. Vďaka jasným vodám majú potápači možnosť objaviť úchvatné korálové útesy a farebné morské živočíchy.

Kalimantan ponúka aj kultúrne zážitky, vďaka svojmu bohatému dedičstvu a rôznorodosti etnických skupín. Návštevníci môžu navštíviť tradičné dediny a spoznať zvyky a tradície miestnych obyvateľov. V kraji Dayak, ktorý je domovom etnika Dayak, môžete objaviť autentické rituály a sledovať nezabudnuteľné tanečné predstavenia. Mali by ste sa tiež pozrieť na tradičné remeslá, ako je napríklad výroba drevených dýhovaných člnov, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Ak sa po fyzicky náročných aktivitách cítite unavení, môžete navštíviť pláže na severných brehoch Bornea. Tieto pláže sú považované za jedny z najkrajších na svete. Borneo ponúka turistom príležitosť k relaxácii a odpočinku na bielych pieskových plážach, ktoré obklopujú jasne modré vody. Sú tu aj možnosti pre urobenie niekoľkých potápaní pri korálových útesoch.

Dovolenka na indonézskom Borneu je skutočným dobrodružstvom plným zážitkov a objavovania. Od tropických dažďových pralesov po jasné rieky a nádherné pláže, toto miesto má všetko, čo si turista môže želať. Príroda a kultúrny bohatstvo Kalimantanu vytvárajú jedinečné prostredie pre návštevníkov, ktorí túžia po nezabudnuteľných zážitkoch. Takže pokojne sa pripravte na dobrodružstvo svojho života na ostrove Borneo Indonézie.


Ubytovanie Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia Borneo, známa tiež ako Kalimantan, je ako dar z prírody pre tých, ktorí túžia zažiť neuveriteľnú prírodnú krásu, bohatú kultúru a exotický životný štýl. Táto časť Indonézie, nachádzajúca sa na západnej strane ostrova Borneo, je domovom pre miestnych kmeňov, vysokohorské džungľové krajiny, nekonečné rieky a ústia. Pre turistov to znamená množstvo možností na objavovanie a poznávanie. Aby ste si vychutnali všetko, čo Borneo ponúka, mali by ste sa pozrieť na skvelé možnosti ubytovania.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, ktoré vám ponúkne všetko potrebné pre dokonalý pobyt, Borneo nemusí byť prvá voľba. Najdôležitejšie sú prírodné krásy a zážitky, ktoré si sem prichádzate užiť.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšiu skúsenosť, existuje množstvo možností pre ubytovanie v srdci prírody, ktoré vám umožnia zažiť pozoruhodné zážitky. Jednou z nich je ubytovanie v pôvodných pralesoch ubytovaných na drevených bungalovoch, ktoré sú postavené na pilotách uprostred džungle. Takéto miesta ponúkajú nezabudnuteľný zážitok zachytenia a počutia zvukov džungle aj nocou. K dispozícii sú aj pôvodné bungalovy, ktoré ponúkajú skutočný pocit bývania ako miestni. Takéto zariadenia sa nachádzajú v blízkosti rieky, kde sa môžete vybrať na plavbu, pozorovať divoké zvieratá alebo si vychutnať plávanie.

Pre tých, ktorí sa radi dostanú von a cestujú, je najlepšou voľbou tábor na pláži alebo kempovanie v blízkosti národných parkov, miestnych osád a riek. Tieto miesta ponúkajú zážitky z poznávania miestnych kmeňov, prechádzania džungle, pozorovania zvierat a dobrodružstva na riekach.

Ak hľadáte kompromis medzi luxusom a autentickou skúsenosťou, v Borneu existuje niekoľko stredne veľkých hotelov a resortov, ktoré poskytujú komfort a súčasne vám umožňujú užiť si krásu okolitej prírody. Tieto miesta sú vhodné pre páry, rodiny aj skupiny a ponúkajú krásne pláže, terasu nad vodou, bazény a iné zariadenia.

Celkovo je výber ubytovania v Indonézii Borneo dostatočne široký. Od pôvodných bungalovov uprostred pralesa až po luxusné hotely a resorty, ktoré ponúkajú pohodlie i prírodu. Je to skutočne nezabudnuteľné miesto, kde sa vám ponúka príležitosť na ničenie zážitky a poznanie bohatej kultúry a prírody. Aký krok budete konať, závisí od toho, akú skúsenosť si chcete užiť. V každom prípade tu budete na nespočetné množstvo krásnych a zmyselných okamihov, ktoré si uchováte ako nezabudnuteľné vzpomienky na celý život.


Letenka Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín na svete, ktorá ponúka nielen úchvatné prírodné krásy, ale aj bohatú kultúru a históriu. V rámci tejto fascinujúcej krajiny, ostrov Borneo, presne v jeho indonézskej časti s názvom Kalimantan, je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov.

Ako sa vybrať na toto exotické miesto? Jednoducho! Letenka do Indonézie, konkrétne na ostrov Borneo, je prvým krokom. Vydať sa na toto dobrodružstvo, môžeš z akéhokoľvek väčšieho letiska na Slovensku, prípadne z okolitých krajín. Vo väčšine prípadov je najlepšou možnosťou letenka s medzinárodnými leteckými spoločnosťami, ktoré majú pravidelné spojenie do hlavného letiska v meste Pontianak, ležiacom na západnom pobreží Kalimantanu.

Pontianak je ideálnym miestom na začiatok tvojej cesty. Je to veľké mesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavostí, ako napríklad tradičné ríčne domčeky, ktoré sú charakteristické pre Kalimantan, a zároveň je to vstupná brána do nádherných národných parkov, ktoré sa nachádzajú v vnútrozemi Bornea.

Jedným z najznámejších národných parkov je Taman Nasional Tanjung Puting, domov slávnych orangutanov. Tento park ponúka návštevníkom unikátnu príležitosť vidieť tieto ohrozené a nádherné tvory v ich prirodzenom prostredí. Pri prechádzke po drevných chodníkoch a plavbe riekami, môžeš stráviť čas v strede džungle, obdivovať bohatú flóru a faunu a vychutnať si jedinečné zážitky s orangutanmi, ktoré nikde inde na svete nenájdeš.

Okrem Tanjung Puting národného parku, je tu aj národný park Taman Nasional Kutai, ktorý je domovom nosorožcov sumaterských, medveďov malajských, orangutanov, krokodílov a mnohých ďalších druhov zvierat. Prechádzky po drevných splavoch riek národného parku Kutai sú nezabudnuteľným zážitkom, kde môžeš sledovať rôzne druhy vtákov a iné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Po fyzicky náročných prechádzkach a objavoch prírodných pokladov Bornea, môžeš si oddýchnuť a nasávať kultúrne dianie v jednom z typických ríčnych dediniek Kalimantanu. Dedinčania, taktiež známi ako Dayakovia, sú miestnym etnikom, ktorý žije v oblasti riek a dzunglí Bornea už stáročia. V týchto dedinkách môžeš mať jedinečnú možnosť spoznať ich tradície, zvyky, kuchyňu a tanec. Niektoré dedinky ponúkajú aj možnosť prespať v tradičných domčekoch a spoznať ich spôsob života z prvej ruky.

Kalimantan, teda indonézska časť Bornea, je nepochybne jedným z najúžasnejších miest na svete, ktoré sa oplatí navštíviť. Preto neváhaj a rezervuj si letenku do Indonézie, konkrétne na ostrov Borneo, a zaži neopakovateľné dobrodružstvo, ktoré ťa zavedie do tajov tropických dažďových lesov, domova unikátnych druhov zvierat a miesto, kde môžeš rozšíriť svôj obzor o nové kultúry a tradície.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Borneo (Kalimantan)


1. Kde sa nachádza ostrov Borneo?
- Ostrov Borneo sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je rozdelený medzi tri krajiny - Indonéziu, Malajziu a Brunej.

2. Aký je hlavný ostrov Bornea?
- Hlavný ostrov Borneo je rozdelený na dve časti. Na juhu sa nachádza indonézska časť, známa ako Kalimantan, a na severovýchode je malajzijská časť, známa ako Borneo.

3. Aké jazyky sa hovoria na indonézskej časti Bornea?
- V indonézskej časti Bornea sa hovorí predovšetkým jazykom bahasa indonézština, ktorý je oficiálnym jazykom celej Indonézie.

4. Aké sú hlavné mestá na ostrove Borneo?
- V indonézskej časti Bornea je hlavným mestom provincie Kalimantan Banjarmasin a veľkým mestom je aj Pontianak. V malajzijskej časti je hlavným mestom Kuching.

5. Aké atrakcie a prírodné krásy môžeme vidieť na ostrove Borneo?
- Na ostrove Borneo sa nachádza niekoľko národných parkov a rezervácií, ktoré patria k najdivokejším a najkrajším miestam na svete. Medzi známe atrakcie patria napríklad Národný park Tanjung Puting, Národný park Gunung Palung či Národný park Kutai.

6. Akú faunu a flóru môžeme očakávať na ostrove Borneo?
- Borneo je domovom mnohých exotických druhov flóry a fauny, medzi ktoré patria napríklad orangutany, nosorožce sumaterské, slony ázijské, tigre malajské, krokodíly sladkovodné a mnoho ďalších.

7. Aké sú hlavné odvetvia hospodárstva na ostrove Borneo?
- Hlavnými odvetviami hospodárstva na ostrove Borneo sú baníctvo, ťažba ropy a plynu, lesníctvo a poľnohospodárstvo. Borneo je známe aj svojimi drevami a drevenými výrobkami.

8. Aká je teplota počas celého roka na ostrove Borneo?
- Na ostrove Borneo panuje celoročne tropické podnebie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Priemerná ročná teplota sa pohybuje medzi 25°C až 30°C.

9. Akú menu používajú v indonézskej časti Bornea?
- V indonézskej časti Bornea sa používa indonézska rupia (IDR) ako oficiálna mena.

10. Môžeme navštíviť ostrov Borneo bez víza?
- Občania niektorých krajín majú možnosť vstúpiť na ostrov Borneo bez víza na určitý počet dní. Je však dôležité skontrolovať si najnovšie informácie o vízových podmienkach pred cestou.


Počasie Indonézia Borneo (Kalimantan)


Indonézia Borneo, známa tiež ako Kalimantan, je ostrov v juhovýchodnej Ázii, ktorý sa nachádza medzi Malajským polostrovom a ostrovom Nová Guinea. Tento ostrov má veľmi rozmanité a zaujímavé počasie, ktoré je ovplyvnené jej geografickou polohou a geológickými faktormi.

Počasie v Borneu je všeobecne tropické, čo znamená, že teploty sú celoročne vysoké a vlhkosť je vysoká. Taktiež sú časté výskyty dažďa. Na východe ostrova, v pohoriach, sa vyskytujú obdobie dažďov a suché obdobie. Väčšina dažďov padne v decembri a januári. Zatiaľ čo v máji a júni, keď je suché obdobie, sa teploty zvyšujú až na 35 °C. V Kalimantan, počasie je ovplyvnené monzúnovými vetrami, ktoré sa nachádzajú v juhovýchodnej Ázii.

V niektorých častiach Bornea sú typické smogové záclony, ktoré vznikajú z pálenia lesov. Na druhej strane, v južnej časti Kalimantanu, v Banjarmasine, sú monzúnové dažde po celý rok, čo znamená, že milovníci slnka by si mali zvoliť iné miesto na dovolenku.

Na západe Kalimantanu, najmä v pobaltských oblastiach, dochádza k častým povodniam a návalom dažďa. V týchto častiach Bornea, kde sú pralesy v rámci celej oblasti a často dochádza k zničeniu pôdy, čím dochádza k oslabeniu pôdy a tým i k zosuvom pôdy.

Celkovo je počasie Kalimantanu ťažké predpovedať, pretože je ovplyvnené mnohými faktormi. Ak sa však chystáte na dovolenku v tejto časti sveta, odporúčame vám, aby ste si vyhli obdobiam dažďov a zvolili leto ako ideálne obdobie na návštevu Bornea. Keďže Borneo Kalimantan ponúka množstvo zážitkov a prírodných krás, ktoré stoja za to preskúmať, zažiť kultúru a prírodné scenérie v spojení s čistým pohostením.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky